Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Mancave (kodukino, mängude, baari ruum) ehitus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2021 15:47:57 vasta tsitaadiga

Tundus liiga palju jama selle projektoriga ja kuna me vaatame üsna lähedalt, siis peaks kogu pere saama paraja elamuse kätte (plus siis veel see, et ma tahan Atmos süsteemiga minna all-in ja esialgu TV jagu kokku hoida ehk siis kasutada olemasolevat 65" LGd). Arvutimängud on oluline osa minu ja poisi elus ja need uued OLEDid sobivad selleks ideaalselt. Aga palun vaielge minuga edasi kui mu otsus tundub vale. Hinnaklassilt on enam-vähem sama. Selleks ma tegingi selle teema, et vaidluses selgub tõde ja ehk on asju, mille peale ma kohe ise ei tule. Ma olen ka vaidlemise eest tänulik! (Tulevase koopamehena jätan ma lõpliku otsustusõiguse siiski endale beer_yum.gif)

Lihtsaim oleks teleka jaoks teha seinaorv, mille ette motoriseeritud lina jookseb. Suur telekas on äge aga ~130" ekraan annab ka päris korraliku effekti. See on tegelikult väga huvitav plaan. See võiks olla jätkuarendus, aga see tähendaks, et ma pean lakke voolu, võrgu ja HDMI kaabli ära vedama, enne kui siseviimistluse teen. See kõik on odav pull, aga hiljem väga sitt korraldada.

Suured tänud marcor1 - just selliseid ideesid mul ongi tarvis!


Lisasin esimesse posti käsitsi joonistatud plaani. Uste ikoonid said väga imelikud, palun neid ignoreerida. Pildil on asjade ja ruumi proportsioonid välja arvutatud ja enam-vähem õiged.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...


viimati muutis dex 31.03.2021 15:56:08, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 31.03.2021 15:55:20 vasta tsitaadiga

Tundub äge projekt. Esimesed kõlarid tornidena on ägedad, lisavad ruumile isikupära. Tagumsed ja effektikad võib ka seina sisse panna kui saab, Klipschil peaks lai valik selliseid olema. Miski ägeda valgusutuse mõtleks ka välja, mingid RGB ribad kuhugi lae alla vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2021 16:02:10 vasta tsitaadiga

Vabandust, flameas, aga RGB ja diskokera on küll üle minu laiba! See ei lähe kohe mitte kuidagi kokku minu isikuga icon_smile.gif. Need, kes mind tunnevad teavad, et ma olen väga tagasihoidlik maapoiss. Harva näeb mind kandmas midagi, mis ei ole hall, must või tumesinine. Muidu valgustuse koha pealt ise mõtlesin, et baarinurk võiks olla kuidagi reguleeritava valgusega kino vaatamise ajaks ja piljardilaua kohal korralik rippuv lokaalne valgustus. Muid ideid hetkel pole.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...


viimati muutis dex 31.03.2021 16:02:59, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2021 16:02:40 vasta tsitaadiga

Lõpuks kukub nii välja et kõik istuvadki su koopas ja kogu ülejäänud igav maja on sinu päralt thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2021 16:04:32 vasta tsitaadiga

Abikaasa kardab, et tema peab kassiga kahekesi kööki jääma icon_smile.gif. Hetkel meil korteris köök elutuba koos ja sellega kogu pere alati koos.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 31.03.2021 16:06:44 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Vabandust, flameas, aga RGB ja diskokera on küll üle minu laiba! See ei lähe kohe mitte kuidagi kokku minu isikuga icon_smile.gif. Need, kes mind tunnevad teavad, et ma olen väga tagasihoidlik maapoiss. Harva näeb mind kandmas midagi, mis ei ole hall, must või tumesinine. Muidu valgustuse koha pealt ise mõtlesin, et baarinurk võiks olla kuidagi reguleeritava valgusega kino vaatamise ajaks ja piljardilaua kohal korralik rippuv lokaalne valgustus. Muid ideid hetkel pole.


