Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Teie õnnetused arvutiga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 89, 90, 91  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Anonüümne
HV kasutaja
Anonüümne

liitunud: 14.03.2002




sõnum 24.04.2002 12:10:00 vasta tsitaadiga

Ahjaa, tinutamise kohta veel niipalju, et ei soovitaks eriti tinutada juhet, mille teine ots on kuskil küljes.
Kord noorena keevitasin sellise juhtme pistikut, mille teine ots oli helikaardi line outis. Kaart pärast enam häält ei teind. Lõppvõim kärssas läbi. Aga noh kerge tuhnimine elektroonikakataloogides ja sai üks kivike riiulisvedeleva vene analoogi vastu vahetatud ja hakkas jälle kärama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
susi
HV veteran

liitunud: 24.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2002 12:44:00 vasta tsitaadiga

kunagi tekkis probleem, et cd seade ei viitsinud eriti plaate enam lugeda, no mis siis ikka puhastada vaja. masin laiali ja siis sai eriti ettevaatlikult puhastatud - cd seadme läätse. pärast siis panin masina uuesti kokku ja vool taha ja käima. esialgu tundus kõik ok olevat. kuid mõne aja pärast avastasin, et cd seadet pole vindoosas. ja selline it spets nagu ma olin kohe uurima, et mis värk on ..... sahtel sõidab ja tulukesedki vilguvad, aga vinnis seadet pole. väike värin juba sees, et nüüd keerasin midagi p*****. siis kukkusin möllama - add new hardware wizard käima - ei midagi. siis biossis detectima - ei midagi. vaatan kaableid - kõik nagu korras. siis kui olin tükk aega rapsinud avastasin, et f*** emaplaadilt siiski ide kaablil pistik pisut viltu pesas. surusin õigeks ja asi ok.

nii et vahest võib mõne lihtsa asja eriti keeruliseks ajada.

nüüd siis natuke uuem nn õnnetus. sai pisut arvuti korpust moditud ja mõtlesin, et oleks kah popp ja pistaks mõned dioodid masinasse juurde. noh - ilusat valgustust või nii. sai siis ära retsitud üks auto pidurituli (dioodidega). kinnitasin, siis selle dioodi liistu 2e poolse teibiga ajutiselt korpuse tagumise seina külge (pci kaartide vahele). idee oli, et valgustaks korpuse ees olevat venti, et kui töötab oleks selline ilus ja punane. ja oligi ilus ja punane. panin masina kokku ja imetlesin pisut .... järsku käis plõks ja see liist kukkus tv kaardi peale ... masin lülitus kohe nn lambist välja. ma kohe automaatsel rabasin voolu kaabli tagant ära ja siis mõtlesin ....... vaikselt arvutasin, et kui palju pappi siis nüüd tuulde lendas. mõne aja pärast pistsin juhtme järgi ja masin käima ... ennäe buudib. jõuab siis vindoosasse ja veateade, et hiirt pole. no selge, midagi ikka keeras p*****. aga õnneks oli hiire pistik pisut pesast väljas. see jama lõppes ainult väikese ehmatusega .... õnneks.

nagu juba palju öeldud, et tegijatel juhtub nii mõndagi.
Kommentaarid: 258 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Levis
HV vaatleja
Levis

liitunud: 18.02.2002




sõnum 24.04.2002 12:58:00 vasta tsitaadiga

Läksin HDD'ostma. (40GB IMB 7500 - hiljem selgus, et need on üsna ebastabiilsed hdd'd.).
Arvuti salongini oli nii umbes 1km.
Panin siis kodus rulluisud jalga ja kihutasin poodi(suvel muidugi). Seal koperdasin uiskudega uksest sisse ja ostsin hdd ära! Hakkasin siis koju sõitma, ühes käes hdd. Ühest kõnnitee servast alla astudes sattus jalg asfalti konarlusele ja nii... ma tegin õhulennu. Hdd, mis oli õhukeses kilepakendis lendas 3m kõrgusele ja prantsatas keset sõiduteed.. prõmmaki.

