Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.07.2021 15:25:05 vasta tsitaadiga

Üksvahe ma mässasin Hario V60'ga. Kui aega ja tahtmist on, siis miks mitte. Kuid nagu k6igi muude kohvijookide puhul, uba, jahvatust ja vesi peavad omavahel klappima. Siis on tulemus thumbs_up.gif, muul juhul, 28 Black absolute zero
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 05.07.2021 16:07:13 vasta tsitaadiga

Jah, ma sellepärast ladusingi sinna disclaimereid. Käsitsi teha kindlasti ei soovita ilma sügava huvita. Ja see on ka ebamõistlikult kallis, tegelikult ikka ei saa ilma selle udupeene kannuta jne.

V60 oli süsteemina mõeldud- filtrid, lehter jne. Melitta süsteem (see, mis seal vaikimisi) on minu arust veitsa jamam maitse mõttes. Muu läheb väga eksootikaks.
Masinaga häälestad korra välja ja tegelikult pole seal näppida suurt miskit edasi. Temperatuur, flowrate jms kõik paigas, kaalu saad veskist ja tegelikult ei ole tegemine oluliselt rohkem jamamine kui superautoga kokkuvõttes. Filtrisse jahvatamine on juures ja thats it.

Aga maitse vahe on öö ja päev.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sander007
HV veteran
Sander007

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2021 16:20:13 vasta tsitaadiga

Kui oleks valida kahe variandi vahel:

Pätikohv kõige kallima/parema kohvioaga maailmas vs kõige odavam/sitem uba mis olemas (näiteks Löfbergs või Paulig) ja seda teha kõige kallima/parema kohvimasinaga, siis kumb tulemus parem tuleks?

_________________
tsitaat:
...aga kui uhendan Kovaketta...ei reageeri enam klaviaaatur...kui võtan tagant ara siis reageerib jalle.kas asi voib selles olla ,et prosel pole termopastat...
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 05.07.2021 16:22:37 vasta tsitaadiga

Pätikohv.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 05.07.2021 16:29:28 vasta tsitaadiga

nati jätku...

Ma natuke olen nende pikkade jookidega mänginud viimasel ajal, enda seisukoht, et masinatest peale kõneks olnu ilmselt Barista Express + survega filter -> americano tavainimesele kõige hoomatavam. Selle asja miinus on, et tablett jääb lödi.

Väga muud varianti ei olegi, 58mm masinate survega filter töötab teistmoodi ja on üksnes crema enhancer ning ei enamat. St kui tahad pikka jooki teha, häälestad igal juhul kas espresso või coffee crema peale välja. Coffee crema on õnnestunud 21g filtriga, aga väga hit & miss ja olen siis juba teinud espresso ja 170 ml joogi. Ja noh kokkuvõte on, et kui tahad mitme oaga teha = mitu stepless veskit icon_wink.gif

Tõlge inimkeelde- suur kohv = drip või pourover

ja vastus Sander007-

pätikohv, eeldusel et on pädev veski. Ma ei oleks selle Löfsbergi suhtes nii kindel, võib ka tihendi probleem olla. icon_wink.gif Nii Espresso kui Fika on täiesti OK.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 05.07.2021 16:29:43 vasta tsitaadiga

korraliku oaga pätikas on igast asendist masina jurrist üle. masina all ma ei mõtle käpakat, vaid igasuguseid muid pool ja täisautomaatseid käkerdisi.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 05.07.2021 16:33:19 vasta tsitaadiga

Käpamasin võib olla täismanuaalne (nt LaPavoni Europiccola), poolautomaat (nt Lelit Victoria) ning automaat (näiteks Lelit Elisabeth, Sage Infuser).

Mida täpselt silmas pead?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 05.07.2021 16:35:32 vasta tsitaadiga

häh, automaatide all pean silmas neid jura taolisi jurasid. automaatkäpakas on minu jaoks tundmatu maailm, pole sellisega kokkupuudet olnud.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 05.07.2021 17:27:47 vasta tsitaadiga

Automaat tähendab käpakatel kas volumeetrilist kontrolli või taimerit. Lihtsalt tõmbamise pikkus on progetav. Mul jookseb automaatne taimer, nuppu pead ise vajutama, aga rõhu tekitab pump -> poolautomaat. Leveriga masinatel annad ka surve ise, kangist tõmmates.
Sage Oracle'il on ka tampimine automaatne, pärast tampimist tõstad käpa käpahoidjasse. Saad valida, kas mõõdab joogi mahtu või tõmbamise pikkust ja paneb siis stopi.