Haha, selge. icon_biggrin.gif Selline rippuv valgusti piljardilaua peal oleks päris kena. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tommike
HV veteran
tommike

liitunud: 28.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2021 16:08:51 vasta tsitaadiga

piljardi mängimiseks jääb kitsaks vist:
http://piljardiekspert.ee/billiard-tables/pool/billiard-table-pronto-series
all tabel ruumi vajaduseks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2021 16:19:18 vasta tsitaadiga

476 cm soovitus on pikkade kiidega. 6 jalasel laual peaks lühikestega ka hakkama saama ja siis klapib otsast löömine ka. Ise vaatasin siit: https://www.homeleisuredirect.com/help/size-chart.aspx
Või no mis lühike see 122 cm kii ongi. Pigem keskmise pikkusega, ma ei tunne, et rohkem vaja oleks.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 31.03.2021 17:00:03 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, mis ja kuidas plaanid sul laega on aga see piljardilaua valgustus lamp võiks vastavalt vajadusele liikuda mootoriga üles alla. Noh et kui koristaja tuleb siis on tal kah valgem toimetada ja leiab kõik tühjad purgid/pudelid üles, mis baarist eemale tassitud.

Nende nn baarileti valgustustega olen ennegi kokku puutunud. Teema ise on imelihtne ja teostad omale sobivate valgustitega. Põhi point selle juures ainult see, et valgusti peab jääma varjatud nn saali poolt vaadatuna. Baarileti laua valgustus baarmeni poolt leti ääre alla. Üldisema valguse jaoks seal alas siis peaks nn lae pool kah riiul vms olema. Tänapäeval veel lisaks eelnevale lihtsustab led dimmerdamis võimalus.

Ja edaspidiste ja hetkel plaanitavate kaabelduste jms puhuks, teeks ma akustika plaatides ripplae hoopis. Ja seda ka põhjusel, et kõik muu võib heli pidav olla aga vot lagede pealt kipub alati see kõikidel projekteerijatel ja ehitajatel ununema. Mul omal just vastasoetatud eramajas avastasin kah selle probleemi just, et üle ühe vahe toa kuulen vaikselt kabinetis nokitsedes kuidas ja kas tütar koolitundidest osa võtab icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2021 11:17:03 vasta tsitaadiga

Kas siis tõesti kellelgi ei ole kogemust seina ja lae sisse integreeritavate kõlaritega (Klipch või mõne muu best-bang-for-buck tootjaga)? Ehk siis kas ma jääksin millestki ilma võrreldes kastis olevate efektikõlaritega?

Aitäh! Akustikaplaatidest ripplagi tundub väga hea mõte. Meil isegi kontoris on midagi sellist ja see toimib väga hästi. Avatud suuures kontoris ei ole üldse koledat kaja. Küll aga tundub mulle, et meie kontoris on need plaadid otse lakke liimitud, mitte riputatud. Ripplaegaoleks kaablite osas palju lihtsam, jääks ära palju vastikut betoonpaneeli freezimist.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2021 11:33:57 vasta tsitaadiga

dex, freesi kaablid plaatide sisse, mitte betooni icon_wink.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2021 20:05:34 vasta tsitaadiga

Valisin tulevase ressi ka ära välja, Onkyo TX-NR7100. Onkyo ja Klipsch pidid omavahel hästi klappima ja see peaks nüüd tulema juunis müüki EUs umbes 900 € eest ja olema täielikult HDMI 2.1 võimeline. https://rms-store.eu/en/onkyo-tx-nr7100-txnr7100-7-2-2-channel-network-a-v-receiver-with-hdmi-2-1-dts-x-dirac-live-and-dolby-atmos?campaign-id=10
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 02.04.2021 22:32:43 vasta tsitaadiga

Onkyo alates 7-seeria on tavaliselt ka pre out väljunditega. Ehk soovi korral saad esikõlaritele eraldi võimendi lisada kui tunned, et põrandakõlaritest vaja rohkem välja pigistada.
_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2021 02:14:27 vasta tsitaadiga

esimene asi seda skeemi vaadates, mis pähe tuli...ohhoo, kui ideaalne võimalus võtta kasutusele IB/OB sub(id). kui mina seda ruumi omale ehitaks siis see oleks esimene ja kindel disainiotsus icon_biggrin.gif aga teemaalgataja, olles juba ostnud suure raha eest uhke boxed sub'i, ei taha sellest mõttest ilmselt midagi kuulda icon_razz.gif

teine asi, mis kohe selge oli on see, et kui sa paned end sinna ruumi istuma kas täpselt keskele või siis parimal juhul peaaegu täpselt keskele siis suurele osale bassist võib lehvitada nägemist! siin ei aita väga ka see, et kasutusel on 15 tolline slotiga sub sest 1) probleem pole mitte lihtsalt selles, et teatud sagedusvahemik kaob täiesti ära vaid lisaks ka selles, et sub'i frequency response kuulamiskohas tuleb vägagi üles-alla hüplik. pakun, et vabalt kuni 20db kõikumisega. isegi kui üritada seda kuidagi EQ'da siis sealt head tulemust ei saa.

