Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.03.2022 22:27:56 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

Küsin, kuna ma pole 3-4 kuud kohvi joonud. Peavalud kadusid (super enesetunne). Enne olid regulaarsed peavalud (2 tassi kohvi päevas). Arvan, et kofeiin tekitas neid.


Esiteks, kui sa ei ole 3-4kuud kohvi joonud, peavalu on läinud, siis miks sa tahad seda uuesti jooma hakata?
Millest tuleb kahtlus, et kaks tassi kohvi peavalu p6hjustab? Ma pigem kahtlustaks vedeliku homöostaasi häireid vms. Kaks tassi ei tohiks seda aga p6hjustada, kuid oleneb muidugi tassi suurusest. Verer6huga on k6ik korras?

Ma saan peavalu pigem ülemäärasest energiajoogi tarbimisest eusa_think.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.03.2022 23:02:16 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:


Ma saan peavalu pigem ülemäärasest energiajoogi tarbimisest eusa_think.gif


Aga mis seal energiajoogis siis peavalu põhjustab, kui mitte kofeiin jt ergutavad ained?

Kofeiin võib süüdi olla küll. Aga asi võib olla ka lihtlabaselt manustamise koguses, ajas ja viisis.
Esiteks, kui oled harjumuse välja kujundanud ja õigel ajal oma kohvi kätte ei saa- siis võib peavalu tulla juba ärajäämanähtude kujul.

Teiseks, näiteks tableti kujul kofeiini võttes saan ma alati peavalu. Kohvi juues mitte. Aga kohv peab olema, normaalne oakohv, soovitavalt kuum, piisavas koguses, päeva esimeses pooles.
Kui liiga hilja õhtupoolikul teist korda kohvi joon (suuremas koguses), siis võib ka peavalu tulla. Niiet üldiselt joon oma kohvi hommikul korraga ära ja päeva jooksul rohkem ei tarbi (kui siis mõne lonksu kohvikus või restos käies). Näiteks nagu mõni inimene öötööd tehes hoiab end kohviga üleval, siis mina seda teha ei saaks ilma peavalu põhjustamata.

Ka saan ma peavalu juues kasvõi tassikese lahustuvat kohvi - ja veidral kombel, isegi jääkohvist teinekord. Aga kuuma musta kohvi, hommikul, kanget - andke kasvõi liiter, ja midagi halba ei juhtu.

Võta siis kinni.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.03.2022 23:31:48 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
SKG kirjutas:

Küsin, kuna ma pole 3-4 kuud kohvi joonud. Peavalud kadusid (super enesetunne). Enne olid regulaarsed peavalud (2 tassi kohvi päevas). Arvan, et kofeiin tekitas neid.


Esiteks, kui sa ei ole 3-4kuud kohvi joonud, peavalu on läinud, siis miks sa tahad seda uuesti jooma hakata?
Millest tuleb kahtlus, et kaks tassi kohvi peavalu p6hjustab? Ma pigem kahtlustaks vedeliku homöostaasi häireid vms. Kaks tassi ei tohiks seda aga p6hjustada, kuid oleneb muidugi tassi suurusest. Verer6huga on k6ik korras?

Ma saan peavalu pigem ülemäärasest energiajoogi tarbimisest eusa_think.gif

Kohv mulle maitseb, sellepärast.
Muid muutusi oma elus ei teinud kui kange kohvi ära jätmine. Kofeiin on levinud süüdlane selles vallas.
Vererõhk on mul ideaalne.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2022 16:35:15 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Kofeiinivabad oad, on need solk või kõlbab vajadusel ka juua?

Kohvisemus oli varem Charles Liegeois kofeiini vaba kohv, mis oli väga hea. Hetkel pole aga kilost pakki sealt leidnud.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 11.03.2022 20:01:42 vasta tsitaadiga

