Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.12.2021 18:01:33 vasta tsitaadiga

Mul Philipsi 5400 seeria masin. Tundub igati ok ja väga kerge puhastada ka. Ainukesena ajab tigedaks see, et kui vesi otsa saab, siis cänceldab väga kiiresti programmi ära
Kasutajaprofiilid ka väga mugav lisa kui mitu erinevat kasutajat majas
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2021 18:06:47 vasta tsitaadiga

Ernits kirjutas:
Foorumis on Jura F50 müügil, teeb väga head kohvi nupuvajutuse peale thumbs_up.gif


Mul on F50 aastast 2008, siiani toimetab.
Ühe nupuvajutusega piimajooki siiski ei tee (tuleb eraldi auru nuppu vajutada, hetk oodata, kraani keerates piimavaht lasta ja siis kohvitila alla tassiga liikuda).

Ise olen rahul. Kui see ostuhind (15K EEK) jagada aastate peale siis ütleks, et on bang for buck küll.
Korra olen teinud komponendivahetusega hooldust, korra komponendivahetuseta hooldust ja filtreid ning puhastustablette tuleb ka muidugi osta.
(Kuni 8a vana masina korral vahetab KAFO 125 EUR fiks hinnaga hoolduspaketi raames välja kõik kulunud komponendid (ei oska öelda kas ka täna see neil nii, ise olen seda varianti kasutanud vahetult enne oma masina 8a saamist, kusjuures loetakse tootmiskuupäevast seda 8a, mitte ostukuupäevast).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 28.12.2021 10:15:05 vasta tsitaadiga

Tänapäeval loetakse keskmise appliance elueaks 3..5 aastat. Üks võimalus millegi kasuks otsustada on näiteks konkreetne hinnanumber kolmeks jagada ja vaadata, kas see on ok aastas välja käia.
Ja põhiline mida sa ostad on mugavus, sellest tuleb kindlasti lähtuda. Ekraanid ja bling bling käivad nende asjade juurde.

Vahustamisega- ise ma autovahtu kindlasti ei ostaks, aga vahel pole see variant (SO, lapsed jne) icon_wink.gif
Panarello on samamoodi mõttetu nikats.

Maitse osas- niipalju kui ma aru olen saanud, on oluline et doos piisavalt suur ja et temperatuuri saaks reguleerida. Muidu võib juhtuda, et pead tumeda rösti ja blendidega leppima. See sobiva oa jutt on õige.

Offtopic-
OPV rõhku saab väljast timmida osadel kallitel (käpa)masinatel ja see on üldse eraldi teema, nagu ka flow control. Superautomaatidel tekitatakse vastusurve klapiga, mitte tabletiga, nad n.ö. õige rõhuga üldse ei töötakski.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2021 20:04:24 vasta tsitaadiga

Sai tellitud siis selline aparaat: https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-delonghi-dinamica-plus-ecam-370-95-t/

Loodetavasti teenib aastaid muretult.
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freddys
Kreisi kasutaja
freddys

liitunud: 14.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2021 20:52:08 vasta tsitaadiga

Miks Nivona 779 valikust ära langes? Ise plaanin just selle tellida.
_________________
Kui mees sööb, on ta tugev!
Kui mees joob, on ta julge!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2021 21:30:47 vasta tsitaadiga

freddys kirjutas:
Miks Nivona 779 valikust ära langes? Ise plaanin just selle tellida.

Ega otsest vastust polegi. Lugesin ja vaatasin review’sid ning otsustasin natuke raha juurde panna ja De’Longhi võtta.

Meeldis see, et sellel on rohkem jooke valikus (kuigi oleme ausad, eks ikkagi teen 2-4 nendest valikus olevatest) ja eraldi piimakann, mille saab külmikusse panna.
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Joosep.M
HV vaatleja
Joosep.M

liitunud: 10.02.2021




sõnum 06.01.2022 13:46:09 vasta tsitaadiga

Kui keegi veel kohvimasina valikuga jännis siis siin on üks hea ja põhjalik õpetus selleks icon_biggrin.gif : https://infoviking.ee/kuidas-valida-kohvimasinat/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 06.01.2022 18:13:45 vasta tsitaadiga

Mis see on automaattõlge vä?

"Kerge röst" icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 14.01.2022 11:27:44 vasta tsitaadiga

Sai ka selle va odava itaalia kannu ostetud, kus alt vesi kuumusega pressitakse vesi läbi kohvi ülemisse anumasse. icon_biggrin.gif Ei tea teaduslikku nime sellel, pea 2 eurut kann maksis, tasus proovida. Maitse ka tip top. Vat tavalist krönungit panin sinna, aga peaks vist mingit uba ostma ja natuke jämedama jahvatuse sinna filtrisse jätma?Kui maitse õigustab, pole ime kui suurema anuma ostan, praegu saab sellega vaid ühe keskmise tassi teha.
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 15.01.2022 09:44:13 vasta tsitaadiga

"Teaduslik" nimi on mokakann icon_biggrin.gif netist otsid, siis stovetop espresso on väljamakeelne silt tihti, lisaks moka pot'ile.

