Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Eesti liigub jälgimisühiskonna poole, kaovad ära anonüümsed kõnekaardid, suhtlusprogrammidest hakatakse andmeid koguma märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 17:27:02 vasta tsitaadiga

Olgu see EKRE muidu kuidas on, aga on vist ainuke erakond, kes brüsseli onude tagumikku ei laku. Pigem on see neil ikka mingi omalooming, aga kuna nad ka ekspertide arvamust ei kuula, siis lihtsalt järjekordne tööõnnetus.... või siis sihilik provotseerimine.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 17:30:40 vasta tsitaadiga

Või siis mingid agarad ametnikud mõtlevad, et saavad "ülisuure IT-alase kuhjunud kompetentsiga" oma jälgimisunistused teostatud.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 17:33:29 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Olgu see EKRE muidu kuidas on, aga on vist ainuke erakond, kes brüsseli onude tagumikku ei laku. Pigem on see neil ikka mingi omalooming, aga kuna nad ka ekspertide arvamust ei kuula, siis lihtsalt järjekordne tööõnnetus.... või siis sihilik provotseerimine.


Huvitav, mulle jällegi tundub, et nad lakuvad kellegi teise midagi muud.

Kui mul oleks valida siis ma sama valikut nagu EKRE ja KE on teinud, ei teeks.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 17:41:29 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
napoleon kirjutas:
Olgu see EKRE muidu kuidas on, aga on vist ainuke erakond, kes brüsseli onude tagumikku ei laku. Pigem on see neil ikka mingi omalooming, aga kuna nad ka ekspertide arvamust ei kuula, siis lihtsalt järjekordne tööõnnetus.... või siis sihilik provotseerimine.


Huvitav, mulle jällegi tundub, et nad lakuvad kellegi teise midagi muud.

Kui mul oleks valida siis ma sama valikut nagu EKRE ja KE on teinud, ei teeks.


ot:
Jüri tahab kangesti peaminister olla ja EKRE pole kunagi võimu juurde pääsenud. Eks mõlemad pidid ohvreid tooma.... iseasi kas need ohvrid olid propotsioonis oodatava tulemusega kuna nüüd on mõlemad ennast lolliks teinud
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 19.10.2020 17:52:09 vasta tsitaadiga

Olles maailmas ringi reisinud, siis kui kuskil kohaliku SIM-kaardi olen ostnud, on alati passi vaja läinud. Meie selle anonüümsuse osas pigem erand.

Aga noh, eks tekivad SIM-kaardi tankistid... kes ostavad ja kurjategijatele edasi müüvad.

Internet on juba 10+ aastat jälgimise all olnud. Krüpteeringut muidugi lahti ei saada ja vaevalt väiksele Eesti riigile ka suurfirmad mingeid tagauksi teevad.

Tehnika poole pealt tuleb siis kõik ZTE ja Huawei seadmed välja vahetada, mida meil on päris palju. See läheb ikka üsna kalliks...

Tulevikus on seadmete osas valik väiksem, seega hinnad lähevad kallimaks. Mis tõstab ka omakorda hinda lõppkliendi jaoks.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 17:57:27 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:

Tulevikus on seadmete osas valik väiksem, seega hinnad lähevad kallimaks. Mis tõstab ka omakorda hinda lõppkliendi jaoks.


Pigem JOKK skeem. EU ja US tootjad võtavad ikka allhanke Hiinast kuna kulusid peab ju kuidagi optimeerima.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 19.10.2020 18:50:32 vasta tsitaadiga

Kui inimesed omale uue telefoni ostavad, FB/I, Google vms konto loovad, siis nad ei m6tle pikalt, kus nende andmed säilitatakse ja kuidas nendega ümber käiakse. Kui mingid IT firmad, väljaspool Eesti 6igusruumi, inimeste iga liigutust jälgivad, siis oleks see riigi poolt väga ruma mitte sama soovida. Jabur on veel, et ühel puhul loobuvad inimesed tasuta oma privaatsusest, kuid kui riik soovib sama, hakkab mingi nutt ja hala.

Jabur on veel, et kui küsin inimeselt, et miks tal ei ole Koroona-appi, saan vastuseks, et selleks peal Location sisselülitatud olema, meil perekonnas kellelgi ei ole, kuna me ei soovi, et riik meid jälgiks (sic!)

Selle asemel, et tekst ise s6numirakenduses sisse toksida, on ju palju lihtsam see dikteerida. Sirist, Alexast jne ei ole vist m6tet üldse rääkida. See m6te, et mul on toas 24/7 sisselülitatud mikrofon, mis koguaeg kuulab, on k6he. V6imalik, et ma ole liiiga vana ja paranoiline.

