Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Spordi-/nutikellade ostuabi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jannu
HV kasutaja

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2021 11:38:39 vasta tsitaadiga

Jukapuka, mikrom, vabandust, et vana teema üles toon, aga kuidas teil täpsemalt Stratos ära väsis? Mul saab varsti 3 aastat täis Stratos 1'ga ning külmaga suusatades vahel ka paneb pildi kotti/teeb restardi.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikrom
HV kasutaja
mikrom

liitunud: 11.03.2007




sõnum 16.02.2021 17:40:40 vasta tsitaadiga

jannu kirjutas:
Jukapuka, mikrom, vabandust, et vana teema üles toon, aga kuidas teil täpsemalt Stratos ära väsis? Mul saab varsti 3 aastat täis Stratos 1'ga ning külmaga suusatades vahel ka paneb pildi kotti/teeb restardi.


Kellal füüsiliselt tulid plastikust katted ära, mis rihmakinnituse juures on. Need on sinna peale liimitud.



Aga ma ei teagi miks või mis juhtus, mingi hetk lihtsalt ei võtnud pilti ka enam ette.
Kasutasin üsna robustselt muidugi kella. Välitööd metsas kodus jms, maastikurattaga metsas mudas jne.

_________________
As the great warrior poet Ice Cube once said: "if the day does not require an AK, it is good"
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2021 14:36:47 vasta tsitaadiga

Amazfit GTR3 väljas: https://www.amazfit.com/us/amazfit-gtr-3.html

On keegi juba küüned taha saanud?

_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi



viimati muutis commer 17.02.2022 12:23:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 858 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 664
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomb
HV kasutaja
tomb

liitunud: 01.04.2005




sõnum 29.11.2021 19:08:46 vasta tsitaadiga

Kasutaks sama teemat. Äkki mõni mode nimetab sellle ümber "Nutikella vaatluse teema"ks ja pin'ib ära?
---

Plaan esimene nutikell soetada. Seni olen kõrvale hoidnud, kuna väga toored olnud. Otsest eelarvet ei ole. Hinna/kvaliteedi suhe võiks paigas olla. Vaja hea nõu:

Primaarne
1. Välimus/kvaliteet - eelistatult metallist või nahast rihm
2. Hea ekraan
3. Androidiga hea klapp - telefoni käepikendus. Kasutusel Samsung Galaxy S21U & Galaxy Buds Live.
4. Hea akus kestvus
5. Viipemakse
5. Spotify juhtimine


Ei ole vajadust
- Sportimisega seotud
- LTE
- Voice assistant

Huawei WATCH 3 Elite/Pro näeb väga hea välja, aku kestab hästi, kas viipemaksed eestis töötavad? Ülevaated väidavad, et sisu pidi väga toores olema?
Amazfit GTR 3 Pro - rohkem fitness kell?
Apple Watch välistatud, kuna Androidi peal.

Ehk Samsung Galaxy Watch 4 Classic tundub loogiline valik, kui muidu ka Samsungi tooted kasutusel. Aga nõrk aku ja keskpärane välimus panevad kahtlema. Kas on veel häid alternatiive, mida peaks kaaluma?

Tänud ette!

_________________
--
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.11.2021 12:51:38 vasta tsitaadiga

tomb,
Selline teema on olemas nagu "Kantav tehnoloogia", seal põhirõhk nutikelladel ja aktiivsusmonitoridel:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=793280&highlight=

Aga mis konkreetsesse küsimusse puutub siis selliste soovide korral ostaks ise ka Galaxy Watch 4 seeriast midagi, ainuke miinus on aku kestus. Galaxy telefoniga tõenäoliselt kõige parem võimalik stabiilse koostöö mõttes.

Ise olen Withings Scanwatch hübriidkella seeria fänn (38mm, 42mm ja Horizon mudelid eri värvitoonides on valikus), kuna hindan aku pidamist ja klassikalise kella välimust nutist tähtsamaks (seega muusikat ei juhi ja kellaga maksta ei saa), lisaks muud Withings seadmed mis kõik annavad infot ühte ökosüsteemi (kell, kaal, vererõhumõõtja, termomeeter).

