Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Sülearvuti ühendamine dockiga, millel on laadimise tugi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 29.11.2020 15:17:05 Sülearvuti ühendamine dockiga, millel on laadimise tugi vasta tsitaadiga

Tere

Ostsin uue sülearvuti: HP EliteBook x360 G2 1030.

Varem oli mul Delli sülearvuti, millega koostöös kasutasin docki, mis suutis ka sülearvutit laadida. Dokiks on Delli originaaldokk K17A, millel on küljes väline toiteadapter (95W). Dokk ühendub USB-C pordi kaudu.

Delli sülearvutiga (Latitude 7370) toimis doki kaudu laadimine väga kenasti, aga HP sülearvutiga enam mitte.

HP sülearvutil on olemas USB-C thunderbolt port, mille kaudu laadimine toimib. Kontrollisin eraldiseisva USB-C toiteadapteriga ja selle kaudu on võimalik HP sülearvutit ka laadida.

Kas kuidagi on võimalik DELL-i K17A dokk saada tööle ka laadijana või peangi nüüd jääma kasutama HP sülearvuti enda toiteadapterit?

_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.11.2020 15:31:51 vasta tsitaadiga

Väga üllatav, kas HP-l on järsku mingi oma spetsiifiline arusaamine laadimisest? Olen sama docki kasutanud praktiliselt kõigi seadmete laadimiseks, mis üle USB-C laadimist võimaldavad. Erinevaid mobiilseid seadmeid ja Isegi õuna lapatseid laadinud sellega, mis muidu üsna pirtsakad, laevad kenasti ja ka muu funktsionaalsus on olnud suhteliselt kasutatav icon_rolleyes.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.11.2020 16:08:40 vasta tsitaadiga

Mingi HP tahtis 12V (või oli 15V? ) toega USB-Cd, mida paljud laadijad ei taha toetada. Läppari põhja all võiks vajaminev pinge kirjas olla ning laadijal (dockil?) samuti, saad võrrelda.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.11.2020 17:14:31 vasta tsitaadiga

BIOS uuendatud? Võiksid USB-C seadistused üle vaadata. Võib-olla mingi turvaseadistus segab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.11.2020 18:37:49 vasta tsitaadiga

Isiklik kogemus näitab, et HP’d ongi dokkide suhtes, keskmisest pirtsakamad.... icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 07.12.2020 02:28:41 vasta tsitaadiga

No igatahes olen teinud kõik uuendused ja asi ei tööta. Miks, ei tea.
_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2020 13:28:28 vasta tsitaadiga

Kahtlustan, et sul on kusagil mingid piirangud peal, aga ilma nägemata on raske öelda, kus täpsemalt. Pole ühtki HP-d samuti hetkel käepärast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 11.12.2020 02:52:54 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kahtlustan, et sul on kusagil mingid piirangud peal, aga ilma nägemata on raske öelda, kus täpsemalt. Pole ühtki HP-d samuti hetkel käepärast.


Vaatan homme veelkord BIOS-i üle. Väga äge oleks küll, kui lahenduse tööle saaks. Ei tahaks kohe kiirustada uut HP docki ostma.

_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 16.12.2020 23:32:04 vasta tsitaadiga

Ei saa ju ka nn nutikaid läpaka laadijaid (s.o kolme klemmiga DC pistikud/pesad) ristkasutada erinevate tootjate läpakate vahel, nii et aku ka laeks.
Isegi kui pinge klapib ja võimsus piisav ja läpakas hakkab "võõra" laadija otsas tööle, aku laadima ei hakka. Ei hakka Delli laadija laadima HP läpaka akut ega HP laadija Delli läpaka akut. Tested, proven. Lenovol viimasel ajal ei klapi pistikud ka enam teistega.

Nii et ma tegelikult väga ei imestagi, et teise firma dokk (mis siis et USB-C pistikud klapivad) mingi muu firma läpaka akut ei lae.