Need kõik on käpamasinad.

Superautomaat teeb ise 100%, aga seal tekivad kitsendused jahve suuruse, tampimise jne. juures. Aga, on olemas üksikuid superautomaate, mis teevad päris espressot, nt QuickMillil on üks selline masin olemas.

Enamus käpamasinaid on kas poolautomaadid või automaadid.

-----
Uba peab olema valmistamismeetodiga sobiv. No ja värske muidugi, kui uuest pakist juba kurgilõhn vastu lööb.... icon_sad.gif
Teine asi, minu arust üks suur jama nende superautodega on see, et häälestatakse valesti. Poes suurem osa ubasid keskmise rösti omad, tahaks tegelikult kõrgemat temperatuuri.. siin Löfsbergist oli juttu, töö juures oli Espresso otsa saanud ja viskasin suvalist rohelise sildiga Medium Roast uba asemele, nati timmisid ja käras küll. Espressona jäi hapu, lahjendasid americanoks, täitsa OK. Kas just suurepärane, seda nüüd ka vast ei ütleks...
Aga, Infuser + SGP, Jura sees maitses nagu s1tt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.07.2021 18:04:35 vasta tsitaadiga

Sander007, ROMMELSBACHER EKO 366/E Espressokocher (elektriline), näiteks
saadaval siin: https://www.amazon.de/dp/B0007XHGAC

pätikat v6ib ju juua, kui on paremaid alternatiive. Kui gaasipliit on, siis v6id ka tavalise kannu v6tta. Minul on aastaid elektriilne olnud. Automaadi koju ostmine on raha raiskamine (isegi, kui see maksab 200-300€). Automaat laseb sul ainult natuke kohvikogusega mängida. Kannus saad ise valida, kui täis sa s6ela tambid. Seega osta parem hea veski sinna juurde. Kohvi sort ning veski on need, mis määravad sinu kohvielamuse. Kuna vesi keema aetakse, ütleb kohe m6ni tarkpea, et see ei ole 6ige kohvijook. Ära kuula neid.

Ja juhul, kui sa t6esti oled "peovend" ja pidevalt kedagi v66rustad, siis osta juba korralik käpamasin (hind hakab kusagilt 2000€, soovitavalt kahe boileriga). Ja kui sa sellega masinaga hakkama ei saa, v6id alati öelda, et oled alles barista in training vms icon_wink.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 05.07.2021 20:45:54 vasta tsitaadiga

No seal lingi taga on mokakann, sel pole espressoga (automaat peaks seda tähendama?) mingit pistmist.

Eeeee, kaks boilerit tähendab üksnes seda, et grupp saab samal ajal koos auruga töötada, mitte midagi muud. "Pidu panna" ses mõttes et kiiresti espressosid järjest laseb kas HX või kahe termoplokiga masin. Hind ei näita espresso kvaliteedi osas eriti midagi. Väga OK espresso saab ühe satureeritud boileri ja PIDiga masinaga, hinnaklass alla tonni. Tegelikult on see masin ÜKSIKU espresso mõttes kordades vingem kui HX või suvaline lever. Dual boilerid ja kodu HX masinad on kompromissid.

Toon konkreetse näite. Lelit Victoria vs Elisabeth, grupp on täpselt sama. Ainuke >>>>TEGELIK<<<< vahe on, et Elisabeth saab tänu auruboilerile väga kavalalt madala survega eeltõmmet teha, sarnaselt veevärki ühendatud profimasinatele. Espresso valmistamise kiirus on 1:1 sama (taastumine ca 3 minutit). Kummagi masinaga ei saa järjest kiiresti jooke teha. Leliti valikust on samast hinnaklassist selleks Mara. Samas, espresso kvaliteet on Victorial/Elisabethil tõenäoliselt parem (st termostabiilsus on parem). Hinna vahe, Victoria 800 euri, Mara ja Elisabeth ca 1300. Ja seal tulevad muud nüansid, kust tuleb ja mis temperatuuriga kuum vesi jne. Ja E61 grupi hooldus, mis tähendab pärast keemilist pesu määrimist jne.