Närv oli üsna must... läksin koju, panin Hdd masinasse ja näe imet - kõik töötas. Ainult nüüd talvel (pool aastat hiljem) hakkas hdd tegema suh-suh-suh ja keeldus edasi töötamast. Viisin Hdd garantiisse (pohhult selle sama lömmis pakendiga) ja nädala pärast sain uue Hdd. Mis seni (ptüiptüiptüi) töötab normaalselt.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fort
HV kasutaja
fort

liitunud: 09.11.2001




sõnum 24.04.2002 13:39:00 vasta tsitaadiga

enne Tartu VP toimumist oli vaja masin ilusti puhtaks ja läikima saada ning juhtmed kastis korralikult paigutada. koprus oli ilusti lapiti põrandal, töötas. asetasid IDE kaableid küll nii ja naapidi, kui korraga käis kõva raks ja portsessori ventilaatori 2 tiivikut lendas välja. FDD kaabli üks plastmass jublakas oli kogemata liiga ohtlikusse asendisse tõugatud - esimene asjana haarasin voolujuhtmest. hiljem tekkis paanika ja viha, et hea loll ma ikka olen.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.04.2002 13:45:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

24.04.2002 14:39 fort kirjutas:
enne Tartu VP toimumist oli vaja masin ilusti puhtaks ja läikima saada ning juhtmed kastis korralikult paigutada. koprus oli ilusti lapiti põrandal, töötas. asetasid IDE kaableid küll nii ja naapidi, kui korraga käis kõva raks ja portsessori ventilaatori 2 tiivikut lendas välja. FDD kaabli üks plastmass jublakas oli kogemata liiga ohtlikusse asendisse tõugatud - esimene asjana haarasin voolujuhtmest. hiljem tekkis paanika ja viha, et hea loll ma ikka olen.

Sa pühadevahe, mis kurjavaimu pärast pidi masin puhastamise ajal töötama? Kaablite sättimise ajal töötama? See vihjab soovile masinast lahti saada!
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fort
HV kasutaja
fort

liitunud: 09.11.2001




sõnum 24.04.2002 14:47:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

24.04.2002 14:45 XYZ kirjutas:
tsitaat:

24.04.2002 14:39 fort kirjutas:
enne Tartu VP toimumist oli vaja masin ilusti puhtaks ja läikima saada ning juhtmed kastis korralikult paigutada. koprus oli ilusti lapiti põrandal, töötas. asetasid IDE kaableid küll nii ja naapidi, kui korraga käis kõva raks ja portsessori ventilaatori 2 tiivikut lendas välja. FDD kaabli üks plastmass jublakas oli kogemata liiga ohtlikusse asendisse tõugatud - esimene asjana haarasin voolujuhtmest. hiljem tekkis paanika ja viha, et hea loll ma ikka olen.

Sa pühadevahe, mis kurjavaimu pärast pidi masin puhastamise ajal töötama? Kaablite sättimise ajal töötama? See vihjab soovile masinast lahti saada!


ei uskunud, et nii mahukas töö ette võetakse ja aega oli ka suht vähe. nii tunnike enne teele asumist. esimene VP õhtu läkski luhta. järgmine päev veeretasin ennast rõõmsalt K-Saluuni ja ostsin uue jahutuse.
niisugune asi nagu lühiste tekitamine mingi lahti ulatuva juhtme otsast oli varem täitsa tavaline icon_wink.gif ikka jäi mingi ventilaatori juhe ripakile. LAKS ja masin teeb ise restardi. nüüdseks on vigadest õpitud ja igale poole kaitsevõred peale pandud.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2002 15:03:00 vasta tsitaadiga

mul juhtus miski vanema arvutiga selline neali, et lasin vindiga graafika lyhisesse.. pilti see kaart enam ei n2idanud.. aga mobo j2i korda.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raven
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2001




sõnum 24.04.2002 15:49:00 vasta tsitaadiga

Nii... minu esimene äpardus riistvara vallas võttis küll peaaegu sita püksi. Aeg oli siis '98 ja ma oma esimese, tuttuue arvutikomplekti omanik. Kuna tarkvara sutskimine muutus pikapeale igavaks, sai korpus lahti kruvitud ja sisuga esmakordselt tutvust tehtud - näen, et mingi krdi juhe ripub rsk, jumper otsas ning mobol on särab üks isane pistik! No davai, sai ühendus tehtud, korpus kinni kruvitud ja laksasin voolu sisse... ootasin... ootasin veel... pilti ei tulnud, vent undas ja korpuse vahelt immitses musta suitsu:) kähku sai juhe seinast tõmmatud ning kindlaks tehtud, et tegemist oli prose jahutuse toitejuhtmega:) õnneks jäi kõik siiski terveks ning välja pidin vahetama juhtme, mille isolatsioon ära põles:)
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2002 16:06:00 vasta tsitaadiga

