Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kuidas planeerida võimalikult hea heli 62m2 elutuba/köök kõrge laega ruumis (lisatud pildid). märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
janx4u
HV vaatleja
janx4u

liitunud: 28.09.2005




sõnum 04.03.2021 19:21:26 Kuidas planeerida võimalikult hea heli 62m2 elutuba/köök kõrge laega ruumis (lisatud pildid). vasta tsitaadiga

Tere

Olen audiomaailmas täiesti võhik aga millise lahendusega/kuidas saaks antud ruumis kõige paremini tekitada võimalikult hea heli?

Nii palju sain maja arendaja käest välja sebida, et selle ruumi (TV asukoha mõttes) tagumises küljes seina peal uste kohal ca 2,5 m kõrgusel saab olema eletkri/toite võimalus (skeemis siis need punased täpid).
Ma ise mõtlesin, et et mu parim võimalus on ehk mingi 5.1 süsteem luua nii, et on mingi selline receiver, mis võimaldab rear speakerid kuidagi wireless edastada. Siis saaks panna need kõlarid sinna ülesse seina peale.
Aga ma ei tea, et kas siis peaks ikka olema tagumistele kõlaritele mingid eraldi receiverid või need tagumised kõlarid on aktiivkõlarid. Ei tea neid asju väga täpselt.


Atmose rong on vist minu jaoks läinud, kuna lae alla enam mingei kõlareid lisada ei saa.
Kuigi ma olen aru saanud, et on mingid kõlarid mida saab justkui maha põrandale või kusagile mujale panna, mis siis on kuidagi heli suunaga ülesse poole, või midagi sellist. Ma tegelikult ei tea sellest atmosest väga midagi.
Iseenesest kui tõesti on sellised suunatava heliga kõlarid olemas ja see kuidagi aitaks, siis saaksin sellised kõlarid panna näiteks tagumise seina juurde köögmööbli ülemiste kappide peale (skeemil siis see sinine kast) ja suunaks heli sealt veel omakorda ülesse poole lae alla.
Samas kuna on selline kiriku stiilis kõrgem lagi, siis ilmselt pole sellest väga kasu, kuna heli ei põrka ilmselt alla tagasi.


Äkki oskab keegi hea inimene mind nendel teemadel natukene nõustada. Tahaks elus kasvõi ükskordki sellist tõeliselt ägedat heli tekitada.



_________________
Ilmselt olengi veidi newb...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 04.03.2021 20:28:07 vasta tsitaadiga

Ma ise võtaks Sonos ARC soundbari ning paaritaks need Sonos SUB supakaga ning selja taha punaste täppide juurde paneks 2tk Sonos ONE kõlarit. Komplekti hind ca 2k€
Kõik asjad omavahel ühenduses ja süngis üle wirelessi. Lisaks toimivad ka nutikate kõlaritena ja saab ka Spotifyd striimida ilma, et peaks teleka sisse lülitama.
Isiklikult ei viitsiks küll mingeid kõlarikaableid vedada kuhugi ressiiverisse/võimu isegi kui võimalust oleks.
Aga see puhtalt minu laiskus ja eelistus. Kindlasti saan audiofiilidelt korraliku sõimu nüüd icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
janx4u
HV vaatleja
janx4u

liitunud: 28.09.2005




sõnum 05.03.2021 09:51:46 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:
Ma ise võtaks Sonos ARC soundbari ning paaritaks need Sonos SUB supakaga ning selja taha punaste täppide juurde paneks 2tk Sonos ONE kõlarit. Komplekti hind ca 2k€
Kõik asjad omavahel ühenduses ja süngis üle wirelessi. Lisaks toimivad ka nutikate kõlaritena ja saab ka Spotifyd striimida ilma, et peaks teleka sisse lülitama.
Isiklikult ei viitsiks küll mingeid kõlarikaableid vedada kuhugi ressiiverisse/võimu isegi kui võimalust oleks.
Aga see puhtalt minu laiskus ja eelistus. Kindlasti saan audiofiilidelt korraliku sõimu nüüd icon_biggrin.gif


Tänud vastamast ja kaasa mõtlemast. Uurisin interetist sellise lahenduse kohta ja mulle hakkas selline lahendus Sonos Arc, Sonos Sub ja 2x Sonos One täitsa imponeerima.
Aga mul siiski tekkisid mõned küsimused, millele ma sellise setup'iga vastust ei osanud leida.