Uhhuude grupist icon_razz.gif
tsitaat:
12 VÄHETEATUD FAKTID KOHVI KOHTA ☕️
1. Enne ja pärast 1 tassi kohvi tehtud MRI-pildid näitasid aju verevoolu vähenemist 45%. Kui verevoolu vähenemist täpselt mõõdeti, oli see tegelikult 52% väiksem verevool ajju juba pärast ühte väikest tassi kohvi.
Krooniliste kohvijoojate ajupildiuuringud näitasid, et nende aju halveneb samamoodi nagu krooniliste alkohoolikute, sigaretisuitsetajate, Parkinsoni tõvega patsientide ja marihuaana tarbijatel.
2. Kofeiin on alkaloid, mida kohvitaim kasutab putukate hävitamiseks, mis söövad selle seemneid. Kohvitaim kasutab ka kohvikaunades olevat kofeiini ümbritsevate taimede tapmiseks, et kohvitaim saaks rohkem päikesevalgust ja kasvaks suuremaks. Kofeiin on pestitsiid, mis põhjustab sellega kokkupuutuvates elusrakkudes geneetilise katkemise.
3. Kohv võib põhjustada soovi wc potile minna, sest see on üks viis, kuidas keha püüab mürki süsteemist eemaldada. Äkiline tung pärast kohvi joomist "kakada" on üks keha kaitsemehhanisme mürgituse vastu.
4. Kohv suurendab energiat inimese võitluse või põgenemise metaboolse reaktsiooni kaudu, sest keha kardab kofeiinipõhist mürki. Kohv ei anna energiat, vaid viib selle kehast välja. Energia, mida inimene kohvi joomise ajal tunneb, on kehas liialdatud, sest kofeiin on mürk ja kõik mürgid aktiveerivad kehas energia vabanemise. (võitle või põgene) Kohv eemaldab süsteemist energia, jättes inimese iga mööduva päevaga järjest kurnatumaks, tekitades seega maailma kõige ohtlikuma energiastimulatsiooni sõltuvuse (adrenaliinvaste e. keha sunnitakse tootma adrenaliini - tõlkija märkus)
5. Kui kehas vallandub võitle või põgene reaktsioon, aktiveeruvad aju madalamad IQ keskused ning hormonaalsed süsteemid, mis kontrollivad agressiooni, vägivalda, irratsionaalseid ja ebaloogilisi otsuseid, armukadedust, raevu, viha, hirmu ja paranoiat. Kohv genereerib madalamat vaimset funktsioneerimist koos iga negatiivse emotsionaalse reaktsiooniga, mida keha võib tekitada.
6. Mõõdetuna aktiveeris 1 kohv "võitle ja põgene" reaktsiooni 3 järjestikuse nädala jooksul, kuigi peale seda 1 tassi kohvi muud kofeiini ei tarbitud. Üks tass kohvi mürgitab keha 3 järjestikust nädalat, kahanevas ulatuses.
7. Kohvi (kofeiini) tarbimisel on aju limbiline osa hüperaktiveeritud ja vaimu kõrgemad õppekeskused pärsitud. Aju limbiline osa on seotud ainult seksi, paljunemise, territooriumi kaitse, toidu hankimise ja isikliku turvalisusega. Aju limbiline osa on vaimukompleksi kõige primitiivsem ja vähim arenenud osa. Kui soovite targaks osutuda või teise inimese üle domineerida, on parem, kui tema limbiline süsteem aktiveeruks, sest see viib ta vaimsesse seisundisse, mis on võrdne lapse omaga.
8. Antibeebipill pärsib allaneelatud kofeiini eemaldamist. Seda toimet suurendab järsult alkoholi või valuvaigisti kasutamine, põhjustades seetõttu palju kofeiinimürgistuse juhtumeid, mida koheldakse pärast haiglasse jõudmist muude asjadega.
9. On tõestatud, et kohv põhjustab eesnäärme suurenemist, kõrget ärevust, unetust, depressiooni, sünnidefekte, valusündroome, ebaloomulikke hingamismustreid, ajukahjustusi, hüperaktiivsust, õppimishäireid (ajukahjustusest), käitumishäireid, väsimust, teatud tüüpi vähki, Crohn'i tõbe, IBS, koliit, karpaalkanali sündroomi, haavandeid, madalat raua taset, südamehaiguseid, peavalusid, PMSi, suurenenud lihas- ja kõõlustevigastuste esinemissagedust, liigesevalusid, südameatakke, insulte, TIA-d (miniinsuldid) jne.
10. Kohv põhjustab keha rasva osakaalu suurenemist ja tselluliiti, sest käivitades keha "võitle või põgene" vaste (mida teeb iga mürk või oht). See muudab lõpuks keha esmase kütusevajaduse rasvaks. Kui keha on ohus, eelistab ta suhkrule või valkudele peamise kütuseallikana rasvu. Organismi võitlus- või põgenemissüsteemi pidev aktiveerimine (kofeiinimürgi igapäevase allaneelamise kaudu) aitab kaasa metaboolsele üleminekule rasva säilitamisele, sest jällegi eelistab keha mürgiste sissetungijate vastu võitlemisel kütuseallikana rasva. Kohv hävitab ka lihaseid, kuna keha loputab mürgituse korral meelega lihaseid, et hõlbustada täiendavat rasva talletamist.
11. Kohv (kofeiin) blokeerib raua imendumist, põhjustades tänapäeval valdava enamuse aneemiast.
Kogu kofeiini oht üldiselt hõlmab kofeiiniga teesid, šokolaade, kofeiinipõhiseid energiajooke, kofeiinipõhiseid treeningueelseid jooke ja enam kui 2000 käsimüügi- ja retseptiravimit, mis MEELEGA sisaldavad kofeiini.
12. Läbi aegade kõige ulatuslikuma kohviteemalise raamatu autori läbiviidud uurimine vaatas läbi peaaegu kõik kohvi puudutavad teaduslikud uurimused ja ta jõudis järeldusele, et pole absoluutselt mingeid teaduslikke tõendeid selle kohta, et kohv on inimkehale tervisele kasulik mistahes tasandil. Ta kuulutab avalikult, et igasugune positiivne kohvitarbimise propageerimine on räige vale, mis teeb tõsist kahju kogu meie ühiskonnale. Kohvi positiivsete mõjude avaldamine on vale ja kõik võib tuleneda väga võimsast, varjatud ja salajasest "kohvi lobbyst", millel on nii kaubanduslik kui ka valitsev perekondlik päritolu.
Autor: Jason Christoff