Saksamaal l6petati anonüümsete SIM kaartide nali miskit kümme aastat tagasi ära. Kes soovib anonüümseks jääda, see leiab kindlasti v6imaluse

Nagu ma arus saan, on igasugune krüpteeritud s6num millalgi lahtimurtav. Kui mitte täna, siis kindlasti homme v6i ülehomme. Kui näiteks kriminaalmenetluse raames oleks vaja tutvuda kellegi e-kirjade, HDD sisu vms, siis miks ei peaks see kohtu otsusel olema lubatud? Muidugi, v6ib ju oodata kümme aastat, kui arvutite v6imsus seda v6imaldab. Mis on aga olulisem, kas kellegi privaatsus v6i 6igusm6istmine? Kuid kes tagab, et kohus on erapooletu ja riigiv6imust s6ltumatu? Kui me ei usalda oma valitud v6imuesindajaid, siis miks me usaldame suvalist IT firmat teisepool planeeti? Kust me teame, et näiteks FB käib meie eraeluliste andmetega hoolikalt ringi?

Ärge saage must valesti aru. Andmekaitse ja privaatsus on VÄGA oluline, kuid minule näib see k6ik tulekahju kütte6liga kustutama minek.
Mul ei ole otseslt probleemi sellega, kui riigil on teatud olukorras (näiteks kohtu loal) juurdepääs minu eraelulistele andmetele. Kuid mul on probleem sellega, kuidas riik kasutab seda 6igust ja kas see on näiteks 6iguspärane, 6igusriigile kohane, kontrollitav vms. Kuid siinkohal peab möönma, et 6igusriigi m6iste on muidugi väga relatiivne.


Aga ma olen ka dumb-user, kelle IT alased teadmised l6ppevad sellega, et kui arvuti ei tööta, tuleb enne IT-tüüpidele helistamist veenduda, et seade on vooluiv6rku lülitatud ja restart ei aita. Seega on v6imalus, et ma olen milleski väga valesti aru saanud.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 19.10.2020 18:58:22 vasta tsitaadiga

Kõik ei kasuta FB/I/Google jne teenuseid max aktiivsusega, just nendel põhjustel.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 19:26:36 vasta tsitaadiga

Kes kontrollib kontrollijat?

Neid ametnikke on piisavalt, kes puhtast huvist võõrastes andmetes sobranud on, ajakirjandusse on paraku jõudnud vähesed juhtumid. Ja enamik neistki on saanud sümboolse karistuse.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 19:44:42 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Jabur on veel, et ühel puhul loobuvad inimesed tasuta oma privaatsusest, kuid kui riik soovib sama, hakkab mingi nutt ja hala.

Erisus seisneb selles, et esimene on inimese teadlik valik. Ta kas hakkab teenust/seadet tarbima olles kursis andmete kogumisega või ta ei tee seda. Teine on kohustuslik ülevalt alla käsk kus inimesel puudub valik.
Siinkohal on hea näide pensionisammas. Kolmas sammas oli enne ja on ka praegu vabatahtlik. Probleem tekkis siis kui tuli käsk ülevalt et enne teatud aastat sündinud inimesed peavd nüüd kohustuslikult omale teise samba tegema ja siduma ennast lepinguliselt mõne pangaga. Selline kohustuslik käsu korras ette dikteerimine on see mis minul endal kopsu üle maksa ajab. Eriti kui see puudutab mingeid lepingulisi suhteid või rahalisi kohustusi.
degrass kirjutas:
Jabur on veel, et kui küsin inimeselt, et miks tal ei ole Koroona-appi, saan vastuseks, et selleks peal Location sisselülitatud olema, meil perekonnas kellelgi ei ole, kuna me ei soovi, et riik meid jälgiks (sic!)

See on tõesti jabur jah. Eesti koroonaäpp on üks kõige vähem privaatsust riivavaid äppe üldse oma analoogide seas. See küll kahandab selle efektiivsust kuna see on nii anonüümne aga minul pole sellega mingit pribleemi.
degrass kirjutas:
Selle asemel, et tekst ise s6numirakenduses sisse toksida, on ju palju lihtsam see dikteerida. Sirist, Alexast jne ei ole vist m6tet üldse rääkida. See m6te, et mul on toas 24/7 sisselülitatud mikrofon, mis koguaeg kuulab, on k6he. V6imalik, et ma ole liiiga vana ja paranoiline.

