Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Eesti liigub jälgimisühiskonna poole, kaovad ära anonüümsed kõnekaardid, suhtlusprogrammidest hakatakse andmeid koguma märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2021 16:48:38 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
PS! Sellest jälgimisühiskonna foobiast võiks juba üle saada. See privaatsus kadus juba siis, kui internet loodi ja sellega tuleb leppida. Meie isikuandmeid oleme me ise laiali jaganud igale poole, kuhu ennast registreerinud oleme. Olgu selleks tervishoiusüsteem, HinnaVaatluse foorum või rimi e-konto. Mingisugune koroonapass on nohu selle kõige kõrval.

Ma ei ole nõus sellega, et kuna osad jagavad oma andmeid vasakule ja paremale, siis ülejäänud peaks leppima ja sama tegema. Eriti ei meeldi mulle biomeetriliste andmete kogumine ja ühte koondamine.

Internetis saab ka praegu üsna anonüümselt tegutseda. Peab lihtsalt veidi vaeva nägema. Näiteks VPN ja privaatsusele orienteeritud brauseri nagu Brave, Tor või Firefox kasutamisega saab juba palju ära teha. Teine asi on vältida sotsiaalmeediat. Eriti Facebooki.

Koroonapass on jah üsna leebe selle kõrval ja senimaani on see inimese enda valik mitte kohustuslik dokument kõigile Eesti elanikele nagu ID-Kaart.
Ja kuskil meelelahutusasutuses käimine vaktsineeriimata või maskita ei ole kellegi inimõigus, pole kunagi olnud. Iga koha omanik kehtestab oma reeglid. Kui ei meeldi, siis ära külasta.
Küsige endalt palju kaupmees kaotab antivaxxerite tõrjumisega vs palju kaotaks normaalsete inimeste tõrjumisega. Siin ei ole küsimustki.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2021 17:45:57 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
LiivaneLord, ei pea olema viroloog, et mõista kui inimene valetab oma töösuhte kohta, siis võiks see olla esimene häiresignaal. Samuti on tegu kardioloogiga, mitte viroloogi ega mikrobioloogiga. Allikad, miks ta täielikku kelbast ajab, on minu toodud artiklites kenasti põhjendatud.

Ma ei ole vist täielikult teemasse süvenenud, aga see, et ta kasutas oma ametinimetust sel ajal, kui ta enam ametis ei olnud, pole mu meelest küll mingi kuritegu. Umbes sama, mis perearst ei tohi ennast enam nimetada arstiks, kui ta arstina enam ei tööta. Teadmised ja kogemused on siiski säilinud.

Vaatasin tema intervjuud umbes 30 minutit ja seal ta seletas, et covidi viirus tekitab veres mikroverehüübimist. Ja sellest tulenevalt tekivad peamised covidi hädad ehk kopsud lakkavad töötamast. Kas tromboos ei kuulu kardioloogia alla?

Praegu hakkasin mõtlema - kui covid tekitab tromboosi, siis mis nad hädaldavad, kui 1:1 000 000 vaktsineeritust tekib tromboos?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2021 18:52:29 vasta tsitaadiga

LiivaneLord, tromboos ei kuulu kardioloogia alla (kui tromb just südames ei tekki, siis on tegu infarktiga)… icon_idea.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2021 20:18:26 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
LiivaneLord, tromboos ei kuulu kardioloogia alla (kui tromb just südames ei tekki, siis on tegu infarktiga)… icon_idea.gif

Ok. Igatahes tundub mulle selle arsti jutt asjakohane. Vastaspoole argumendid ei ole sisulised, vaid väidavad, et arst eksis vaid oma ametinimetuses ja kõik. Keegi pole vastu vaielnud tema arvamusele, et covidit võiks ravida.

See ei saa kaua kesta, et iga-aastaselt suskame aga endale nõela õlavarde ja aastaks mure murtud, kuid muudkui tõestame, et oleme kaitstud ja kanname maske. Ravi peab leidma.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2021 20:37:26 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Etz kirjutas:
LiivaneLord, tromboos ei kuulu kardioloogia alla (kui tromb just südames ei tekki, siis on tegu infarktiga)… icon_idea.gif

Ok. Igatahes tundub mulle selle arsti jutt asjakohane. Vastaspoole argumendid ei ole sisulised, vaid väidavad, et arst eksis vaid oma ametinimetuses ja kõik. Keegi pole vastu vaielnud tema arvamusele, et covidit võiks ravida.

