Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Mänguroolid Linuxis mängimiseks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.07.2020 00:31:23 Mänguroolid Linuxis mängimiseks vasta tsitaadiga

On vahest kellelgi mõtteid rooli osas? Midagi, mis oleks sätitav ja laseks ka Linuxis autot mugavalt juhtida?

Mul on mingi iidne Gembirdi rool, maksis kunagi 18 eurot. Windowsi all sai Euro Truck Simulator 2008-s seda rooli sättida üsna
kenasti. Kuid Linuxis nagu ei saaks nii hästi. ETS töötab Linuxis läbi Wine (mänguarvuti on Toshiba L850 läpakas). Kuid rooliga on mingi probleem. Juhitavus on tiba kehvem ja avariid tulevad kergemini. Roolipöörde mittelineaarsust ei saa nii laialt sättida, kui sai Winni all. Ja nii tuleb järskudes kurvides sõita aeglasemalt, et teele jääda.
Tõeliselt hea rool on ilmselt kallis lõbu, aga ehk on teemast abi neilegi, kellel on raha nagu ratsahobuse teadagi mida icon_smile.gif Mina vaataks, kui odavalt saab rooli, mis on veidigi parem mu praegusest Gembirdist. Pedaalid võiks olla paremad. Gembirdil on need vist lülititega, mootori pöördeid sujuvalt valida ei saa. Kasvõi kergelt vajutan, kohe lendavad pöörded lõppu, otsekui oleks pedaali asemel klahvi kasutanud.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 15.07.2020 10:15:03 vasta tsitaadiga

Ma mängiks Wini peal. Tugi parem lihtsalt - desktopilinux on nišivärk (mõni protsent), mängurite osa sellest veel pisem.

Kui DIY huvitab, tõenäoliselt annaks su rooli/pedaale ümber ehitada. Odavam kui uute ja kallite asjade soetamine.

asendad kontrolleri teisega
vt näiteks http://www.leobodnar.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=94&products_id=180

ja asendad vajalikes kohtades lülitid potentsiomeetritega et saada sujuvat muutust. Kontra on joysticki jaoks aga ei näe miks ei võiks rooli selle taha sättida. Boonusena võid roolile igasuguseid custom-lüliteid jms juurde ühendada - kontrolleril ruumi jätkub (ca 30 lüliti tugi). Et sel on märgitud ka Android'i toetus, peaks töötama ka tavalise Linuxiga.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.07.2020 14:38:56 vasta tsitaadiga

Microsoft SideWinder force feedback rool võiks olla omajagu parem sellest, mis sul on.
See oli omal ajal suht ok rool. Optilise anduriga, mitte potekaga. Seega on alati täpne ja ei kulu aja jooksul ära. Force Feedback on ka boonuseks (kas linuxis töötab, ei tea - lisaküsimus on kas läbi Wine ka töötab).
Kindlasti ei küündi see Logitechi G25+ seeria roolide tasemele, kuid budget kategoorias on suht ok asi.
Sellise rooli võiks täna suht odavalt kätte saada ma usun, kui kellelgi veel alles on.

Mul omal on ka see rool kuskil olemas. Pole seda palju aastaid kasutanud, nagu ka windowsit ja muid microsofti asju.
Teoreetiliselt saan linuxi all seda katsetada, kui üles leian.

DIY soovitus võib ka täitsa pädeda aga soovitatud board on üle mõistuse kallis. £50 eest peaks saama enamvähem mõistliku rooli. Ma usun, et selle sidewider rooligi võib selle raha eest saada, kui mitte odavamalt.
DIY teed minnes võtaks mina pigem paari eurose Arduino, millel on USB emuleerimise võimalus (atmega32u4). Sinna saab veidi koodi kirjutada (või võtta valmis asi: https://github.com/MHeironimus/ArduinoJoystickLibrary) ja ühendada külge nii palju telgi/nuppe kui soovid või kui palju konkreetne Arduino võimaldab. Siis on sul ka võimalus koodi ise muuta, et käituks nii nagu soovid.
Telg (axis) on põhimõtteliselt lihtsalt potekas, mis ühendub arduino analog sisendi külge ja teist otsa pidi rooli või pedaali külge.
Nupp on lihtsalt lüliti, mis ühendub arduino digital sisendi külge.
Juppide eelarve peaks jääma 10€ kanti, kui kõik otse hiinast tellida. Vana rooli mehaanika saaks ära kasutada ja seda ei pea ise uuesti leiutama.
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 15.07.2020 14:55:24 vasta tsitaadiga

