Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Mancave (kodukino, mängude, baari ruum) ehitus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2021 18:14:04 Mancave (kodukino, mängude, baari ruum) ehitus vasta tsitaadiga

Kunagi tuli HVs jutuks ja leidusid veel mõned mõttekaaslased, et me võiksime teha ühe meestenurga teema. Mina olen sellest ise juba aastaid unistanud, aga nüüd lõpuks tundub, et saab ära tehtud.

Mul on üks 32 m2 (7,3 m x 4,4 m) garaaž. Eluruumide ja garaaži vahel on saunakompleks. Ehk siis üsna hea toorik. Plaan on garaaži ehitada vahesein (8-10 m2), et mul oleks väike place kuhu muruniidukid, rattad, varurehvid jms soga panna. Ülejäänust saab mancave. Seinad on 30 cm fibo, seestpoolt viimistlemata, väljastpoolt ja katus soojustatud. Mul on nüüd täiesti vabad käed, kuidas oma ruumi teha, isegi WAF probleemi ei ole icon_smile.gif.



Tahaksin, et seal oleksid veel:
1) 6 jalane pokkeri/piljardi laud (https://www.inkodu.ee/c_pildid/artiklid/3142/454812176.jpg)
2) 77" LG OLED G1 (esialgu 65CX)
3) Atmos heli 5.1.4 (SW, esikõlarid ja vana ress olemas)
4) Recliner tugitoolid (1 olemas, kaks osta)
5) Väike baarinurk
6) 4k võimeline mänguarvuti (olemas)


Milliste rehade otsa olete komistanud mancave ehitusel?
Millega kindlasti peaks veel arvestama?
Mingeid muid mõtteid, mis tekkisid seda postitust lugedes?


Audiosüsteemi eesmärk:
60% ajast kasutusena kodukino/arvutimängud - Atmos 5.1.4.
35% mõnus muusikakuulamine oma perega (vanakooli rock´n´roll, veidi klassikalist mussi ja chillout - Stereo või 2.1
5% - räme läbu tümm, kõik mis tänapäeval popp on. Ma ei teagi rap, hiphop võibolla isegi sült ja eurovisiooni saast (kui peremees peaks enneaegselt tuttu suunduma icon_smile.gif) - kõik magnetid lõhuvad


Ruumi korrektsioonid heli jaoks:
1) Lakke akustilised paneelid
2) Otsaseinad tugeva isolatsiooniga (3 kihti)
3) Esimestesse nurkadesse bassilõksud
4) Põrandale vaip


Hetkel nii, et kogu sisu tuleb arvutist telekasse ja sealt eARCiga ressi. Ma ei taha praegu uut ressi osta, sest ei ole olemas 100% töötavat HDMI 2.1 ressi. Kui need juunis tulevad, siis tuleb ressi upgrade. Onkyo 7. seeria peaks olema Klipschidega suur sõber.

Kõlarite osas olen jõudnud siiani:
Ette RP-6000F: https://www.klipsch.com/products/rp-6000f-floorstanding-speaker
Keskele RP-600C: https://www.klipsch.com/products/rp-600c-center-channel-speaker
SW: R115SW: https://www.klipsch.com/products/r-115sw
Surround (2 tk) ja Atmose jaoks (4 tk): PRO-16RC: https://www.klipsch.com/products/pro-16rc


Edit 1: 30.03.21 Muutsin tugevalt esimest posti, kuna minu algne ruum muutus
Edit 2: 31.03.21 Lisasin uue plaani. Katsusin proportsioonid pildi peal õiged hoida.
Edit 3: 04.04.21 Tõin olulisemad muudatused esimesse posti kokku
Edit 4: 21.04.21 Lisasin kõlarite pakkumise

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...


viimati muutis dex 21.04.2021 10:40:39, muudetud 17 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2021 18:35:53 vasta tsitaadiga

