Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 103, 104, 105  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2022 17:36:31 vasta tsitaadiga

Oleneb nüüd kuidas selle vaba ruumi defineerid. Mingi cache puhastamine võib võitu anda. Vaba ruumi nullidega üle kirjutamine mitte. SSD ja trim on natuke teine teema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 26.10.2022 17:46:49 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Betamax kirjutas:
BA79 kirjutas:
Betamax kirjutas:
Vanakooli kõvaketastelt mahalugemisele see küll kaasa ei aita. Seal aitab kaasa "defragmenting".

Eks see ole tõlgendamise küsimus. Minu hinnang on, et vaba ruumi ülekirjutamine muutis nii mõnegi vana arvuti kettalt lugemise veidi kiiremaks. Mitte poole kiiremaks aga nii umbes 20 protsendi ümber.

Ei ole tõlgendamise küsimus. Tee endale selgeks, kuidas HDD ja SSD töötavad. Ma ei hakka isegi küsima, kuidas sa selle "umbes 20%" veel kalkuleerisid.
Ainsad kaks varianti Windowsi all HDD lugemis-kirjutamiskiirust kiiremaks saada on defragment või siis kiirema HDD ostmine. Ülejäänu on täiesti mõttetu.
SSD puhul on nii, et mida vähem sa seda "optimeerid", seda parem on see SSD üleüldisele tervisele.


Minu hinnang ei baseeru SSD vs HDD optimeerimisel vaid sellel, et kui puhastada "vaba ruum" HDD-l (SATA või IDE) siis läks olukord paremaks.

Opsüsteemide rakendusprogrammid nt Windows Explorer kettalt mahalugemisel ju indekseerivad sisu mis asub kettal. Mida rohkem kirjeid seda kauem seda teeb. Vaba ruumi puhastamisega märgitakse see osa kettast ju "uueks". Pole mingeid viiteid ega midagi indekseerida ja seetõttu loeb sisse ketta ka kiiremini. See on siis minu teoreetiline arusaam.

OK, ei hakka rohkem vaidlema, aga kui oled nõus siis lähen kompromissile sellega, et efekt on "psühholoogilise iseloomuga". Ma usun, et läheb selle operatsiooni läbiviimisega kiiremaks ja kõik.
oma indeksiteooriat saad vist katseliselt järgi proovida
nimelt saab kettal indekseerimist välja lülitada ja ootad veidi ja lülitad uuesti sisse ja minu arusaamist mööda luuakse täiesti uus indeks, kuhu kustutatud asju pole küll mingit põhjust sisse võtta - viide neile on kustutatud

kui see katse teeb kah su arvuti kiiremaks, siis äkki ongi migi tõetera olemas su teoorias
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2022 20:08:39 vasta tsitaadiga

Peale SSD peale minekut ei kasuta enam indekseerimist. Kui vaja, siis otsing on piisavalt kiire SSD pealt ka ilma indeksita.
HDD puhul on indeksil point kuna HDD pealt otsimine on aeglane.

PSA: How to Use a Local Account During Windows 11 22H2 Clean Install
https://www.techpowerup.com/300298/psa-how-to-use-a-local-account-during-windows-11-22h2-clean-install?
https://gist.github.com/julianxhokaxhiu/bc28c7b257b87c7ffa084e205acbdcd4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2022 00:13:54 vasta tsitaadiga

Kes ehk keegi on komistanud probleemi otsa ja ka lahenduse leidnud, kuidas on W11 all võimalik muuta Internet Exploreri printimise sätteid?
Nimelt ühes Java rakenduses (raamatukogude programm Urram) käib kogu printimise loogika IE sätete baasil - ehk siis marginid ja header-footer. Aga kuidas neid W11's paika seada, kui IE'd enam käivitada ei saa?

Otsinguga leidsin, et isegi küsitakse täpselt sama asja, aga nagu ikka, lahendustes hakatakse aiaaugust sogama.
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/headers-and-footers-windows-11/6844b9b9-4b90-448a-a4b2-3402f55c516d

-edit-
Komistasingi lahenduse otsa! Asi toimib, kui lisada registrisse õiged väärtused thumbs_up.gif
Kes veel sama mure otsa satuvad siis: https://www.scriptinghouse.com/2022/05/the-hidden-settings-of-internet-explorer-page-margin-fonts-default-page.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 17:43:21 vasta tsitaadiga

On kellelgi aimu, kust pagana kohaks saaks selle nõmeda Tab'ide majanduse Exploreris välja lülitada ja Exploreri normaalseks tagasi?
Otsin ja otsin ning ei leia ja tööviljakus kannatab päris tugevalt icon_sad.gif

See "open in new tab" paremklikk menüüs on kah äärmiselt häiriv, vanasti oli esmaseks valikuks "open in new window" thumbs_down.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 17:58:26 vasta tsitaadiga

