Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Üle poole miljardi Facebooki andmed lekkisid, sh üle 87 000 eestlase andmed märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dj-E
HV veteran
Dj-E

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2021 17:11:38 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Tea kas Lemsalu Liis on juba palju meeste kõnesi saanud icon_lol.gif

Ta saab ainult Isac Ellioti sõnumeid. icon_lol.gif
Normaalsed mehed sellise harakaga ei kontakteeru. icon_razz.gif

PS! Krt mind ja elukaaslast kah pole. Kuhu saaks kaebuse esitada? icon_lol.gif


viimati muutis Dj-E 05.04.2021 17:19:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2021 17:19:03 vasta tsitaadiga

maty, beer_yum.gif beer_yum.gif
pole ennast ega naist seal...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2021 17:21:47 vasta tsitaadiga

Ei leidnud ka kedagi tuttavat. Üsna lahja list icon_lol.gif
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dj-E
HV veteran
Dj-E

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2021 17:25:57 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Ei leidnud ka kedagi tuttavat. Üsna lahja list icon_lol.gif

Ehe näide kuidas täiesti mõttetu teema on suureks puhutud. Lihtsalt avalik info on kokku kogutud ja ühte andmebaasi pandud. Mingit häkkimist siin küll toimunud pole. Ma usun, et meil siin koodi poisid suudaks suht kiiresti sarnase boti valmis kirjutada. Saaks aru, et oleks konto paroolid kah seal kirjas - vot siis oleks paha paha. icon_razz.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2021 17:40:25 vasta tsitaadiga

Kuidas FB-st kasutaja telefoni ja e-posti kätte saab kui ta seda just ise oma seinale pole postitanud? Avalikult nagu ei näe kellelgi, ainuke võimalus ühendust võtta on inimesele messengeri kaudu sõnum saata(või siis avalikult seinale postitada kui ta seda keelanud pole).
Tavaline crawler on muidugi lihtne kirjutada, aga ilmselt seal ikka mingit auku ära kasutati kui telefon ja e-mail ka kätte saadi.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.04.2021 17:52:19 vasta tsitaadiga

Pole numbrit, pole nime. Seega ponnistused anonüümsuse säilitamisel on vilja kandnud.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2021 18:11:52 vasta tsitaadiga

sama siin. Aga kunagi regades mailiaadress sai lolli peaga pandud eesti.ee oma, seega nime saab sealt muidugi tuletada.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
HV veteran
Dj-E

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2021 18:17:39 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kuidas FB-st kasutaja telefoni ja e-posti kätte saab kui ta seda just ise oma seinale pole postitanud? Avalikult nagu ei näe kellelgi, ainuke võimalus ühendust võtta on inimesele messengeri kaudu sõnum saata(või siis avalikult seinale postitada kui ta seda keelanud pole).
Tavaline crawler on muidugi lihtne kirjutada, aga ilmselt seal ikka mingit auku ära kasutati kui telefon ja e-mail ka kätte saadi.
Need andmed peaks pärinema 2019 aastast kui FB-il oli mingi bug ja need andmed saadi siis kätte. See bug patchiti suht kohe ära aga siis oli muidugi hilja juba.

https://router.euddn.net/media.kuku.ee/digitund/digitund20210405.mp3 - selles saates vähemalt targad nii rääkisid. icon_razz.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2021 18:18:00 vasta tsitaadiga

napoleon, ikka isikukood@eesti.ee ma vähemalt loodan? icon_biggrin.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2021 19:22:50 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
napoleon, ikka isikukood@eesti.ee ma vähemalt loodan? icon_biggrin.gif


See ei tööta ju. Sinna saavad ainult riigiasutused maile saata.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.04.2021 06:17:18 vasta tsitaadiga

Keegi kellel õigused kõige karmimad olnud on ikka lekke saanud?
FB osas juba eelmise lekke ajal oli jutt, et ära jaga e-maili ja numbrit.
Üldiselt on see leht kasvanud ikka andmekogumise monstrumiks... pole ime, et siis asju müüki paisatakse.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2021 14:58:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Keegi kellel õigused kõige karmimad olnud on ikka lekke saanud?
FB osas juba eelmise lekke ajal oli jutt, et ära jaga e-maili ja numbrit.
Üldiselt on see leht kasvanud ikka andmekogumise monstrumiks... pole ime, et siis asju müüki paisatakse.

mul on üsna kinni kõik keeratud aga minu email on samuti lekkinud, või kasutajanime põhine lekkimine vaid, mul sisselogimine email kasutusel.
Kui suur oht on vestluste lekkimiseks? Kas peaks ajaloo ära kustutama kindluse mõttes juhul kui facebook häkitakse mingi hetk 100% ära?