16,6 ruudu peale selle mahutamine on väljakutse
_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2021 18:45:47 vasta tsitaadiga

Minu mancave on hetkel minu kodukontor, kus saan rahus tööd teha ja muusikat nautida ning kuhu laps sisse ei saa.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 01.03.2021 20:09:38 vasta tsitaadiga

File mancave.jpg does not exist on disk.
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 01.03.2021 20:58:57 vasta tsitaadiga

Tundub kitsaks minevat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2021 09:16:58 vasta tsitaadiga

Kui suure ekraani seina peale saad mahutada? Ma pole küll väga kallite projektoritega viimasel ajal kokku puutunud, aga üldiselt pole oluline ekraani suurus vaid see, kui lähedal istud. Seega kui ühelt poolt on projektor + ekraan + ehitamine siis teiselt poolt on näiteks 65'' telekas, millel puuduvad projektori miinused (eriti kui on aknaga ruum) ning halduskulu on null.

Ära mahub igasugune sodi, iseasi, mis on eesmärgiks. Üksi seal ruumis olles saab hakkama. Aga piljardit ja pokkerit üksi ei mängi - ning kui nüüd paned üsna keset tuba laua, ümber toolid, siis tahaks mingit baarinurka veel, siis tahaks niimoodi toolilt püsti tõusta, et küünarnukid kuhugi vastu vastu ei läheks... tihedaks kisub.

Mis ruumi mõõdud on? St pikkus-laius, kas on ruut või ristkülik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2021 09:51:23 vasta tsitaadiga

Tegin pildi korda. Minu mõte on selline, et diivanit saaks nihutada vastavalt vajadusele. Kui on kino või arvutimängud, siis piljardilaua kõrvale ja kui on piljard/pokker/lauamängud, siis saaks diivani ära sõita ekraaniga seina äärde. Spetsiaalseid toole ei plaani sinna tuppa. Elutoas on 8 korralikku tooli, mida saab vastavalt vajadusele kolida ühest toast teise. Ekraani suuruse osas ei ole veel otsustanud. PM on juba olemas ka üks 65" LG CX telekas. Hetkel elutoas, aga kaalun ka selle mancave kolimist, kui projektori majandus liiga keeruliseks osutub. (kuigi ega abikaasa ka elutuppa väga enam vana 55" Samsungi ei taha icon_biggrin.gif).

Ma tahaksin alustada päris nullist, ehk siis esimese asjana oleks vaja kaablid seintesse freesida. Üritan aru saada, kas piisava atmos efekti saaks kätte ka nende alt lakke peegeldavate kõlaritega või oleks ikka lae alla ka kõlareid vaja?

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...


viimati muutis dex 02.03.2021 10:03:52, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2021 10:01:18 vasta tsitaadiga

Ma arvan et kitsaks läheb, ausõna sa ei taha endale tuba, mis on tihkelt “mööblit” täis.
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2021 12:16:51 vasta tsitaadiga

Iseendast oleks üks variant veel teha pokker/piljard/söögilaud elutuppa. Need fusion lauad on päris kenad (https://www.inkodu.ee/c_pildid/artiklid/3142/454812176.jpg) ja ma arvan, et õnnestuks abikaasale auk pähe küll rääkida. Aga sellega on see häda, et elutuba on magamistubade kõrval ja kui meil pidu korralikult käima läheb, siis kestab ikka hommikuni. Magamistubades võiksid väiksemad ja nõrgemad normaalselt tududa saada. Mancave on justkui piisavalt eraldi, et seal saaks normaalselt muusikat lasta.

Sellise konfiga saaks teha 16 ruudusest toast üsna korraliku kodukino. Peab veel mõtlema ja kaaluma, kuidas saaks hea....