Logitech MOMO on ka päris hea rool, müüdi siin mõni aeg tagasi 20-30€ hindadega. Linuxiga pole proovinud.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.07.2020 16:56:08 vasta tsitaadiga

Sidewider toimib linuxis küll. Isegi force feedback mingi määral toimib. Just proovisin.
Wine32 all ei näinud joystickut. Võimalik, et mingid 32bit libraryd on mul puudu. Wine64 all on kõik ilusti näha, lausa kahte joystikut näitas, Sama seade js ja event variant. js on vana joysticku interface ja seda võiks vältida, evdev uuem ja paindlikum.
Deadzone õnnestus ka ära kaodata.

Proovisin Wine64 5.12 all Live For Speed mängida korra. Kõik toimis. Force feedback on kuidagi nõrk ja väga vähe annab feedbacki isegi kui see põhja keerata, aga midagi annab.
Rool töötab ilusti ja väga täpselt.

EDIT:
Logitech G25 töötab ka linuxis ilusti (ja on ka päris kallis), sellega ma oma automänge hetkel mängingi. Ma eeldan, et Logitech MOMO töötab ka.

Põhimõtteliselt kui osta mõni vanem suht ok rool, siis peaksid saama palju parema tulemuse kui praegu. Raha väga palju ilmselt kulutama ei pea.
ForceFeedback roolid on üldiselt paremad ja on oluliselt rohkem nagu päris auto tunne. Lihtsalt vedruga tagasi tõmbavad asjad on suht jamad - kuigi eelarve mõttes rahakotisõbralikumad.
On/Off pedaalid on igal juhul täiesti EI! Sellega mõistlikult sõita ei saa. Ühelgi mõistlikul roolil pole sellist asja.

Pane kuulutus ostu alla, et ostad odava force feedback rooli ja vaata mida pakutakse.
Ma võin ka ehk kaaluda oma sidewinder rooli müümist... kuigi ma pole hetkel 100% kindel, et tahan seda müüa.

Või siis tõesti DIY tee ette võtta ja mingi mikrokontrolleri peal teha ise uus elektroonika osa praegusele roolile ja pedaalid potekate peale. Saab ka veidi parem. Nuppe saad ka juurde lisada. Simulaatoreid mängides pole kunagi nuppe liiga palju.

EDIT2:
Võid ka proovida evdev seadme puhul deadzone ära kaodata, kui see on mingil põhjusel olemas (sidewinderi puhul oli, G25 puhul ei olnud)
Kui driveri poolel on juba mingi deadzone ja lisaks tekitab ka mäng mingi deadzone, siis tekib olukord, kus rooli peab suht palju pöörama enne kui rattad keerama hakkavad, mis teebki suurel kiirusel täpselt sõitmise võimatuks.
Tõmba kõik deadzone asjad nulli ja proovi siis, ka mängus sees.

Deadzone mõte on selles, et kehvad potekad pole teab mis täpsed ja rooli keskasend pole väga täpne. Tekitades sinna väikse "surnud tsooni", sõidab auto sirgelt kui rool on keskel, ei kaldu vaikselt ühele poole või teisele poole ega tõmble kui potekas segast paneb veidi.
Selle asja kõrvalmõju on, et ei saa teha väga väikseid korrektuure sigelt sõites.

evdev-joystick tuleb joystick nimelisest pakist debiani/ubuntu puhul
http://manpages.ubuntu.com/manpages/bionic/man1/evdev-joystick.1.html
Näita hetke kalibreeringu infot:
evdev-joystick --showcal <device>

Kui seal on flatness midagi muud kui 0, siis on deadzone.

Deadzone nullimine:
evdev-joystick --evdev <device> --axis <number> --deadzone 0

Kui jätad --axis parameetri ära, tõmmatakse kõikide axiste deadzone nulli.