Sul muidu doki toiteks on endiselt Delli laadija/toiteplokk? Juhul kui pistikud ja pinged klapivad, võiksid eksperimendi mõttes proovida doki toiteks panna HP läpaka laadija ja siis vaadata, kas dokk hakkab läpaka akut laadima või endiselt mitte.
Juhul kui peaks tööle hakkama, saad vajadusel muretseda teise HP laadija terve uue doki asemel.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2020 01:43:58 vasta tsitaadiga

HP 3 pin laadija võib Delli külge ühendades toiteahela lühisesse ka lasta, piisavalt näinud seda.

Aga nagu enne ütlesin, tuleks vaadata, mis pinget see HP vajab. Korpusel peaks see kirjas olema. 1012 G2ga kogemus, et teiste tootjate laadijad ei teinud koostöös, sest sobiv pinge lihtsalt puudus.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 24.12.2020 17:54:28 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
HP 3 pin laadija võib Delli külge ühendades toiteahela lühisesse ka lasta, piisavalt näinud seda.

Pinout on enamasti nii laadija kui arvuti küljes kusagil kirjas, reeglina sealsamas kus pinge ja voolu andmed. Pinout peab klappima loomulikult.
Samas ei ole mina erineva polaarsusega (3-pin) Delli ja HP masinaid näinud viimase 12 aasta sees. See ei välista nende olemasolu muidugi.

Seni on olnud pistikud sama mõõtu, pistiku väline klemm on miinus/maa ja sisemine pluss, tsentraalklemm on data/control.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 24.12.2020 18:39:29, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.12.2020 17:55:50 vasta tsitaadiga

Kas USB-C pinout ei peaks olema mitte standardne? icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 24.12.2020 18:45:38 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Kas USB-C pinout ei peaks olema mitte standardne? icon_rolleyes.gif


Ma ei ole hetkel täpselt kursis. Kas mõnd vaba klemmi ei saa laadija tsentraalklemmist tuleva juhtsignaali jaoks rakendada? Kuidas muidu läpakas aru saab, et ta on "vale" doki küljes ja keeldub akut laadimast, kui kogu pinout on standardne ja ühendusprotokoll samuti?

________________________

Uurisin natuke: https://en.wikipedia.org/wiki/USB-C#USB_Power_Delivery

Minu meelest ei ole otsest takistust, miks ei võiks doki toitepesa tsentraalklemm olla otse USB-C CC1/CC2 klemmile ühendatud ja läpaka sees USB-C sama klemm olla ühenduses sama kontrolleriga, millega on ühendatud läpaka toite tsentraalklemm, nii et suhtlemine läpaka ja laadija vahel käib küll läbi doki, aga dokki ennast ei puuduta otseselt ja dokk on vaid passiivne vahendaja.

Parandage, kui ma eksin.

Ja juhul kui see ongi nii, siis seni kuni dokki toidab Delli laadija, keeldub HP oma akut selle otsas laadimast. Ja vastupidi. Ja samas oleks võimalik dokki toitva laadija vahetamisega läpakas laadima saada.
Juhul kui ma eksin ja doki sees on eraldi kontrollerid nii doki toite sisendi kui USB-C toite tüürimiseks, nii et dokk sekkub aktiivselt protsessi, siis muidugi laadija vahetamisest abi ei ole.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.12.2020 18:58:53 vasta tsitaadiga

Dogbert, ilmselt sõltub implementatsioonist, ma hästi ei usu, et laadimine on puhtalt adapteri hooleks jäetud.
USB-C PD standard siiski eeldab, et see on seadmetele ohutu, sinu teooria puhul, kui sinna doki külge näiteks mobiiltelefon ühendada oleks ainult suits taga või aiis asi üldse ei töötaks.

Teades aga, et seesama dokk, töötab edukalt Mäkkidega, julgen selles natuke kahelda, sest mäkid vaevalt et Delli vastavat IC’d sisaldavad. icon_smile.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 24.12.2020 19:01:24 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Dogbert, ilmselt sõltub implementatsioonist, ma hästi ei usu, et laadimine on puhtalt adapteri hooleks jäetud.
USB-C PD standard siiski eeldab, et see on seadmetele ohutu, sinu teooria puhul, kui sinna doki külge näiteks mobiiltelefon ühendada oleks ainult suits taga või siis asi üldse ei töötaks.