Garmin Fenix seeria võid ka üle vaadata, sellel on vastupidavust ja aku kestust, peaks olema ka viipemakse Garmin Pay ning muusika juhtimine, sõltuvalt täpsest mudelist.

Huawei ja Amazfiti jätan mina oma valikust välja, tunduvad kahtlased ja ebastabiilsed (see on minu väga subjektiivne hinnang).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2021 00:17:45 vasta tsitaadiga

No Garmin Fenix seeria on ikka väga tugevalt (seiklus-)spordi poole kaldu. Ainus omadus, miks selle eest sellist hinda maksta, kui spordi pool ei huvita, on aku kestvus.
Küsija soovidele võiks Garminilt pigem vastata Venu 2, Vivoactive 4 või Venu SQ. Aga tõenäoliselt samaväärset ökosüsteemi sobivust ikkagi ei saavuta nagu Samsungi enda kellaga. Lisaks pole Garminil praegu plaanis pakkuda LTE toega mudeleid, millega saab muusikat striimida või kõnesid/sõnumeid liigutada.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 01.12.2021 10:13:02 vasta tsitaadiga

Ise kasutan Garmin Instinct Solarit. Nutikuse poole pealt kesine, LTE pole, viipemakset pole . Miks valisin? Pikk aku kestvus (3 nädalat pulsi 24/7 jälgimisega, kui GPS ei kasuta), G-Shock stiilis, puudub mikker/kõlar (minu jaoks pluss), always-on-display, täpne GPS jooksude trackimisel. Kõne/SMS ja kõikvõimalikud telefoni teavitused tulevad läbi.
Kui oleks viipemaksed ka, siis oleks vist ideaalne kell icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomb
HV kasutaja
tomb

liitunud: 01.04.2005




sõnum 01.12.2021 14:59:18 vasta tsitaadiga

Tänud kaasa mõtlemast! Sai Galaxy Watch 4 ostetud ja esmamulje hea. Nüüd vaja leida kvaliteetne metallist rihm ja saaks välimuse ka enamvähem.
_________________
--
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2022 12:22:50 vasta tsitaadiga

commer kirjutas:
Amazfit GTR3 väljas: https://www.amazfit.com/us/amazfit-gtr-3.html

On keegi juba küüned taha saanud?

Olen nüüdseks kasutanud paar kuud ja soovitan thumbs_up.gif

_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 858 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 664
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007




sõnum 04.03.2024 22:23:19 vasta tsitaadiga

Teema küll vähe vana, aga olen ka nutikella maailma ust enda jaoks avamas ning sooviks nõu.
Ehk saab keegi veel kasulikku infot.

Mida täna soovitaksite ca 200 € kanti?
See viimati soovitatud Amazoni kell https://us.amazfit.com/products/amazfit-gtr-3 tundub täitsa asjalik, aga kas 2 aastat hiljem on see ka veel ajakohane?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajnurm
Kreisi kasutaja
ajnurm

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.03.2024 22:51:48 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:
Teema küll vähe vana, aga olen ka nutikella maailma ust enda jaoks avamas ning sooviks nõu.
Ehk saab keegi veel kasulikku infot.

Mida täna soovitaksite ca 200 € kanti?
See viimati soovitatud Amazoni kell https://us.amazfit.com/products/amazfit-gtr-3 tundub täitsa asjalik, aga kas 2 aastat hiljem on see ka veel ajakohane?

Mul pea poolteist aastat see https://us.amazfit.com/products/amazfit-gts-4-mini, vastab täielikult minu vajadustele ja jääb veel ülegi icon_biggrin.gif

_________________
RTFM & UTFG!
HV kasutaja nr. 933
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slinky
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2024 01:36:41 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:
Teema küll vähe vana, aga olen ka nutikella maailma ust enda jaoks avamas ning sooviks nõu.
Ehk saab keegi veel kasulikku infot.

Mida täna soovitaksite ca 200 € kanti?
See viimati soovitatud Amazoni kell https://us.amazfit.com/products/amazfit-gtr-3 tundub täitsa asjalik, aga kas 2 aastat hiljem on see ka veel ajakohane?