See ei saa kaua kesta, et iga-aastaselt suskame aga endale nõela õlavarde ja aastaks mure murtud, kuid muudkui tõestame, et oleme kaitstud ja kanname maske. Ravi peab leidma.

Ta ei eksinud, vaid teadlikult eksitas, et näida välja usutavam.

Kõik ülejäänud viited lükkavad ta valed selgelt ümber. Kas sa oled siis nõus temaga, et ~50000 inimest suri Ameerikas vaktsineerimise tagajärjel? icon_lol.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2021 22:33:51 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

Ta ei eksinud, vaid teadlikult eksitas, et näida välja usutavam.

Kõik ülejäänud viited lükkavad ta valed selgelt ümber. Kas sa oled siis nõus temaga, et ~50000 inimest suri Ameerikas vaktsineerimise tagajärjel? icon_lol.gif

Ei tea mina temaga nõus olla või mitte olla. Intervjuus rääkis ta 4000-st vaktsiinisurmast USA-s. ERR uudistes on ka kajastatud vaktsiinisurmadest, aga ei mäleta, et oleks mainitud hulka.

SKG kirjutas:

Mõni moderaator võiks siinse teema libauudiste levitajad vähe lühema keti otsa panna või vähemalt hoiatuse anda.

Nõus, kui moderaator otsustab, kelle uudised on liba ja kelle oma tõesed. Moderaator peaks siis oma valikut ka põhjendama.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 22.08.2021 02:17:17 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
...Parim ravi on ENNETAV ehk vaktsineerimine + ohtusmeetmed, nagu mask...

Mis maski puutub, siis millegipärast mõnedes riikides leitud, et see on kasutu:
https://www.err.ee/1608306549/taani-loobus-maskikandmise-kohustusest

https://www.err.ee/1608283110/inglismaal-loppesid-koik-koroonapiirangud

Samas jälgimisühiskonnale võib see aidata vastu seista - paned korraliku kogu nägu katva maski ette ja kaamerad ei suuda isikut tuvastada?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2021 03:16:33 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
SKG kirjutas:
...Parim ravi on ENNETAV ehk vaktsineerimine + ohtusmeetmed, nagu mask...

Mis maski puutub, siis millegipärast mõnedes riikides leitud, et see on kasutu:
https://www.err.ee/1608306549/taani-loobus-maskikandmise-kohustusest

https://www.err.ee/1608283110/inglismaal-loppesid-koik-koroonapiirangud

Samas jälgimisühiskonnale võib see aidata vastu seista - paned korraliku kogu nägu katva maski ette ja kaamerad ei suuda isikut tuvastada?

Ee.. kumbki allikas ei väida, et nagu oleks "leitud, et mask on kasutu". See on su oma juurdepandud fantaasia.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2021 03:28:36 vasta tsitaadiga

mryx, Uudiseid endid lugesid ikka?

Loobuti ametlikust nõudest. Taanis ka mitte kõikjal. Keegi ei keela edasi kanda.
Ja loobuti seepärast, et enamus on vaktsineeritud. Inglismaal rohkem kui Taanis.

Juhul kui numbrid hakkaks märgatavalt üles miinema, siis kehtestatakse uuesti.
Keegi ei väitnud, et need kasutud on.