Ilmselt me mõlemad oleme liiga vanad aga mul pole praegu ja pole ka plaani midagi sellist hankida. Pealegi mulle ei meeldi nt avalikus kohas hakata valju häälega midagi telefoni dikteerima. Telefonidel on puutetundlikkus ok aga arvutitel, eriti desktop arvutitel on selliseid asju ennegi üritatud sisse tuua ja see pole kunagi vedu võtnud, kuna lihtsam on paar mm hiirt liigutada ja klikk teha kui kätt hakata tõstma või suud lahti tegema, et midagi otsida.
degrass kirjutas:
Nagu ma arus saan, on igasugune krüpteeritud s6num millalgi lahtimurtav. Kui mitte täna, siis kindlasti homme v6i ülehomme.

Jah aga iseasi, et mis kasu sellest on aastaid või aastakümneid hiljem. Kui on tegu tõsise kuriteoga, siis nt DNA testid tagantjärele on olnud hindamatu väärtusega.
Samas see, et kunagi ehk murtakse lahti ei ole minu meelest argument krüpteeringut mitte kasutada praegu.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 19.10.2020 23:29:24 vasta tsitaadiga

SIM kaartide anonüümsuse poolt täitsa olen. Mingit reaalset vajadust tavalisele inimesele neist pole. Egas kõnekaardid ära kao, lihtsalt nüüd tuleb seda ostes passi vms asja näidata. Pole veel välismaal kohanud, et lihtsalt läheks ja ostaks poest SIM-i panen mobiili ja kõik toimib. Alati vaja passi näidata, mõnes kohas pidi lausa passi oma näo kõrval hoidma, siis tehti pilt koos passiga minust ning siis veel passist ka koopia. Isad-emad kirja panna jne. Meie pättidel tänu anonüümsetele SIM kaartidele elu väga lihtne. Ka artiklis põhjus välja toodud - „Narkokuritegude aga ka muu organiseeritud kuritegevuse puhul on suhtlust anonüümsete kõnekaartide abil tuvastatud üsna suures ulatuses. Kõnekaarti ja kasutatavat terminalseadet on võimalik väga kiiresti ja odavalt vahetada selliselt, et ühtegi jälge selle kasutajast ei jää. Seetõttu peame vajalikuks kõnekaardid isikustada, et ära hoida sellisel moel kurjategijate tegutsemist," rääkis Veiko Kommusaar.

Tomorrow sa küll ehk kasutad anonüümselt SIM kaarti, aga kui mõni KAPO, KRIPO vms ametnik teada tahaks, kes sa oled, saab ta lihtsalt su kõnede ajalugu kasutades sellele jälile, ei aita ka uue SIM kaardi muretsemine, sest IMEI järgi on näha, mis SIM kaarti eelnevalt kasutasid ja vaevalt sa nii väga varjata püüad end võimude eest. Küll teevad seda aga, igasugu pätikesed ja ka pommidega ähvardajad.

Sealt artiklist jäi silma ka lause - Seega hüvasti anonüümsed kõned Skype'is, Viberis, WhatsAppis, hüvasti anonüümsed sõnumid Messengeris.
Mis ajast need anonüümsed seal olid?

Erinevaid encryption äppe ju palju, neid Eesti küll kuidagi ära keelata ei saa, kes tahab tõesti väga salajast juttu ajada, siis https://telegram.org/ jne olemas.

Kogu selle seaduse võtab väga hästi kokku see -
Ühtlasi tunnistas ta, et ministeerium pole tegelikult välismaiste tehnohiidudega plaanitava muudatuse osas isegi ühendust võtnud. „Ei. Ise neile kirjutanud ei ole," ütles Kommusaar.
icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 19.10.2020 23:57:02 vasta tsitaadiga

veel kord, kas keegi leiab lingi eelnõule? viide? nimi?

edit:
üldiselt teevad meil ajakirjanikud päris sitta tööd. ffs, eelnõud ja kraam on avalik teave, on siis raske linki juurde lisada.
vanas artiklis viidatud teises artiklis oli viide enam-vähem õigesse kohta. tundub, et see:
https://eelnoud.valitsus.ee/main/mount/docList/152508b8-ca93-4b13-8df4-d85b996add6e?activity=2

lugeda täna enam ei viitsi.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 20.10.2020 00:14:09, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 20.10.2020 00:17:56 vasta tsitaadiga

Linkida sealt ei saa-
https://eelnoud.valitsus.ee/
Ja otsi -
Elektroonilise side seaduse, ehitusseadustiku ja riigilõivuseaduse muutmise seadus