Etz, Varem kui tabid olid testimises, siis sai neid sisse lülitada ViVe Tool abil. Ma pole kindel kas see toimib ka väljalülitamiseks või mis hetke tabide "kood" võiks olla: https://github.com/thebookisclosed/ViVe
Need peaks salvestatama
HKLM\System\ControlSet001\Control\FeatureManagement\Overrides
alla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009




sõnum 09.11.2022 21:30:51 vasta tsitaadiga

Minu arvates tabid on parim lahendus Win11 thumbs_up.gif , aga kui ei kasuta, siis saab ka välja lülitada:
https://winaero.com/how-to-enable-tabs-in-file-explorer-on-windows-11/#Disable_Tabs

ja järjekordne uuendus November 8, 2022—KB5019961 (OS Build 22000.1219):
https://support.microsoft.com/en-us/topic/november-8-2022-kb5019961-os-build-22000-1219-92b05506-99a5-449f-b3fa-c9bc96b19b67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 21:40:34 vasta tsitaadiga

Aga taskbar on piix. Ei saa kuidagi nii, et iga task eraldi ja small icons. Või noh, mingi kolmanda osapoole utiliidiga ilmselt saab häkkida, aga win ise siiski seda enam out of the box ei võimalda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 22:12:30 vasta tsitaadiga

See, et tabbed exploreri tabideta exploreriks muutmiseks peab jälle mingeid kapotialuseid käske kasutama, on muidugi taas tase icon_lol.gif

napoleon, enam ei saa teha "hide when full" ja "use small icons", oh god. Win11 peale küll ei taha icon_lol.gif

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 22:28:45 vasta tsitaadiga

Tomorrow, oota, mis selleks selleks mingit kolmanda osapoole rakendust kasutama või? icon_neutral.gif
Täiesti pekkis kuhu me jõudnud oleme.

Alustuseks keeratakse kasutatavus sajaga pekki ja siis ei lasta kasutajal seda tagasi kah muuta… icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 00:50:27 vasta tsitaadiga

Mul on 22H2 vist juba paar nädalat kodusel raalil peal ja alles nüüd peale Etz'i nurinat vaatasin ja avastasin isegi, et mingid tabid on sinna tekkinud icon_lol.gif
Nii huvi pärast küsin, et mis seal siis segab?

-edit-
Mind ennast näiteks häiris hirmsasti jällegi see uus ja moodsat tüüpi paremkliki-menüü, kus copy ja paste asendatud mingite nupukestega. Proovisin harjuda aga no ei suutnud ja keerasin registrist vana tagasi..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 08:20:51 vasta tsitaadiga

Kahjurõõm on teatavasti see suurim rõõm icon_biggrin.gif

Mina nüüd muigan kuidas osad inimesed nurisevad, et peavad kolmanda osapoole tööriistu kasutama, et tabid kinni keerata.
Mina pidin AASTAID kasutama kolmanda osapoole tööriistu, et tabid explorerisse saada ja ka siis oli tegu võrdlemisi ebastabiilse lahendusega mis alati ei toiminud.

Nüüd on teie kord tunda seda mida mina tundsin aastaid, kuna minu produktiivsus kannatas ilma tabideta.
Pealegi see kinnikeeramine on kiire ja isegi ilma selleta on eraldi aknad ikka alles ju.

Kummaline minu jaoks kuidas brauserit ei kujuta inimesed ilma tabideta enam ettegi aga explorer peab miskipärast olema mingi vanaaegne akende meri.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 12:27:33 vasta tsitaadiga

Kas siis siiani mingit paremat failihaldurit polnud, kus tabid oleks?
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 13:37:14 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Pealegi see kinnikeeramine on kiire ja isegi ilma selleta on eraldi aknad ikka alles ju.


Tööandja arvutis ei taha nagu igasugu suvalist, netist leitud sodi, jooksutada.

Tomorrow kirjutas:
Kummaline minu jaoks kuidas brauserit ei kujuta inimesed ilma tabideta enam ettegi aga explorer peab miskipärast olema mingi vanaaegne akende meri.


Kõigile ei sobi selline "dumbed down" lahendus, kus kõike püütakse samas aknas teha.
Mul on ka tavaliselt 4 eri brauseri akent lahti, tabide vahel sa pead switchima, akna puhul saad ühe kiire pilguga haarata informatsiooni mitmest aknast korraga.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 14:09:03 vasta tsitaadiga

Pole midagi tabide ilmumise vastu, ent kohati tahaks vb. eraldi hoida aknaid ka ning üldiselt võiks austada inimeste soovi teha asju teisiti, st. peaks olema ikka valik. Brauserilgi ju on.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 10.11.2022 14:14:52 vasta tsitaadiga

mul vist windows katki, ei ole seda tabi probleemi ette tulnud siiani. teeb eraldi akna lahti ikka, kui mitu explorerit vaja avada.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 10.11.2022 14:37:44 vasta tsitaadiga

Etz, akende võimalus jätkuvalt olemas - tääbide võimalus juures.
Ei kujutaks ette veeblehitsejat ainult erinevate akendega kasutada.
Teen ühes veebilehitsejas 5 tääbi lahti, nii öelda ühe teemaga seonduv grupp ja kui tahan, siis panen terve grupi korraga kinni.