Sinna käib tegelikult üsna peenike puru, väike nõks jämedam kui espressole, pmslt aeropressi mõõt. Üks ports on sama mis espresso, ~50 ml. See "kõige tavalisem" suurus peaks enamasti 3 tassi olema (200 ml).

Töökaaslane fännab. Tema jutu järele tuleb sisse kuum vesi valada ja kui kohv ära on voolanud, siis alumine ots kohe maha jahutada. Pidi hää saama (vist läheb muidu mõruks vms).


Muidu targutan, aga kuri plaan ka soetada mingi hetk.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 15.01.2022 09:46:06 vasta tsitaadiga

3 tassi 200ml?

200ml on pool tassi

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 15.01.2022 10:38:59 vasta tsitaadiga

Ei mina tea, mis nõudepesuvett sa tarbid icon_wink.gif

Espresso on muidu 30 ml koos cremaga ehk siis 60 ml topelt. Aga, kaal on väiksem crema tõttu (kohvi tihedus pole 1).

Kaalu järgi 1:2 .... 1:3 ehk siis ma teen nt 16 grammi -> 32 grammi.

Moka on miskit espresso ja filtrikohvi vahepealset, suurt tassi sa teda ei joo.

Samamoodi on väike ports türgi kohvi - 60...70 ml.

Caffee crema on ca 140 ml, see on kõige sarnasem superi suurele kohvile. Jäme puru, jookseb ca 30 sekundit läbi.

Tavakohvil on puru kogus kusagil 1:16 kanti, ehk siis 400 ml jaoks peaks minema 25 grammi. Superil siis jämmedalt 2 topeltespressot.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 15.01.2022 12:03:22 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
"Teaduslik" nimi on mokakann icon_biggrin.gif netist otsid, siis stovetop espresso on väljamakeelne silt tihti, lisaks moka pot'ile.

Sinna käib tegelikult üsna peenike puru, väike nõks jämedam kui espressole, pmslt aeropressi mõõt. Üks ports on sama mis espresso, ~50 ml. See "kõige tavalisem" suurus peaks enamasti 3 tassi olema (200 ml).

Töökaaslane fännab. Tema jutu järele tuleb sisse kuum vesi valada ja kui kohv ära on voolanud, siis alumine ots kohe maha jahutada. Pidi hää saama (vist läheb muidu mõruks vms).


Muidu targutan, aga kuri plaan ka soetada mingi hetk.


See kann (kohvikann) on igat äge. Algul oli tavaline, siis proovisin ka jahutamise värki, ei viitsinud.
Nüüd on elektriline. Jahvatusaste on ülioluline. Vale uba ja vale jahvatus - v6id sigadele valada. No ei ole joodav.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 15.01.2022 15:16:38 vasta tsitaadiga

häh, see küll üllatav, et sa mokakannu pole katsetanud icon_eek.gif Jah arvata on, et mõruks läheb, kui ei jahuta või ei vala kohe anumat, sest üsna kuumaks kisub. Sai ära katsetatud, aga jah kõik, rohkem vist ei viitsi. Isegi automaadikohv oleks mul täitsa mõttetu kodus pidada. Pätikohv ikka hea ruttu teha ja hooldusvaba. Veekedukann vahel vaid saab sidrunhappe loputust. Laisk olen ja aega pole. Igatahes see moka kohv väsitas ka mind ära. icon_lol.gif Mulle meeldib siin lugeda , mis teised katsetavad icon_wink.gif
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 15.01.2022 17:55:22 vasta tsitaadiga

Joonud olen ikka, aga varemalt ei osanud ilmselt sellest lugu pidada. Kui üldse, siis nostalgialaks on türgi kohv (80ndad ehk helge noorusaeg).

"kohviteema" on mul vast ca 5 aastat, varemalt täitsa normaalne inime ja sai poepuru ja presskannuga läbi ajatud icon_wink.gif niiet Sold OUT, "lihtsalt kohvi" on täiesti mõistetav point minu jaoks. Aga süüdi vist oli automaadikohv, mis mingi hetk hakkas rämedalt vastu ajama ja siis sai katsetatud, lõppes halvasti.... icon_biggrin.gif vahepeal olnud sellised ajad ka, et ülearust aega vaja millegagi täita. Kohvindus on hobina viimased paar aastat väga in maailmas.