Kuna mul on mitu pere liige ja et saaks vajadusel muusikat erinevast nutitelefonist striimida, siis kas sellisel juhul peab iga telefoniga kõik 4 kõlarit kuidagi sünkima.
Või käib see nii, et süngid läbi Sonose äpi ühe korra need kõlarid omavahel ära ja siis on vaja siduda striimitav seade vaid selle Arc'iga?
Või kuidas on siis kui näiteks keegi tuleb külla, tahab näiteks oma mussi striimida, siis kas saab ta seda suht hõlpsalt teha või peab hakkama kuhugi tooli otsa ronima, et seinapealseid kõlle sünkida?

Kas sul või kellelgi teisel on sellise setup'iga ka isiklikku kogemust?

_________________
Ilmselt olengi veidi newb...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 05.03.2021 10:01:40 vasta tsitaadiga

Kõik oleneb eelarvest icon_smile.gif Ainult muusika jaoks oleks stereo parem aga eeldan, et ka filmid eesmärgiks?
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
janx4u
HV vaatleja
janx4u

liitunud: 28.09.2005




sõnum 05.03.2021 10:10:08 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Kõik oleneb eelarvest icon_smile.gif Ainult muusika jaoks oleks stereo parem aga eeldan, et ka filmid eesmärgiks?

Eesmärgiks oleks pigem selline 2 in 1, mõnna filmi elamus aga samas tuba täis mussi ka icon_biggrin.gif

Filmielamuse vaatajaskond on siis arusaadavalt pigem ruumi keskel diivanil aga muusika kuulajad oleks pigem siis rohkem köögi pool saare või söögilaua taga.

Eelarve võikski jääda sinna kuni 2k juurde. Väga palju rohkem ei julge kulutada (kui siis ainult salaja), naine hakkab muidu vinguma icon_biggrin.gif

_________________
Ilmselt olengi veidi newb...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 05.03.2021 10:17:10 vasta tsitaadiga

Antud arvamus on "audiofiilsusest" kallutatud ja pole oluline kui eesmärgiks on "normaalne tümm" taustamuusikaks:

Võimalikult hea heli tagavad head esikõlarid, OK esikanalite võimu ja DACiga ja
kõlarite paigutus kuulamisruumis (rusikareeglina ei paigutada asju seinte lähedale, pigem meeter-poolteist eemale) ja
ruumi piisav kajasummutus (paks vaip kõlarite ja kuulaja vahel, pehmemööbel, tagaseina "helimurdjad").

Ka väga kallis süsteem, paigutatuna tühja klaas-betoonkuubiku seina äärde, kõlab suht masendavalt.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 05.03.2021 10:40:49 vasta tsitaadiga

marcor1, thumbs_up.gif thumbs_up.gif



Ma usun, et näiteks Valiheli-s osataks midagi konkreetsemat soovitada
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
janx4u
HV vaatleja
janx4u

liitunud: 28.09.2005




sõnum 05.03.2021 10:55:58 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
marcor1, thumbs_up.gif thumbs_up.gif



Ma usun, et näiteks Valiheli-s osataks midagi konkreetsemat soovitada

Vaadates nende kodulehte tundub mulle, et see on pigem sellisele nõudlikumale ja ka rahakamale kliendile mõeldud pood icon_biggrin.gif

_________________
Ilmselt olengi veidi newb...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 05.03.2021 11:02:04 vasta tsitaadiga

Saasta sealt ei leia, jah thumbs_up.gif
Aga täitsa mõistlike hindadega asju saab küll.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Huntkoer
HV vaatleja

liitunud: 07.03.2017




sõnum 05.03.2021 11:10:31 vasta tsitaadiga

2k eest suurde tuppa midagi korralikku saada on keeruline, julgen arvata.
Äkki siis vaid YSP-5600?
Mul väikeses köögis Mu-so Qb 2nd Generation ja väga viis. Noid annab ka paaritada jms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 05.03.2021 12:51:28 vasta tsitaadiga

https://www.noortehnik.ee/ on ka täitsa tore koht

Ise võtaks kahe tuhande eest miskid Tannoy Revolution seeria tornid + stereoressiiver. Wharfedale Evo4.4 või Klipsch Rp8000F on ka "magusad"

#audiofiil
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 05.03.2021 13:15:04 vasta tsitaadiga

janx4u kirjutas:

Tänud vastamast ja kaasa mõtlemast. Uurisin interetist sellise lahenduse kohta ja mulle hakkas selline lahendus Sonos Arc, Sonos Sub ja 2x Sonos One täitsa imponeerima.
Aga mul siiski tekkisid mõned küsimused, millele ma sellise setup'iga vastust ei osanud leida.