Ehitasin hiljuti masinale lüliti, millest siis vendid 12V või 7V sai panna. igatahes olid nii 5V kui ka 12V juhe korpuse vahele surutud mingil põhjusel ja isolatsioon oli viga saanud, ning mõlemad või vähemalt üks neist oli korpusega ühenduses. Käimapanekul tuli pahmakas suitsu ja kõrbehais.
Õnneks muud hullu ei juhtunud, kui isepaigaldatud juhtmetel põles kohati isolatsioon maha.
On olnud ka muid lakse, kus tundub, et miski nüüd läks.
Vastik tunne on küll, kui miskit juhtub, esimene mõte on no krt oli nüüd vaja siis hakata seda torkima.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anonüümne
HV kasutaja
Anonüümne

liitunud: 14.03.2002




sõnum 24.04.2002 16:11:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

24.04.2002 16:49 raven kirjutas:
...välja pidin vahetama juhtme, mille isolatsioon ära põles:)


Kunagi kahe SBLive ühendamisega jamades õnnestus ka paar korda suits kastist üles saada, tulemuseks 2 täiesti ärasulanud cdrommi kaablite isolatsiooni (nendega oli hea digisignaale ühendada). Tuleb ikka enne uurida kuidaspidi pinne loetakse. Aga kaardid elutsesid ilusti edasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tommionu
tubli telepoiss
tubli telepoiss
tommionu

liitunud: 17.11.2001




sõnum 25.04.2002 06:17:00 vasta tsitaadiga

enda asjadega juhtunud otseselt ei ole midagi ... ptüi-ptüi-ptüi.
aga kunagi ammu, kui onu usast tagasi tuli, siis osa palgast (1000$) kulutas ta läppari peale (poisile tõi nintendo gameboy -> oi mis unetud ööd sai sellega mööda saadetud Zeldat tagudes ->> üks esimesi mänge, mille läbimängimiseks kulus pea pool aastat vahelduva eduga - oli selline RPG taoline pela questide jm sellisega) -> selline läppar oli tol ajal ikke sigavinge - Compaq'i 486 sx ~20MHz või oli see 33MHz ja 4 mega mälu oli ja 200MB vint, molu oli aint must-valge (kõige kõvem desktop või tower, mille taga muidu sai oldud, oli samuti tollal mingi sellist sorti asjandus). aga muidugi oli vaja seda imepilli piinama hakata.
esimene asi mis p***se sai keeratud oli mingi suht norm kalender-märkmik - mingi viirus tegi oma töö icon_smile.gif ja NAV mis pääl oli, oli updatemata ja seepärast siis juhtus nii ...
teine asi oli see, et file-exploreris (mingi win oli aga ver. eip mäleta) oli tekkinud mingi imelik kataloog. mõtlesin, et kustutan ära, aga systeemis oli mingi räme kamm sees ja selle kataloogi kustutamisega hakkas millegipärast kogu ketast kustutama. sain asjast kohe aru, sest asi alustas windows kataloogist icon_cool.gif
pärast hakkasin mälu järgi restoremam, osad faili nimed läksid täppi osad mitte icon_razz.gif - ja nüüd longas asi juba päris kõvasti icon_wink.gif
tänu sellele kadusid PCMCIA jubinad ja sound ja mingid systeemi failid veel icon_biggrin.gif
aga enne, kui veel asi peeti sai keeratud, sai aku (duracell oma) tuksi keeratud icon_smile.gif
sai sellist mängu nagu su25 mängitud ... aga power'i kabla sai kehvasti ühendatud ... mingi hetk siis ütles, et ole hea mees ja hakka laadima või kontrolli oma kaabeldust ... kuna mäng oli nii huvitvas faasis, siis ei pööranud erilist tähelepanu sellele, logistasin taga tiba power-kabla ja panin edasi ja siis ühel heal hetkel oligi pilt taskus. aku sai tühjaks põhimõtteliselt mängitud icon_smile.gif
ja enam peale seda aku korralikult enam vastu ei pidanudki ... ni 10 mintsa, ja juba tahtis laadimist :grin:

[ Seda sõnumit muutis: tommionu on 25.04.2002 07:20 ]
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anonüümne
HV kasutaja
Anonüümne

liitunud: 14.03.2002




sõnum 25.04.2002 11:28:00 vasta tsitaadiga

Üks paras õnnetus oli ka esimene Windows, mis tuli. 386 peal (kõva sõna, mujal olid igalpool veel 286d) isa tööjuures sai ka seda imeasja vaadatud, aga kasutada teda küll ei saanud, kogu aeg jooksis pange. Juba failide nimekirja näitamine või mis veel hullem scrollimine, käis tal üle mõne sekundi üle jõu. Aga ega keegi ei osanud temaga midagi teha ka.
Kõik asutuse tädid ei teinud algul sülle sadanud arvutitega muud kui püstitasid Totrusega(tm) üksteisevõidu rekordeid icon_smile.gif (Parim tetrise variant mis ma näinud olen, btw)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
myxzel
HV kasutaja
myxzel

liitunud: 14.02.2002




sõnum 25.04.2002 11:57:00 vasta tsitaadiga

PS! Kui hakkate kunagi modemit vahetama/asendama vms. ühendage kindlast liin modemi tagant ära - lasin ükskord mobo sedamoodi läbi, et liin jäi taha ja mingil hetkel naeris mõnus surakas läbi minu näpu modemist mobo külge - tagajärg oli arvatav...

_________________
CNC frees, 3D print, 3D modelleerimine ja joonestamine.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.04.2002 12:21:00 vasta tsitaadiga

Kas see modem ise jäi seejuures terveks??? Mul oleks kõvad kahtlused selle korrasoleku suhtes üleüldse. Juhtus ta ka veel toitepinge all olema?
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tommionu
tubli telepoiss
tubli telepoiss
tommionu

liitunud: 17.11.2001




sõnum 25.04.2002 12:48:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

25.04.2002 12:28 Anonüümne kirjutas:
Üks paras õnnetus oli ka esimene Windows, mis tuli. 386 peal (kõva sõna, mujal olid igalpool veel 286d) isa tööjuures sai ka seda imeasja vaadatud, aga kasutada teda küll ei saanud, kogu aeg jooksis pange. Juba failide nimekirja näitamine või mis veel hullem scrollimine, käis tal üle mõne sekundi üle jõu. Aga ega keegi ei osanud temaga midagi teha ka.
Kõik asutuse tädid ei teinud algul sülle sadanud arvutitega muud kui püstitasid Totrusega(tm) üksteisevõidu rekordeid icon_smile.gif (Parim tetrise variant mis ma näinud olen, btw)


ojaaa ... ma olen näinud "3d" (jooned moodustasid igasugu kuupe ristkülikuid tahukaid jms x-ruumilisi asju) tetrise varianti ja see joosis dos'is ja masinaks oli inteli 8086 (kõvasti lahjem kui 286), ja molu oli veel see kena rohekate toonidega icon_smile.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 25.04.2002 12:54:00 vasta tsitaadiga

oli kord tahtmine scsi ketas masinasse panna. avastasin toreda kaardikese sahtlipõhjast, pistsin arvutisse ühendasin kaablid, terminaatorid, vaatasin lun'id üle - kõik ok. aga kui voolu sisse lülitasin, tuli korpuse vahelt paksu tossu. ega muud kui vool kiirelt välja. selgus, et scsi kaabel oli täiega ära suland. lähemal uurimisel selgus, et scsi kaardiks peetu oli hoopis pc'sse lisatava pcmcia kaardiseadme kaart, mille ühenduspesad scsi omadega identsed. sihuke lugu siis, tuba haises tükk aega veel..
tagasi üles
catman
HV kasutaja
catman

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.04.2002 13:25:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

25.04.2002 13:48 tommionu kirjutas:
ojaaa ... ma olen näinud "3d" (jooned moodustasid igasugu kuupe ristkülikuid tahukaid jms x-ruumilisi asju) tetrise varianti ja see joosis dos'is ja masinaks oli inteli 8086 (kõvasti lahjem kui 286), ja molu oli veel see kena rohekate toonidega icon_smile.gif

See oli igavesti lahe mäng. Mõnuslat raske ja huvitav, parem kui tavalised tetrised.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
külaline







sõnum 26.04.2002 14:02:00 vasta tsitaadiga

Mõtesin siin, et võiks ka siis mõned juhtumised jutustada:

Minu arvuti kogemused said alguse vist aastast 1992, kui täpselt mäletan. Isa oli just Venemaalt toonud uue vinge 386, kus oli 80 MB vinti sees ja noh igati tuus asi. Värviline moni ja puha. Sai siis sellega ikka kõvasti pelatud. Ei mäletagi mis mänge kõik sai pelatud. LHX, prehistorik...no igatahes üks hullem kui teine. Nimelt eks need kõik olid ikka suht sellised klaveri klõbistamise pelad. Kui üks pela oli eriti hull(või mina läksin selle pela peale hulluks)igatahes sai seda mängu nii kaua taotud, et klaver ütles üles. Space oli nii läbi pekstud,et enam üles ka ei tulnud. Sain sõimata kui palju ja 3 kuud mängu keeldu, sest see klaver maksis oma varanduse icon_razz.gif.

Teine asi mida sai välja vahetatud oli videokaart, mis vastavalt spetsialistide jutujärgi oli viiruste poolt räsitud, sest osad värvid olid lännud kuhugi rändama. Mingi sinine või midagi taolist. Jälle mõned kuud mängu keeldu.LOL

Kõige pullim aga oli see, kui aastal 96 sai tehtud LAN-partit. Mina oma näruse 486DX2-80, 20 MB vindi peale oli mahutatud quake. Pildi suurus oli kokku surutud ekraani keskele 100*100 maksimumi peale ja pilt siis ka tõksus.

Selle 486 peale sai hiljem ka win 98 installitud, kui 1.6 GB vint sai ostetud. Eriti naljakas selle installi juures oli see, et asi oli aeglane aga, miks, sest olin unustanud turbo nupu alla vajutada. Naljakad asjad need turbo nupud.
2h-install muutus 1.5 h-ks.

Samas jäin sellest WD ilma, kui sõbra juurest tahtsin tuua igast stuffi. Panin tema arvutisse panen igast asju sinna ja võtsin välja. Mõne aja pärast tahtsin uuesti panna aga kui arvuti tööle panin, nii vint hakkas tegema tõka-tõka-tõka nagu oleks hambad kurkku löödud. Ja niiviis oligi selle vindi elupäevad läbi. Siis sai diski pealt mitu kuud Retalit pelatud. LOL

Aga mis kõige lahedam oli selle vindiga, et mulle meeldis igast progesid näppida ja vaadata, mida teevad. Ja nõnna sai seda vinti oma 10-15 korda formaaditud selle 3 kuu aja sees, kui tal veel elus oli. Igast disk utilitid ja fdiskid ja ma ei tea mis asjad veel. Aga igakord, kui midagi tegin ja arvuti kinni jooksis käis kuum judin üle selja, sest võis täiesti olla, et enam üles ei tulnud vaid nõudis, et sisestakisn mingi boot diski.

Kui sai jõutud pentiumi klassi ja kiirused tõusid märgatavalt, siis sai ka igast asju proovitud ja tehtud ning probleeme oli ikka väga palju.
Alates sellest, et ühel päeval lihtsalt arvuti tööle ei läinud. Otsid viga, ei leia. Lammutad arvuti täiesti laiali ja paned uuesti kokku ning vahepeal pühid tolmust kõik kohad puhtaks aga ei kipu ega kõppu veast. Viskad käega, kui juba 5 h on möödas.
Vaatad telkut ja loed raamatud, samal ajal silmanurgast vaatad arvutit, et tahaks teisega ikka jännata. Proovid nuppu, et kas läheb. Ei lähe...raputad arvutit. Ja ennäe arvuti läheb tööle. Ja nõnna sai arvuti korda, kuni järgmise korrani.

Nagu mulle ikka meeldib igast utitliite näppida olin ma ka selle kalla vist aastal 99. Näpisin nii kaua igast utiliite kuni emme ütles üles. Oi kus oli alles soe tunne. sihuke tunne nagu oleks maratoni jooksnud. Emme oli vähem, kui aasta vana ja selle sai ostetud ühe MicroLinki vana käest! Mõtlesime, et kas saame välja vahetada või mitte. No mis ikka, sai mees üles otsitud. Kui lubas selle emme eest ainult 500 kompensatsiooni. Nõnna pidime ise 2000 kr juurde panema, et saada Abit BF6, mis on mul sellest ajast saadik. Küll on hea emme. cel 800 jookseb 1066 Mhz. ja saaks veel juurde keerata kuni 200 MHz siinil aga ei viitsi keevitada.