Julgen ka amazfiti soovitada, mul esimene GTR toimetab kenasti edasi, isegi aku vastupidavus pole märgatavalt langenud selle pea 3 aastaga
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jannu
HV kasutaja

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2024 10:27:48 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:
Teema küll vähe vana, aga olen ka nutikella maailma ust enda jaoks avamas ning sooviks nõu.
Ehk saab keegi veel kasulikku infot.

Mida täna soovitaksite ca 200 € kanti?
See viimati soovitatud Amazoni kell https://us.amazfit.com/products/amazfit-gtr-3 tundub täitsa asjalik, aga kas 2 aastat hiljem on see ka veel ajakohane?

Amazfit on ikka puhas Hiina firma, seos Amazoniga puudub.

Endal oli kunagi pikalt Amazfit Stratos 1. Kõige hullem ei olnud ja selle raha eest oli asja küll, aga ütleks, et turul leidub töökindlamaid Hiina firmasid.
Hetkel poolteist aastat olnud Huawei Watch GT 3 Pro, üsna rahul, aga kindlasti leidub veel paremaid.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 12:56:55 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:
Teema küll vähe vana, aga olen ka nutikella maailma ust enda jaoks avamas ning sooviks nõu.
Ehk saab keegi veel kasulikku infot.

Mida täna soovitaksite ca 200 € kanti?
See viimati soovitatud Amazoni kell https://us.amazfit.com/products/amazfit-gtr-3 tundub täitsa asjalik, aga kas 2 aastat hiljem on see ka veel ajakohane?

Olen 1,5 aastat GTR3 Pro'd kasutanud ning on asju, mis on tal väga head ning asju, mis võiksid paremad olla. Omaduste poolest ei saa kurta - suudab trackida väga erinevaid spordialasid, erinevaid äppe ja funktsioone on ka üldiselt piisavalt, ekraan on terav ja ere ning aku kestab minul tavaliselt 10-11 päeva. Miinuspoolelt tooks välja selle, et tarkvarauuendused kadusid suhteliselt ruttu ära, seega midagi uut enam juurde ei tule ning vanu vigu ei parandata. Samuti on treeningu automaatne tracking suhteliselt ebatäpne (lähed jooksma ja ta saab alles 10 minuti pärast aru, et jooksed, või siis vastupidi - kõnnid rahulikult ja ta paneb kohe jooksutreeningu käima), ning puuduvad samasugused uhked äpid nagu Apple Watchi või WearOS kelladel. Samas, hinnaklass on ka vastav ning fakt, et ma ei pea igal öösel akut laadima korvab need pisikesed muud hädad.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007




sõnum 06.03.2024 20:16:27 vasta tsitaadiga

Tänud tagasiside eest!
Võtsin endale ka Amazfiti GTR-4'ja ligi.

Mõned puudused on tõesti, aga hind sellegipoolest väga atraktiivne ja olin nõus nendest loobuma (pole väga fancy app store, NFC'd ja wireless chargingut pole).

Samas aku on review'de järgi ikka väga hea, vajalikud sensorid olemas jne.
Hetkel tundub põnev uus maailm.

Kas keegi kaitsekile osas oskab soovitust jagada, peaks selle lisama või ei ole väga teemaks?
Ja kuidas keegi on harjunud kasutama, mulle tundub veider duši alla või ujuma kellaga minna, aga samas oleks põnev jälgida näiteks ujumist?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 21:52:30 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:

Ja kuidas keegi on harjunud kasutama, mulle tundub veider duši alla või ujuma kellaga minna, aga samas oleks põnev jälgida näiteks ujumist?
Veidruse osa ei oska kommenteerida, see on Su oma otsustada. Kell ise on piisavalt veekindel, et tootja soovitab kasutada ka ujumiseks.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007




sõnum 06.03.2024 22:14:18 vasta tsitaadiga

Igal juhul! Veider selle pärast, et varasemalt pole nutikella omanud ja olen harjunud käekella pigem moe-elemendina kasutama.
Selle pärast küsingi, et kuidas pikemaajalistel nutikella omanikel harjumused on - oleks huvitav kuulata, kuidas ja miks keegi kannab/ei kanna.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2024 22:18:29 vasta tsitaadiga