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 16.03.2022 08:52:45 vasta tsitaadiga

Hoffmann on vahepeal supereid näppinud-
https://www.youtube.com/watch?v=iZEM1cC86t8

Tasub ka see juurdekuuluv tükk ära vaadata.
https://www.youtube.com/watch?v=J6yWOyNq0uw

Tüüp on kõvasti vaeva näinud sõnade seadmisega icon_biggrin.gif see keel põses jutt on üsna nauditav ;D

No ja äriuudistest, Breville ostab Leliti ära, läheb Baratzale siis lisaks. Mis tekitas endal mõtte, et kas siis Fredi ja Williamiga on pmslt finito ja üritatakse Baratza brandi pealt midagi mõistlikku tekitada viimaks?

Ka hiinlased ei maga, vahepeal on siginenud Turin64P - https://www.espressooutlet.net/turin-df64p-premium-espresso-grinder/ ja Turin SD40 https://www.espressooutlet.net/turin-sd40-single-dose-low-retention-grinder/ nimelised vidinad, eks need ilmselt jõua ka Euroopasse üks hetk.

Loomulikult on küsimus nüüd majanduslikes ja poliitilistes argengutes, ajad on nagu nad on.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.03.2022 17:46:28 vasta tsitaadiga




Noh... Proovime icon_smile.gif


---
Spetsiifiline kõrvalmaitse, mitte otseselt halb, aga harjumatu.
Parem siiski ükski lahustuv kohv, mida proovinud olen, samas heast kohvist asi kaugel.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvoX
HV kasutaja
EvoX

liitunud: 08.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2022 10:16:36 vasta tsitaadiga

Kuidas siinne rahvas Saeco masinatesse suhtub?
Kuidas on kogemused?

Hetkel Nivona masin ja ei ole päris see mis ta olla võiks. Ehk vajaks kellegi tehniku hooldust pigem, ei ole kohv kuum ja vahustaja vahest jebib icon_biggrin.gif

Meeldis Saeco interface rohkem, saad inimese nimele ise oma kohvid teha jne jne..
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2022 20:34:53 vasta tsitaadiga

Päris huvitav kui tõesti nii..
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2022 19:27:58 vasta tsitaadiga

Kui oluline on jura E6 veefiltri olemasolu.Masin aasta vana.Suht tüütu neid osta.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 10.04.2022 19:32:28 vasta tsitaadiga

pinkman kirjutas:
Kui oluline on jura E6 veefiltri olemasolu.Masin aasta vana.Suht tüütu neid osta.


S6ltub veest. Jura annab sulle üldiselt kaks v6imalust, kasuta filtreid v6i eemlada tablettdega regulaarselt katlakivi.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2022 19:52:04 vasta tsitaadiga

Kuidas teised jura omanikud teevad?
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2022 20:10:05 vasta tsitaadiga

pinkman kirjutas:
Kuidas teised jura omanikud teevad?


Mina kasutan filtreid ja 1x aastas teen katlakivipesu (F50 ja Claris blue filtrid).
Kuna Brita kann tegi joogivee kraanist niipalju paremaks siis järeldan, et mul kraanivesi piisavalt kehv, et tasub filtreid kasutada.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 10.04.2022 20:11:53 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
pinkman kirjutas:
Kuidas teised jura omanikud teevad?


