Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 18:30:46 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Kuskilt YT "6ptusest" on meelde jäänud, et super'il tuleb veskit jahvatusastet vahvatamise ajal muuta. Kas see ka päriselt nii on, ei oska öelda.

netcat, mis masinaga on tegemist?


Jura E8. Hea et keegi viitsis öelda seda veski asja, sest kes siis manuali loeb. Taaskord on liiga hilja, et kohvi juua (ja täna ma olen oma normi juba kodus täis larpinud).
Jätkame katsetamist järgmisel nädalal kui olen õppevideod läbi vaadanud. Vahepealne küsimus kolleegiumile on, et kuidas ma selle "Long Barista" vms menüüst üles leiaks? Müügijutt ütleb, et ta oskab seda teha aga tegelikult sellist valikut ju ei ole. Kas tegelikult on mõeldud et ise lased espressole käsitsi vee peale ja see ongi see?

PS kui niisama ei või veskit tagasi keerata siis ma jätan selle nii nagu ta on. Loodetavasti ei saa vahepeal kohvi joovate kolleegide käest nossu järgmisel nädalal...

PPS kas nende oa nr 2 ubadega on üldse mõtet antud masinaga espresso tegemist katsetada? Nagu ma ütlesin,, ma ei tea midagi kohvimasinatest ja ei pea ka espressost lugu aga ometi tagumikutunne ütleb mulle et need oad nüüd küll kõige parem valik selle jaoks ei ole.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 09.11.2022 18:32:03 vasta tsitaadiga

keegi Tartus ei paku kullahinnaga ubadest valmistatud seda õiget? Ühest tassitäiest piisaks icon_redface.gif
Üle 10eur/kg ei ole raatsind maksta, õigemini oleks ka 20nest ostnud, aga ei olnud parem, pigem sitem....

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sander007
HV veteran
Sander007

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 19:28:05 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
degrass kirjutas:
Kuskilt YT "6ptusest" on meelde jäänud, et super'il tuleb veskit jahvatusastet vahvatamise ajal muuta. Kas see ka päriselt nii on, ei oska öelda.

netcat, mis masinaga on tegemist?


Jura E8. Hea et keegi viitsis öelda seda veski asja, sest kes siis manuali loeb. Taaskord on liiga hilja, et kohvi juua (ja täna ma olen oma normi juba kodus täis larpinud).
Jätkame katsetamist järgmisel nädalal kui olen õppevideod läbi vaadanud. Vahepealne küsimus kolleegiumile on, et kuidas ma selle "Long Barista" vms menüüst üles leiaks? Müügijutt ütleb, et ta oskab seda teha aga tegelikult sellist valikut ju ei ole. Kas tegelikult on mõeldud et ise lased espressole käsitsi vee peale ja see ongi see?

PS kui niisama ei või veskit tagasi keerata siis ma jätan selle nii nagu ta on. Loodetavasti ei saa vahepeal kohvi joovate kolleegide käest nossu järgmisel nädalal...

PPS kas nende oa nr 2 ubadega on üldse mõtet antud masinaga espresso tegemist katsetada? Nagu ma ütlesin,, ma ei tea midagi kohvimasinatest ja ei pea ka espressost lugu aga ometi tagumikutunne ütleb mulle et need oad nüüd küll kõige parem valik selle jaoks ei ole.


Jura E8l on olemas Lungo Barista menüüs. Lungo=long.

_________________
tsitaat:
...aga kui uhendan Kovaketta...ei reageeri enam klaviaaatur...kui võtan tagant ara siis reageerib jalle.kas asi voib selles olla ,et prosel pole termopastat...
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 19:54:29 vasta tsitaadiga

Sander007 kirjutas:


Jura E8l on olemas Lungo Barista menüüs. Lungo=long.


Mul ei ole. Muidu ma ju ei otsiks seda taga, eks. Espresso, Kohv, Ristretto, Kuum vesi, Espresso doppio, Espresso macchiato, "Erikohv" - mis iganes imeasi see ei oleks, "Vesi rohelise tee jaoks" ja siis veel ports piimaga kohvijooke, mida ei hakka üles lugema.

Nalja pärast lasin tassitäie "erikohvi" välja. Krt, see on parem kõvasti sellest maitseveest mida ma eile "Kohvi" nime all sain. Mulle ei meeldi selle maitse, ja ma ei tea, on selles süüdi masin, meetod või oad - kuid vähemalt võib seda häda korral kohvi pähe juua. Hapu see ka ei ole nagu espresso oli.