HX ja lever kuumenevad üle, lever taoliselt, et mingi hetk hakkab kärsatama, HXi siis flushid et jahutada (nagu baaris tehakse, kui tehakse). Täita leverit kuumalt ei saa muide icon_wink.gif seesama Europiccolo on pmslt 2..3 jooki ja siis järgmise korrani icon_biggrin.gif

Päris pidu läheb lahti (Lelitiga jätkates) Biancaga, see on siis 2000+ hinnaklassi masin, aga need tegelikud konksud on hoopis veeühendused ja profiling, mille eest maksad (rootorpump ka muidugi). No ja päris profikas on Giulietta, mis on kahe automaatse E61 grupiga. Niiet go figure...

Ja ma ütlen veel, seda kõike ei ole tavalisel inimesel üldse vaja. Barista Express on küll ja enam, et väga head kohvi juua ja mõnes mõttes "päris masinaga" sa kaotad üsna mitmes asjas.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.07.2021 20:53:41 vasta tsitaadiga

häh, ma räägingi kannust. Sakslastele meeldib seda espressokeetjaks nimetada, mis iganes p6hjusel. Aga jah, teine boiler on vajalik samaaegseks vahustamiseks, siin on sul 6igus.

Ma m6tlen, et kui juba nii äge vend oled, et külalisi kutsud, siis peaks ka vastav, edev masin olema icon_wink.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 05.07.2021 21:01:42 vasta tsitaadiga

Aaa, ok icon_biggrin.gif

Külalistega olen ise lahendanud kas presskannuga või dripiga. Nüüd on mõned korrad türki ka saanud tehtud, see on väga sooja vastuvõttu leidnud. Õnneks lattet õhtul ei jooda icon_biggrin.gif

Aga kui ma valida saan/ks, siis teeks ise jutti Infuseriga, see on oluliselt kiirem.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeanman
Kreisi kasutaja
jeanman

liitunud: 30.06.2004




sõnum 07.07.2021 11:11:18 vasta tsitaadiga

Tervist.

Kas see on miskine jama vai seadistustes miskit valet, kui americanot tehes jääb peale kohvi valmistamist käppa tableti peale vesi?


Masinaks Sage Barista
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 07.07.2021 17:44:30 vasta tsitaadiga

Milline filter? Survestatud jääbki lägane, kui vesi peale jääb, tee grupipesu, 3way klapp võib puru täis olla. Iga nädal kindlasti.

Õige kogus puru ka muidugi, sinna topelt filtrisse läheb 16 grammi. Tamperi metallrant peab jääma filtri servaga tasa. Vähem ära pane. Blade abil saad kontrollida, muidu saab 5 sendisega ka, vajutusjälg peab jääma.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 23.07.2021 11:24:19 vasta tsitaadiga

Ma nüüd mõnda aega oma Jura E8't kasutanud ning üks pisike probleem on häirima jäänud. Nimelt kasutatud kohvipuru kogumisanuma asetus. Kui seda tühjendama minna, siis pea iga kord on puru sellest mööda suunatud. Mitte täielikult, aga tundub, et masin tühjendab pelleti anuma kõige tagumisse osasse ning seetõttu peab seda anumat tühjendama ka tihedamalt kui võib-olla vaja oleks. Enamus kordadel, kui masin annab märku, et võiks tühjendada on anum tegelikult pool tühi ja vaid tagumises osas on pelletimägi. Kas sellele mingit fixi või häkki ka eksisteerib?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.07.2021 12:35:19 vasta tsitaadiga

Tootja kodulehe järgi peaks E8' peale 16 kohvivalmistamist kogumisanumat tühjendama. Ise tühjendan päeva l6pus ja pesen kogu kupatuse ära, sest vastasel juhul muutub see väga r6vedaks. Ma ei ole täheldanud, et masin kasutatud kohvipuru anumast mööda puistaks. Midagi läheb, kuid need on paar tera ega valmista probleeme. Kui aga rohkem peaks minema on midagi valesti. Tasuks teenindusega ühendust v6tta.