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 03.03.2021 17:53:59 vasta tsitaadiga

Proovisin kaasa mõelda niipalju kui oskasin. Kui see piljardi osa välja jätta oleks antud ruutmeetrite puhul asjal jumet. Lihtsalt selline "käib küll" piljardilaud pigem ajab piljardi mängust sind eemale. Ja kuna peo käima saades iga laua puudutus pallikesi liigutab siis tüli ruttu majas. Piljardi laudadel on ikka kõvasti kivi raskuseks sees ja seda lauda ei liigutata pidevalt. Pokkeri jms jaoks ratastega ja näit kokkuklapitava lauana saaks ruumi muudel juhtudel ära kasutada (laud kokku ja seina äärde näit).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2021 11:09:01 vasta tsitaadiga

Tänud kõigile senise tagasiside eest! Minu eelmised plaanid läksid kõik vett vedama. Mulle kanti maja ettemaks tagasi ja teatati, et me ei müügi. Selle peale jäin koroonasse ja olin ise ka 3 nädalat outis.

Nüüd juba uued plaanid. Mul on üks 32 m2 garaaž. Eluruumide ja garaaži vahel on saunakompleks. Ehk siis nüüd on mul ideealne toorik. Plaan on garaaži ehitada vahesein, et mul oleks väike place kuhu muruniidukid, rattad, varurehvid jms soga panna. Ülejäänust saab mancave. Seinad on 30 cm fibo, seestpoolt viimistlemata väljastpoolt ja katus soojustatud. Mul on nüüd täiesti vabad käed, kuidas oma ruumi teha, isegi WAF probleemi ei ole icon_smile.gif.

Mul on hetkel olemas:
LG OLED65CX
Denon 1611
Klipsch 2xRF-52
Klipsch R-115SW

Hetkel nii, et kogu sisu tuleb arvutist telekasse ja sealt eARCiga ressi. Ma ei taha praegu uut ressi osta, sest ei ole olemas 100% töötavat HDMI 2.1 ressi. Kui need järgmine aasta tulevad, siis tuleb ressi upgrade.

Ma hea meelega jätkaks Klipch kõlaritega, need on kuidagi minu kõrva järgi. Kuidas rahvas arvab. Kas need jäävad esikõlariteks natuke lahjaks Klipsch 2xRF-52 ja peaks need hoopis tagumisteks panema? Kas peaks ostma atmose kõlarid, mis tulistavad atmost lakke või oleks mõistlikum lahendus ikkagi see, et panna efektikad ilusti kõrgele seinale. Äkki midagi sellist? https://www.audiovideopood.ee/index.php?lang=ee&Klipsch%20R-41SA&&class=catalog&action=viewObject&cat_id=587&id=3876&page=0&scid=3

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leierpro
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2018




sõnum 29.03.2021 12:05:31 Saab ka nii vasta tsitaadiga

Suur vahe oli kas 7 või 5 kõlarit all. Atmose peegeldust ei soovita ikka otse pea kohale nii nagu peab parim. Lihtne reegel on, et kõik istujad peavad nägema kõiki kõlarid ka effekti omasid. Teine reegel, et kui võimalik siis kasutada sama tootja tooteid kui ka samast seeriast.
Ekraani suurus kuidas meeldib kinos istuda ehk kaugus 4K puhul võib sama olla kui ekaani laius. Täna lisandunud IMAX pildiformaat formaat, kus siis 16:9 vast parim. Projektoritega lood nii, et kui päris 4k siis ainult Sony või JVC 4K. Alternatiiv ülilainurgad kuid seal max suurus 120" samas ei pea väga kaabeldada ja saan ka mujal kasutada ( LG ja Samsung ).
Bassikõlarid ja istumine on omavahel seotud. Ära paigalda istumist ruumi keskele ( seisulaine ). Kui võimalik kasuta kahte bassikat koos DSP-ga. Ma viiks bassikad antud ruumi ja taburetiga leiaks parima istekoha kui ka bassikatele.

www.klhaudio.eu uus endiste Klipsch meeskonna uus looming.