seega, ainuke mõistlik lahendus oleks diivan panna kuskile 1/4 kuni max 1/3 kaugusele otsaseinast pikema seina suhtes. üks igati mõistlik viis seda teha oleks too baaririiul jätta diivanite taha, siis väike käiguvahe ning selle käiguvahe ette kohe siis istumine. nii saab ka surrondikad veel täitsa mõistlikult paigutada. miinus on muidugi see, et televusser tuleb sellisel juhul kuskile poolenisti keset tuba püsti lüüa. aga kuna tegu on anyway ju AINULT entertainment ruumiga siis ma ei näe siin väga probleemi.
plussiks on jälle see, et kõigi esikõlarite ümber jääb väga kenasti ruumi 360 ümber kõlarite, mis tegelikult mõjub helile väga hästi. miinuseks jälle see, et nad on justkui keset tuba.

kui aga siiski ehitada ruumi kaheks jagava seina sisse keskele näiteks 2 sub'i elementi ehk kasutada ära infinite baffle siis võibolla pääseks sellest teleka ruumi keskele paigutamisest. mõistlik on muigugi sellegipoolest siis istuda teleka/subi seinale pigem lähemale.

muude kõlarite ehk igasuguste atmoste ja seina sisse ehitamisega on nii, et kui seda juba kord teha siis tuleks teha korralikult ehk ehitada kõlarite esipaneelid seinaga ilusti flush. ülitäpne suunamine ja nurga alla sättimine (et tweeter täpselt kõrva oleks sihitud) ei ole nende tagumiste ja efektikõlarite puhul absoluutselt oluline, seega selle pärast ei pea küll pead vaevama

mis pilti puudutab siis juhul kui sul on anyway juba olemas 65" OLED siis ma tõmbaks selle koha peal kriipsu lõplikult alla. mitte mingit pointi pole hakata seda asendama projektoriga või sinna enam proje lisama. ma isegi väidaks, et suuremat telekat pole reaalselt tegelikult tarvis. nagu iga AV guru teab siis tegelikult ei oma mingit tähtsust mitte pildi suurus, vaid vaatenurk. 65" pildiga saavutab juba väga hea vaatenurga ja ei pea enam üldse istuma kõrvupidi esikõlarites...ühtlasi saab päris edukalt ka 2 või isegi 3kesi seda pilti vaadata...piisavalt lähedalt. projektori pilt võrreldes OLED ekraaniga ei kannata ikkagi mitte mingisugust kriitikat. üks on "cant get any better" ja teine on "only kinda good if you have full matte black walls and ceiling" icon_biggrin.gif mitte, et suur proje pilt ei oleks äge aga kõik muu jääb tugevalt alla OLEDile

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2021 09:18:42 vasta tsitaadiga

Aitäh Wiltz! Põhimõtteliselt ma lugesin Sinu jutust välja, et kiidad heaks integreeritud kõlarid. See on väga hea, sest mulle endale on see mõte väga meeldima hakanud. Telekat ma tahaksin kindlasti panna seina peale. Ehk siis selle bassiga peaks siis tegema nii nagu teha saab.

Ma täpsustan nii palju, et ma veel ei ole selle ruumi tarbeks mitte ühtegi asja ostnud ja mitte midagi kivisse raiunud (olemas olev tehnika on praegu kasutusel elutoas ja kuigi mancave valmimisel ei ole enam suurt vajadust elutoas müdistada, ei küsi ta seal edaspidi ka süüa). Hetkel käib veel kogu planeerimine paberi peal. Kui siin plaanid paika saavad, siis tuleb hakata hinnapakkumisi võtma.

Klipsch R-115SW - Selle ma sain üldse segaastel asjaoludel 250 € eest. Tehniliselt on ta 100% korras, aga eelmise omaniku järelkasv oli selle külgedel ja peal vähe mänguasjadega hullanud ja välimuses on mõned kriipsud kraapsud. Peale nende kraapsude parandust saaks ma selle kindlasti kallimalt maha müüa kui ise ostsin. Aga see kast ise müdistab väga vahvasti, mul pole kunagi nii vihast SW olnud.

Ütleme, et lakke lähevad heliisolatsiooni plaadid ja põrandale vaip, aga mis oleks mõistlik seinakatte materjal? Mulle endale tundub, et ehk oleks mõistlik visata seina 5 cm villa, aga mida panna selle peale?