E8 on nüüdseks 3a kasutuses

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.07.2021 15:52:39 vasta tsitaadiga

Sama soovituse sain ka hooldusega tegelevalt tehnikult - tühjendada võiks tihedamini kui märguanne tuleb - kestab masin kauem.
Mul küll F50, 13 aastat.
Kuna ma päevas teen tavaliselt 4-8 tassi vaid siis olen üritanud sisse harjutada tühjendamise iga päeva lõpuks.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.07.2021 16:10:59 vasta tsitaadiga

See puruteema hakaks mind huvitama ja ma pean tunnistama, et masina sisemusse oli aastate jooksul ühtteist kogunenud. Iga kord, kogumisanumat tagasi pannes lükkas see mööda pudenenud puru masina sügavamale sisemusse. Ma nüüd ei oska öelda, kas see kogus oli ebanormaalselt suur. Kuid edaspidi tuleb tihedamini masina sisemusega tuttvuda ja seda tihedamini puhastada.
icon_neutral.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 26.07.2021 10:13:30 vasta tsitaadiga

Puruanuma tagant leiab nii kuiva puru (ehk siis otse jahvatist?) kui märga puru (kasutatud ja pelletiks pressitud). Ma saan aru, et kord päevas seda tühjendades ja korda hoides püsib masin kauem töökorras, aga tegelikult ju tahaks, et tühjendama peaks siis kui masin märku annab.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 26.07.2021 10:36:32 vasta tsitaadiga

Kust kohvipuru pärineb, ei oska öelda.
Sa puhastad masina kogumisanumaid kord päevad pigem hügieeni pärast. See läbu, mis sinna koguneb on päris ebameeldiv. Kuid kindlasti, korralikult hooldades püsib masin kauem.
Kuna masin asub tööl ja kohvi saab pakutud ka külalistele, soovin v6imalike jamasid minimeerida, näiteks olukorras, kus soovid külalisele kohvi pakkuda, kuid masin soovib, et sa kogumisanumat puhastaksid. Teist korda sa ennast sellestolukorrast leida ei soovi.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 26.07.2021 14:11:43 vasta tsitaadiga

Kolme päevaga võib päris rõõmsalt hallitama hakata. Üldiselt üle päeva ei tohiks midagi hullu juhtuda, ma tavaliselt tühjendan-pesen knockboxe ja veekogujat üle päeva, nädalas siis korra teeb kõik pilud ja voldid puhtaks kui grupipesu teeb. Aga roostevaba teras eks, plastik ilmselt tahab tihedamalt hoolt.

Üldkasutatavale töömasinale mina ligi ei lähe, elu on armas. Neiud "hooldavad". icon_biggrin.gif

Kõige rämedam asi on, et valatakse piim enne tassi ja siis dispenseri alla. Suht in corpore. Öäk. Eelmisel masinal loobuti cappuccinaatori kasutamisest, kuna piim ei käinud enam läbi. Eks ta ole.

Minu mõistus seda ei võta, miks punnitatakse neid superautosid osta, kui a) juuakse ainult pikka kohvi b) piimajooke ei tehta. Niikuinii neid keegi korralikult ei hoolda ja juua kõlbab see lake vaid piimaga. icon_biggrin.gif

Kodus ma saan veel aru asjadest stiilis Magnifica S, seal on rahaline aspekt ka arvestatav (veski ja veekann eraldi oskes maksavad ka midagi).


Ja, kui keegi on piilunud G-Iota/DF64/Turini/Solo poole- kiidan! icon_wink.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2021 14:31:10 vasta tsitaadiga

Meil läks see piimaosa samuti kontoris sügavale kappi ära peale esimest nädalat.. Keegi ei viitsinud selle puhastamisega tegeleda.
Ülejäänud masina puhastusest... tehakse seda kui masin ilma selleta töötamast keeldub, ja siis ka püütakse minema hiilida, kuna reegel on "kes saab veateate, see tegeleb"

Sellest, et veekann midagi maksab, ei saa aru üldse. Veekann on nagunii majapidamises olemas ju. Ma joon peale kohvi teisi kuumi jooke ka. Ega sellepärast sellest kulust ei pääseks et kohvimasina ostad.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 27.07.2021 08:29:56 vasta tsitaadiga