Kui nüüd igasugu enesepiinamisharrastused kõrvale jätta, kas siis on mõni teine kell soovitatud? Kell on ikka eelkõige ajanäitaja, aga miskipärast räägitakse põhiliselt ainult sellest, kui hea on nendega sporti teha. Vastupidav, hea akuga ja kena välimusega võiks olla sellegipoolest, GTR4 tundub enamvähem.
_________________
M: Apple Magic Keyboard with Touch ID ja Magic Trackpad 2
M: Tasakaaluliikur
M: Ryzen 2600/B450M/16GB/1TB/GTX1080/650W
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 247
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2024 00:38:07 vasta tsitaadiga

Ma olen nüüd üle 2 aasta Amazfit Bip'i (üle 6a vana mudel) igapäevaselt kandnud, kuigi ka varem ei olnud ikka väga kaua aega enam käekella regulaarselt kandnud. Krt, see on oma elementaarsuses siiani minu jaoks piisavalt hea! Just see mitte helendav, kuid siiski pidevalt nähtav selge ekraan.

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11083593#11083593

Meres ujumas olen käinud, saunas ja duši all võtan ära. Pesen aegajalt kella ja käepaela eraldi. Aku peab ikka sama aja mis algselt.

GTS 4 Mini tunduks kunagiseks asendajaks huvitav, aga selle OLED tahab vast ikka helendada pidevalt? Ma tegelikult ei oskagi väga midagi juurde tahta. SpO2 andur ehk?

Kui vaja kena kella, siis ma panen ikkagi mõne päris analoogkella käele. Digikella puhul ümmargust ekraani ja sellele manatud pseudo-osuteid ei pea otstarbekaks. See on nagu elektriautole suur radika iluvõre. Aga eks inimeste ilumõiste vajab harjumist.

Mine tea, võibolla proovin miski aeg Apple Watch'i (mis muidugi eeldaks ka telefoni vahetust) või Samsa või Huawei konkreetselt nutikellasid, aga telefoni nad ikkagi ei asendaks ja ega see päeva-kahe takka laadimine ausalt öelda väga ei ahvatle...
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2024 09:50:02 vasta tsitaadiga

Teema pealkiri on ju spordi-nutikell ehk esmalt tulebki paika panna prioriteedid, sest absoluutselt kogu ampluaad kõikvõimalikust funktsionaalsusest ei ole lihtsalt võimalik ühte kella perfektsuseni viimistletult ära mahutada, teatud aspektides tuleb alati pisut mööndusi teha (eriti piiratud eelarve puhul) ja seetõttu ongi pakutavate nutikate kellade spekter sedavõrd lai.

Minu jaoks näiteks on nutikella universaalsus üsna oluline, sest kell pole mulle enam ammu pelgalt ajanäitaja ja peab seetõttu oma olemasolu funktsionaalselt õigustama. Ei eeldagi, et kogu funktsionaalsus oleks võimalikust parim, kuid peab olema adekvaatsel tasemel. Välimuse osas olen üsna konservatiivne ja eeldan kellalt kella välimust, mitte mingi kosmonautikat.

Seetõttu olen seni juba aastaid Samsungi kellasid kasutanud ja üldjoontes võib olla rahul, kuigi antud teema eelarvesse päris ei mahu vähemalt minu valik, sest vajan ka LTE võimekkust ja need kellad on reeglina kallimad. Hetkel seisan kah valiku ees, kas võtta Watch6 Classic või oodata ära 7. seeria, et järsku tuleb siis taas Pro seeria pisut parema akuga nagu 5 Pro. 5. seeriat ei tahaks aga enam võtta ühe olulise nüansi tõttu, et alates 6. seeriast saab telefonide vahel vahetada ilma kella algseadistamata ja see oleks väga teretulnud funktsionaalsus.