PS käisin vaatasin järele, mis on "kohvi" ja "erikohvi" (ilmselt on see lihtsalt mingi placeholder isiklike eelistuste jaoks, mida võiks teiste sortide timmimise asemel näppida) vahe. Mõlemad on kangus 6 uba ja temp keskmine, aga kohv on 180 ml ja "erikohv" 145 ml. Ilmselgelt on "kohvi" settingutes kanguse ja vee vahekord totaalselt paigast ära, huvitav kas see on default masinal selline või on hiljem keegi seda näperdanud?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sander007
HV veteran
Sander007

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 19:54:47 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Sander007 kirjutas:


Jura E8l on olemas Lungo Barista menüüs. Lungo=long.


Mul ei ole. Muidu ma ju ei otsiks seda taga, eks. Espresso, Kohv, Ristretto, Kuum vesi, Espresso doppio, Espresso macchiato, "Erikohv" - mis iganes imeasi see ei oleks, "Vesi rohelise tee jaoks" ja siis veel ports piimaga kohvijooke, mida ei hakka üles lugema.

Nalja pärast lasin tassitäie "erikohvi" välja. Krt, see on parem kõvasti sellest maitseveest mida ma eile "Kohvi" nime all sain. Mulle eriti ei meeldi selle maitse, ja ma ei tea, on selles süüdi masin, meetod või oad - kuid vähemalt võib seda häda korral kohvi pähe juua. Hapu see ka ei ole nagu espresso oli.


On Sul viimase generatsiooni E8 ehk 2021+?

Äkki saab firmware update teha? Appist (JOE) ei leidnud küll, et saaks, aga esindus (KAFO) kindlasti oskab aidata.

_________________
tsitaat:
...aga kui uhendan Kovaketta...ei reageeri enam klaviaaatur...kui võtan tagant ara siis reageerib jalle.kas asi voib selles olla ,et prosel pole termopastat...
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 19:59:31 vasta tsitaadiga

Sander007 kirjutas:

On Sul viimase generatsiooni E8 ehk 2021+?


Kindlasti mitte. Minumeelest see masin on vähemalt sama vana kui kontor (aastast 2014) aga võib-olla ma eksin ja mudelit on vahepeal vahetatud, tont teab, minu jaoks on see kummut peamiselt kuuma filtreeritud vee allikas olnud ja pole väga tähele pannud teda. Paari viimase aasta jooksul aga seda kindlasti tehtud ei ole.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 20:45:56 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
PS käisin vaatasin järele, mis on "kohvi" ja "erikohvi" (ilmselt on see lihtsalt mingi placeholder isiklike eelistuste jaoks, mida võiks teiste sortide timmimise asemel näppida) vahe. Mõlemad on kangus 6 uba ja temp keskmine, aga kohv on 180 ml ja "erikohv" 145 ml. Ilmselgelt on "kohvi" settingutes kanguse ja vee vahekord totaalselt paigast ära

Mulle tundub, et see on märk sellest, et palju vett ei tohiks läbi kohvipuru lasta, sest lõpu poole tuleb sealt ebameeldiva maitsega vedelikku. Lungo Barista ilmselt ongi see 'Kohv' või 'Erikohv'.

Kohviseadmete vaatlusest rääkides, müügile on tulnud Fellow Ode Gen2 veski, mis tundub ideaalne filtrikohvi jaoks. Hetkel kasutan Wilfa Uniformi ja seda kasutades kohvipuru ikka vahest lendab nii, et peab veski esist pinda pühikma. Selles mõttes on see staatilise elektri vähendamise tehnoloogia abiks. Lisaks peaks Ode palju kiiremini töötama kui Uniform, aga see mind ei sega, sest teen paralleelselt midagi muud kui Uniform jahvatab.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 22:20:40 vasta tsitaadiga

terminator kirjutas:
Betamax kirjutas:
degrass kirjutas:
Näib, et Jura oli hea ost icon_smile.gif

Kui ta töötab. Järjekordselt masin katki ja ootab tehnikut thumbs_down.gif


Mis mudel?