Selge see, et ükski mask ei ole 100% efektiivne. See polegi realistlik. Point on erinevate ettevaatusabinõude kombineerimises.
Vaktsineeriimiine üksi ei päästa, makskikandmine ükski ei päästa, distantsi hoidmine ükski ei päästa. Mis aitab on kõigi nende kombineerimine.
Mina ja ükski minu pereliiige ega tuttav pole suutnud pooleteise aasta jooksul koroonasse jääda. Mitte seetõttu, et kanname maske vaid, et me saame aru, et me elame pandeemia keskel ja oleme ettevaatlikud, ei käi kuskil pidu panemas pidevalt või reisidel vms.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 22.08.2021 07:32:43 vasta tsitaadiga

Olen alati mõelnud, et kas see, et niinimetatud antivaxerite hulgas on palju lamemaalasi ja lamemaalaste hulgas esineb palju antivaxereid, on süptomaatiline või religoosne nähtus või siis hoopis sotsiaalse darvinismi ilming... Kui tühi peab olema inimese pea, et mitte aru saada lihtsatest ja loogilistest asjadest ja kui loll peab olema inimene kes usub "Tõnu Lamemaa" taolisi šarlatane? Antivaxerid, te ikka olete aru saanud, et te usute neidsamu tegelasi, kes väidavad tõsimeeli, et maa om lame ja seda juhivad reptiilid?
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 22.08.2021 09:02:03 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
... Internetis saab ka praegu üsna anonüümselt tegutseda. Peab lihtsalt veidi vaeva nägema. Näiteks VPN ja privaatsusele orienteeritud brauseri nagu Brave, Tor või Firefox kasutamisega saab juba palju ära teha. Teine asi on vältida sotsiaalmeediat. Eriti Facebooki..

Ning see mis toimub darknetis on normaalne või? okse.gif
Hea näide totaalsest anonüümsusest ja privaatsusest, mingi kontrollitavus peaks siiski tagatud olema.


viimati muutis bugbrake 22.08.2021 11:05:17, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 22.08.2021 09:20:44 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
Olen alati mõelnud, et kas see, et niinimetatud antivaxerite hulgas on palju lamemaalasi ja lamemaalaste hulgas esineb palju antivaxereid, on süptomaatiline või religoosne nähtus või siis hoopis sotsiaalse darvinismi ilming... Kui tühi peab olema inimese pea, et mitte aru saada lihtsatest ja loogilistest asjadest ja kui loll peab olema inimene kes usub "Tõnu Lamemaa" taolisi šarlatane? Antivaxerid, te ikka olete aru saanud, et te usute neidsamu tegelasi, kes väidavad tõsimeeli, et maa om lame ja seda juhivad reptiilid?

Sellise avalduse julgen samas mina vaktsiini kahjustuse alla kirjutada.
Enamus inimesed ei ole antivaxerid, on kõik vaktsiinid saadud, mis on 20-30 aastase välja töötamise tulemina ennast õigustanud ja tõestanud. Probleem on täna 2 ja 4 kuud välja töötatud vaktsiinidega.
Üldjuhul ei tunnista suur pharma esimesed kaks aastat kõrvalnähte/eluaegseid tüsistusi/surmasi/.
Kui terviseameti koduleht ütleb mulle selgelt, et lapsel on covidiga haiglasse sattumise koefitsient 1: 100000-le aga samas vaktsineerituna saada südame probleemid suhtele 1:16000-le, siis talupoja matemaatika ei kutsu seda loteriid kaasa mängima.
KA kõrvalnähte ei representeerita kuigi ausalt esimese kahe aasta jooksul.
Proovib nüüd uuesti oma lameda maaga mind veenda.

Mul on 0 probleemi, kui sina vaktsineerid, sul on aga 100 probleemi, kui mina seda ei tee. Milles on probleem ?
Vanasti kardeti ainult surra, täna kardetakse juba ka elada ...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2021 09:29:19 vasta tsitaadiga

———
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 22.08.2021 10:50:52 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:

Praegu hakkasin mõtlema - kui covid tekitab tromboosi, siis mis nad hädaldavad, kui 1:1 000 000 vaktsineeritust tekib tromboos?


Sulle väike kodune ülesanne. Kuna enmus riike lahkelt oma statistikat ei jaga siis võtame aluseks Norra, mille kohta on ametlik ststatistika netis avalikult olemas.

Tehtud on Vaxzevria süste - 141 337.
Seitse ametlikult kinnitatud juhtumit, millest 4 surmaga lõppenut.
Üks kinnitamata juhtum.
Üks juhtum mis ei lähe nõutud kriteeriumite alla.
Nüüd sinu tehe, kuidas sa saad 1:1 000 000 ?

Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karlsson
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2021 10:55:17 vasta tsitaadiga

OPollo kirjutas:
Mul on 0 probleemi, kui sina vaktsineerid, sul on aga 100 probleemi, kui mina seda ei tee. Milles on probleem ?

Täpselt nii. Kui oled vaktsineeritud, siis mida sa enam kardad?
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2021 11:17:02 vasta tsitaadiga

OPollo kirjutas:
Vondur kirjutas:
Olen alati mõelnud, et kas see, et niinimetatud antivaxerite hulgas on palju lamemaalasi ja lamemaalaste hulgas esineb palju antivaxereid, on süptomaatiline või religoosne nähtus või siis hoopis sotsiaalse darvinismi ilming... Kui tühi peab olema inimese pea, et mitte aru saada lihtsatest ja loogilistest asjadest ja kui loll peab olema inimene kes usub "Tõnu Lamemaa" taolisi šarlatane? Antivaxerid, te ikka olete aru saanud, et te usute neidsamu tegelasi, kes väidavad tõsimeeli, et maa om lame ja seda juhivad reptiilid?

Sellise avalduse julgen samas mina vaktsiini kahjustuse alla kirjutada.
Enamus inimesed ei ole antivaxerid, on kõik vaktsiinid saadud, mis on 20-30 aastase välja töötamise tulemina ennast õigustanud ja tõestanud. Probleem on täna 2 ja 4 kuud välja töötatud vaktsiinidega.
Üldjuhul ei tunnista suur pharma esimesed kaks aastat kõrvalnähte/eluaegseid tüsistusi/surmasi/.
Kui terviseameti koduleht ütleb mulle selgelt, et lapsel on covidiga haiglasse sattumise koefitsient 1: 100000-le aga samas vaktsineerituna saada südame probleemid suhtele 1:16000-le, siis talupoja matemaatika ei kutsu seda loteriid kaasa mängima.
KA kõrvalnähte ei representeerita kuigi ausalt esimese kahe aasta jooksul.
Proovib nüüd uuesti oma lameda maaga mind veenda.

Mul on 0 probleemi, kui sina vaktsineerid, sul on aga 100 probleemi, kui mina seda ei tee. Milles on probleem ?
Vanasti kardeti ainult surra, täna kardetakse juba ka elada ...

Kui laps haigestub Covid-19-sse, siis on müokardiidi risk oluliselt kõrgem kui seda vaktsiinist saada.
https://www.newscientist.com/article/mg25133462-800-myocarditis-is-more-common-after-covid-19-infection-than-vaccination/
https://consumer.healthday.com/8-2-after-nearly-9-million-covid-shots-for-u-s-teens-serious-side-effects-very-rare-cdc-2654297812.html

Iisrael. 148 keissi ~5 miljoni kohta. Võtame ebareaalse, kuid halvima stsenaariumi, et kõik need olid vaktsiini põhjustatud - 0.003% ehk 1 keiss 33000 kohta.
Millest omakorda:
tsitaat:
Most cases have been in the hospital for up to 4 days, and 95% are considered to be mild cases.


Surveillance of Myocarditis (Inflammation of the Heart Muscle) Cases Between December 2020 and May 2021 (Including)
https://www.gov.il/en/departments/news/01062021-03



WHO ka arvutuse teinud..

Seda küll USA VAERS andmebaasi põhjal, millede andmed ja seotus on kinnitamata.

Mehed 12-29 a: 0,041% - 1 keiss 25000 kohta
Naised 12-29 a: 0,004% - 1 keiss 238000 kohta
Mehed üle 30 a: 0,002% - 1 keiss 417000 kohta
Naised üle 30 a: 0,001% - 1 keiss 1000000 kohta

Need siis jällegi halvima stsenaariumi numbrid ehk kõik olid vaktsiinide põhjustatud.

COVID-19 subcommittee of the WHO Global Advisory Committee on Vaccine Safety (GACVS): updated guidance regarding myocarditis and pericarditis reported with COVID-19 mRNA vaccines
https://www.who.int/news/item/09-07-2021-gacvs-guidance-myocarditis-pericarditis-covid-19-mrna-vaccines



Lisaks veel selline uuring.