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2021 12:07:19 vasta tsitaadiga

Integreeritud kõlarid on heli mõttes head jah, muidugi see lahendus on jälle keerulisem ja mahukam teostada. muid otseseid miinuseid sellel mumeelest ei ole. kuigi kõlareid välja vahetada oleks küll pisut keeruline...aga seda pole samas nagu erilist vajadust teha efektikõlarite puhul icon_biggrin.gif

Klipsu woofri puhul muide saaks väga edukalt ära kasutada sellesse integreeritud võimendit ka IB sub'i elementide toitmisel, mis on siis vaheseina sisse paigaldatud. Aga jah, eks sul lihtsam on proovida, mis selle komplektse kastiga teha annab. Ega ta halb asi ei ole jah, ma lihtsalt arvan, et sinna toa keskele istudes sa ei saa mitte mingisugust bass response'i selle kastiga. aga who knows, võibolla kui otse tooli taha poetad siis saad ka. seal muidugi tekivad ilmselt omad probleemid sellise asetusega...aga noh ega perfect worldi enamasti ei olegi olemas. samas isegi kui saad mingi ime vedamise läbi enamvähem okei bassiriba kätte siis room gainist tuleb ikkagi suu puhtaks pühkida toa keskel istudes. mis tähendab omakorda jällegi seda, et suurt üle 100db sa sellest subist madalsagedustel kätte ei saa. miinimum 105 võiks tegelikult saada, kino vaatamise puhul sellistes tingimustes, kus kõik muu on väga vingeks tehtud.

Ma soovitaks väga soojalt sul otsaseinad teha korraliku absorberiga ära. Mingid kihid erineva tihedusega bassi ja ka pisut kõrgemaid sagedusi neelavaid materjale. kogupaksusega näiteks 5-10cm
Külgseinte puhul ma väga ei villataks. kinoruumi ei ole minumeelest mõistlik täielikuks "munaresti kambriks" pehmendada, teatav kajategur võiks siiski säilida. Aga arvesta, et kui kuskile villa või midagi taolist paned siis peaksid selle katte jätma igati liikuva. Kui sinna peale jäigad paneelid paned siis on efekt suht olematu.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 03.04.2021 13:07:54 vasta tsitaadiga

Müüakse "akustilist" kipsi. Pole väga süveneneud aga tõenäoliselt lihtsalt freesiga augustatud kips,
millel on vb. riie tagapinnal, et villatolm tuppa ei tuleks. Kontorites tehakse sellega väikseid "kõnekabiine".
ot:
Wiltz tõenäoliselt unistas mingist 2 x 3 x 12" bassilahendusest, võimu ja DSP-ga icon_lol.gif Ega "kastisoundi" taga ei igatse kui OB meeldima hakanud.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2021 13:14:00 vasta tsitaadiga

Laudis seinas muudaks ruumi hubaseks ja kui on sobiva profiiliga, hajutaks ka kajasid. Tagant hea kaableid vedada. Soojustada võiks väljastpoolt kivi. Kipsiga kaetud vill kajab sama hästi kui ilma villata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2021 13:38:25 vasta tsitaadiga

marcor1 kirjutas:
Müüakse "akustilist" kipsi. Pole väga süveneneud aga tõenäoliselt lihtsalt freesiga augustatud kips,
millel on vb. riie tagapinnal, et villatolm tuppa ei tuleks. Kontorites tehakse sellega väikseid "kõnekabiine".
ot:
Wiltz tõenäoliselt unistas mingist 2 x 3 x 12" bassilahendusest, võimu ja DSP-ga icon_lol.gif Ega "kastisoundi" taga ei igatse kui OB meeldima hakanud.


See on augustatud kips, millel tagapinnal on paber augustamata.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2021 16:32:03 vasta tsitaadiga

Ma muidugi pole hindasid veel vaadanud, aga kas needsamad akustilised plaadid, mis lakke lähevad, annaksid 5 cm villa peal hea tulemuse?
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2021 17:29:10 vasta tsitaadiga

Kas soojustada ka vaja või milleks siis veel vill? Et välja ei kostaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2021 17:30:22 vasta tsitaadiga

Igasugused augustatud asjad võivad toimida jah, lihtsalt kipsplaat villa peale laduda ja "tavalist" seina ehitada ei anna mingit effekti. või noh, võib anda väga madala bassi absorberi effekti kui jätta see sinna seina suht lapendama ja kuidagi arvutada välja, mis selle resonantssagedus tuleb.
Mis nö. viimistlust puudutab siis erinevate kangastega on ju võimalik seinu katta üsna lihtsalt, vajadusel ka nii, et seal all on otse kas mingi vill või mis ignes muu asi.

