Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Sony Xperia 1 III / Xperia 5 III arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 06.04.2021 08:47:11 Sony Xperia 1 III / Xperia 5 III arutelu vasta tsitaadiga

Väärib eraldi teemat, järgmine nädal ilmselt ka ametlik tutvustamine.

https://www.gsmarena.com/olixar_shows_off_sony_xperia_1_iii_and_10_iii_case_designs_and_the_phones_themselves-news-48512.php

Ametlikud speksid

Sony Xperia 1 III
https://www.gsmarena.com/sony_xperia_1_iii-10712.php

Sony Xperia 5 III
https://www.gsmarena.com/sony_xperia_5_iii-10851.php

_________________
HV valuutakalkulaator


viimati muutis Tanel 14.04.2021 12:49:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2021 12:58:22 vasta tsitaadiga

Huvitav on näha, kuidas Sony paneb hambad risti ikka edasi.
LG andis alla.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 07.04.2021 13:02:56 vasta tsitaadiga

Japsidele vist auasi ja seotud muu üldise tootenomenklatuuriga (Sony profitehnika).
Sony müüb ju ka 2500 dollarilist (vist maailma kallimeim?) telefoni, millel mitmed profikaamera omadused
icon_arrow.gif https://www.sony.com/electronics/professional-smartphones/xperia-pro

Link

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 14.04.2021 12:42:11 vasta tsitaadiga

Mu arust natuke liiga kiirelt pritsib Sony uusi telefone välja. 5 III avalikustati siis täna.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 14.04.2021 12:50:45 vasta tsitaadiga

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_1_iii_and_5_iii_announced_with_revolutionary_cameras-news-48642.php


Link

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2021 16:57:39 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Mu arust natuke liiga kiirelt pritsib Sony uusi telefone välja. 5 III avalikustati siis täna.

Ei taha valida x1 ja x5 vahel? Minuarust igati mõistlik need korraga välja tuua.

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 14.04.2021 17:27:00 vasta tsitaadiga

VeixES kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
Mu arust natuke liiga kiirelt pritsib Sony uusi telefone välja. 5 III avalikustati siis täna.

Ei taha valida x1 ja x5 vahel? Minuarust igati mõistlik need korraga välja tuua.


Minu point oli selles, et X5 II alles tuli pool aastat tagasi välja.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2021 17:28:55 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Mu arust natuke liiga kiirelt pritsib Sony uusi telefone välja. 5 III avalikustati siis täna.

Kord aastas? Teised tootjad ju samamoodi kord aastas uute mudelitega turule tulnud.
Samas 5 II vs 5 III eriti midagi põrutavat pole.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10851&idPhone2=10396
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2021 01:41:25 vasta tsitaadiga

Veits liiga tihti tuleb neid telefone, jah. Lisaks kõigil tunduvat olevat samad lastehaigused, millega 100x MTTC-d mööda käiakse.

Ning siin ma olen - vaikselt juba tahaks telefoni päriselt ka välja vahetada, vana hakkab jalgu jääma ja compact telefoni ikka pole kui õuna ei taha ning sealgi aku väga halb icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 16.04.2021 14:08:31 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Veits liiga tihti tuleb neid telefone, jah. Lisaks kõigil tunduvat olevat samad lastehaigused, millega 100x MTTC-d mööda käiakse.

Ning siin ma olen - vaikselt juba tahaks telefoni päriselt ka välja vahetada, vana hakkab jalgu jääma ja compact telefoni ikka pole kui õuna ei taha ning sealgi aku väga halb icon_lol.gif


Ega ei tule jah compacte väga. Tulemas Zenfone 8 mini, väga hea sisuga ja nõks väiksem.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.06.2021 21:26:08 vasta tsitaadiga

Ei tea, kas see Xperia 10 III ongi nende compact? 3mm lühem ja 1mm paksem kui 5 III, 1,1CM lühem, 3MM kitsam ja 1MM paksem kui 1 III.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10698&idPhone2=10851&idPhone3=10712

Faunist saaks 350€-ga jaanipäevaks kätte: https://www.hinnavaatlus.ee/2088890/sony-xperia-10-iii-black/

Ise ütleks, et võtku pikkust vähemaks ja lasku reso FHD peale ning andku sisemist mahtu kuni 512GB ja ma ostaks.
Arusaamatu veidi, et assistant-button on, mitte kaamera nupp ja vahetada ka ei saa...
Kõlareid võiks ka ikka kaks olla nagu vanematel...
Ja muidugi taas SONY kark, öine pildistamine... + FHD video on x264 ja 60 FPS max...