Teades aga, et seesama dokk, töötab edukalt Mäkkidega, julgen selles natuke kahelda, sest mäkid vaevalt et Delli vastavat IC’d sisaldavad. icon_smile.gif


Mis on laadija juhtsignaali parameetrid ja mis on telefoni quick charge juhtsignaali omad? Ma ei tea hetkel, aga oled sa kindel, et need nii suurel määral erinevad, et suits on taga? Jutu järgi nagu ei ole eusa_think.gif

Ja see, et quick charge ei toimi, tähendab vaid seda, et laetakse telefoni 5V pingega, mitte et üldse ei laeta.

Ja kui töötab mäkiga, siis tähendab see vaid seda, et mäkk ei hooli sellest, millise tootja laadijast talle toidet antakse, kui see vaid pinge poolest sobib.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 24.12.2020 19:05:49, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.12.2020 19:06:15 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Etz kirjutas:
Dogbert, ilmselt sõltub implementatsioonist, ma hästi ei usu, et laadimine on puhtalt adapteri hooleks jäetud.
USB-C PD standard siiski eeldab, et see on seadmetele ohutu, sinu teooria puhul, kui sinna doki külge näiteks mobiiltelefon ühendada oleks ainult suits taga.

Mis on laadija juhtsignaali parameetrid ja mis on telefoni quick charge juhtsignaali omad? Ma ei tea hetkel, aga oled sa kindel, et need nii suurel määral erinevad?


Ainus milles ma kindel olen on see, et kui toite adapteril on mingi muu ots, kui USB-C, ei tea see PD’st või QC’st tuhkagi.

EDIT: Proovi oma telefonile toite klemmidele otse 20V sisse kütta, vaata mis juhtub, kas laeb 5V’ga või laseb suitsu välja.

Ma võin 100€ peale kihla vedada, et laseb suitsu välja...

Pinge lepitakse kokku toiteklotsiga, mitte telefon ise ei alanda pinget endale sobivaks ja kui nüüd toiteklotsil vastav loogika puudub? icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 24.12.2020 19:12:16 vasta tsitaadiga

nvm
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 24.12.2020 19:14:40, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.12.2020 19:13:46 vasta tsitaadiga

Dogbert, kes siin juhtsignaalist rääkis icon_eek.gif
Jutt oli laadimis/toitepingest, mingi doki loll toiteklots ei tea sul juhtsignaalist mitte mõhkugi.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 24.12.2020 19:31:49 vasta tsitaadiga

Vabandust, sassi läks natuke.
_________________________

Jutu jätkuks:

Kas doki USB-C toiteklemmidelt tuleb kõrgemat pinget kui 5V?
Teab dokk quick charge protokolli? Või kasutatakse mingit muud protokolli, et sealt läpakale kõrgemat pinget anda ja juhul kui seade räägib "võõrkeeles", siis ainult 5V? Viimasel juhul võivad Delli ja HP vastavad protokollid erineda.

Etz kirjutas:
EDIT: Proovi oma telefonile toite klemmidele otse 20V sisse kütta, vaata mis juhtub, kas laeb 5V’ga või laseb suitsu välja.

Ma võin 100€ peale kihla vedada, et laseb suitsu välja...

Pinge lepitakse kokku toiteklotsiga, mitte telefon ise ei alanda pinget endale sobivaks ja kui nüüd toiteklotsil vastav loogika puudub? icon_wink.gif

Sellele ei ole ma midagi vastupidist väitnud. Küsimus ongi selles, kas toiteklots, millega läpakas räägib, on doki sees või on ta laadijas ja dokis on vaid pass-through ühendus.

Juhul kui läpakas saab doki USB-C-st kõrgemat kui 5V pinget, siis muidugi on ka tõenäolisem, et dokk ei ole passiivne.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 24.12.2020 19:42:01 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 03:35:10, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 24.12.2020 20:45:36 vasta tsitaadiga

NightStriker kirjutas:
USB-C kannatab kuni 20V kui mõlemad pooled sellega nõus on.