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2021 15:07:58 vasta tsitaadiga

FB puhul on ka enne lekkimisi olnud. Konkreetset numbrit ei oska sulle keegi öelda ja see sõltub kuigipalju ka sinust endast, aga olematu see risk kindlasti ei ole.
Samas mina pigem ei kasutaks FB messengeri selliste asjade arutamiseks, mille lekkimisest mingi suurem jama võib tulla. Ma olen näiteks suht kindel, et kui vestluse ajaloo kustutad, siis on see sinu jaks kadunud, aga reaalselt ära ei kustu ehk kui tõepoolest FB 100% ära häkitakse, saab ka selle kätte.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 06.04.2021 15:25:49 vasta tsitaadiga

Huvitav andembaas. Ennast ma sealt ei leidnud (mis on hea, kuid ma ei ole ka eriline FB kasutaja), kuid mis kuupäev seal iga kirje l6pus on?
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2021 15:50:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

FB puhul on ka enne lekkimisi olnud. Konkreetset numbrit ei oska sulle keegi öelda ja see sõltub kuigipalju ka sinust endast, aga olematu see risk kindlasti ei ole.
Samas mina pigem ei kasutaks FB messengeri selliste asjade arutamiseks, mille lekkimisest mingi suurem jama võib tulla. Ma olen näiteks suht kindel, et kui vestluse ajaloo kustutad, siis on see sinu jaks kadunud, aga reaalselt ära ei kustu ehk kui tõepoolest FB 100% ära häkitakse, saab ka selle kätte.

Kui kaua fb kustutatud asjade backupi hoiab serverites? igavesti? Kui seal on kindel aeg siis ainus panus saab see olla, et enne ei häkita fb ära kui see backup kadunud automaatselt.

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2021 16:20:26 vasta tsitaadiga

teretalv, kisub juba OT-ks, aga ma pole üldse kindel, et need andmed ainult kuskil backupis on ja et need üldse kunagi kustuvad kuna FB-le endale pakuvad need huvi. Ei, mitte seda et keegi nüüd iga su vestluse läbi loeks vaid pigem koostab robot "toimikut" kellega suhtled, mis linke jagad, vbl. teeb ka mingite märksõnade järgi märkmeid jne. Mis sa arvad, kuidas nad oskavad sulle näiteks sõbra kandidaate pakkuda.... vahel isegi selliseid, kellega kunagi aastaid tagasi oled kokku puutunud, aga juba ammu aktiivselt ei suhtle? Või siis selliseid, keda nime- või nägupidi tead(a'la sõbra naise vennapoeg), aga kellega polegi kunagi väga suhelnud. Ma ei usu, et nad seda kohvipaksu või kristallkuuli abil teevad.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 06.04.2021 18:15:06 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

...

Mis sa arvad, kuidas nad oskavad sulle näiteks sõbra kandidaate pakkuda.... vahel isegi selliseid, kellega kunagi aastaid tagasi oled kokku puutunud, aga juba ammu aktiivselt ei suhtle? Või siis selliseid, keda nime- või nägupidi tead(a'la sõbra naise vennapoeg), aga kellega polegi kunagi väga suhelnud. Ma ei usu, et nad seda kohvipaksu või kristallkuuli abil teevad.