Kuna mul on mitu pere liige ja et saaks vajadusel muusikat erinevast nutitelefonist striimida, siis kas sellisel juhul peab iga telefoniga kõik 4 kõlarit kuidagi sünkima.
Või käib see nii, et süngid läbi Sonose äpi ühe korra need kõlarid omavahel ära ja siis on vaja siduda striimitav seade vaid selle Arc'iga?
Või kuidas on siis kui näiteks keegi tuleb külla, tahab näiteks oma mussi striimida, siis kas saab ta seda suht hõlpsalt teha või peab hakkama kuhugi tooli otsa ronima, et seinapealseid kõlle sünkida?

Kas sul või kellelgi teisel on sellise setup'iga ka isiklikku kogemust?

Täiskomplekti veel ei ole- oman kahte Sonos One kõlarit, aga mõtlen juba Arc ja Subi peale ka.

Sonose ilmselt suurim miinus on see, et puudub Bluetooth võimekus (välja arvatud Sonose Move). Teine arvestatav miinus on DTS heli toe puudumine (Bluray puhul oluline).
Sonosesse saab striimida kahel viisil: Sonose äppi liidestad oma Spotify jms kontod ning siis saad äpi kaudu panna mängima Spotify. Lisaks erinevad striimingu platvormid (online raadiod jne).
Teine variant on avada Spotify äpp ning olles Sonose seadmetega samas WiFi võrgus näeb Spotify su Sonose kõlareid ning Spotify äpis saad valida, et mängigu Sonose kõlaritesse.
Kui on soov YouTube või mõnda mp3 faili Sonose kõlaritesse lasta, siis mobiilsetest seadmetest seda minuteada teha ei saa kahjuks. Saaks, kui Sonos Move (ainuke Sonos kõlar Bluetooth toega) ka sellesse kompotti liita.

Sonos Arc on "up-firing" kõlar, kasutades ära heli põrgatamist vastu lage, et tekitada ruumilist heli. Sinu toa lae puhul ei kujuta ette, kuidas seal heli käitub.
Valihelis on ka Sonost saada. Sonos One kõlari puhul on tore ka Alexa häälkäskluste kasutamise võimalus.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CartmanSP
HV vaatleja

liitunud: 21.06.2019




sõnum 06.03.2021 12:37:24 vasta tsitaadiga

Kui endal väga asjast ettekujutust ei ole, siis kindlasti tasub külastada erinevaid helitehnikat müüvaid kauplusi ja kuulata, mida pakutakse ning mis raha eest.
Samuti tasub ennast kurssi viia teemaga üldiselt, selleks sobib näiteks Kodukino ostja ABC http://av.kivilinn.ee/tvav_abc.pdf . Ma pole seda küll ammu uuendanud, kuid 95% sellest kehtib jätkuvalt kuna kõik põhimõtted on samad ja ei muutu.

Kõige suurem murekoht on soovis: "Tahaks elus kasvõi ükskordki sellist tõeliselt ägedat heli tekitada", sest 62m2 kõrge laega ruum on väga suur selleks, et seda heliga ära täita. Seetõttu võib tekkida probleem kõlarite võimekusega ruumi korralikult heliga täita. Samuti varem mainitud heli probleemsed peegeldused ja summutamise vajadus on kindlasti aktuaalsed. Suured klaaspinnad ja tühjad seinad võivad tekitada väga halba heli.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m2ka
HV kasutaja

liitunud: 29.07.2007




sõnum 10.03.2021 14:14:20 vasta tsitaadiga

janx4u kirjutas:
heikis kirjutas:
Ma ise võtaks Sonos ARC soundbari ning paaritaks need Sonos SUB supakaga ning selja taha punaste täppide juurde paneks 2tk Sonos ONE kõlarit. Komplekti hind ca 2k€
Kõik asjad omavahel ühenduses ja süngis üle wirelessi. Lisaks toimivad ka nutikate kõlaritena ja saab ka Spotifyd striimida ilma, et peaks teleka sisse lülitama.
Isiklikult ei viitsiks küll mingeid kõlarikaableid vedada kuhugi ressiiverisse/võimu isegi kui võimalust oleks.
Aga see puhtalt minu laiskus ja eelistus. Kindlasti saan audiofiilidelt korraliku sõimu nüüd icon_biggrin.gif


Tänud vastamast ja kaasa mõtlemast. Uurisin interetist sellise lahenduse kohta ja mulle hakkas selline lahendus Sonos Arc, Sonos Sub ja 2x Sonos One täitsa imponeerima.
Aga mul siiski tekkisid mõned küsimused, millele ma sellise setup'iga vastust ei osanud leida.