12-29 aastased meeste seas.. Iga miljoni teise vaktsiinidoosi kohta võib olla 39-47 müokardiidi juhtu, KUID, ära hoitud/võimalik ära hoida:

- 11000 COVID-19 keissi
- 560 haiglasse sattumist
- 138 intensiivi sattumist
- 6 surma


Üle 30-aastaste meeste seas.. Iga miljoni teise vaktsiinidoosi kohta 3-4 müokardiidi juhtu, KUID, ära hoitud/võimalik ära hoida:

- 15300 COVID-19 keissi
- 4598 haiglasse sattumist
- 1242 intensiivi sattumist
- 700 surma

tsitaat:
The benefits (prevention of COVID-19 disease and associated hospitalizations, ICU admissions, and deaths) outweighed the risks (expected myocarditis cases after vaccination) in all populations for which vaccination has been recommended. However, the balance of benefits and risks varied by age and sex because cases of myocarditis were primarily identified among males aged <30 years, and the risks of poor outcomes related to COVID-19 increase with age. Per million second doses of mRNA COVID-19 vaccine administered to males aged 12–29 years, 11,000 COVID-19 cases, 560 hospitalizations, 138 ICU admissions, and six deaths due to COVID-19 could be prevented, compared with 39–47 expected myocarditis cases after COVID-19 vaccination (Table 2). Among males aged ≥30 years, 15,300 COVID-19 cases, 4,598 hospitalizations, 1,242 ICU admissions, and 700 deaths could be prevented, compared with three to four expected myocarditis cases after COVID-19 vaccination. This analysis did not include the potential benefit of preventing post-COVID-19 conditions, such as prolonged symptoms and MIS-C (6,7).


Use of mRNA COVID-19 Vaccine After Reports of Myocarditis Among Vaccine Recipients: Update from the Advisory Committee on Immunization Practices — United States, June 2021
https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7027e2.htm


Israeli ja USA valitsuste ning WHO ametlikud numbrid.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.08.2021 12:25:29 vasta tsitaadiga

Karlsson kirjutas:
OPollo kirjutas:
Mul on 0 probleemi, kui sina vaktsineerid, sul on aga 100 probleemi, kui mina seda ei tee. Milles on probleem ?
Täpselt nii. Kui oled vaktsineeritud, siis mida sa enam kardad?
probleem on kahes asjaolus:
1. vaktsineerimata inimeste kaudu levib haigus oluliselt rohkem ja laiemalt;
2. on mingi hulk inimesi, kellele on vaktsineerimine objektiivsetel meditsiinilistel põhjustel vastunäidustatud.

otsitakse liiga lihtsaid lahenduse ja suhtumine on liiga jäigalt mustvalge. kogu see lugu on tegelikult agad, halltoonid ja suurte inimhulkade juures (näiteks riigi tasemel) tõenäosuslik statistika.
- vaktsiin ei takista 100% nakatumist ja ei ole seda ka kunagi teinud. esimese 3 laiemalt levinud tüvega oli see number mrna vaktsiinide puhul 90% kanti, vektorvaktsiinidel 80+%. delta-tüvega kukkusid need numbrid esimestel kuskile 80% kanti, teistel 60-70% kanti. nii meditsiinilised uuringud kui nüüdseks ka laialt kogutud statistika (terved riigis ja miljonid või kümned miljonid inimesed) üldjoontes neid numbreid ka kinnitavad. lühidalt - vaktsineerituna on võimalus nakatuda 4-5x väiksem. see on suur vahe.
- vaktsineeritud olemine tundub üsna edukalt vähendavat haiglaravi vajavate patsientide hulka ja veel edukamalt intensiivravi vajavate patsientide hulka. selle positiivne mõju on ühest küljest meditsiinisüsteemi surve all kokku kukkumise vältimises (mida me nägime reaalselt eelmine aasta reas riikides, eestis päris halval kujul siiski mitte) ja teisest küljest vähemates haigla- või intensiivravil olnud inimestes, praktikas indiviidi tasemel vähem tõsistes tüsistustes ja vähemas taastusravis (tasub lugeda, mida tähendab eriti intensiivravis olnutele taastumine).