Kui vajad abi 56619710 Taavi. liiga kaua tegele
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mixxer
Kreisi kasutaja
mixxer

liitunud: 10.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2021 13:37:54 vasta tsitaadiga

Huvitav teema igatahes. Ruute tuli sul okeilt juurde ja baari nurk on must have thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2021 09:42:10 vasta tsitaadiga

Kas selline variant oleks mõistlik, et lagi, seinad ja tagumised kõlarid oleksid seina sisse ehitatud, aga eespool oleksid korralikud tornid, keskmine ja supakas(d). Keegi ütles, et kindlalt peaks plaanima 2 SW, samas ma vaatan, et mul see R-115SW müdistab siin 32 ruuduses elutoas hetkel nii vihaselt, et ma pole seda üle 20% julgenud keerata. Mancave tuleks siis umbes 22-24 m2, võiks ju ära täita selle ruumi?

Ma mõtlesin midagi sellist:


Samas vaatan, et naaberteemas tahab keegi teha elutuppa 2k eest kodukino, aga seal soovitatakse tal juba minna tungivalt spetsialisti juurde, lasta teha heliprojekt ja tellida paigaldus. Tundub veits naljakas 2k eelarve juures, aga mine Sa tea.

Ma ise olen sellest ruumist unistanud umbes poole oma teadlikust elust (jah, kaas-AHV-id, saate õigesti aru, mina olengi 40 aastane poiss ja mul ei ole ka mingit plaani täiskasvanuks saada. Loodan, et elu ka ei sunni või kui ikka teisiti läheb, siis ma usun, et vähemalt mu poeg naudib seda koobast). Eelnevast tulenevalt ma oma eelarvet väga piirama ei hakka, aga samas ma ei taha maksta mingite kullast juhtmete ja muu taolise butafooria eest. Koopas peaks saama kuulata valjult muusikat, aga peamine suunitlus oleks ikkagi arvutimängud, filmid ja seriaalid.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 30.03.2021 09:42:32 vasta tsitaadiga

Kuna eesmärgiks pole Hi-Fi ja ise olen mugav inimene, siis kas esikõlareid riiulikõlaritega poleks mõtet asendada?
Vähem asju põrandal, lihtsam koristada/mööblit liigutada;
ei pea kartma kui mõni allameetrimees ruumi satub ja asju bassiportidesse topib või näpuga tolmukupleid torgib (nähtud korduvalt).

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2021 10:08:59 vasta tsitaadiga

Allameetrimehi enam elamises ei ole ja ei ole plaanis ka. Stereos paiknevate tornide jagu ma seda Hi-Fi osa siiski sooviks. Ei pea tingimata nii kallid olema, kui ma esimese hooga klipschi lehelt vaatasin. Iseendast meeldib mulle nende olemasolevate Klipsch 2xRF-52 sound ka. Küsimus on, et kuidas nad nende ülejäänutega koos läbi saama hakkaksid?

Ahjaa, mainin ka selle ära, et mu lemmikmuusika on pigem selline vanakooli rockń´roll AC/DC, Tom Petty, Kolumbus Kris, Bruce Springsteen, vahel harva keskendumise eesmärgil natuke ka klassikalist muusikat Vivaldi jne

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...


viimati muutis dex 30.03.2021 11:44:41, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2021 10:28:45 vasta tsitaadiga

Esikõlarid paneks ka lae alla, kui tornid siis isegi külili. Asukoha poolest on kõrgete valjukas oluline, teistega pole ruumitaju nii täpne. Saab põrandale ruumi ja piljardikepiga ka raskem pihta saada. Selle perimeetriga pead ümber laua arvestama et tagantkätt midagi purunevat pole.