Pole aimugi. Jura logo on peal, aga ma pole viitsinud liigutama hakata. Ilma puuteekraanita, seega mingi säästuvariant arvatavasti.
degrass kirjutas:
Betamax kirjutas:
degrass kirjutas:
Näib, et Jura oli hea ost icon_smile.gif

Kui ta töötab. Järjekordselt masin katki ja ootab tehnikut thumbs_down.gif


Miks ta teil kogu aeg katki on, kas keegi lõhub seda?
Või osteti masin, mis ei ole mõeldud koormuseks, mis ta saab?

Arvatavasti jälle mingi temperatuuriandur seal sees surnud. Tüüpviga. Vähemalt nii tehnik väitis. Pole aimugi - ei tunne kohvimasina hingeelu nii süvitsi. Koormuses asi olla ei saa, sest kontoris igapäevaselt vaid 4-5 inimest.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 10.11.2022 08:20:36 vasta tsitaadiga

Tulemuslik päev, ettevalmistused ménage à trois jaoks edukalt läbi viidud icon_biggrin.gif
See sifooni süsteem töötab, aga tattaeglane. 2.5 liitrit nõrises u 20 minutit.

Mis espressosse puutub.... veel kord, need Jurad seda ei tee. Teevad mingit sarnanevat nähtust, mis on kange (ca 1:4) must kohv fake cremaga. Kui masin on korras ja puhas, sobiv uba ja häälestus täpne, siis on tulemus okei.
Teoorias võiks see Oa nr 2 joodav olla, ma olen mingit neist ostnud. Tavalistest poe kohvidest võiks proovida Löfsbergi espressot, see on lihtne töötada ja minu arust täitsa ok. Eeldus, et ei ole vanem kui pool aastat. Või võtta mingit itaalia blendi, samamoodi, peab suht värske olema. Mis on ka täitsa ok, on Caprissimo Professional.


...ja just tegin esimese shoti uue masinaga. icon_biggrin.gif kuidagi kahtlaselt lihtne (E61),,,
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 12:49:06 vasta tsitaadiga

ma ei tea, mulle tundub, et see Oa2 on liiga hele espresso (ok, ok, fake espresso jaoks). Btw, kuidas saab crema olla fake? Seda kas on või ei ole. Kui ta tekib, siis ta on ju crema igal juhul?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 10.11.2022 14:29:29 vasta tsitaadiga

Tekkemehhanism on erinev icon_wink.gif

Vastusurvet ei tee tablett (superil siis)). Päris crema on n.ö. CO2 väljakeemine joogist. Fake on suuremas osas pihustatud, läbi düüsi. Päris crema on hoopis teistmoodi konsistentsi ja värviga ning püsib kaua. Fake läheb lõpuks selleks heledaks kirmeks.

Pmslt rösti aste otseselt ei loe, heledad tahavad teismoodi tegemist. Suurem kuumus, pikem eeltõmme, vist madalam rõhk, lõpus surve alla jne.

Crema iseenesest ei ole väärtus omaette ja vahel on parem ta üldse ära riisuda.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 15:23:57 vasta tsitaadiga

Hmm. Olen nõus, et kui see on pihustamisest, siis see on vale. Ja tõepoolest, püsiv see ei ole, lahtub ruttu ära. Aga see, mis pätikohvil tuleb kohvi peale, või filtri omal filtrisse jääb kui kohv "õitseb", mis see on? See on päris crema, onju. Mina tegelikult tunnen sellest puudust filtrikohvi juures.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 10.11.2022 15:37:34 vasta tsitaadiga

pätikohvilt eemaldatakse see creema koos hulpiva pudiga kraanikaussi, enne joomist icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 10.11.2022 16:31:45 vasta tsitaadiga

Tegin just fake crema'ga fake espresso, täitsa m6nus tuli.
Hiid, mis puru sa enne joomist eemaldad? Ma ei mäleta, et ma midagi sellist oleks kunagi teinud. Oota paar minutit, kuni see settib ja joo siis?

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 16:35:51 vasta tsitaadiga

Hulpiva pudiga? Mingi barbar oled v? Õige jämedusega puru ja piisava segamise korral vajub see ilusti põhja ja midagi ei hulbi sul seal, kuidas see mõeldav oleks üldse.