Mina kasutan filtreid ja 1x aastas teen katlakivipesu (F50 ja Claris blue filtrid).
Kuna Brita kann tegi joogivee kraanist niipalju paremaks siis järeldan, et mul kraanivesi piisavalt kehv, et tasub filtreid kasutada.


Sama, filtrid ja aeg-ajalt katlakivipesu

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 10.04.2022 21:39:53 vasta tsitaadiga

ma ei ole juramees, seest see on jura, aga analoogfilter on see, mis mulle piisab icon_cool.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 12.04.2022 08:38:24 vasta tsitaadiga

Koos masina filtri vahetusega võiks katlakivi teha. Tüübil pole vahet, termoblokk on põhimõttelt ikka sama. IMO aastas kord saab <100C boileril teha, kui on korralik vesi.
Brita efektiivsuse kohta- veekannu ei ole aastaga ühte kübet katlakivi tulnud (keema ei lase, kuumutan 94C peale). Kraanivesi on siin nii lupja täis, et külm vesi tekitab sadet.
NB! Aquafori tavafilter ei tööta (neil on karedust vähendav padrun ka, aga mina seda tavapoes pole näinud)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.04.2022 09:06:16 vasta tsitaadiga

Mul filtri vahetus 1x kuus.Liiga Tihedaks ei lähe katlakivi eemaldus.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 12.04.2022 21:01:25 vasta tsitaadiga

Tööl on jural ca nädalas kord, ilma filtrita (ise küsib). Keegi ei jõua siia neid osta icon_biggrin.gif ja esindaja ametlik korraldus. Minu arust filter oli tal mingi 50 või 70 euri ja läks ka umbes kord kuus. Müügimees muidugi algul rääkis midagi poolest aastast... Debiilsus.

X6, kui huvitab.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 12.04.2022 21:42:29 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Tööl on jural ca nädalas kord, ilma filtrita (ise küsib). Keegi ei jõua siia neid osta icon_biggrin.gif ja esindaja ametlik korraldus. Minu arust filter oli tal mingi 50 või 70 euri ja läks ka umbes kord kuus. Müügimees muidugi algul rääkis midagi poolest aastast... Debiilsus.

X6, kui huvitab.


shocking.gif
Selline müügimees? Soovitas ilma filtrita kasutada? Ma laseksin sellise päevapealt lahti. Maailmas on piisaval kohti, kus inimesi abistada.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 12.04.2022 22:29:23 vasta tsitaadiga

Müügimehe huvi kadus probleemide tekkimisel imekiiresti icon_wink.gif eks hooldusmees pusis, kuni alla andis.

Ühesõnaga, ma olen eespool sellel teemal jauranud. Normaalne masin kasutab BWT või Brita inline filtrit ja selline ajun.ss on tundmata asi. Kogu veemajandus on sel masinal huumor, no kuidas selle kõrre ja regulaatori kohta teistmoodi öelda? Selle hinna eest (minu arust, koos selle "intelligent water system" või kuidas iganes selle jama nimi on- oli üle 2.6k)? Igatahes sellest nimemaagiast mina aru ei saa ja ilmselt ei hakkagi saama.

Muidugi, ega masin pole üksinda süüdi, kujutate ette küll ühiskasutuses masinat, mida hakatakse siis pesema, kui hallitus ikka väga rämedaks läheb icon_biggrin.gif pluss Pauligi A4 formaadis õudused pluss Jura "ekstrakvaliteediga" tavakohv- ja karta on, et ikka paljudele tuleb see jutt tuttav icon_wink.gif aga noh...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2022 19:09:52 vasta tsitaadiga

pinkman kirjutas:
Kuidas teised jura omanikud teevad?

Või kasuta Brita veekannu ja unusta katlakivieemaldus.

Olen nüüdseks aasta Brita veekannu kasutanud ja veekeetja on ikka seest nagu uus. Tegin kohvimasinale ka igaks juhuks puhastustsükli, kuid see oli raiskamine, kuna täiesti puhas vesi tuli välja.

Enne Brita kannu kasutusele võttu pidin veekeetjat iga 2 nädalat tagant katlakivist puhastama. Kraanivesi siin väga kare.