_________________


viimati muutis DigeBeni 07.03.2024 11:36:02, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2024 10:33:33 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:

Kui vaja kena kella, siis ma panen ikkagi mõne päris analoogkella käele. Digikella puhul ümmargust ekraani ja sellele manatud pseudo-osuteid ei pea otstarbekaks. See on nagu elektriautole suur radika iluvõre. Aga eks inimeste ilumõiste vajab harjumist.
See on jah jumala napakas, et millegipärast on näiteks Androidiga kellad ümmargused. Aru ma ei saa, miks, kandilise peale mahub info märksa paremini.

Aga kui üldises mõttes kommenteerida, siis ma kasutasin millalgi ka hiiinakaid pikalt, neid "paelu" ja Amazfit Bip'i. No sai asjad tehtud, aga näiteks märjaks saades ei aidanud mingi ekraani lukustamine, ikka hakkas kell lollusi tegema, ujudes ka. Samas mõnekümne euro eest ei kurda. Kui aga ühel hetkel proovisin Apple Watchi - jah, teine hinna suurusjärk, aga see tulemus oli ikka muljetavaldav. Kell on kiire, mugav, usaldusväärne, äpid töötavad loogiliselt (jah, maitse asi), ei ole napakaid vigu integratsioonidel, kell ei kao ära randomiga. Kuna ma öösiti kella ei kanna, siis aku vastupidamisest pole vahet, kuna kas ta on mul kapi peal või kapi peal laadijas, vahet pole. Aga just see usaldusväärsus, see on hindamatu. Noh ja õuna asjade omavaheline integratsioon on ka väga äge, saab vajadusel kasvõi Knight Rideri stiilis kellaga telefonikõnesid teha - mis muide on väga mugav näiteks süüa tehes. Või kuidas saab eemal oleva telefoni meeldetuletuse kellalt kinni panna. Käe pealt Spotifyd juhtida (pole küll õunaga vist seotud, küllap on androididel ka see olemas). Väiksed detailid siin ja seal loevad.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2024 11:30:05 vasta tsitaadiga

Mul on aastaid olnud kasutusel põhikellana Amazfit T-Rex https://www.gsmarena.com/amazfit_t_rex-review-2113.php . Meenutab välimuselt Casio g-shock kella. Siiani olen rahul, aku peab endiselt nädalaid, isegi kui trackida mitu korda nädalas sportimist ja ka joostes GPS kasutamist. Kannan kella 24/7, pole ära võtnud ujumas käies, duši all ja paar korda on isegi ununenud sauna minnes peale. Ostsin ta tegelikult kunagi kaitseliidus õppustel käimiseks, aga nüüd kasutan igapäevakellana. Api tugi on siiani hea ja sporditegemisega ei jää hätta.
Viisakamatel üritustel käisin mingi aeg Mi-watchiga https://www.mi.com/global/product/mi-watch/ , vahepeal oli ka see igapäevaseks kasutamiseks, aga kuna häiris DND funktsioon (do not disturb) - põriseb/vibrab kui läheb DND peale ja maha minnes ütleb good morning ja hakkab nagu äratama, siis kell jäi peamiselt sahtlisse seisma. Muus osas oli viisakas ja aku pidas samamoodi nädalaid. Kvaliteet samas tundus tiba halvem kui Amazfiti omadel (saan võrrelda näiteks Amazfit Pace kellaga, mida kasutasin 4-5 aastat).
Miks ma pole liikunud Samsung või Apple toodete peale ongi just see aku halb pidamine. Kell on minu jaoks ikkagi kandmiseks ja no ei viitsi seda iga päev laadida.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aero
HV vaatleja

liitunud: 25.08.2008




sõnum 26.03.2024 17:31:23 vasta tsitaadiga

Ma olen kunagi kasutanud Garmini ja Suunto spordikelli, pulsivööga ja ilma. Suures plaanis kogu see trenni-info nii oluline ka pole. Fitbit Charge 3 võru sobis väga hästi. Asjalik äpp luges mu spordi kokku, jälgis und jne. Aku kestis vähemalt nädala. Charge 4 oli juba integreeritud gepsuga, aku ei kestnud. Mu charge 3 töötab endiselt, vaid paar puudust siginenud:
- displei eredus nõrgake ja paremaks ei saa. Tundub tarkvaraline probleem. Eredas päikeses ei näe kella;
- korduvalt unustas oma oskuse kõnede ja sõnumite peale vibrada. Selle sai resetiga korda aga lõpuks mulle täitsa sobis, et vait oli;