Mingi teine koolkond on ka vist, mis arvab et pätika jaoks peab olema ülipeen jahve et jääb mulje nagu see "lahustuks" tassis ära. Aga kuna see seda tegelikult ju ei tee, ja põhja settimiseks on ka liiga kerge, siis mulle jäi selle proovimine esimeseks ja viimaseks korraks, üliebameeldiv. Aga ka sel puhul ei jää mingit pudi pinnale, mida kraanikaussi saaks visata.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 10.11.2022 19:25:23 vasta tsitaadiga

Ülipeen jahve on türgi, see lahustub sõna otseses mõttes vees, aga pärast on tassi põhjas muda. Ja türgi kohvil on vaht, jooma hakkad siis, kui see keskelt ära hakkab kaduma -> see muda põhja langeb. Viimane jupp jääbki joomata, jah.

Võid serva ka tõmmata, pätikal siis. Vt "cupping", pmslt ongi puhas pätikas. Puru veidi jämedam kui filter.


Ja selle cremaga... võib kõrvuti teha, päris masinaga ja superi või odava käpaga. Vaadata korra tassi sisse. Maitsta. Siis edasi rääkida, eks.
Crema ei ole asi iseeneses, ta lihtsalt näitab, et tegu on espressoprotsessiga. Pluss see, et näed ära, kui värsked/korralikud oad on. Päris masinal fake'itakse ka, selleks on SuperCrema filter, aga see pole survestatud, kuigi näeb 99.9% sarnane välja. Lihtsalt selle düüsi läbimõõt on suurem ja filter ise survet ei tekita. Küll aga just nimelt pihustab ja tekitab hetkeks mulje, et uba oli OK. Jahvatama pead ikka sama peeneks. Mul on neid kaks tükki, Ascaso ja Gaggia oma, viimane oli vuhvlina Leliti filtrite komplekti topitud. Kasutada hästi ei saa, kuna ava on keskel ja pihustab läbi käpa tilade laiali (pead kortsutatud fooliumi käppa panema, Gaggia käpal käib sinna tila auku deflektor). Ascasolt on düüs tsentrist väljas.
Üldiselt, see kõik on p0rno ja k0ndoomi lappimine, otse öeldes.

Mis on selle fake espresso suur eelis, teda on võimalik teha seisnud ubadest. Ehk siis, lähed poodi, ostad paki Jacobs misiganes-barista-blaah ja sa saad joodava tulemuse. See ei ole ABSOLUUTSELT nii käpamasinaga. Kuni selleni välja, et veski tuleb nii peeneks keerata, et ta umbe jookseb. Või näiteks- smart grinderi puhul- mingi kaitse hakkas üle viskama = ragisema. Seda sama asja oli võimalik survestatud filtriga südamerahuga juua ja täitsa ok oli.

Ja omaette teema on need ilma OPVta käpamasinad, mis päris filtriga töötavad. Ehk nt Barista Express/Infuser (neil tegelikult on klapp, aga see on 14bar peale sätitud- töötab kaitseklapina). Mis on ülikaval kompromiss tegelikult just nimelt poeoa kontekstis.

Aga mis on selle jutu mõte- tulemus ei ole sama ega võrreldav. Saad asja tasakaalu ja joodav ka, imeline. Aga päriselt ei ole mõtet seal mingit cremat ega värki otsida.
Ja ka teisipidi, koduespresso on friiklus ja seda eriti Eesti kontekstis. Tõsi, on ka (oluliselt) kulukamaid tegevusi.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sander007
HV veteran
Sander007

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.11.2022 16:23:08 vasta tsitaadiga

häh, millega tegeled muidu kui saladus pole? Heas mõttes suht ulme lugeda palju kohvindusest tead...
_________________
tsitaat:
...aga kui uhendan Kovaketta...ei reageeri enam klaviaaatur...kui võtan tagant ara siis reageerib jalle.kas asi voib selles olla ,et prosel pole termopastat...
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 11.11.2022 17:13:43 vasta tsitaadiga

Mingit pidi meedia ja mingit pidi koolitamine ka. icon_biggrin.gif Hunt Kriimsilma 9 ametit (kümnes on nälg) icon_biggrin.gif pean ise igasugu asju kokku ehitama-häkkima pealekauba. Ja aeg ajalt esineb mõni peaegu et loominguline hetk.

Aga ma ekstra rõhutan, et minu agenda on *mõistlikul* tasemel kodune espressondus. Kindlasti on siin ka mingeid Slayeri ja Monolithi mehi, kes hamba kurku naeravad minu jutu peale. Ma ei ole gurmaan, tahan lihtsalt oma shotti ja arvan, et äkki on kellelegi kogu kaasnevast jamast aimdust saamisest abi. Ise igatahes tundsin taolisest jutust puudust.