Kus <device> on
/device/input/by-id/<sinu joystick>-event-joystick
Minu G25 puhul näiteks:
/dev/input/by-id/usb-046d_G25_Racing_Wheel-event-joystick
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.07.2020 07:11:18 vasta tsitaadiga

Mängu seadetes on rooli deadzone null jah, aga reaalselt siiski see mõne kraadi jagu eksisteerib. See las olla. Pigem segab lineaarse ala väike ulatus. Järsemates kurvides tuleb väga ettevaatlikult keerata, et ei läheks piirini, kus ekraanil auto rool julmalt edasi kerima hakkab ja teelt välja viib. Ja kurvid tuleb läbida aeglaselt, sest mingist piirist kiiremal sõidul jääb lineaarse tsooni ulatusest väheks - lineaarses alas pöörab auto suuremal kiirusel laugemalt (nagu oleks alajuhitav) ja siis ei tea iial ette, kas jään teele. Mittelineaarse ala peale minnes läheb sõit julmalt võssa.
Linuxis mängides olen kohanud ka sellist nalja, et kui kurvis kiirendan, siis peale kurvi rooli otseks tagasi lastes auto ei hakka otse sõitma, vaid pöörab edasi. Aitab vaid korraks gaasi mahavõtmine, kui jõuan õigeaegselt reageerida. Seda juhtub miskipärast maanteeviaduktide pealesõitudel.

Meenub, et kunagi oli saadaval eestikeelseid õpetusi potekatest pedaalide ehitamisel COM-pordi külge. Polnud mingit aktiivelektroonikat vahele vaja. Ainult potekad ja mõni takisti. COM-pordiga lauaarvuteid on veel palju liikumas.

Rool on mul Gembird STR-Raceforce: https://www.gmb.nl/item.aspx?id=2809

Panin Synapticust peale pakid Joystick ja jstest-gtk. Selle all saab rooli ja pulti kalibreerida. Kuid sellega kaasnes huvitav asi - rool hakkas osaliselt
käituma hiire moodi. Rooli ja pedaali liikumised liigutavad kursorit ja, mis väga segab, toovad mängu sisse kõrvalisi asju. Näiteks gaasipedaali vajutus küll tõstab mootori pöördeid ja suunab samaaegselt vaadet üles, piduripedaal aga alla, rool suunab vaadet küljelt küljele. Ehk siis rool võttis üle tegevusi, mida ma muidu teen vaid hiirega.
Evdevi tuleb uurida, see ei ole kahjuks deb. pakina ja need tar.gz installikad on mul alati miskitmoodi probleemsed olnud.

Kuid selle Joystick vahendiga selgus tõsiasi, et pedaalid on siiski potekatega. Lihtsalt miskipärast ei saa ei Windowsi ega Linuxi all gaasiandmist sujuvaks sättida, ikka käitub, nagu oleks pedaalil lüliti. Vahet pole, kas rool on analoog- või digitaalmodes. Nüüd lähemalt uurides avastasin - kui auto seisab ja käik on neutraalis, saab mootori pöördeid mingis ulatuses sujuvalt valida. Pedaali saab suruda mingis ulatuses enne, kui mootor pöörded äkki üles võtab. See, tõsi küll, juhtub juba kusagil poole vajutuse peal. Kui käik on sees, kaob seegi efekt ja mootor võtab pöörded üles järsku olenemata pedaali asendist. Kuna Joystick tekitas kõrvalisi, segavaid asju, pidin ta maha installima.

EDIT: Tirisin Steami kaudu Euro Truck Simulator 2 demo. Jookseb kenasti, vaated on ulmelised. Kuid rool on kehvema käitumisega. Peale surnud tsooni pöörab järsemalt ja seetõttu on üle 50 km/h üsna ohtlik sõita. Ka sirgel teel suuna korrigeerimine kipub minema üsna järsuks, vahel on tunne, nagu rooliksin klahvidega.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 16.07.2020 07:50:14 vasta tsitaadiga

kas windowsis rooli driverid lasid peale? windowsi enda generic driverid ek pruugi nii keerulise seadeldisega hakkama saada.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.07.2020 07:39:01 vasta tsitaadiga

Winni all panin plaadilt draiverid peale, ei olnud vahet märgata. Nüüd avastasin, et ETS 2 seadetes saab rooli siiski päris mõnusaks seada. Tuli sättida juhtimise tundlikkust jne. Nüüd võib täitsa nautida, on võimalik teha sujuvaid pöördeid ja minna 50-ga läbi üsna vingete kurvide.

EDIT: Hetkel Win7 ja poest ostetud ETS 2 Platinum Collection. Rooli draiverite plaati ma ei kasutanud, sellegipoolest sain ma rooli seada väga normaalseks ja sõita on marudamalt mõnus. Kuid mingil hetkel võiks veel Linuxil edasi proovida. Kiiksuga huvi lihtsalt.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Mänguroolid Linuxis mängimiseks
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.