---
Getting to the bottom of common coffee myths
https://www.agdaily.com/lifestyle/coffee-myths-bugs-mold-and-pesticides-in-your-morning-brew/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2022 20:00:50 vasta tsitaadiga

Aasta ei ole miski näitaja... Maakodus on üle 20 aasta filtreeritud vett keedetud sama kannuga ja ikka on seest nagu uus.
Kui Tallinnas filtreerimata vett kannu panna, siis paari päevaga on põhi mingit sodi täis
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 17.04.2022 08:05:05 vasta tsitaadiga

Natuke naljakat hala ka. icon_lol.gif
Mul on kodu setupis hetkel neli veskit- G-Iota, Macap M2M, 1Zpresso Q2 ja türgi kohviga katsetamiseks Severini nugadega veski. Kõik väga ok asjad, aga kombinatsioonis ebaõnnestunult ostetud. See mõte tuleb alati pähe, kui M2M'i ube juurde valan ja ristretto tulemuseks icon_biggrin.gif nagu täna hommikul (maitses muidugi hää, aga..)

Ühesõnaga, koju on on demand ikka jama tänapäeval. Samas, ta teeb kuradi head kohvi ja peale espresso ei sobi millekski. Vabandus on, et kui ostsin, siis G-Iotat ei müüdud. (Neid võiks olla paar... aga nagu käsi ei tõuse teist hiinakat ostma (eriti praegu) ja eks ta veitsa loterii on samuti, alati ei pruugi nii vedada, mul polnud vaja isegi terasid reguleerida)
No jah ja Q2 alla espresso ei jahvata ja sellepärast see nugadega jura (katsetamiseks proovimiseks ok, iga päev ikka ei viitsi keberneerida). Oleks teadnud, oleks vingema ostnud. Hetkel kasutab V60 jaoks, nendest asjadest teeb (maitse ja Kruve järgi) kõige paremat filtrijahvet.

...ja ilmselt kui ülearust raha tekib sihibki vinge käsiveski juurde, saab G-Iota jätta espresso jaoks. Et kus siin konks ja miks hetkel ei saaks kasutada? Lihtne vastus- seaded. On küll lihtne nende vahel hüpata, aga suure tõenäosusega läheb esimene shot ikka pekki. Jämedama puru korral, no problemo. Et stepped on kasutamise jaoks mugavam, kui seadeid muudad.


No jah. Ja lõppu- VST 18 g, jah!!!! Keda huvitab, siis 58,55 tamper ja jaotur sobivad ideaalselt selle filtriga kokku. Mitte-päris-isiklik teooria väidab, et röstid on niipalju heledamaks läinud, et kogust peab üles ajama (see on seotud ka (osad)superite kohvi s...ks muutumisega) . Ju siis nii on.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kandinski
HV kasutaja


liitunud: 18.08.2002




sõnum 19.04.2022 13:00:00 vasta tsitaadiga

Kas Krupsi espressomasinatel ikka sama probleem:

Jahvatatud kohv tuleb nüüd kokku suruda nn tabletiks kuskohast vesi läbi suruda. Siin on nüüd tootjate ehitustes põhimõtteline erinevus . Kõige hullem on Krups.
Lihtsustatult kui näiteks saeco, Jura võtab mehaaniliselt elektrimootoriga ja surub torusse kukkunud kohvioa kolviga kokku siis krups kasutab sedasama vee rõhku (veejagaja mis täitub katlakiviga jne). Brew Group on selle asja nimi ja kui Jura oma on ehituselt küll töökindlam siis see on peidetud sügavale masina sisemusse eeldusel et eriti hooldust ei vaja. Saeco oma on tavaline hooldatav lihtsalt eemaldatav osa. Selle regulaarne hooldus tagab sama töökindluse Jura omaga.



Muidu vaatasin seda:
https://www.euronics.ee/koogitehnika/espresso-ja-kohvimasinad/espressomasinad/ea891c/krups-evidence-ea891c-alumiinium-espressomasin

Millist espressomasinat ca kuni 600 Euri vaadata , et kohe ära ei laguneks ?

_________________
Iga asi töötab paremini, kui ta sisse lülitada...
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 19.04.2022 17:27:22 vasta tsitaadiga

korra ostsin ühe Krupsi, oli jõle ikaldus. Enam ei mäleta, miks,
Nüüd kasutan sellist ja parim masin, mis võtta. Teeb samahead kohvi, kui 2k Jura icon_razz.gif
https://www.euronics.ee/koogitehnika/espresso-ja-kohvimasinad/espressomasinad/ecam22dt110sb/delonghi-magnifica-s-110-hobedane-espressomasin
saadaval ka alla kolme sotiga....

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.