The default VBUS voltage is 5 V but the standard allows the devices to negotiate and choose a VBUS voltage other than the default value. The Power Delivery allows VBUS to have a voltage up to 20 V. The maximum current could be also raised up to 5 A. Hence, the USB Type-C could deliver a maximum power of 100 W

OK, seda ma veel ei teadnud. Kas see on standardses USB-C standardis, see läbirääkimise protokoll? Või on see vaid maksimaalne lubatud pinge, mida USB-C võib välja anda juhul kui sellega ühendatud seadmed omavahel - ükskõik millist protokolli kasutades - kokku leppida oskavad?
Sinu tsiteeritu ei ütle selle kohta midagi.
Vaikimisi on ta ikkagi 5V.

Standard ütleb kindlalt välja vaid 5V vaikimisi pinge ja klemmid, mille kaudu käib seadmete vaheline "läbirääkimine" edasise pinge osas. Minu toodud Wiki lingil on lausa öeldud, et sealt võib läbi käia mistahes andmevahetusprotokoll. Oleks see mingi kindel protokoll, siis peaks see olema sinna ka märgitud.

See tähendab, et ei ole välistatud Delli või HP-spetsiifilised protokollid ega ka mitte läpaka laadijast tsentraalklemmilt tuleva juhtsignaali vahendamine. Ka QC pole välistatud, aga samas ka mitte tagatud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 24.12.2020 21:11:47 vasta tsitaadiga

Niipalju, kui ise olen aru saanud, siis QC ja PD on erinevad asjad. Iga seade ja iga laadija ei toeta mõlemad - on mis ainult PD, on need mis ainult QC, on universaalsed (aga universaalne saaks olla ainult laadija, kuna tarbija on oma protokolliga). Omavahel nad suhtlevad samade "juhtmete" kaudu - näide saab võtta mobiili maailmast, kus USB juhe on 4 kontaktiga, aga protokollid on erinevad - Samsungil oma, Huawei oma jne.
Pinge saab ka erinev olla alates 4.5V kuni 20V ja seda peab seade "seletama" laadijale, mida ta saab/tahab. Selle peale laadija, kui ta toetab sama tüüpi protokolli, "vastab" vastava pingega. Kui ei - jääb 5V peale.
Kui õieti sain aru, siis läpakate maailma peaks kõik käima PD protokolli järgi. Ja laadimine käib kõikidel samade pinnide mõõda, kuna teised on kasutuses mujal - USB host, digi video out, analoog Audio jne sisendid/väljundid.

Ps, kindlasti kuskil jäi mul arusaamine ka mööda, aga õpin seda jooksvalt juurde icon_smile.gif

PPS, mis käib Dell ja HP 3-pin ümmarguse otsa "smart" laadija kohta, siis seal laadija kohta info käis HP-l lihtsalt takistiga +V (või eksin ja käis GND) peale, aga Dellil oli kas samuti takistiga, aga HP-st vastupidiselt, või oli isegi 1-wire protokolliga mõned. Mis võiski põhjustada läbipõlemist, kui kasutada HP laadija Dellil näiteks.

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.12.2020 22:18:22 vasta tsitaadiga

Dogbert, peaaegu kõik tänapäevased laadijad ongi ground pin väljaspool neil ümaratel. Delli ja HP 3 pin erinevus on keskmises ühenduses. Delli puhul on selleks onewire, mis on 0-5V digisuhtlus. HP puhul kasutatakse lihtsalt pingejagurit ehk keskmise pini pinge võib ulatuda toitepingeni ehk 20V kanti. HP laadija ühendamisel Delli läppariga võib Dellil selle ahela kaitsediood groundi lühistuda nagu ma juba paarkümmend korda näinud olen.

Ehk siis Delli laadija HP taga on ohutu, aga lihtsalt ei toimi, sest HP ei luba. HP laadija Delli taga toimib kuni 65W, AGA ei pruugi masinale ohutu olla.

