Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Windows 10 ja partitsioonid (suurused)? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 22.02.2021 17:47:41 Windows 10 ja partitsioonid (suurused)? vasta tsitaadiga

Vaja ühel HP paviljonil HDD > SSD-ks vahetada. Kuna see HP laseb windowsi installida ainult HP tarkvaraga usb pulgalt siis otsustasin lihtsalt kloonida orig. HDD>SSD.
Aga SSD on oluliselt väiksem kui HDD ja siis ei taha "vabatahtlikult" windowsile ruumi loovutada. Ja tekkis küsimus kui suured peavad need windows 10-e partisioonid olema? Alates windows 10 ver.2004 on lõpus ka partitsioon, mis juhtub kui seda ei klooni? "Minitool Partition Wizard" ei anna isegi võimalust selle viimase partitsiooni kloonimiseks.

Olen varem ka selle esimese partitsiooni teinud väiksema (väiksemaks) aga huvitaks mis see kriitiline suurus võiks olla?
Seda teist ja kolmandata pole üldse varem näinud. Need on vist HP enda aretatud ja ilma nendeta arvatvasti ei tööta.
Aga see viimane? Et kui seda pole kas siis mõjutab ainult recovery-it või veel midagi?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2021 20:08:38 Re: Windows 10 ja partitsioonid (suurused)? vasta tsitaadiga

wex kirjutas:
Kuna see HP laseb windowsi installida ainult HP tarkvaraga usb pulgalt...

Oot mis mõttes?

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 22.02.2021 21:25:25 Re: Windows 10 ja partitsioonid (suurused)? vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
wex kirjutas:
Kuna see HP laseb windowsi installida ainult HP tarkvaraga usb pulgalt...

Oot mis mõttes?

Oleks tulnud kasutada "Microsoft Media Creation Tool"-i aga see multiboot usb pulk mis mul on sellet ei lasknud installida, samalt pulgalt "minitool partition wizard"-i aga lasi kasutada. Ma ei hakka mingi "juustu" pärast uut pulka tegema. Või see "Microsoft Media Creation Tool" on normiks saamas? Pole varem sellist probleemi olnud.
https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Operating-System-and-Recovery/How-can-install-Windows-10-on-HP-Pavilion-15-cs1004na/td-p/7131005


viimati muutis wex 22.02.2021 21:28:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2021 21:26:19 vasta tsitaadiga

Ma ka mõtlen, installimeedia valesti tehtud ilmselt.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anisse
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 22.02.2021 22:13:45 vasta tsitaadiga

kas uutel HPdel mitte BIOSist ei tulnud muuta, et saaks suva OSi pulgalt installida? Ei mäleta, mille EliteBooki peal kinni keerasin kui tahtsin puhast Win10 installida - vaata BIOSist
Security - BIOS Sure Start või Secure Platform Management
või
Advanced - HP Sure Recover või Secure Boot Configuration
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2021 22:28:27 vasta tsitaadiga

Sure Start ja see muu Sure värk on äriklassi teema. Pavilionidel seda pole. Pavilionide BIOS on reeglina olnud väga lakooniline.
Installikas on valesti tehtud või pole õige bootimisvalik BIOSis tehtud. Need OEM partitsioonid on parast pind tagumikus, sest neid pole normaalsel viisil võimalik eemaldada ja neid kusagile kloonida on 100% mõttetu. SSD sisse ja puhas install peale.
Kui abi vaja, siis mul on täiesti toimiv Windowsi installikas pulgal olemas.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2021 22:32:23 vasta tsitaadiga

lihtsalt jätad need kloonimata. tested, proven.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2021 22:37:07 vasta tsitaadiga

Mõttetu. Kogu bloat tuleb ikkagi kaasa, sest arvata on, et default OEM install endiselt peal.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2021 22:38:51 vasta tsitaadiga

seda küll, küsimus on, kas sul on vaja midagi uuesti installida või kannatab cleani teha.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 23.02.2021 00:15:23 vasta tsitaadiga

Vajalik oli kettavahetus HDD 1TB > SSD 256 GB. Clean install ei olnud primaarne. Kloonimine toimis ilusti v.a. see viimane partisoon mida ei saanud. Esimese ja teise suurust sai ka muuta. Kolmandat sai terves tükis nihutada. Aga nüüd andsin juba arvuti ära ja rohkem ei saa katsetada. Aga tegelikult ei tahtnud seda arutada vaid seda kui suured peavad need partitsioonid olema. Kui see esimene on 50 MB kas sellest võib tekkida hiljem probleeme? Ja kui seda viimast üldse ei ole?

laurx kirjutas:
Ma ka mõtlen, installimeedia valesti tehtud ilmselt.

Põhimõtteliselt võib ju ka nii öelda. Mingi valemiga peab ikka saama pulgalt clean installi teha.
Minu pulk on tehtud Easy2Boot-ga. Siiani on kõigi arvutitega toiminud (v.a. üks eriti vana arvuti mis ei osanud sellet pulgalt bootida)
Töötab nii linuxilistega kui win xp/7/8/10 samuti erinevad live CD-d. Mingi windos on alati valikus olevatest sobinud. Proovisin 4 erinevat win 10 ja ka 7. Istall läks kuni selleni et saab partitsiooni teha. Edasi kirjutas midagi sarnast "this pc can't run (boot*) on this software". Biosis ei olnud eriti midagi muuta. Ühel samavanal DLL-il on võimalused hoopis teised kui vanuset rääkida.
Proovisin huvi pärast ka ühe teise arvuti süsteemi ketast ja ta ei üritagi sellelt bootida.
Võimalik et on olemas mingi iso mida see HP "sööks" või aitab teine pulk aga ei hakka selle juustule uut (individuaalset) pulka tegema.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2021 01:32:53 vasta tsitaadiga

mis vea sa said?
see õnnetu media creation tool oskas ise teha, ma oma mingid pulgad olen rufusega ka tekitanud. nii paju kui ma olen näinud, ei oska vanad lenovod nt. buutida pulgalt mida ei tunta ära kui " generic usb flash disk " vaid millegi muuna.
ja siis on võimalus alati võtta ligi usb cd..

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 23.02.2021 02:46:58 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
mis vea sa said?
see õnnetu media creation tool oskas ise teha, ma oma mingid pulgad olen rufusega ka tekitanud. nii paju kui ma olen näinud, ei oska vanad lenovod nt. buutida pulgalt mida ei tunta ära kui " generic usb flash disk " vaid millegi muuna.
ja siis on võimalus alati võtta ligi usb cd..

Ei mäleta täpselt aga kindlasti mitte UEFI või GPT partitsiooni kohta. Sellega olen ka "maadelnud", aga sama kohapeal software või software versiooni kohta.
Need win 10 on ka kõik multi win 10 home + pro, ise valid. Äkki see ei sobinud. Peab olema täpselt see mis litsnts win 10 home ja ei midagi enamat.
Rufus on hea ja lihtne aga saab ainult ühte isot kasutada.
Tegemist oli siis selle läpakaga:
https://support.hp.com/us-en/document/c06181122
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2021 08:44:07 vasta tsitaadiga

Rufus vms on teinud pulga failisüsteemi vastavaks kunagi, mulon hulk pulki, millele olen kas 32 või 64bit installikaid uuendanud vastavalt versiooniuuendusele.
Mul olid ja on mõned w7/xp pulgad samast ajastust..

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Windows 10 ja partitsioonid (suurused)?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.