millegipärast on ettekujutus, et kui see kõik ei toimi 100%, siis ei ole seda mõtet teha. jättes tähelepanuta, et alternatiiv on rohkem nakatunuid, rohkem haigeid ja praeguste teadmiste kohaselt (ja seda kipuvad uuringud järjest rohkem toetama) raskemalt läbi põdemisi, raskemaid tõsistusi, raskemat taastumist jne. lisaks mitte-meditsiini vaatenurgast rohkem koormust meditsiinisüsteemile ja tegelikult nii ühiskonnale kui majandusele tervikuna sest me juba nägime, et suurte haiguspuhangute ohjeldamine tähendab vältimatult rohkem piiranguid. ühiskonna tasemel on viroloogid ja infektsionistid rääkinud algusest peale, et sisuliselt ainukene töötav lahendus on laialdane vaktsineerimine. muud lahendused on ebaefektiivsed, taandudes paljuski lihtsalt erinevatele piirangutele. individuaalsel tasemel - läbipõdemine on sarnane vaktsineerimise tulemusele kuid oluliselt ettearvamatum haiguse kulu osas ja ka tulemuseks saadav immuunsuse tase varieerub rohkem (seda pea alati vähemuse suunas).

siinkohal võib vaielda ja peabki vaidlema teemal konkreetsete vaktsiinide ohutus kas üldisemalt või mingitele gruppidele - lapsed erinevas vanuses, konkreetsete vaktsiini puhul vastunäidustatud, rasedad jne. kahjuks aga on palju laialt levinud/levitatavat infot täis jama. sõna otseses mõttes jama. ma olen vaadanud lähemalt näiteks rida telegrami lugusid, milles juba endi viited räägivad vastu kirjutatud jutule. youtube ja facebooki vahendusel leviv on veel kraad rohkem mööda. selle tahtliku või tahtmatu desinfo sisse kaovad ära reaalsed murekohad.

tänaseks on levinud vaktsiinide ohutusest või murekohtadest päris hea ülevaade. nende kasutus on lihtsalt nii lai, et sellist hulka tulemusi on olemas väheste ravimite kohta. ei ole kõrvalmõjud või ka tõsisemad tüsistused/järelmõjud esinemussageduse või tõsiduse osa suuremad kui muudel vaktsiinidel ja on väiksemad kui apljudel levinud ravimitel (ja peavadki olema, sest vaktsiine manustatakse laiemalt kui ravimeid).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2021 13:11:08 vasta tsitaadiga

londiste, thumbs_up.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 22.08.2021 13:42:48 vasta tsitaadiga

londiste, thumbs_up.gif thumbs_up.gif

Inimesed, kes piirduvad ainult pealkirjadega ning twitteri säutsudest pikema teksti lugemine ning kümne piirest väljapoole arvutamine valmistab raskusi, jätavad sinu kirjutatud ülevaate t6enäoliselt lugemata. K6ige masendavam on aga teemasse mitte süvenemine. Paljud neist tugitooliviroloogidest ja -epidemioloogdest on tegelikult läbinud sissejuhatava kursuse statistikasse, epidemioloogiasse ja viroloogiasse? Paljud neist on töötanud ravimiarenduses? Kuid big pharma on paha-paha. K6ik on paha-paha.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 22.08.2021 13:43:29 vasta tsitaadiga

OPollo, nagu arvasingi, tüüpiline ajupestud vandenõuteoreetik, kellel on kõiges süüdi vaktsiinid, big pharma, bill gates ja muu uhuu mula sinna juurde... Sa süüa ikka julged? Toidumürgituste ja allergiate kätte sureb maailmas inimesi miljonite võrra rohkem kui vaktsiinide kõrvalmõjude tõttu. Kui sinusuguste puupeade vastuseisu tõttu poleks vaktsiine, siis suure tõenäosusega oleks juba sinu esiisad surnud kõikvõimalike nakkushaiguste kätte ja sind poleks kõige sinu foobiate ja uhuuteooriatega olemaski... mis polekski inimkonna jaoks väga suur kaotus.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2021 17:39:33 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
SKG kirjutas:

Ta ei eksinud, vaid teadlikult eksitas, et näida välja usutavam.