Kuna Google plaan on Fitbit tasapisi välja suretada, kolisin hiljuti Huawei GT3 Pro peale üle. Hindan 3 Pro titaankorpust ja safiirklaasi kõrgemalt kui GT4 pisut paremat veekindlust teraskorpuses, tavalise klaasiga. Mitu x nädalas kella laadida laiskus ei luba. Samsungi Apple jt kelladega, mis umbes 1 päeva kestavad, tekib minul küsimus - kes keda teenib? Kas kell omanikku või vastupidi.

Spordi träkkimise ootusi Huawei kellale ei maksa väga kõrgeks ajada. Nimekiri spordialadest on ilmatuma pikk ja saab veel juurdegi lisada ... aga pole mõtet. Paned näiteks tennise käima ja siis keset pingelist punkti hakkab su kell randmel põrisema, tähelepanu nõudma ja midagi jutustama pulsitsoonidest icon_smile.gif. Nõrgema närviga vastane purskab naerma ja ei suuda edasi mängida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2024 10:34:40 vasta tsitaadiga

Ka minu jaoks on rohkem kui kord nädalas kella laadimine sobimatu, seega endiselt kasutan oma Withings Scanwatchi. Minu kasutuse juures peab 10 - 20 päeva. Safiirklaas on endiselt suurepärane.
Aga...

Withingsi kui tootja kõige suurem nõrkus on viimasel ajal tarkvara kvaliteet.
Eelmisel aastal oli 2-3 kuud kui nad ei suutnud ära parandada Withings Android äpp'i, mis telefoni aku lihtsalt tühjaks tõmbas. Mitte küll päris kõikidel Android telefonidel, kuid piisavalt paljudel, et kisa kostaks taevani.
Tol ajal oli ainuke variant kas äpp eemaldada või otsida ja sideloadida vanem äpi versioon, millel veel viga polnud.

Sel aastal on juba mitu kuud probleem Apple telefoni omanikel (nähtavasti Withings ei diskrimineeri - peedistab nii õuna kui androidikasutajaid järgimööda). Teavitused ei jõua kella kui kell Apple telefoni küljes. Androidi kasutajatel seekord probleeme pole.
Kisa palju, ei oska öelda, kas praeguseks on lahendatud juba või ikka veel leiutavad.

Seega olen ringi vaadanud ja mõelnud, mis võiks olla järgmine, mille aku mõistuse piires peaks ja mis oleks norm tootja mudelivalikust ehk stabiilsus tagatud.
Hetkel on mõttes Garmini mustvalge ekraaniga mudelid, mis annaks pika akupidamise ning lisaväärtusena ka Garmin Pay:
https://www.gpseesti.ee/kasigps-metsa-merele/seiklus/seikluskell-garmin-instinct-2x-solar:graphite

Kas siin leidub Instinct 2X kasutajaid, kes viitsiks muljetada?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2024 12:33:38 vasta tsitaadiga

aero kirjutas:
Samsungi Apple jt kelladega, mis umbes 1 päeva kestavad, tekib minul küsimus - kes keda teenib? Kas kell omanikku või vastupidi.
Ma arvasin kunagi sama ning eks oleneb eesmärkidest. Odavad Huami jms kellad olid ikkagi ebausaldusväärsed, tarkvara veider, spordirežiimid töötasid kuidas kunagi ning oli napakaid vigu. Millalgi mõtlesin, et prooviks õuna kella - nign see on lausa hämmastav, kui hea mõni vidinas olla võib. Elu on lill... see on pikk nimekiri, kui palju nuti-pluti asju üle Apple vidinate mugavalt kokku töötavad, trenni osa on väga hea, tarkvara ei tõrgu, ühtegi napakat viga pole. Ning aku osas pole vahet, kuna öösiti kella ei kanna ning kas ta on mu laua peal või laua peal laadimas, vahet pole. Eks on ka vahepealseid variante näiteks Garminilt, kus aku peab kauem ja nutikus on okei.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Spordi-/nutikellade ostuabi mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.