Viimane on see -
20-0215/07 2-2/19-0381/6321 Elektroonilise side seaduse, ehitusseadustiku ja riigilõivuseaduse muutmise seadus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium 15.10.2020 10:20 Seaduseeelnou

https://www.upload.ee/files/12410553/EELN6U_ESS_MS.pdf.html

Seaduse eelnõu on välja töötanud töörühm, kuhu kuulusid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (edaspidi MKM), Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (edaspidi TTJA) ning Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu esindajad.
Seaduse eelnõu ning käesoleva seletuskirja on koostanud MKM-i sideosakonna peaspetsialist Liisi Moks (e-post: liisi.moks@mkm.ee, tel: 639 7665), sideosakonna nõunik Elena Reilent (epost: elena.reilent@mkm.ee, tel: 639 7666), sideosakonna juhataja asetäitja Mart Laas (e-post:mart.laas@mkm.ee, tel: 625 6441) ja riigi infosüsteemide osakonna küberturvalisuse õigusnõunik Kea Kohv (e-post: kea.kohv@mkm.ee) ning TTJA side- ja meediateenuste talituse sideturu nõunik Rivo Mets (e-post: rivo.mets@ttja.ee; tel: 667 20219) ja TTJA side- ja meediateenuste talituse nõunik Peeter Lutsoja (e-post: peeter.lutsoja@ttja.ee, tel: 667 2002). Eelnõu juriidilise ekspertiisi on teinud MKM-i õigusosakonna õigusnõunik Ave Henberg (epost: ave.henberg@mkm.ee, tel: 625 6360).

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 20.10.2020 00:29:37 vasta tsitaadiga

Kas keegi siin tõesti arvab, et see samm kuidagi organiseeritud kuritegevust takistab? icon_lol.gif
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 20.10.2020 00:32:31 vasta tsitaadiga

Hästi organiseeritud kuritegevust mitte, aga Vasjal lasnamäelt on kindlasti raskem oma 15€ doosi müüa ja uut orgunnida, kui teab et helistada ei tohi, sest vahele jäämise oht on palju suurem, kui varem.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 20.10.2020 00:38:15 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Hästi organiseeritud kuritegevust mitte, aga Vasjal lasnamäelt...


Suured sulid tõllas, väiksed sulid võllas?

Samas kuna mind on Tallinnas linna peal korduvalt röövitud, siis kiidan heaks igasugused abinõud, mis väikeste sulide tegevust raskendab. Sh nii turvakaamerad, pealtkuulamine, elektrooniline jälgimine jne.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 20.10.2020 01:04:19 vasta tsitaadiga

nii, söön sõnu ja lugesin ikka.
- kõnekaartide isikustamine. see on kõik selge. nagu öeldud, on paljudes muudes riikides see niigi olemas.
- numbripõhised teenused, ehk sisuliselt see, mida ma ülalpool kirjutasin - voip ja co võrdsustatakse telefoniteenusega ja tekib vastav kohustus. tundub pigem positiivne muudatus. kui teenusepakkujale ei meeldi, ju saab vajadusel eestisse helistamise kinni keerata.
siinkohal, numbrivaba teenus on sisuliselt igalt poolt välja arvatud - on vaid paar punkti nagu märkimisväärse mõjuga ettevõtjale potentsiaalsed kohustused läbivühendatavuse ja koostalitlusvõime osas ja veebilehel kohustus hädaabinumbrite avaldamise kohta.

ühesõnaga, lugu on suures osas bullshit.
zone blogipost on kas mõne muu eelnõu või laiemate ja karmimate plaanide kohta, selle eelnõu kontekstis on see ka jama.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 01:19:35 vasta tsitaadiga

Täiesti salajast juttu ei ole olemas - isegi kui kellelegi kõrva sosistad on alati risk, et saladuse avaldamisest saadav dopamiinilaks paneb teise isiku rääkima.

Reaper kirjutas:
wirx kirjutas:
Hästi organiseeritud kuritegevust mitte, aga Vasjal lasnamäelt...


Samas kuna mind on Tallinnas linna peal korduvalt röövitud, siis kiidan heaks igasugused abinõud, mis väikeste sulide tegevust raskendab. Sh nii turvakaamerad, pealtkuulamine, elektrooniline jälgimine jne.


Sellega ei aita seadused vaid käepärased abivahendid. Seadused on enamasti tavainimese kottimiseks kui millegi ennetamiseks.

_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 20.10.2020 01:26:29 vasta tsitaadiga

psauce kirjutas:

Sellega ei aita seadused vaid käepärased abivahendid. Seadused on enamasti tavainimese kottimiseks kui millegi ennetamiseks.


Vat ei ole nii kõva mees, et ennast füüsiliselt kaitsta. Pehmo IT-nohik olen.