Kõik ülejäänud viited lükkavad ta valed selgelt ümber. Kas sa oled siis nõus temaga, et ~50000 inimest suri Ameerikas vaktsineerimise tagajärjel? icon_lol.gif

Ei tea mina temaga nõus olla või mitte olla. Intervjuus rääkis ta 4000-st vaktsiinisurmast USA-s. ERR uudistes on ka kajastatud vaktsiinisurmadest, aga ei mäleta, et oleks mainitud hulka.

SKG kirjutas:

Mõni moderaator võiks siinse teema libauudiste levitajad vähe lühema keti otsa panna või vähemalt hoiatuse anda.

Nõus, kui moderaator otsustab, kelle uudised on liba ja kelle oma tõesed. Moderaator peaks siis oma valikut ka põhjendama.

Kui puudub kogemus terad sõkaldest eraldada ehk libainfo ja soolapuhujaid tuvastada, siis võibki kergelt selle orki sattuda.

Kõige esimene hoiatussignaal peaks olema juba see, kust sa antud videolingi leidsid? Telegram? Usaldusväärne allikas?
Teiseks, platvorm ise. Ma ei ütle, et Bitchute-s kõik täielik jama on, aga enamasti on ja need videod on sel platvormil põhjusega - mujalt on valeinfo levitamise eest bänni saadud või ei lastaks eales sellist jama üles laadida. Bitchute seda ei kontrolli.
Kolmandaks, kasvõi antud doktori nimi kiiresti otsingumootorisse lüüa ja uurida, mis tema kohta kirjutatakse. Mitmetes eri allikates. Respekteeritud uudisteagentuurid AP, AFP, Reuters jms. Faktikontrollid jne.

Elementaarsed asjad. Loodetevasti järgmine kord abiks. icon_wink.gif Libainfo vastu enda kaitsepookimine on veel tähtsam icon_smile.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2021 18:03:29 vasta tsitaadiga

OPollo kirjutas:

Mul on 0 probleemi, kui sina vaktsineerid, sul on aga 100 probleemi, kui mina seda ei tee. Milles on probleem ?


1. Vaktsineerimata uhhuude pärast kehtestatud piirangud mõjutavad otseselt või kaudselt ka vaktsineerituid
2. Vaktsineerimata uhhuud loovad soodsa pinnase uute tüvede tekkimisele, mis ei pruugi väga hästi vaktsiinile alluda
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 22.08.2021 18:39:04 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
probleem on kahes asjaolus:
1. vaktsineerimata inimeste kaudu levib haigus oluliselt rohkem ja laiemalt;

Siia punkti võiks esialgu pidama jääda. See väide on meelevaldne, kui vaktsiini pass annab immuniteedi testimisele. St kust sina võtad oma numbrid ja statistika ?
Iisrael täna sinuga sama arvamust ei jaga ! Ja kui kõik oleks vaxxed ja keegi arvab et boostert ikka ei taha, siis oleks nemad su järgmised vaenlased !

SKG kirjutas:

Kui laps haigestub Covid-19-sse, siis on müokardiidi risk oluliselt kõrgem kui seda vaktsiinist saada.

Sina cherry picker oled ikka päriselt vaimust vaene, su enda koduriigi terviseameti leht sinuga ühel nõul EI OLE !
link

Data from the United States estimates that the risk of myocarditis in boys aged 12 to 17 is about 1 in 16,000.

Tüübid on seal lehel kenasti infot muutnud kahe päevaga ka muidugi. Teadus "arenes" selle ajaga icon_biggrin.gif
Sellist rida ma sealt täna ei leia, ei, teadus ei arenenud selle kahe päevaga, vaid inimestele pole vaja näidata TÕDE ! See, et selle vanusegrupi lapsed 1:100000st haiglasse satuvad covidiga vs müokardiit 1:16000-le ei meelita just minusuguseid staistikasse süübivaid inimesi oma lapsi vaxima !

