Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Omniva hoiatab: saabuva paki maksukohustus võib saabuda mõne inimese jaoks ootamatult märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2021 15:41:00 Omniva hoiatab: saabuva paki maksukohustus võib saabuda mõne inimese jaoks ootamatult vasta tsitaadiga


Kuidas teada, kas kuu lõpus saabuvale pakile rakendub käibemaks või mitte? Seoses Euroopa Liidu üleste maksumuudatustega tuleb alates 1. juulist kõik kolmandatest riikidest saabuvad saadetised deklareerida ja tasuda neilt käibemaks. Maksumuudatused kehtivad ka neile kaupadele, mis on ostetud enne 1. juulit, kuid saabuvad pärast määratud kuupäeva.

Maksustamisel arvestatakse seda, kas kaup on registreeritud Euroopa Liitu saabunuks enne või pärast 1. juulit. Kuupäev fikseeritakse saadetise infos, kui saadetis on jõudnud Omniva sorteerimiskeskusesse.

Omniva hoiatab, et rahvusvaheliste e-kaupluste saadetise jälgimise keskkonnad ei pruugi alati näidata tõest informatsiooni, mille tõttu võib maksukohustus saabuda mõne inimese jaoks ootamatult.

„Nii mõnigi Hiina või muu kolmanda riigi e-kauplus näitab tracking-keskkonnas eksitavat märget, kus esimese sündmusena tekib kirje, mille asukohaks kuvatakse Eesti. Postimaailmas tähendab see aga sageli seda, et saadetis on saatjariigi eksporditerminalist väljunud Eesti poole ning füüsiliselt Eesti pinnale jõudmiseks võib kuluda veel mitu nädalat,“ ütles Omniva rahvusvahelise segmendi juht Marita Mägi.

Kui pakk jõuab Omniva sorteerimiskeskusesse pärast 1. juulit, kuulub see olenemata teiste jälgimiskeskkonna märgetele deklareerimisele ja sellelt arvestatakse vastavad maksud. „Kõige lihtsam on seda jälgida Omniva kodulehel saadetise otsingust – kui saadetiste kohta on olemas sündmus „Omniva sorteerimiskeskuses“ enne 1. juulit, siis maksumuudatused pakile ei rakendu,“ selgitas Mägi.

Omniva sõnul on enamiku kolmandatest riikidest (näiteks Hiina, USA ja Ühendkuningriik) tulevate saadetiste väärtus alla 22 euro ehk seni on enamik pakke jõudnud klientideni ilma täiendavate maksude ning deklareerimiseta. 1. juulist olukord muutub ning deklareerimist ja impordimaksude tasumist nõuavad kõik saadetised olenemata nende väärtusest. Mägi sõnul on selliseid pakke ühes kuus sadu tuhandeid.

Kogu Euroopas proovivad inimesed oma tellitud kauba enne 1.juulit kätte saada, seega on tellimusi väga palju ja rahvusvaheline kaupade liikumine ülekoormuses ning aeglane. „Omnival puudub võimalus mõjutada paki Eestisse saabumise kiirust, kuid anname endast kõik, et saadetised, mis enne 1. juulit meile jõuavad, jõuavad ilma lisategevusteta ka klientideni,“ selgitas Mägi.

Tegu on Euroopa Liidu kehtestatud muudatusega. Muudatuse eesmärk on vähendada käibemaksupettusi ja tagada võrdsed konkurentsitingimused Euroopa Liidu ettevõtetele võrreldes Euroopa Liidu väliste riikide ettevõtetega.

Allikas: https://www.omniva.ee/meie/uudised/koik_uudised/news/kuidas_teada_kas_kuu_lopus_saabuvale_pakile_rakendub_kaibemaks_voi_mitte

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 11.06.2021 13:55:44 vasta tsitaadiga

Ma olen nii valmis kui valmis veel olla saab. Ei mahu enam ise oma tuppa äragi.
~30 aasta ostud tehtud! icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2021 14:30:51 vasta tsitaadiga

Bäh seda kola kippus endalgi palju tekkima hirmus tegin kõik kapid riiuliteks ja nüüd vaatan ikka pole toas ruumi, eks mingi hetk on olme teema. Samas klient maksab juurde see viiekas või kümpar.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 11.06.2021 14:50:20 vasta tsitaadiga

Nüüd saab hakata organaisima jah. Ennem ei saanud, tuli asju juurde koguaeg icon_razz.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 12.06.2021 13:08:43 vasta tsitaadiga