Seega toetan süsteemi, kus absoluutselt kõik inimesed oleks reaalajas jälgitavad (koos ajalooga loomulikult).
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 01:48:41 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Vat ei ole nii kõva mees, et ennast füüsiliselt kaitsta. Pehmo IT-nohik olen.

Seega toetan süsteemi, kus absoluutselt kõik inimesed oleks reaalajas jälgitavad (koos ajalooga loomulikult).


Arusaadav. Abivahendid ongi selleks, et olukorda võrdsustada.

Keskajal oli palju kisa ja kära ammu ümber, mis suutis isegi algaja käes neutraliseerida aastaid treeninud ja kallis varustuses rüütli hobusel. Tänapäeval on teistsugused lahendused olemas. Kaameratest ja privaatsuse ära andmisest on vähe kasu kui keegi himustab lisaks sinu varale ka sinu elu või tervist.

_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 08:42:12 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Tomorrow sa küll ehk kasutad anonüümselt SIM kaarti, aga kui mõni KAPO, KRIPO vms ametnik teada tahaks, kes sa oled, saab ta lihtsalt su kõnede ajalugu kasutades sellele jälile, ei aita ka uue SIM kaardi muretsemine, sest IMEI järgi on näha, mis SIM kaarti eelnevalt kasutasid ja vaevalt sa nii väga varjata püüad end võimude eest. Küll teevad seda aga, igasugu pätikesed ja ka pommidega ähvardajad.

Jah ma tean seda, et mind saab vajadusel praegugi tuvastada kui väga vaja. See on osaliselt ka minu point. Kui juba praegu saab tuvastada, siis vastav muudatus seob SIM kaardi konkreeetse isikuga. Hetkel seob see konkreetse seadmega aga ei aita tuvastada seadme kasutajat v.a kui see seade pole lepinguliselt/järelmaksuga vms ostetud just.

Muideks pommidega ähvaradajad on senimaani ka ilma selle seaduseta 99% kätte saadud. Vist ainult üks välismaa tegelane kes eelmine aasta kordamööda erinevatele Tallinna kaubanduskeskustele ähvardusi tegi ja kuskil Aasias vms elab ei suudetud tuvastada. Nii mul jäi uudistest meelde. Seega mul on rohkem tunne, et see seadusemuudatus on lihtsalt leidmise kiirendamiseks. Politsei saab öelda, et sina oled SIM kaardi omanik mida kasutati seadust rikkudes ja me edasi uurima ei hakkagi. Oled süüdi. Palun väga thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 10:48:49 vasta tsitaadiga

Delfi, meie lipulaev ajakirjandusväljaande soperdis taaskord...

Valitsus tõukab Eesti mitme pika sammu võrra kontrollimisühiskonna poole – likvideeritakse isikustamata kõnekaardid ja suhtlusprogrammid lähevad võimu kontrolli alla (324)
vs
Valitsus plaanib tõugata Eesti mitme pika sammu võrra kontrollimisühiskonna poole – kaalutakse isikustamata kõnekaartide likvideerimist ja suhtlusprogrammide sisu kontrollimist

--

Tegemist ju eelnõuga hetkel... Aga pealkiri toob klikke!
Tuletab meelde seda pensionisamba teemat - ähitakse ja puhitakse, aga tulemuseni ei jõuta.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 10:50:14 vasta tsitaadiga

Pensionisamba teema, mis on otsustuseks riigikohtus, kuna valitsus surus selle läbi?
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 11:29:15 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Pensionisamba teema, mis on otsustuseks riigikohtus, kuna valitsus surus selle läbi?

Jah. See sai nüüd lõpuks rohelise tule (ehk et jõuti otsuseni).

Aga laiemas pildis pidasin ma silmas seda, et isegi kui see asi riigikokku jõuaks ja edasi liiguks, siis tulevad igasugu põhiseadused jne mängu...
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ibndaud
HV kasutaja

liitunud: 14.06.2003




sõnum 20.10.2020 11:32:48 vasta tsitaadiga

No anonüümset kõnekaarti on tegelikult vaja ainult kuritegelikel eesmärkidel, kus vaja enda isikut varjata, seega väga mõistlik see lõpetada. Aga see rahvusvaheliste sõnumiplatvormide juurdepääs on ebausutav, kuna puuduvad võimalused nende mõjutamiseks.
_________________
dumb...dumber...dumbest.......................................................microsoft
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Eesti liigub jälgimisühiskonna poole, kaovad ära anonüümsed kõnekaardid, suhtlusprogrammidest hakatakse andmeid koguma mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.