Väike teaser ka. Saatan kiusas ja ostsin koju Victoria kõrvale Mara X'i (lihtsalt hind oli nii magus, et ei pidanud vastu). Lühike kokkuvõte paari päeva peale- sõbralik tööloom, kastist välja võttes lihtsalt töötab. Eks ma ilmselt hakkan end maapõhja manama, kui grupi määrimiseni jõuab, aga vähemalt hetkel küll megarahul. Kogub natuke muljeid, vast paari nädala pärast veidi täpsemalt.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 11.11.2022 17:26:38 vasta tsitaadiga

tsitaat:

hind oli nii magus

Mis see magus tähendab ka? icon_razz.gif
https://www.espressooutlet.net/espresso-outlet-blog/lelit-mara-x-in-depth-review/

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 11.11.2022 17:41:30 vasta tsitaadiga

999.-
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 11.11.2022 17:45:56 vasta tsitaadiga

mis siis ühe topsi hinnaks kujuneb? icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 11.11.2022 18:04:06 vasta tsitaadiga

Keeruline öelda. Need masinad kestavad umbes 10..15 aastat. Arvesta, et umbes sama palju maksab ka veski (veskid), mul on paaris G-Iota ja Macap M2M, noh ongi umbes tonn kokku. Mingisugune raha on kogu kaasnev pudi (kaalud, tamperid, filtrid) ja hooldus. Röster.

Uba on hetkel 20€/kg (roheline, siis)

Oma õppimise aeg. Võta kuidas tahad, kas kvaliteetajana, investeeringuna või kuluna.

Ega ta võib sinna 5€ kanti ikka ära minna. Kas sa emotsiooni ka rahana arvestad? icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 11.11.2022 18:09:08 vasta tsitaadiga

tahaks kangesti seda emotsiooni maitsta. Siis saan öelda, mis see rahas maksab icon_wink.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.11.2022 18:11:34 vasta tsitaadiga

G-Iota on DF64?

Kas said enne masinaid ostes head espressot proovida ka? Endal ka huvi, aga kui kohvipoodide espresso järgi otsustada, siis pole mõtet, ei maitse.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 11.11.2022 19:41:06 vasta tsitaadiga

Jah, see on sealt ostetud kunagi- https://www.homebarista.be/

Masinad on kõik kotis ost. Sa tegelikult ei tea ega saagi teada, mis sulle kõige rohkem sobib. Hinnanumber ei näita midagi. Victoriaga ma tegin pool aastat kordades s1temaid shotte, kui enne Infuseriga.

See ei tähenda, et Victoria oleks halb masin. Vastupidi, mõnes mõttes on ta oluliselt parem, kui nt Mara. Aga tal on iseloom ja ta polnud päris ideaalselt häälestatud.

Infuseril näiteks iseloomu ei ole ja ta on väga sõbralik ja lollikindel (aga tal on omad disaini valikud või eripärad). Aga sa ei tea seda kõike enne, kui oled neid kõrvuti proovinud. Proovinud on tegelikult vale sõna, kasutanud.


Noh, eks on ikka juhtunud, et head espressot saanud. Ma kuidagi nagu ikka teadsin, mis see endast kujutama peaks icon_wink.gif
Kuigi jah kindlasti 80ndate lõpus 90ndate algul oli vähemalt endal küll põhi kogemus türgiga. Ja arvestama peab, et palju sellel tudengil raha, kohvina käis tavaline kannukas ka. See ei olnud üldse teema. Ma maitsemeele osas olen siiamaani täielik barbar, seda et eristaks midagi enamat etioopiast ja monsoonist on küll palju tahta icon_biggrin.gif aga noh, hea vs halb, ikka.

Plõks käis kusagil 10 aastat tagasi (40ndate algul), kohv kui selline hakkas vastu. Siis tuli vaikselt välja, et asi pole kohvis, vaid kuidas see tehtud. Ma pole ainus, mitu kollegi samamoodi, aga kes tee peale kolinud ja kes vaaritab presskannuga jne.
Ma teed ei saa juua (pigment!, ilmselt valgendamise pärast), niiet mul muud varianti pole icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.