Kuna mul on mitu pere liige ja et saaks vajadusel muusikat erinevast nutitelefonist striimida, siis kas sellisel juhul peab iga telefoniga kõik 4 kõlarit kuidagi sünkima.
Või käib see nii, et süngid läbi Sonose äpi ühe korra need kõlarid omavahel ära ja siis on vaja siduda striimitav seade vaid selle Arc'iga?
Või kuidas on siis kui näiteks keegi tuleb külla, tahab näiteks oma mussi striimida, siis kas saab ta seda suht hõlpsalt teha või peab hakkama kuhugi tooli otsa ronima, et seinapealseid kõlle sünkida?

Kas sul või kellelgi teisel on sellise setup'iga ka isiklikku kogemust?


Arc + Sub + 2x One mul kasutusel ja määratud elutoas ühe grupina mängima.
Sellise lahenduse korral on ükskõik, mis sisendit(Airplay, äpp, TV jne) kasutada, alati mängib grupina.

Kõik juhtimine käib üle Alexa või läbi äpi. Samuti saab Sirile hüüda ja paluda tal kindlas toas muusikat mängida üle Airplay 2.
Kui külla tulev inimene on iOSi kasutaja, siis võib rahumeeli Airplay-ga oma mussi mängima hakata. Androidi inimesed peaksid Alexalt abi küsima või Sonose äpi endale hankima.
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
janx4u
HV vaatleja
janx4u

liitunud: 28.09.2005




sõnum 10.03.2021 16:16:38 vasta tsitaadiga

m2ka kirjutas:
Arc + Sub + 2x One mul kasutusel ja määratud elutoas ühe grupina mängima.
Sellise lahenduse korral on ükskõik, mis sisendit(Airplay, äpp, TV jne) kasutada, alati mängib grupina.

Kõik juhtimine käib üle Alexa või läbi äpi. Samuti saab Sirile hüüda ja paluda tal kindlas toas muusikat mängida üle Airplay 2.
Kui külla tulev inimene on iOSi kasutaja, siis võib rahumeeli Airplay-ga oma mussi mängima hakata. Androidi inimesed peaksid Alexalt abi küsima või Sonose äpi endale hankima.


Kui suur sul muidu elutuba on (m2)?

_________________
Ilmselt olengi veidi newb...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2021 16:36:25 vasta tsitaadiga

Teema pealkiri: Kuidas planeerida võimalikult hea heli 62m2 elutuba/köök kõrge laega ruumis (lisatud pildid).
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 860 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 666
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 10.03.2021 17:19:29 vasta tsitaadiga

Kuna endal ka sel/järgmisel aastal analoogne "mure" ees, siis küsiks, et kas poleks ehk mõttekas mingeid nö "lolle" kõlareid osta ja nutikat ressiiverit? Hea kõlar kestab (loodetavasti) kaua, aga ressiiverite/soundbaride tehniline pool ju uueneb pidevalt ja vb ei taha 5a pärast kogu 2-3k€ komplekti välja vahetada kuna nt 8k 240hz passthrough puudu või mingit uut helikoodekit ei toeta. Sonose moodi lahendustel tundub mulle see vananemine nagu teema olevat, et üks hetk sul võibolla subwoofer ja kõllid küll töötavad veel suurepäraselt, aga nt uue keskjaamaga ei ühildu ja siis kas lepid vana süsteemiga või vahetad kõik välja.
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Huntkoer
HV vaatleja

liitunud: 07.03.2017




sõnum 10.03.2021 19:04:29 vasta tsitaadiga

Hea kõlar läheb ajaga paremaks. Hind küll siis viiekohaline paari kohta. 8k über-sisu ja €2k sound minu meelest kokku ei passi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
m2ka
HV kasutaja

liitunud: 29.07.2007




sõnum 10.03.2021 20:31:27 vasta tsitaadiga

janx4u kirjutas:
m2ka kirjutas:
Arc + Sub + 2x One mul kasutusel ja määratud elutoas ühe grupina mängima.
Sellise lahenduse korral on ükskõik, mis sisendit(Airplay, äpp, TV jne) kasutada, alati mängib grupina.