Ja laud ikka samasse ruumi mitte elutuppa, kindlasti on mingi hobi mis tahab nokitsemist siis suur töölaud on väärtus omaette ja ei pea iga õhtu tühjaks tegema icon_biggrin.gif

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leierpro
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2018




sõnum 30.03.2021 10:54:04 vasta tsitaadiga

Kuna kõlar olemas, siis testi kui kitsa nurgaga heli edastab... istud väga lähedal kõlaritele
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2021 11:16:13 vasta tsitaadiga

Tornid ja supaka tahaks ikkagi põrandale paigutada, kõik ülejäänud seinale, seina sisse ja lakke või lae sisse. Esteetiliselt tundub, et sisse ehitamine oleks kõige lahedam. Nagunii ma tahan vähemalt 5 cm villa visata seina, et heli peegeldusi vähem oleks. Sisseehitatava kõlari jagu saaks julgelt süvendada ka fibo sisse.

leierpro, Ega ma nüüd mingi spets ei ole, aga kõrvaga tundub, et 40-50 kraadi umbes on otsene heli.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 30.03.2021 11:50:03 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Allameetrimehi enam elamises ei ole ja ei ole plaanis ka. Stereos paiknevate tornide jagu ma seda Hi-Fi osa siiski sooviks. Ei pea tingimata nii kallid olema, kui ma esimese hooga klipschi lehelt vaatasin. Iseendast meeldib mulle nende olemasolevate Klipsch 2xRF-52 sound ka. Küsimus on, et kuidas nad nende ülejäänutega koos läbi saama hakkaksid?

Ahjaa, mainin ka selle ära, et mu lemmikmuusika on pigem selline vanakooli rockń´roll AC/DC, Bruce Springsteen, vahel harva keskendumise eesmärgil natuke ka klassikalist muusikat Vivaldi jne
Ausalt. Mina paneks kah helivaljuduse instrumendid lae alla ja põhjuisel, mida mainiti enne nende allameetri meeste kohta. On ka teine idee aga sellest kohe hiljem.
Ja täiesti omast kogemusest ütlen, et saades 40 polnud kah plaanis. Aga täna üle 50 juba ütlen, et näe läks teisiti vahepeal. Ja olen vaadanud, et ma pole siiski ainuke.
Selles osas selle allameetri mehega on kuidas on aga neid võib ka kaasas olla kellelgi sinu poolt sinna kutsutud külastajatel.
Ja tõsiselt, selliseid näpuga katsujaid olen ka kordades vanemate tegelaste juures näinud.

Aga nüüd siis see teine idee. Rääkisid süvistamisest tuhaplokki ja villa ladumisest jne. No aga tasanda nende kõllide jms esisein tavaseinaga, ehk siis ehita nn avaused seina kohe kõllide jaoks sisse. Ette aga eraldi metallvõrk vms nende allameetri meeste kaitseks ja ka ilu pärast (värvid võrgu seinaga ühte tooni). Siis ei saa ka kõll suures mängutuhinas üle laua ääre löödud piljardikuuliga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2021 12:19:10 vasta tsitaadiga

Igal juhul tänan tagasiside eest ja kaalun mõtet.

Mul endal on natuke raske seda probleemi näha, kuna need Klipsch 2xRF-52 on mul olnud juba mingi 8 aastat elutoas. Laps, naine, kass ja külalised on kõik samad. Siiani ei ole kellelgi pähe tulnud neid retsima hakata. Miks nad nüüd koopas peaksid järsku hakkama... Supakas, mis on ilmselt üks kallimaid kõlle, jääks nagunii põrandale. Seda kolakat pole küll kuhugi tõsta.