The risk of a healthy child in Ireland being hospitalised because of COVID-19 is 1 in 100,000. The risk of them needing intensive care treatment is very low.

Kui vaktsiinist on 6.5x suurem võimalus müokardiidiga haiglasse sattuda, kui covidiga antud vanusegrupis, siis mis moodi see sinu statistika välja näeb, müokardiit ilma sümptomiteta ja haiglasse ei satu ? icon_biggrin.gif
Siinkohal ei ole mainitud ajuverejookse, trombe ja muid eluohtlikke kõrvalmõjusi, mis vaid lisavad vürtsi vaktsiinidele ja statistikale icon_wink.gif

Tundub, et sul on tõsiselt numbrite liitmise ja lahutamisega probleeme lisaks ümmardad ALATI enda kasuks.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.08.2021 18:44:10 vasta tsitaadiga

OPollo kirjutas:
londiste kirjutas:
probleem on kahes asjaolus:
1. vaktsineerimata inimeste kaudu levib haigus oluliselt rohkem ja laiemalt;
Siia punkti võiks esialgu pidama jääda. See väide on meelevaldne, kui vaktsiini pass annab immuniteedi testimisele. St kust sina võtad oma numbrid ja statistika ?
Iisrael täna sinuga sama arvamust ei jaga !
vaktsineeritute testimisele kehtivad teised reeglid on põhjustatud muust kui meditsiinilistest kaalutlustest. haigestunuid loomulikult testitakse samamoodi, ennetavat testimist on vähem.

iisraeli loos on terve rida aspekte, mida tuleks silmas pidada. neil sai rahvas vaktsineeritud kuskil kevadel, ehk vaktsineerimise mõju võib hakata vaikselt taganema ning deltatüvi koos peale tulev sügisega sinna juurde.
kui ma kajastust õigesti mäletan, siis vähenesid vaktsineeritusega haiglaravile jõudnud haigusjuhtumid päris palju, vist 85% (konkreetses numbris kindel ei ole, praegu kontrollida ei viitsi).
lisaks, sealne vaktsineerituse määr tõusis küll kiiresti aga peaks praegu olema pidama jäänud kuskile 80% alla. koos sellega kaotati ka praktiliselt igasugused piirangud ja muud meetmed.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 22.08.2021 18:49:12 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
vaktsineeritute testimisele kehtivad teised reeglid on põhjustatud muust kui meditsiinilistest kaalutlustest. haigestunuid loomulikult testitakse samamoodi, ennetavat testimist on vähem.

iisraeli loos on terve rida aspekte, mida tuleks silmas pidada. neil sai rahvas vaktsineeritud kuskil kevadel, ehk vaktsineerimise mõju võib hakata vaikselt taganema ning deltatüvi koos peale tulev sügisega sinna juurde.
kui ma kajastust õigesti mäletan, siis vähenesid vaktsineeritusega haiglaravile jõudnud haigusjuhtumid päris palju, vist 85% (konkreetses numbris kindel ei ole, praegu kontrollida ei viitsi).
lisaks, sealne vaktsineerituse määr tõusis küll kiiresti aga peaks praegu olema pidama jäänud kuskile 80% alla. koos sellega kaotati ka praktiliselt igasugused piirangud ja muud meetmed.

Eelmine suvi vähenesid nii nakatumis, kui haigusjuhtumid vaid käte desifinseerimisega icon_biggrin.gif
Teil on siin kõigil meelest juba länud, kuidas korda mööda need kõige hirmunumad tegelased siin toksisid teemat, et 3 eurine mask on kaka, 45 euri peab maksma jne jne icon_biggrin.gif
Rahval on ikka fenomenaalselt lühike mälu. Igaks respiratoorsete haiguste hooajaks leiutame igal aastal uue tüve ja boostereid hakkame sisse süstima hooaja lõpus ja siis taome rusikaga rindu, et boosterid töötavad icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Eesti liigub jälgimisühiskonna poole, kaovad ära anonüümsed kõnekaardid, suhtlusprogrammidest hakatakse andmeid koguma mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.