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2021 11:12:28 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ei tea, kas see Xperia 10 III ongi nende compact? 3mm lühem ja 1mm paksem kui 5 III, 1,1CM lühem, 3MM kitsam ja 1MM paksem kui 1 III.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10698&idPhone2=10851&idPhone3=10712

Faunist saaks 350€-ga jaanipäevaks kätte: https://www.hinnavaatlus.ee/2088890/sony-xperia-10-iii-black/

Ise ütleks, et võtku pikkust vähemaks ja lasku reso FHD peale ning andku sisemist mahtu kuni 512GB ja ma ostaks.
Arusaamatu veidi, et assistant-button on, mitte kaamera nupp ja vahetada ka ei saa...
Kõlareid võiks ka ikka kaks olla nagu vanematel...
Ja muidugi taas SONY kark, öine pildistamine... + FHD video on x264 ja 60 FPS max...


10 on ikka seni olnud säästukas/keskklass.
5 on kompaktne lipulaev ja 1 täismõõdus lipulaev.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2021 19:56:51 vasta tsitaadiga

Jah, ent 10 on kompaktsem kui 5. Jabur, et nad seda filmireso müüvad ilgelt - keda huvitab? Kui tihti sa ikka telefonist filmi vaatad? Lastele teevad neid ainult? icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 19.06.2021 20:06:32 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Jah, ent 10 on kompaktsem kui 5. Jabur, et nad seda filmireso müüvad ilgelt - keda huvitab? Kui tihti sa ikka telefonist filmi vaatad? Lastele teevad neid ainult? icon_lol.gif


Miks ta jabur on? Mis telefon ainult helistamiseks ja videoid ei vaata? Xperia 5 II ekraan oli juba nii pas*, et oleks võinud teravama pildiga olla.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2021 20:18:27 vasta tsitaadiga

Jabur, sest kui ma tahan videoid vaadata pikemalt, siis vaatan arvutist või pigem juba telekast. Ajutiseks kasutuseks käiks 16:9 sama diagonaaliga asi väga okeilt.
Kus see teravus sul jalgu jäi?

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 19.06.2021 20:23:49 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Jabur, sest kui ma tahan videoid vaadata pikemalt, siis vaatan arvutist või pigem juba telekast. Ajutiseks kasutuseks käiks 16:9 sama diagonaaliga asi väga okeilt.
Kus see teravus sul jalgu jäi?

Youtuubis jäi jalgu, väga rõve pixline pilt kuidagi võrreldes LG G7ga. Korralik tagasiminek oli. LG ips ekraan oli super.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2021 11:08:41 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
rmc kirjutas:
Jabur, sest kui ma tahan videoid vaadata pikemalt, siis vaatan arvutist või pigem juba telekast. Ajutiseks kasutuseks käiks 16:9 sama diagonaaliga asi väga okeilt.
Kus see teravus sul jalgu jäi?

Youtuubis jäi jalgu, väga rõve pixline pilt kuidagi võrreldes LG G7ga. Korralik tagasiminek oli. LG ips ekraan oli super.


Eks ta nii ongi, et kui vähese resoga oled harjunud - tundub ok.
Kui natuke aega paremat saad proovida siis tagasi enam ei taha - enam ei tundu ok.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2021 22:50:58 vasta tsitaadiga

Draqula, ma olen 13,3" süleri taga 1080p reso peal ja inimesed peavad mind hulluks. Lauaka taga olen 27" 1440p taga. Oskan ka DSR/VSR-iga reso suuremaks ajada, ent ei näe sel mõtet. 32" 4K tundus jabur, olen kogenud.
Telefoni puhul ma ei saa aru, miks ma peaks vajama üle 1080p sellise lukuauku taga, entjah... mul see ka, et ma kasutan telefoni telefoni ja multimeediaseadmena, st. see ei ole mu peamine asjade tegemise seade.. enne kolin süleri taha kui asju teha soovin või pigem juba lauaka taha.

Ehk siis, jah - ma tahaks pigem suuremat akukestvust ja paremat vastupidavust ekraanilt kui suurt kuvatihedust.
Ka riistvara ei pea mul olema tippude tipp - pigem soovin (nagu öeldud) head akut, head kaamerat, korralikult toimivaid baasfuntsionaalsusi (sh. meeldib kui tootjal endal on muusikamängija, kalkulaator, jne. sees olemas, ent eks ajas SONY on seda aina vähendanud ja kohati vanad versioonid ka ei toimi enam).

Ma arvan, et mujaoks reaalselt ei ole telefonis reso nii oluline. St. kui on mingi OK tase, siis sealt edasi enam kõrgem ei huvita.
BTW. praegu oli olulisim asi ju hoopis kuvasuhe ja displei külgede suhe, ehk SONY ekraan on mõttetult piklik, mis teeb telefoni suureks ning ühtlasi kulutab ka see rohkem akut. Reso oli olulin ainult selleks, et nad seda cinematic resolutsiooni taga ajades peavad ekraani ka pikemaks venitama, st. laiemaks tegelt kui filme silmas pidades landscapeis mõelda.

hkurujo88r, Youtube-i puhul on see, et sa reso kontrollisid käsitsi? See eriti tüütu kui käsitsi seadistada ei lasta ja paneb seadme järgi...