Aga see juba nämmutatud teema.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 10.11.2022 14:45:08 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Pole midagi tabide ilmumise vastu, ent kohati tahaks vb. eraldi hoida aknaid ka ning üldiselt võiks austada inimeste soovi teha asju teisiti, st. peaks olema ikka valik. Brauserilgi ju on.

Hoia Shift all kui file explorerit avad, siis teeb eraldi akna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 15:26:39 vasta tsitaadiga

LKits, mul on erinevates akendes, erinevad tääbid ja grupid.
Aga tihtipeale on vaja mitut asja samaaegselt jälgida, jpm.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 15:38:50 vasta tsitaadiga

Mõni asi võiks ikka On/Off võimalusega jääda...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 16:40:17 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Kas siis siiani mingit paremat failihaldurit polnud, kus tabid oleks?

Sellist väga ei olnud jah mis oleks välimuselt exploreri sarnane. Files sai kõige lähemale: https://github.com/files-community/Files
Etz kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Pealegi see kinnikeeramine on kiire ja isegi ilma selleta on eraldi aknad ikka alles ju.

Tööandja arvutis ei taha nagu igasugu suvalist, netist leitud sodi, jooksutada.

Tööandja keelab Win10 jooksutada?

Etz kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Kummaline minu jaoks kuidas brauserit ei kujuta inimesed ilma tabideta enam ettegi aga explorer peab miskipärast olema mingi vanaaegne akende meri.

Kõigile ei sobi selline "dumbed down" lahendus, kus kõike püütakse samas aknas teha.
Mul on ka tavaliselt 4 eri brauseri akent lahti, tabide vahel sa pead switchima, akna puhul saad ühe kiire pilguga haarata informatsiooni mitmest aknast korraga.

See eeldab ka piisavalt suurt monitori (või monitore) mis neid nelja akent kuvaks. Vähemalt nii, et need lukuaugud poleks. Ja mitme monitori või suure monitoriga on tüütum pea keeramine.
Kõigil ei ole nende jaoks ruumi. Virtuaalsed desktopid eksisteerivad samuti kui on vaja asju lahus hoida.
rmc kirjutas:
Pole midagi tabide ilmumise vastu, ent kohati tahaks vb. eraldi hoida aknaid ka ning üldiselt võiks austada inimeste soovi teha asju teisiti, st. peaks olema ikka valik. Brauserilgi ju on.

Nõus kuigi valik on ju olemas. Aknaid saab edasi kasutada. Brauseril tabe naljalt välja ei lülita ikka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 19:10:31 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Tööandja keelab Win10 jooksutada?


Võib ka sedasi öelda, me saame esimesel võimalusel upgrade alati kaela. icon_rolleyes.gif

Tomorrow kirjutas:
See eeldab ka piisavalt suurt monitori (või monitore) mis neid nelja akent kuvaks. Vähemalt nii, et need lukuaugud poleks. Ja mitme monitori või suure monitoriga on tüütum pea keeramine.


Jah mul on 2 UW’d laual, midagi ei pea jubedalt keerama icon_wink.gif
Minu poolest olgu või 4, kuniks produktiivsusele hästi mõjub, ei huvita see kedagi.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.11.2022 23:25:05 vasta tsitaadiga

Etz- huvitav, et kas sul käitub Win11 kuidagi teistmoodi või millise toiminguga sul õnnestub avada midagi teises Exploreri tabis, nii et varasemaga võrreldes häirib?
Proovisin üht ja teist moodi - no ei teki teist tabi mitte kuidagi (ma ei mõtle, kui ise uue tabi nuppu vajutada või parema klikiga ise öelda, et ava teises tabis)
Sellepärast mul jäigi see uuendus täiesti märkamata, sest kõik töötab ju täpselt vanaviisi edasi icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009




sõnum 12.11.2022 01:28:31 vasta tsitaadiga

freestyler kirjutas:
rmc kirjutas:
Pole midagi tabide ilmumise vastu, ent kohati tahaks vb. eraldi hoida aknaid ka ning üldiselt võiks austada inimeste soovi teha asju teisiti, st. peaks olema ikka valik. Brauserilgi ju on.

Hoia Shift all kui file explorerit avad, siis teeb eraldi akna.

Minul avab, siis kui hoida all Ctrl klahvi:
https://support.microsoft.com/en-us/windows/keyboard-shortcuts-in-windows-dcc61a57-8ff0-cffe-9796-cb9706c75eec

Järjekordne värskendus:
https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB5018496
ja peale kolmandat restarti tekkis selline uuendus:


viimati muutis Bilderberg 15.11.2022 22:14:49, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.11.2022 11:45:52 vasta tsitaadiga

https://www.windowslatest.com/2022/11/12/microsoft-pulls-windows-11-22h2-for-some-pcs-due-to-major-performance-issues/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 103, 104, 105  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.