USB-C on muidugi hoopis teine teema. Kui läppari laadijal on näiteks 15V tugi olemas ja läppar tahab 15V, siis ta ka toimib. Need QC ja muud asjad on telefonide standardid.

Lisaks peab juhe ka õige olema. Thunderbolt 3 ja muud USB-C juhtmed ei oma alati kõiki pine omada ja üleüldse on see USB-C nii palju standarde omav, et sisuliselt standard puudub. Läppareid parandades on USB-C tihtipeale kõva ajaraisk kui pole ühte võimalikult universaalset laadijat käepärast.

Vähemalt see on hea, et enamasti mingit sellist jama pole, et ühe firma laadija teise firma tootele ei sobi. Eranditeks jällegi telefonide kiirlaadimised. Tavalaadimine peab neil ikkagist toimima (5V 1A)

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 25.12.2020 15:37:27 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Dogbert, peaaegu kõik tänapäevased laadijad ongi ground pin väljaspool neil ümaratel. Delli ja HP 3 pin erinevus on keskmises ühenduses. Delli puhul on selleks onewire, mis on 0-5V digisuhtlus. HP puhul kasutatakse lihtsalt pingejagurit ehk keskmise pini pinge võib ulatuda toitepingeni ehk 20V kanti. HP laadija ühendamisel Delli läppariga võib Dellil selle ahela kaitsediood groundi lühistuda nagu ma juba paarkümmend korda näinud olen.

Ehk siis Delli laadija HP taga on ohutu, aga lihtsalt ei toimi, sest HP ei luba. HP laadija Delli taga toimib kuni 65W, AGA ei pruugi masinale ohutu olla.


Aitäh pikema selgituse eest! Nüüd on selge pilt, miks ei juhtunud midagi ei laadija ega läpakaga, kui tööl üks töötaja Delli laadija HP läpaka külge ühendas. Vastupidist ei ole siiani ilmselt keegi õnneks teinud, sest midagi pole läbi kärsanud. Ja see on põhjus, miks ma arvasin, et mõlemat pidi laadija vahetus on ohutu. Tuleb välja, et siis ikkagi ei ole, kui vastupidi teha.
Õnneks sai tööl just enamus HP läpakaid Dellide vastu vahetatud, aga paar tükki on veel alles. Pean nähtavasti nende laadijatele suured sildid külge kleepima, et neid Delli külge ühendada ei tohi mingil juhul.

/ot
Aastaid tagasi sai samamoodi sildistatud toiteadapterite juhtmed ja nende juurde kuuluvad seadmed kõrvalhoones, kuhu sel ajal tehtud wifi linki hoidis üleval vana Linksys oma 12V toiteadapteriga, võrku jagas mingi lollswitch ja kohapeal tekitas wifi levi mingi muu wifi AP - kõigil toide identsete pistikutega ja kõik seismas sama aknalaua peal, aga igaüks erineva pinge ja voolutarbega. Pinged olid vist 12V, 9V ja 7V.
Ükskord sinna midagi sättima minnes avastasin, et keegi oli toited omavahel ära vahetanud. Õnneks see karp, millele 12V sisse surati, sai veidi kõrgema sisendpingega hakkama, aga vist oligi põhjus sinnaminekuks selles, et link ei tahtnud hästi püsida, kuna Linksys-ile polnud 7V sisend töötamiseks piisav või jäi adapteri võimsus napiks. icon_lol.gif Pärast seda sai suured sildid juhtmete ja karpide külge kleebitud, et milline juhe millise külge sobib. Ise ei tule enne sellise asja pealegi, kui korra on juhtunud...
ot/

The_Boss kirjutas:

USB-C on muidugi hoopis teine teema. Kui läppari laadijal on näiteks 15V tugi olemas ja läppar tahab 15V, siis ta ka toimib. Need QC ja muud asjad on telefonide standardid.