Osadel poodidel on ka EU laost tellimise võimalus. Näiteks:
link
Poolast tellides läheks hind 2.87 € kallimaks. Hiinast koos KM-ga oleks 6+ € kallim. 3 € hinnatõusu elaks veel üle aga 6 €-i see on liiast.
Või peale juulit kimatakse Poola omale ka KM selga? Kas seda Poolast tulevat käsitletakse kui EU sisest kaupa?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 12.06.2021 14:15:49 vasta tsitaadiga

Poolast ei tule makse. See Poola variant on hiljuti rohkem hakanud lisanduma. Hiinlased juba saavad aru, et hakatakse Poolast tellimist eelistama ja on oma vahelao teinud?
https://arileht.delfi.ee/artikkel/93718409/erisaade-suur-muutus-miljonite-postipakkide-kattesaamise-kord-laheb-karmimaks
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 12.06.2021 18:56:32 vasta tsitaadiga

Poolas on käibemaks 23%. Millegi pärast arvan et hetkel ei sisalda see hind käibemaksu. Olen näinud ka veel vaheladusid Prantsusmaa, Hispaania, vist isegi Tšehhi ja Rumeenia. Aga käibemaksu maksmisest siiski tulevikus ei pääse.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2021 22:07:28 vasta tsitaadiga

Poola oli viimati veel euroopa liidus. Ei lisandu mingeid makse. Pole mingit vahet, kas tellida Tartust või Krakowist.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.06.2021 09:34:38 vasta tsitaadiga

Kui tuleb tollilaost ja kollane kleeps on peal, et maksud maksmata, siis ei ole mingit vahet kas see tuleb hiinast või poolast.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 13.06.2021 09:45:33 vasta tsitaadiga

Ehk tasub siis jälgida mida müüja kirjutab. "Customs and tax free shipping to EU" vms siis ok.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.06.2021 09:50:08 vasta tsitaadiga

Jep.
Aga nagu näha on selline info üldjuhul puudu puudu.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.06.2021 18:10:14 vasta tsitaadiga

Lisaks kipuvad paljud valetama. Näitavad asukohaks mingi EU riigi, aga tegelikult pannakse ikka Hiinast teele.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 13.06.2021 18:15:38 vasta tsitaadiga

Sel juhul 1 tärn ja täisneg koos selgitusega.
Ehk võtavad siis õppust.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.06.2021 19:50:16 vasta tsitaadiga

Too 1 tärn ei aita kui nad saavadki siis vahetavad teise toote vastu või koguni eemaldavad toote. Ma andisn kuskil 5 tärni siis vahetas toote mingi teiseks udu vastu. Kui ma feedbäkki tegin alati hea on pilt tootest teha siis nad ei saa udu vastu vahetada.
Nad vabanevad halvast feedbakkist siva paar kuud kuni aasta on kõik kadunud. Neid toote pilte seda nad saavad muuta ja muudavad seda paljud. Nad saavad feedbäkki ka liigutada jääb viimasele lehele.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silver252
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2018




sõnum 19.06.2021 19:07:49 vasta tsitaadiga

aga mis siis juhtub kui ma lihtsalt keeldun maksmast neist maksudest ja yttlen et las teevad mis tahavad pakiga,aga mina neid maksma ei hakka. et las viskavad purustajase aga mina maksma ei hakka ja vastu ei votta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2021 19:12:45 vasta tsitaadiga

Mitte midagi ei saa. Saadetakse tagasi.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 26.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2021 19:49:04 vasta tsitaadiga

silver252 kirjutas:
et las viskavad purustajase aga mina maksma ei hakka ja vastu ei votta

Ei saa mina aru, et miks üldse tellida kui vastu võtta ei taha.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2021 20:13:51 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
silver252 kirjutas:
et las viskavad purustajase aga mina maksma ei hakka ja vastu ei votta

Ei saa mina aru, et miks üldse tellida kui vastu võtta ei taha.
 


Noh, teoorias võib keegi teine sinu nimele paki tellida, mida sa ei soovigi.
Praktikas muidugi pigem see, et ei viitsi oma 1€ maksva träni pärast tolliga jaurata.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocketdale
HV vaatleja

liitunud: 02.08.2014




sõnum 02.07.2021 14:13:40 vasta tsitaadiga

Mul tuli pakk paar päeva varem kohale, aga deklareerima hakkasin täna(nkn oleks pidanud € maksma.) ja juba see uus süsteem tekitab peavalu.
Saan korduvalt veateate, et sisestatud adre on vale(saatja oma), vahet pole, et ma risti-rästi kontrollin google mapsi järgi olemasolu, ise adre kopeerisin saatja kodulehelt jne.