Kõik juhtimine käib üle Alexa või läbi äpi. Samuti saab Sirile hüüda ja paluda tal kindlas toas muusikat mängida üle Airplay 2.
Kui külla tulev inimene on iOSi kasutaja, siis võib rahumeeli Airplay-ga oma mussi mängima hakata. Androidi inimesed peaksid Alexalt abi küsima või Sonose äpi endale hankima.


Kui suur sul muidu elutuba on (m2)?


Elutuba + köök on maksimaalselt 30m2, millest see Sonose süsteem on jagatud 50% peale sellest, kus on nö elutoa osa.
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 11.03.2021 10:48:48 vasta tsitaadiga

Huntkoer kirjutas:
Hea kõlar läheb ajaga paremaks. Hind küll siis viiekohaline paari kohta. 8k über-sisu ja €2k sound minu meelest kokku ei passi.


Ma räägin tuleviku perspektiivis. 5a tagasi maksis odavaim 65" LG OLED 6k€ välja tulles, nüüd hinnad 3x madalamad. Ega see 8K teler ei ole ka enam mingi imeloom 2026 aastal tõenäoliselt icon_cool.gif Kõlarite puhul vist 4x selgemaks heli ei lähe 5a jooksul.

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 13.03.2021 12:58:42 vasta tsitaadiga

Subjektiivselt siis minu meelest passib keskpärane sound ja hea pilt väga hästi kokku, sest enamus ajust tegeleb pildi töötlemisega.
Pole üheskis filmis analüüsinud soundtracki lava laiust, pillide eraldatust, vokaali asukohta, vokaali naturaalsust, keelpillide ja taldrikute ehedust jms.
Ja filmist ise - siis nagunii on stuudios vokaalid "usutavamaks" keeratud, helieffektid võetud helieffektide kataloogist jne jne.
Ja veel subjektiivselt kodukinost siis ilma 120"+ ekraanita, tundub isiklikult soundi "überiks"tuunimine enesepettusena.
Ajad soundi suureks aga pilti piilud ikka "tikutopsist".

(Suurel ekraanil on muidugi rida puudusi - minu jaoks on nr.1 ruumi teema - pole vist ~aasta oma ekraani lahti tõmmanud -
- kõlarite ideaalpaigutus jääb ette, pärast säti jälle paika jne...)

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2021 20:46:08 vasta tsitaadiga

janx4u, esimene asi mis sinu plaani vaadates silma jäi...bassi sa ei saa selles kohas, kuhu oled diivani planeerinud! Suht ümmargune null kahjuks. Sellega peaksid siis arvestama, nii muusikat kuulates kui filmi vaadates. Välja arvatud juhul kui sa just ei plaani ega kavatse väga spetsi bassikõlari lahendust kasutama hakata. See oleks puhas custom work, poest osta sellist lahendust ei saa.

teine asi, wireless kõlareid ei eksisteeri. seega võid selle mõtte julgelt ära unustada juba eos. mitte mingisugust mõtet ei ole viia kõlari juurde elekti ehk toitejuhet lihtsalt tavalise kõlarijuhtme asemel ja maksta selle eest sajakordset hinda soolapuhujatele. küll aga on täiesti võimalik edukalt "peita" ära tavalist (või siis soovi korral võibolla natuke ebatavalist) kõlarijuhet siseviimistluses. ja selle meetodi peaksid ilmselt ka valima sest see on reaalselt ainuke mõistlik lahendus. põhjuseid on tegelikult mitmeid aga pole mõtet neid siis detailselt lahkama hakata.

kolmandaks, ma tegelen täpselt selliste audio/video projektide konsultatsiooni kui ka realiseerimisega aegajalt, seega kui tahad asjatundlikku nõu ja juhendamist ning oled nõus selle eest ka kukrut kergendama siis võin aidata nii nõu kui jõuga, seadistamise, paigutamise, mõõtmise ja kõige muu vajalikuga. aga seda võime siis juba arutada privaatselt. minu spetsialiteet muidugi on siiski heli kvaliteedi suunas, sellega tuleks arvestada. samas teen koostööd ka elukutselise ja väga kogenud sisekujundajaga.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 28.03.2021 23:54:35 vasta tsitaadiga

Kaalusin ka ise eraldiseisva võimu ja kõlarite asemele Sonos Arc +bassikas+sonos SL komplekti soetamist.
Käisin ka Valihelis seda süsteemi kuulamas, ei jätnud erilist muljet helipildis.
Kuna sellel komplektil on oluline miinus, lisaks sellele, et see on max. 20ruuduse toa heliga täitmiseks mõeldud, tuginedes veebis leitud ülevaadetele, siis suurim põnts on sellel DTS helitoe puudumine. Mul on aga suur osa filmidest DTS-HD MA heliribaga.