Sõltub kannust. Ma lehtri jaoks ostsin Staggi, kuumplaadi peale. Kokku oli miskit 90 euri vist. Niisama kann on hetkel kõige odavam Severin, "korralikud" on kõik nii kiiresti läbi tilkuma hakanud, et ei näe mingit pointi osta. Muidu lakke vaadates ostaks *ka* kohvi tegemist silmas pidades Euronicsist nt 80 euri maksva Elecroluxi (reguleeritava temperatuuriga), aga pole õrna aimu ka kas see ok on. Ideaalne see kann ei ole, sest on liiga suur. Lehtri jaoks ei sobi, tavainimene nii osav täppissoristaja pole. Proovitud tavakannuga icon_smile.gif

Elektriga hanekaelad on suht keeruline teema, viisakad on ikka üsna kallid. Odavamatel on töökindlus täpselt nii nagu on.

Ja ega korralik lehtrimasin ja veski on ka 500...600 euro kanti väljaminek. Võib ka rohkem maksta, kui paremat veskit tahta.

See moment ka, et superauto on kindlasti vähem läbustav, s...t jääb kõik ilusti sisse. Suva mis veskit ja valmistusviisi kasutades on kohvipuru ikka kõikjal. Ma ka jupp aega imestasin, miks tüüpidel pintsel laua peal on icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 27.07.2021 09:23:21 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
No seal lingi taga on mokakann, sel pole espressoga (automaat peaks seda tähendama?) mingit pistmist.

Eeeee, kaks boilerit tähendab üksnes seda, et grupp saab samal ajal koos auruga töötada, mitte midagi muud. "Pidu panna" ses mõttes et kiiresti espressosid järjest laseb kas HX või kahe termoplokiga masin. Hind ei näita espresso kvaliteedi osas eriti midagi. Väga OK espresso saab ühe satureeritud boileri ja PIDiga masinaga, hinnaklass alla tonni. Tegelikult on see masin ÜKSIKU espresso mõttes kordades vingem kui HX või suvaline lever. Dual boilerid ja kodu HX masinad on kompromissid.

Toon konkreetse näite. Lelit Victoria vs Elisabeth, grupp on täpselt sama. Ainuke >>>>TEGELIK<<<< vahe on, et Elisabeth saab tänu auruboilerile väga kavalalt madala survega eeltõmmet teha, sarnaselt veevärki ühendatud profimasinatele. Espresso valmistamise kiirus on 1:1 sama (taastumine ca 3 minutit). Kummagi masinaga ei saa järjest kiiresti jooke teha. Leliti valikust on samast hinnaklassist selleks Mara. Samas, espresso kvaliteet on Victorial/Elisabethil tõenäoliselt parem (st termostabiilsus on parem). Hinna vahe, Victoria 800 euri, Mara ja Elisabeth ca 1300. Ja seal tulevad muud nüansid, kust tuleb ja mis temperatuuriga kuum vesi jne. Ja E61 grupi hooldus, mis tähendab pärast keemilist pesu määrimist jne.

HX ja lever kuumenevad üle, lever taoliselt, et mingi hetk hakkab kärsatama, HXi siis flushid et jahutada (nagu baaris tehakse, kui tehakse). Täita leverit kuumalt ei saa muide icon_wink.gif seesama Europiccolo on pmslt 2..3 jooki ja siis järgmise korrani icon_biggrin.gif

Päris pidu läheb lahti (Lelitiga jätkates) Biancaga, see on siis 2000+ hinnaklassi masin, aga need tegelikud konksud on hoopis veeühendused ja profiling, mille eest maksad (rootorpump ka muidugi). No ja päris profikas on Giulietta, mis on kahe automaatse E61 grupiga. Niiet go figure...

Ja ma ütlen veel, seda kõike ei ole tavalisel inimesel üldse vaja. Barista Express on küll ja enam, et väga head kohvi juua ja mõnes mõttes "päris masinaga" sa kaotad üsna mitmes asjas.

Sai endalegi hiljuti üks MaraX ligi võetud. Ütleme nii, et suurim miinus selle masina juures on see, et mujal kui kodus on nüüd küllalt raske kohvi juua (ja seda nautida) icon_biggrin.gif
Hea on see, et cooling flushi ei pea tegema. Piima fännid peavad aga natukene trikitama, kui masin ei ole auru prioriteedi peale seadistatud - piisab korraks kangi tõstmisest, misjärel rõhk paari minutiga tõuseb parajaks, et võib vahustama hakata.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.