Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  palun abi HV keemikutelt märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2023 16:46:37 palun abi HV keemikutelt vasta tsitaadiga

Tere,

Olen muusika kollektsionäär. Panin oma vinüülikollektsioonil mõned vinüülid müüki, mis on "kullahinnaga" (mõned plaadid maksavad €3000 jne)
Nüüd on teemaks üks kahe looga haruldane singel aastast 1985, mille kohta ostja küsis, et ega seal pole "sticker" kleepekat.
Vastan ausalt. Ei ole kleepekat. Paraku mina ostsin saksamaalt järelturult umbes 2015 ja plaadi kattelt näha lohakalt eemaldatud kleepsu. Liimi jäljed plaadi kattel on nähtavad (ma ei tea miks see sticker oluline on aga näib, et on oluline)
Mina üldjuhul eemaldan kleepse naise juuksefööniga kuuma andes (siis sulab liim üles). Hangunud liimi ma ei oska eemaldada (kurat teab mis materjali seal liimimiseks kasutati)
On kellelgi ideid kuidas paberilt liimijäljed eemaldada koduste vahenditega?

Õnneks on tegemist libeda kattega, millelt ma olen varemalt liimijäägid maha saanud tehnilise piirutusega.
Kui oleks kuivatusepaberi tüüp paber siis ma isegi ei küsiks sest siis oleks vaja laborit vms.

Tänan ette mõistliku info eest!
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2023 17:11:24 vasta tsitaadiga

Kas fööniga see vana liim lopuks pehmemaks ei lahe?

Osad soovitavad lighter fluid icon_smile.gif

Kleepekate liimi eemaldamiseks on spets tooted ka.

Link

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2023 17:39:39 vasta tsitaadiga

SKG, Lähebki vana liim pehmeks ka kuuma andes aga kui umbes 20 aastat tagasi on kleeps eemaldatud, see liimi nimeline ollus jääb plaadi katte külge ja sellest ollusest ma ei saa lahti (sellest ka teema)

jälg on siin siin:
Spoiler Spoiler Spoiler


ps. kui kedagi huvitab siis jutt on otsapidi sellest:
https://www.youtube.com/watch?v=x3fsh8JefvM

Xymox orginaal reliiside hinnad siin:
https://www.discogs.com/sell/item/181380177
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 05.07.2023 17:58:02 vasta tsitaadiga

Kas see liimi jälg on paberi peal?
Kui sellel pinnal on lakk peal siis proovi puhta tehnilise piiritusega hästi ettevaatlikult või isopropanool, vattitikkuga. Aga proovi ennem mingil mitte niiväga väärtusliku pinna peal järgi. Isegi kui leiad mingi spetsiaalse liimi eemaldamis vahendi, testi ennem mujal järgi.
20 aastaga liimi omadus muidugi muutub ka.

Mulle käib närvidele kui pannakse tugeva liimiga kleepse kuhugi peale kuigi on olemas ka kleepsud mis on kergesti eemaldava liimiga ning siis saab ka sildid probleemideta kätte.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2023 21:28:30 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:

Mulle käib närvidele kui pannakse tugeva liimiga kleepse kuhugi peale kuigi on olemas ka kleepsud mis on kergesti eemaldava liimiga ning siis saab ka sildid probleemideta kätte.

Sõna! Vähemalt saad aru, kus ma seisan


PS! õhuhäire on lõppenud. Ostja maksis minu soovitud hinna välja ja pleeg paypalis olemas.
Siisiki, siiski, ma tahaks kõrvaldada seda liimijälge.
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.07.2023 11:05:22 vasta tsitaadiga

Ma olen lahustanud selliseid vastikuid liimijälgi apelsiniõliga, aga ainult kõva materjali pealt, papi pealt pole proovinud.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2023 10:57:36 vasta tsitaadiga

netcat, Kus kohast sa apelsisinõli ostad? Piinlik tunnistada oma teadmatust aga ma kuulen sellest esimest korda.

ps. Greibi seemnetest tehtud ekstrakt on mul küll olemas, ka õli taoline ollus, kasutan külmetuste puhul. Nimi on Citrosept. Lööb immuunsussüteemi lakke. See kraam peab küll igas kodus olemas olema.
Kord oli nii, et reede õhtu, veebruari lõpupoole külma saanud, palavik 39,5 ja nii sitt olla et kohe kukun kodus kokku. Käsi kobas juba alateadvuses moblat et kiirabi kutsuda.
Tegin endale ühe kuuma tee Strohiga, tilgutasin sisse 20 tilka Citrosepti ja voilaa... kaks tundi hiljem läks mees klubisse rokkima.
Müüakse samuti "kullahinnaga", pisike purgike on 20 rutsi

kopi netist greibi ekstarkti kohta:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 07.07.2023 11:59:47 vasta tsitaadiga

Selleks ajaks kui kodukeemikud oma õlipeo püsti panevad on tavaline etiketieemaldaja juba ventilatsiooni kadunud. https://www.oomipood.ee/product/e_21_due_ci_label_off_etikettide_eemaldaja_200ml?ls=1&s=etiketi

liiv, sinule oleks mul müüa sama purk kullahinnaga 50€ pudel. See on eriline kraam. Lõhnab apelsini moodi. Niikuinii üritad seda lakkuda ja saba alla määrida sest apelsinid on tervislikud...
Miks üldse kemuseerida produktiga mille eest klient on juba as is ära maksnud. Ta teab et miskine kleepekas peal. Aga sinul on vaja sellega keemiakatseid teha, sest ehk õnnestub ka trükivärv lahti sulatada. Krt sa näpid juba müüdud asja?