Kui ma m6ned aastad tagasi omale FB konto tegin, hakati mulle koheselt samal hetkel erinevaid sugulasi-tuttavaid Eestist soovitama, kellega ma äkki s6braks saada sooviksin. Mind ka täitsa huvitaks, miks omab FB enne registreerimist minu kohta nn "toimikut"
Mis saab siis, kui see "algoritm" nüüd, sarnaselt TelNr/e-Mail/etc andmetega, rändama peaks minema?
Ma tean, ma olen natuke paranoiline ja rumal, kuid siiski?

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.04.2021 18:55:46 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
napoleon kirjutas:

...

Mis sa arvad, kuidas nad oskavad sulle näiteks sõbra kandidaate pakkuda.... vahel isegi selliseid, kellega kunagi aastaid tagasi oled kokku puutunud, aga juba ammu aktiivselt ei suhtle? Või siis selliseid, keda nime- või nägupidi tead(a'la sõbra naise vennapoeg), aga kellega polegi kunagi väga suhelnud. Ma ei usu, et nad seda kohvipaksu või kristallkuuli abil teevad.


Kui ma m6ned aastad tagasi omale FB konto tegin, hakati mulle koheselt samal hetkel erinevaid sugulasi-tuttavaid Eestist soovitama, kellega ma äkki s6braks saada sooviksin. Mind ka täitsa huvitaks, miks omab FB enne registreerimist minu kohta nn "toimikut"
Mis saab siis, kui see "algoritm" nüüd, sarnaselt TelNr/e-Mail/etc andmetega, rändama peaks minema?
Ma tean, ma olen natuke paranoiline ja rumal, kuid siiski?


Vabalt võib lappama minna. Esimene viga on see, et võtad ühe sõbra, teise sõbra, pakub sulle nende ühiseid sõpru. lihtne.
Põhiline viga on telefonis peale fb äp seadistamist, anna luba oma telefoniraamatule, "soovitan sulle sõbralikult sõpru kes on su telefoniraamatus", ja veel parem, ka kõnelogis!!. Helistan suvalisele inimesele ja ennäe imet, fb pakub kohe sõbraks.

Ja kui me arvame sinisilmselt, et fb hindab privaatsust, siis nende numbrite võrdlemiseks on kogu logi su telefonist dubleeritud kusagile pilve.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 06.04.2021 19:07:27 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:


Vabalt võib lappama minna. Esimene viga on see, et võtad ühe sõbra, teise sõbra, pakub sulle nende ühiseid sõpru. lihtne.
Põhiline viga on telefonis peale fb äp seadistamist, anna luba oma telefoniraamatule, "soovitan sulle sõbralikult sõpru kes on su telefoniraamatus", ja veel parem, ka kõnelogis!!. Helistan suvalisele inimesele ja ennäe imet, fb pakub kohe sõbraks.

Ja kui me arvame sinisilmselt, et fb hindab privaatsust, siis nende numbrite võrdlemiseks on kogu logi su telefonist dubleeritud kusagile pilve.


Nojah, ma rumal unustasin selle lihtsa seiga sootuks.
See on hämmastav, kuidas need sotsiaalmeedia appid soovivad k6igest backup' teha. Korra tähele ei pane, on andmed kuhugi üles laetud thumbs_down.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2021 22:41:50 vasta tsitaadiga

Noh jah, lisaks peab väga kriitilse pilguga vaatama, kui mingi äpp kontaktidele ligipääsu küsib. Varemalt oli neil see veel lihtsam ehk pidi lubama kõik või mitte midagi. Mingist Android versioonist alates sai ka konkreetsemalt öelda.
Aga noh, mina selleks FB ja paljude muude asjade äppi ei installigi. Kui väga vaja, saab ka telefonis veebi versiooni kasutada.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007




sõnum 07.04.2021 18:20:44 vasta tsitaadiga

link :: Facebooki andmeleke paljastas, et Zuckerberg kasutab konkureerivat suhtlusrakendust

https://www.vice.com/en/article/88awzp/facebook-says-its-your-fault-that-hackers-got-half-a-billion-user-phone-numbers
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2021 09:39:43 vasta tsitaadiga

https://androidcommunity.com/facebook-explains-data-breach-but-offers-no-apology-20210408/
_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Üle poole miljardi Facebooki andmed lekkisid, sh üle 87 000 eestlase andmed mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.