mis wiltzi unistusi puudutab siis ma oleksin pannud sinna kuuri seina sisse ilmselt näiteks 2x15" high excursion driverid. midagi sellist 15mm Xmax, et saaks üsna kenasti madalaid esitada kasvõi 20hz'ni välja. vabalthingav bassielement on ikka teine teema jah, ei igatse tõesti seda kastisoundi ja compressionit icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2021 17:39:11 vasta tsitaadiga

Kuur jääb kastiks, altpoolt jäme inverter tuppa tagasi. icon_smile.gif

LG GX seeria on juba nii mõnusalt lame, et ei olegi vaja väga palju seina sisse uputada, kui tahaks, et päris tasa jääb.

Garaaž on kanaliga või ilma? Moodsal ajal on enamasti vist ilma, aga kunagi ei tea, kas maja esimeseks omanikuks on olnud autoentusiast, kes ka kanalit tahtnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2021 18:44:08 vasta tsitaadiga

Kanalist saaks bassika kujundada siis, mingi 4x 21 tolli elemendid sinna uputada... icon_biggrin.gif

Kui filmis toimub plahvatus, et siis ikka diivan maast lahti hüppaks...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.04.2021 19:58:36 vasta tsitaadiga

Kanalit õnneks ei ole ja maavärinaid ei ole ka vaja tekitama hakata icon_smile.gif.

Kuulge, aga plaan hakkab nüüd küpsema 7.2.1 või 7.2.2 atmos. Leppisin siin Valiheli bossiga ka vähe konsultatsiooni kokku ja peale seda küsin temalt hinnapakkumise. Esialgu ostaksin integreeritavad:
keskkõll: https://de.klipsch.com/products/pro-25rw-lcr - 450 €
külgmised ja tagumised: 4x: https://de.klipsch.com/products/pro-16rw - 1500 €
Lakke: 2 x: https://de.klipsch.com/products/pro-16rc - 750 €
Laekinnitused 2x https://www.klipsch.com/products/ik-650-c-ii-install-kit
Seinakinnitused 4x https://www.klipsch.com/products/ik-650-w-ii-install-kit
Keskele kinnitus 1x https://www.klipsch.com/products/ik-502-w-ii-install-kit

Lisaks kasutaksin oma olemasolevaid:
Denon 1611 (see on 5.1 ress, ühendan niipalju kui väljundeid olemas on ja esimesel võimalusel vahetan Onkyo full hdmi 2.1 ressi vastu )
Ajutised esimesed: 2x Klipsch RF-52
SW: Klipsch R-115SW

Otsaseintesse siis kõva helisummutus: pigimatt, 5 cm villa ja mingi helisummutava efektiga plaat peale? Külgseinad võivad minu poolest siis jääda ka Fibo, see on piisavalt poorne ja ebatasane. Ma lihtsalt teeks vuugid ilusaks ja värviks ta tumehalliks või midagi sellist. Maha vaip ja lakke helisummutavad plaadid.

Kui kõik need asjad on tehtud ja tunnen, et midagi on puudu, siis katsun Wiltz´iga kokku leppida, et ehk on ta mingi raha eest nõus tulema appi mõõtma ja seadistama. Kui on selge, et SW ja esimesi torne jääb väheks, siis saaksime plaani pidada lahtiste woofrite osas.

Üldiselt see IB/OB woofrite teema on nii suur ja minu jaoks nii uus, et see ajab täitsa pea sassi. Põhiliselt justkui sain aru, et enamasti tehakse need nii, et nad asendavad üldse esikõlareid. Ehk siis full range speakeritena. Umbes nagu selles teemas on tehtud https://www.audiocircle.com/index.php?topic=114063.0. Minu jaoks on natuke arusaamatu, et kuidas nende sound siis kokku aetakse ülejäänud Atmos kõlarite soundiga. Ehk et kuidas saavutatakse mõistlik tervik? Ilmselgelt ei piisa selliste suurte mölakate liigutamiseks enam AV ressiiverist ja vaja on neile mingit spetsiaalset võimendit, ilmselt siis esikanalite pre-outiga ressi taha. Ühesõnaga liiga keeruline probleem ühele maakale üksinda lahendamiseks.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...


viimati muutis dex 04.04.2021 20:42:30, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Mancave (kodukino, mängude, baari ruum) ehitus mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.