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 07.07.2023 12:02:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 07.07.2023 12:02:28 vasta tsitaadiga

+km ofkoors
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2023 13:30:08 vasta tsitaadiga

NightStriker kirjutas:

Miks üldse kemuseerida produktiga mille eest klient on juba as is ära maksnud. Ta teab et miskine kleepekas peal. Aga sinul on vaja sellega keemiakatseid teha, sest ehk õnnestub ka trükivärv lahti sulatada. Krt sa näpid juba müüdud asja?

Oeh, ega ma tunglaterast ellekat ei püüa sünteesida nagu Albert Hoffman kogemata leiutas. Keemiakatsete põhjus väga lihtne. Isegi osta.ee keaskonnas on mult koahlikud seda küsimust küsinud, et kuidas hinnakleepsust lahti saada (kusjuures oli papi peal, mitte libeda kattega).
Inimesed kalli raha eest ostavad, mõistetav et küsivad detaile millele isegi täpselt vastata ei oska. Sestap teema püstitus.
Ehk siis põrkan taas ja jälle selle neetud liimi küsimuse peale



Absoluutselt offtopic aga kui kedagi huvitab siis minu plaadikollektsioon on siin ja hetkel "collection value" bruto väärtus Max €36,343.68
https://www.discogs.com/user/liivapaber/collection?sort=max&sort_order=desc
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2023 13:30:28 vasta tsitaadiga

Apelsiniõli on saadaval ökopoodide ja teiste paremini varustatud poodide majapidamistarvete osakonnas. Ma tarvitan seda koduse puhastusvahendina hea lõhna ja vänge toime pärast, sisse ei soovitaks küll võtta kellelegi. Citrosept jääb rohkem sellise hästi toimiva platseebo kategooriasse. Mõnel inimesel kohe on nii et mida rohkem ta mingi ussiõli eest maksab seda paremini see toimib. Olen ise ühe sellise "haigus võtab kohe jalust, tee ja stroh" õhtu veetnud ilma tilkadeta, klubisse ei läinud vaid varahommikusele lennule. Toimis, kuid asja võti arvan ma, oli lennukitäis uusi ohvreid kellele viirust jagada. Tagasitulles olin mina terve ja minu kõrval istunu haige. Klubisse grippi jagama tormamine ilmselt töötab ka samamoodi...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AllanK20
HV Guru
AllanK20

liitunud: 08.02.2009




sõnum 07.07.2023 13:33:11 vasta tsitaadiga

seda ilmselt logimata ei näe icon_smile.gif
_________________
joodan ja mõõdan
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2023 17:54:47 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Citrosept jääb rohkem sellise hästi toimiva platseebo kategooriasse.

Wrong, wrong, worong! Citrosept ei ole platseebo. Ma olin Tartu Maarjamõisa haiglas ühes palatis 2018 juulis koos 20 aastase noormehega, kes toodi öösel haiglasse rämeda palavikuga.
Nähes kuidas noor mees vaevleb siis pakkusin hommikul välja, et mul on greibi seemnete ekstarkt, minule töötab. Noorhärral oli nii pläss olla, kirjutas alla (panin 10 tilka tema mahla sisse, rohkem ei raatsinud).
Õhtuks keskles noorhärra mööda sektorit ringi ja kirjutati järgmine hommik haiglast välja (MOTT placeboo).
Kusjuures noorhärra ema oli samas sektoris haigla õde ja kui emmele teatas, et sain "võlurohtu" naabrilt ja kasutage seda meditsiinis siis tema ema lähenemine oli pehmeltöeldes samas mis sinul - jamps!
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 07.07.2023 18:36:55 vasta tsitaadiga

liiv, kui keegi tuuakse haiglasse rämeda palavikuga siis keegi annab talle mingil hetkel palavikku alandavat rohtu. Lausa külmaks saab lasta inimese tablettidega. Tõsimeeli arvad, et selle ööpäeva jooksul oli sinu kümme tilka ainukesed mis talle sisse söödeti? Arstid ja kogu kaasaegne meditsiin vaatas kurvalt kõrvalt, et me ei tee mitte midagi ja palavik ikka alla ei lähe? Tekib küsimus, mis otsaga sa maailma vaatad?
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  palun abi HV keemikutelt
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.