Eriti meeldis mulle see, et ühte lahtrisse pidin kirjutama XXXXX. Omniva lubas, et see on "õige vastus"


thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif


ei saagi deklareeritud. katsetamise pärast panin, et pakk tuli UK-st(tuli usast tegelt) ja proovisin sealt mingeid adresi, ikka ei meeldi. panin enda adre, selle kirjutasin ka vigaselt.

tsitaat:
Sisestatud aadress on vigane.



edit:

sain vahepeal lisainfot. esiteks nende süsteem ei pidavat nii tark olema, et adresi üle kontrollida..tähtis, et midagi lihtsalt täidetud oleks. ma ei tea mis teenusega ma ühendatud siis olen.

vähemalt maksuameti IT mehed pidavat 24/7 töötama ja seda ka nädalavahetusel...ehk teevad korda icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2021 14:16:06 vasta tsitaadiga

kui tellid nii, et asjad on EU s kuskil, tšehhi,poola, hispaania vms. ja toojaks on DHL pole olnud tollida vaja. loomulikult ei käi jutt üheeeurostest asjadest.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocketdale
HV vaatleja

liitunud: 02.08.2014




sõnum 02.07.2021 14:23:39 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
kui tellid nii, et asjad on EU s kuskil, tšehhi,poola, hispaania vms. ja toojaks on DHL pole olnud tollida vaja. loomulikult ei käi jutt üheeeurostest asjadest.

ma tellisin USAst kõige odavama variandiga, siiamaani pole problasi tekitanud. mul kama see paar nädalat oodata kusjuures viimane pakk tuli mingi 12 päevaga(16 juuni usast välja, 28 juuni eestis icon_eek.gif ). ühe korra proovisin DHL ja pakk tuli mitu kuud kuigi ma maksin ekspress teenuse eest. siis tegin dekla ja pakist oli üks ese puudu, mille eest ma ikka makse maksin. niiet ma ei tea mis jutt see on, et läbi DHLi makse ei tule maksta. aga minu kogemus oli igatahes selline, et never again. paki väärtused ~100€ kandis olnud alati.

aga noh, kuna praegune pakk tuli selle 11$ shippingu kohta võrdlemisi kiiresti kohale, ju siis tuleb aega venitada muude asjaajamiste arvelt icon_lol.gif


viimati muutis rocketdale 02.07.2021 14:32:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2021 14:32:27 vasta tsitaadiga

kui tellid nn hiina asja, mis saadetakse sulle EU st. ma olen üsna mitu asja tellinud mis on olnud tšehhis, poolas ja dhl iga tuua lasknud ning mingit deklareerimise asja pole olnud. sa tellid juba usast.

https://www.aliexpress.com/item/1005001705661016.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dsoH7TU
https://www.aliexpress.com/item/4001271475777.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dhhFYUD
möned näited.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocketdale
HV vaatleja

liitunud: 02.08.2014




sõnum 02.07.2021 14:34:45 vasta tsitaadiga

ma ise hiinast pole kunagi tellinud, aga eks ma näinud mingeid jutte, et tehakse usa->EU saates ka mingeid trikke, et näeks välja, et pakk pärineb euroopast ja midagi maksma ei pea. ju siis peab selle variandiga järgmine kord tellima, kui ausalt asjaajamine nii keeruliseks mulle hetkel tehtud on icon_rolleyes.gif

viimati muutis rocketdale 02.07.2021 14:40:34, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2021 14:39:15 vasta tsitaadiga

tuleb silmas pidada ,et see maksmine rakendub kaupadele VÄLJASTPOOLT EU D. kui saatjal juba EU baas on, vähemalt kirjade järgi ja sealt tellid, on see juba tollitud.

lihtsalt ääremärkusena, et kallimaid kui 17€ ssd sid pole iinast mõtet tellida enam. arvutitarga 21 e tükid, mis on 1-4tp tellimise peale on odavamad ja saab kiiremini.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocketdale
HV vaatleja

liitunud: 02.08.2014




sõnum 02.07.2021 14:40:29 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
tuleb silmas pidada ,et see maksmine rakendub kaupadele VÄLJASTPOOLT EU D. kui saatjal juba EU baas on, vähemalt kirjade järgi ja sealt tellid, on see juba tollitud.

ei, ma saan aru ja. lihtsalt hetkel maksuamet ei taha mu raha vastu võtta, jään deklaratsiooni tehes kinni ja ei osanud mind keegi veel aidata icon_biggrin.gif

hommikul käisin maksuametis kohal ja tegin seal teenindajaga koos kliendiarvutis deklat, et äkki tõesti olen ise nii rumal ja ei oska. siis olime kahekesi rumalad
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Omniva hoiatab: saabuva paki maksukohustus võib saabuda mõne inimese jaoks ootamatult mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.