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2021 11:41:46 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Draqula, ma olen 13,3" süleri taga 1080p reso peal ja inimesed peavad mind hulluks. Lauaka taga olen 27" 1440p taga. Oskan ka DSR/VSR-iga reso suuremaks ajada, ent ei näe sel mõtet. 32" 4K tundus jabur, olen kogenud.
Telefoni puhul ma ei saa aru, miks ma peaks vajama üle 1080p sellise lukuauku taga, entjah... mul see ka, et ma kasutan telefoni telefoni ja multimeediaseadmena, st. see ei ole mu peamine asjade tegemise seade.. enne kolin süleri taha kui asju teha soovin või pigem juba lauaka taha.

Ehk siis, jah - ma tahaks pigem suuremat akukestvust ja paremat vastupidavust ekraanilt kui suurt kuvatihedust.
Ka riistvara ei pea mul olema tippude tipp - pigem soovin (nagu öeldud) head akut, head kaamerat, korralikult toimivaid baasfuntsionaalsusi (sh. meeldib kui tootjal endal on muusikamängija, kalkulaator, jne. sees olemas, ent eks ajas SONY on seda aina vähendanud ja kohati vanad versioonid ka ei toimi enam).

Ma arvan, et mujaoks reaalselt ei ole telefonis reso nii oluline. St. kui on mingi OK tase, siis sealt edasi enam kõrgem ei huvita.
BTW. praegu oli olulisim asi ju hoopis kuvasuhe ja displei külgede suhe, ehk SONY ekraan on mõttetult piklik, mis teeb telefoni suureks ning ühtlasi kulutab ka see rohkem akut. Reso oli olulin ainult selleks, et nad seda cinematic resolutsiooni taga ajades peavad ekraani ka pikemaks venitama, st. laiemaks tegelt kui filme silmas pidades landscapeis mõelda.

hkurujo88r, Youtube-i puhul on see, et sa reso kontrollisid käsitsi? See eriti tüütu kui käsitsi seadistada ei lasta ja paneb seadme järgi...


Eks see on maitse asi, aga enda pealt olen tunnetanud, et kui oled mingi ekraanitüübi (telefon näiteks) peal vahepeal kõrgemat reso tunda saanud siis minul isiklikult hakkab häirima kehvema variandi peale minek. Kipitab ja kõik icon_smile.gif
Ei ole ratsionaalne, aga nii on. Küljesuhte jutuga olen nõus.
14" läpaka peal tundub mulle FullHD täitsa norm ja 27" monitor on mul samuti 1440p.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2021 11:48:13 vasta tsitaadiga

Kui ütled, et 14" peal FHD on norm (arvan ise ka, et 14" peal täitsa norm, järgmine ka 14" ilmselt tuleb) ja 27" 1440p on norm, siis, miks palju väiksemal telefoni ekraanil ei peaks FHD norm olema? icon_lol.gif
Ja kui "mida suurem seda parem" on tõene, siis miks 32" 4K mind ahmima ei pane icon_razz.gif

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 21.06.2021 11:50:53 vasta tsitaadiga

rmc, reso topin käsitsi jah iga videoga maxi peale. Ülitüütu aga no muidu ei kannata vaadata. Välismaal ajab eriti närvi, piiramatu nett ja surub mulle 360p pilti.

Palju väiksemat telefoni vaatad lähemalt ju. Mina arvutit ei kasuta, voodis ja diivanil hea telefonist vaadata.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2021 11:56:20 vasta tsitaadiga

Inimestel, kel telefon ainus digiseade on vajadused muidugi erinevad, ent muarust ei peaks telefone ainult nende inimeste järgi tootma.
Sisuliselt toodab SONY praegu mõnda samasugustele inimestele mõeldud mudelit, hinnaerinevusega. Võiks veidi laiemalt mõelda.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 21.06.2021 13:43:01 vasta tsitaadiga

No aga neid inimesi on rohkem ju kes telefonis sotsiaalmeediat jne vaatavad ja tahavad paremat pilti. Hinna erinevus tuleks tehasest juba nii väike. Täiesti mõttetu asi mille üle vinguda.
Mul praegu vahepeal kasutuses Xperia 1, 4k ekraan. Videod, fotod jne on kordades ilusamad silmale kui Xperia 5 II pealt vaadates.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2021 15:08:11 vasta tsitaadiga

hkurujo88r, endiselt: reso osas on suurim probleem selle ultrawide-i pushimine, mis telefoni banaaniks muudab.
Muus osas võiks lihtsalt olla võimalus resolutsiooni muuta nagu arvutil ja laheneks ka akukestvuse probleem + saaksin ka selgeks, kas eelistan suuremat reso või mitte icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2021 16:00:39 vasta tsitaadiga

Ma ei taha praegusest paremat ekraani. Kõik mu praeguse Xperia 5 II tehtud pildid näevad saastad välja, kui neid selle sama telefoni ekraanilt vaatan icon_neutral.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Sony Xperia 1 III / Xperia 5 III arutelu mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.