Seega, ostsin järelturult komplekti 5.1 ja SVS bassika ning olen väga rahul.

PS. Muidu on neid helitehnika müüjaid, kes pakuvad sulle konsultatsiooni ja lahendusi vastavalt rahakotile.
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tondu
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2005




sõnum 29.03.2021 12:13:37 vasta tsitaadiga

Tere,

Võtan ka sõna sest olen selle tee läbi käinud kõige ajakulukamal moel. "Loe ilma konsulatsioone võtmata"

Atmos on võimalik ka ilma lae kõlariteta: https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/av_receivers_amps/rx-v6a/features.html#product-tabs
Lingil olev resiiver on sellline keskpärane aga alguseks ok.

Mul endal 52m2 tuba ja tahaks öelda supaks 400-800w, et hakkaks üldse tunnet looma. Kui musa kuulata siis esimesed kõlarid 200-300w tk on ok selles ruumi.

Mul endal 5.2.2 ja väga rahul. Soovitan, sest Atmos vs 5.1/3.1 vms on öö ja päev. Kindlasti on oluline kõlarite ideaali lähedane paigutus.
Hind jääb õigesti tehes 2500 juurde. Kui kõik asjad poest siis 3-4k. + Paigaldus+juhtmed+seadistamine.

googleda:
Dolby Atmos® with Height Virtualizer*
For those without in-ceiling or upward firing speakers in their system, Dolby Atmos with Height Virtualization Technology simulates the Atmos experience with forward facing-drivers. Configure up to five speakers to replicate the effect of two in-ceiling speakers, or utilize all seven channels to simulate the powerful effect of four overhead speakers.

Feel every dimension in Dolby Atmos. Enjoy a 5.1 surround speaker system and two additional overhead speakers or two Dolby Atmos elevation speakers, delivering dramatic overhead effects for truly enveloping audio – including Dolby Surround upmixer for legacy content.

*This function is available via FW update. 2021-04 shuld be....

_________________
Passiivselt müüaicon_smile.gif:
i5 3570k @ 4,2(4,8) + nzxt 63 AIO jahutus sellele, ASRock Z77, 4x4GB 1600mhz CL9, Seasonic 750W
SSD leiab kui vaja... Asjad valges ATX korpuses, mis kõlbab kasutada/vaadata! Küsi pilte!!!
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2021 15:48:59 vasta tsitaadiga

tondu, no offence aga wattide järgi müüakse helitehnikat ainult absoluutselt mitteteadlikele inimestele ja samaväärselt, watte võrdlevad helitehnika puhul vaid absoluutsed algajad icon_smile.gif just seepärast tasubki konsulteerida sõltumatu asjatundjaga, kes seletaks ära, mis ja kus ja kuidas tegelikult loeb. et mitte minna mingi suvalise müügimehe ilujutu ohvriks ja "osta autot värvi järgi", nagu sulle vist kahjuks on müüdud...

peab mainima ka seda, et sa ei ole kahjuks tee peal astunud isegi mitte esimest sammu lõpuni kui räägid kõlaritest wattide põhjal, mis on reaalselt sisuliselt tähtsusetu spec (TÄIESTI tähtsusetu kui sellest rääkida eraldi ja arvestamata kõiki teisi parameetreid)

mis puudutab atmost ja igasuguseid "efektikõlareid" siis loomulikult neid saab toppida igalepoole ja "simuleerida" igasuguseid asju. aga kui teemaalgataja budget on tõesti vaid 2k kogu helisüsteemi peale siis selle raha eest nii suure ruumi puhul tuleb esmalt kanda väga head hoolt, et saaks vähemalt korralikud ja suutelised kolm esimest kõlarit. võimendi ei saa ka mitte kuidagi olla kõige entry'm mudel ja see ausalt öeldes ei jäta just väga palju ruumi mingisuguste imenippide realiseerimiseks. juba sub tuleb selle eelarve juures ilmselt hankida "liiga budget", et üldse midagi oleks

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kuidas planeerida võimalikult hea heli 62m2 elutuba/köök kõrge laega ruumis (lisatud pildid). mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.