Minu olemas olevad esikõlarid kindlasti ei sobi süvistamiseks, kuna nende port asub tagapool.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 30.03.2021 14:42:18 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
.. on mul olnud juba mingi 8 aastat elutoas. Laps, naine, kass ja külalised on kõik samad. Siiani ei ole kellelgi pähe tulnud neid retsima hakata. Miks nad nüüd koopas peaksid järsku hakkama...
Mul mõned aastad tagasi seisis w126 (eelvimane tõsine S klassi mersu) maja ees. Autos oli ülihea kokkusobivusega mersu originaal kõlarite ja võimendiga AKAI kassetikas raadio. Ostuhetkel mõnikümmend või rohkem aastat tagasi oli see toode pea tippklass. Auto seisis mul alati mittelukustatuna rohkem kui viisteist aastat. Korra märkasin, et on autos käidud öösel istumas või midagi otsimas aga muidu oli kõik OK. Raadiol oli platstik esipaneeli katte klõpsud katki ja vedeles kindalaekas. Raadio ilma selle plastik paneelita jättis mööda sammudes mulje nagu polekski raadiot autol. No ja ühel hommikul oli 1 tarkpea akna puruks löönud ja maki välja rebinud. Jällegi, never say never icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2021 13:41:26 vasta tsitaadiga

Vaagisin siin nii ja teisiti. Tornid peaksid ikka olema põrandal ja asjalikud. Supakas samamoodi. Kogu muu mudru tahaks integreerida seina sisse. Nüüd veel küsimus, et kui kõrgel peaksid olema efektikad. Ideaalis vist kuulamise kõrva kõrgusel ehk siis mingi 100 -120 cm põrandast. Kui nüüd arvestada eelmisi kommentaare, kas siis peaks panema lae alla ja suunama ülevalt nurgaga alla näiteks nii https://www.klipsch.com/products/r-41sa-dolby-atmos-speaker-1 või saaks ikka panna täisintegreeritavad https://www.klipsch.com/products/r-3650-w-ii?

Veel uurisin natuke 4k projektorite hinda ja otsustasin esialgu sellega pidurit tõmmata. Algul läheb seina LG 65cx. Palju hiljem, kui uuesti vaba raha tekib, siis 77G1. Arvutasin nii ja teisiti ja sellest ekraanisuurusest mulle tegelikult piisab. Praegu näen oma 65CX peal supakaid lugeda ka köögilaua tagant ja see on peaaegu 7 m kaugusel. Koopas saavad tugitoolid olema umbes 3 m telekast ja need saavad olema vabalt toas liigutatavad. Küsimus ka teleka kõrguses. Elutoas on mul üsna madalal, no mingi 60 cm teleka laud. Samas kui reclineriga selja alla lased, siis justkui tahaks vaadata natuke alt üles. Ehk siis kuidas umbes tundub alumine serv maast 1,4 m ja teleka alla integreerida keskkõlar umbes sama kõrgele kui kõrvad tugitoolis?

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...


viimati muutis dex 31.03.2021 13:50:23, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leierpro
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2018




sõnum 31.03.2021 13:43:08 vasta tsitaadiga

Madalbassikõlar kindlasti põrandale, kuid ma veaks mitmesse erinevasse kohta 230V ja ka signaali ( 2-3 varjestusega 75oomine kaabel ), puht selle jaoks, et hiljem saaksid kõlari asukohta muuta või teed selle "bassiroomamise" antud ruumis. Nagu tean siis jah Klipshil on suht kitsas heli väljasülitamise nurk, hea kui arvestad sellega kõikide kõlarite asukohtade leidmisel.

Akustika ( puidust ribid ) ja bassilõksud ka teema icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 31.03.2021 14:35:12 vasta tsitaadiga

Väga omamoodi suunamuutus projektorist loobuda kui kodukino plaanis ja eraldi ruumgi olemas. Aga kuna plaanis seal ka mänge mängida siis ilmselgelt kompromiss-lahendus.
Kas kuidagi FHD projektorit (enamvähem mudelid seal 500-600 kandis)ja 4K telekat ei kannata installida? Lihtsaim oleks teleka jaoks teha seinaorv, mille ette motoriseeritud lina jookseb.
Suur telekas on äge aga ~130" ekraan annab ka päris korraliku effekti.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Mancave (kodukino, mängude, baari ruum) ehitus mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.