Ja väga pole mõtet võrrelda selle "kunagi" ajaga ka, sest kohv ise on muutunud. Ma nt avastasin suht värskelt, et tegelikult on blendid käpas väga OK. Tõeliselt blond hetk. Me ju kõik "teame", et üle arabica pole midagi.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sander007
HV veteran
Sander007

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 12:20:17 vasta tsitaadiga

Palun selgitage võimalikult lihtsalt rumalale inimesele mis vahet on kohviubade jahutuse astmel? Kas peaks pigem võimalikult peeneks laskma masinal jahvatada või pigem keskmine aste või kuidas? Tänud ette!
_________________
tsitaat:
...aga kui uhendan Kovaketta...ei reageeri enam klaviaaatur...kui võtan tagant ara siis reageerib jalle.kas asi voib selles olla ,et prosel pole termopastat...
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 12:22:45 vasta tsitaadiga

Sander007 kirjutas:
Palun selgitage võimalikult lihtsalt rumalale inimesele mis vahet on kohviubade jahutuse astmel? Kas peaks pigem võimalikult peeneks laskma masinal jahvatada või pigem keskmine aste või kuidas? Tänud ette!


Mida rohkem vedelikku plaanid läbi lasta jahvest, seda jämedam jahvatus. Automaatmasina "espressojookide" jaoks olen tähele pannud, et kõige peenem jahvatus on ikka liiga jäme, et asi normaalne oleks.

Viimasel ajal joon presskannust suvalist möginat, kohvihobi vaibus maha.

_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 23.01.2022 07:38:43 vasta tsitaadiga

Puru jämedus on üks võimalustest ekstrakstsiooni reguleerimisel. Ehk lihtsamalt- maitse muutmisel (hapu - mõru, kui hästi lihtsalt võtta). Mida peenem puru, seda rohkem (ja väiksema aja jooksul) satub vette lahustuvaid osiseid. Jahvatus peab vastama joogi valmistusviisile. Türgi kohvi jaoks kasutad puudrit, külmpruuli jaoks väga jämedat jahvatust, muud valmistusviisid jäävad sinna vahele.

Jämedus on vaid üks moment puru juures, lisaks on oluline ka osakeste suuruse jaotumine (ehk miks nugadega veskid ei kõlba) ja ka kuju (äralõpmata vaidlus koonilised vs lamedad terad icon_wink.gif ).


piraat262, osadel superitel (Philips nt) olla põhisüüdlaseks hoopis liiga väike doos. Pikk jutt lühidalt, proovida värskeid ubasid ja blende (mida rohkem robustat, seda kangem), ehk "vanakooli". Päris espressojahvega ei saagi super hakkama, laias laastus sama värk, nagu nende odavate käppadega.

Kõige lihtsam ja odavam viis lollikindlalt head "tavakohvi" teha on aeropress ja sellega saab ka kange "käraka" valmis, kui tahta.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 03.02.2022 00:45:09 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Mis selle kohvi eriti jõuluseks teeb siis?


Müüakse ainult j6uluperioodil?
https://www.starbucks.com/menu/product/293/whole-bean

Üldiselt ma SB tumedat rösti ei armasta, kuid see on igati äge thumbs_up.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2022 21:02:40 vasta tsitaadiga

Kofeiinivabad oad, on need solk või kõlbab vajadusel ka juua?
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 06.03.2022 21:28:08 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Kofeiinivabad oad, on need solk või kõlbab vajadusel ka juua?


icon_lol.gif
s6ltub, kui sa värisevate kätega kohvitassi järele haarad, siis t6enäoliselt mitte.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 07.03.2022 23:34:36 vasta tsitaadiga

Swiss methodil tehtud pidid okeid olema.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.03.2022 15:23:46 vasta tsitaadiga

Ma just tellisin mamma jaoks Kohvisemust ühed swiss meetodil leotatud oad, kui mulle ka tassist lonksu antakse millalgi, siis arvan midagi.
Seni kõik jahvatatud kujul ostetud kofeiinivaba kohv mis ma talle viinud olen, on olnud paras kräpp - olenevalt hinnast ja töötlusmeetodist eri tasemega kräpp aga kräpp siiski, niiet inime tavalise kohvi joomisele üle minnes avastas, et tegu on ikka täitsa teise joogiga...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.03.2022 21:13:48 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
SKG kirjutas:
Kofeiinivabad oad, on need solk või kõlbab vajadusel ka juua?


icon_lol.gif
s6ltub, kui sa värisevate kätega kohvitassi järele haarad, siis t6enäoliselt mitte.

Küsin, kuna ma pole 3-4 kuud kohvi joonud. Peavalud kadusid (super enesetunne). Enne olid regulaarsed peavalud (2 tassi kohvi päevas). Arvan, et kofeiin tekitas neid.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 08.03.2022 21:56:16 vasta tsitaadiga

Tunnistan absoluutset võhiklikkust, aga on silma jäänud, et decaf puhul räägitakse foorumites oluliselt peenemast jahvest ja vajadusest parema veski järele (on superitel ka oma lahendused decaf jaoks). Aga häid decaf ubasid pidi vähe olema, seda küll.

Peavaludega võib seos täitsa olla. Migreeni puhul nt pidi just aitama (algallika kinnitus), ju siis võib ka vastupidi mõjuda.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.