Nagu ma nüüd siin mainitust ja ise lisa otsides olen aru saanud, siis USB-C dokkide ühendustel läpparitega on kasutusel Power Delivery (PD) protokoll pinge kokkuleppimisel. USB-C ajastusse kuuluvad sellest perekonnast PD 2.0 ja uuem PD 3.0, millest viimane peaks olema ka tagasiühilduv 2.0-ga. (ja kui mulle õigesti meelde jäi eile neid materjale lugedes, siis PD 3.0 peaks olema ühilduv ka telefonide QC 4.0-ga - võin ka valesti mäletada muidugi)

PD 2.0 pinged käisid 5V kaupa alates 5V kuni 20V, 3.0 pinged on sujuvamalt muudetavad samas vahemikus, et saaks voolutugevust hoida konstantsena vaatamata tarbitavale võimsusele.

Samas ütleb pinge kokkuleppimisel toitev pool ette pinge, mida ta on võimeline välja andma ja toidetav pool peab sellega lihtsalt rahule jääma, isegi kui ta tahaks kõrgemat. Toidetav pool võib muidugi tõenäoliselt ka üldse keelduda ebapiisava pingega toitest.

Seda kõike arvestades nagu peaks Delli dokk ka HP-d laadima, eeldusel et HP USB-C pesa ikka on üldse mõeldud doki ühendamiseks ja toetab PD standardit.

Muidugi võib HP aku laadimisest keelduda ka juhul, kui ta tahab selleks 20V toidet näiteks, aga Delli dokk annab välja ainult kuni 15V.

The_Boss kirjutas:


Lisaks peab juhe ka õige olema. Thunderbolt 3 ja muud USB-C juhtmed ei oma alati kõiki pine omada ja üleüldse on see USB-C nii palju standarde omav, et sisuliselt standard puudub. Läppareid parandades on USB-C tihtipeale kõva ajaraisk kui pole ühte võimalikult universaalset laadijat käepärast.

Vähemalt see on hea, et enamasti mingit sellist jama pole, et ühe firma laadija teise firma tootele ei sobi. Eranditeks jällegi telefonide kiirlaadimised. Tavalaadimine peab neil ikkagist toimima (5V 1A)


Jah, ja sel juhul võib viga olla ilmselt ka juhtmes.

Nüüd seda kõike kokku võttes olekski hea saada natuke lisainfot Rasmuselt:


  • Kas oled nüüd ikka seda ka proovinud pärast HP dokiga ühendamise ebaõnnestumist, et kas see vana Dell ikka endiselt on võimeline akut laadima selle doki küljes? Ehk on juhe katki, doki pesa katki/sodine või dokk üldse võimetu midagi enam laadima ja Dell ka enam ei lae?
  • Kas kasutad sedasama juhet HP dokkimisel, mida sa kasutad Delli dokkimisel, kui selle aku dokist kenasti laeb?
  • Milline on HP toitepesa sisendpinge nõue? The_Boss juba küsis seda, aga vastust ei saanud.


K17A doki toide paistab olevat 19,5V, nii et ilmselt dokk ei saa väljastatud 20V pinget USB-C pesast ja piirdub 15V-ga. Kui nüüd HP sisendpinge peaks olema 20V või rohkem, siis võib kahtlustada, et ta lihtsalt keeldub aku laadimisest, kui ta USB-C kaudu 20V pinget ei saa, isegi kui ta port toetab PD standardit.

Samuti pole välistatud, et selle HP USB-C port ei toeta üldse PD standardit ja ei ole mõeldudki masina dokkimiseks. Selle kohta võiks infot leida masina spetsifikatsioonist. Kahjuks meie ei tea, millise HP mudeliga on tegemist ja ei saa seda uurida.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mr.G
HV vaatleja

liitunud: 22.01.2007




sõnum 13.11.2021 14:20:47 vasta tsitaadiga

Kas sellise Lenovo doki : https://flex.ee/lenovo-hybrid-usb-c-usb3-0-dokk-135w/
võib ühendada Dell Latitude 5420-ga. Mõlemad täiesti uued tooted.
Doki kohta ütleb Flex, et "sobib ühendamiseks kõikide sülearvutitega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Sülearvuti ühendamine dockiga, millel on laadimise tugi mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.