Selle aja jooksul, kui mul n.ö. pentium oli mingi aastast 98. Oli mul windowsiga alatasa mingi error. Error error error, kuni lõpuks otsustasin osta endale juurde Mälu. PQI-166 ja teised juustud arvutist välja. Müüsin oma naabripoisile. Olin ilgelt jäpi oma 256 MB-ga.800 kr maksin icon_smile.gif. Ja mis veel huvitavam, errorid kadusid.
Kuid naabirpoisil olid silmad nuttu täis, sest tema arvuti hakkas iga tunni tagant kokku jooksma ja erroreid viskama. Huvitav miks? LOL

Aega läks mööda, sai endale 486 rooteriks muretsetud. Panin masinale algatuseks win 95 peale. Lõpuks eile leidsin ühe proge, mis kontrollib neti liiklust ja tee igast vingeid asju. Panin peale ja olin rahul. Hakkasin netti confima ja ip-sid ja asju sinna panema. Tegin ära ja ennem kui restarti tahtsin teha läksin command prompti ja tahtsin näha, et kumb võrgukaart mul on LAN-is, tegin pingi ühe LAN-is asuvale masinale. Aga krt masin jooksis selle peale kokku. Noo, mis siis ikka. Reset. Masin hakkab rebootima, kui ütleb, et insert Boot disk. Panin sisse ja bootisin üles vaatasin c:. Ja mis ma näen: ma ei leia windowsi kataloogi. Ja nõnna oli lihtsalt windows ära kadunud. Lõbus mis, kas pole?LOL.
tagasi üles
FaTed
HV vaatleja


liitunud: 21.02.2002




sõnum 26.04.2002 14:06:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

25.04.2002 13:54 Anonymous kirjutas:
oli kord tahtmine scsi ketas masinasse panna. avastasin toreda kaardikese sahtlipõhjast, pistsin arvutisse ühendasin kaablid, terminaatorid, vaatasin lun'id üle - kõik ok. aga kui voolu sisse lülitasin, tuli korpuse vahelt paksu tossu. ega muud kui vool kiirelt välja. selgus, et scsi kaabel oli täiega ära suland. lähemal uurimisel selgus, et scsi kaardiks peetu oli hoopis pc'sse lisatava pcmcia kaardiseadme kaart, mille ühenduspesad scsi omadega identsed. sihuke lugu siis, tuba haises tükk aega veel..


Nõnna sai ka minu diskdrive kannatada. Nimelt vend panin arvutit kokku. Pani arvuti tööle, kui hakkas mingit imelikku kärsakad tulema. Ruttu arvuti kinni ja vaatama. Vaatame krt diski voolu juhe oli nõks vasakule nii, et üks pin oli paremalt vaba. Terve diski kaabel oli ühelt küljelt üles sulanud. Kui diskidrive töötab siia maani isegi kui seal mõned sulanud jupid on ja üks pin üldse puudub. Aga töötab rsk!LOL

_________________
Tänan tähelepanu eest! Kui tähele ei pannud, siis tänud ka selle eest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FaTed
HV vaatleja


liitunud: 21.02.2002




sõnum 26.04.2002 14:12:00 vasta tsitaadiga

Veel kärsatamisest.
Nimelt oli sügis. Ja ilmad hakkasid külmaks minema. Äikest välkus väljas! Sai siis ka oma arvuti selleks ajaks kinni pandud, et sinna midagi sisse ei lendaks. Istusin pimedas toas ja mõlgutasin mõtteid. Aken oli mul veid lahti, kui järski käis minu varvaste ees sinine sähvatus. Panen ruttu lambi põlema, et vaadata, ega varvas või midagi viga pole saanud. Vaatan siis seda kohta kus välk võis maanduda ja näen. Vaip oli selle kohapealt kergelt kõrbenud.

No ja kui äike möödas, arvuti plõks jälle tööle. Juba jõuab üles bootida,kui tunnen. Nuff-nuff. Kärsakas. Ruttu arvuti kinni! Pistad pea korpusesse, et nuusutada seadmeid. Otsid ohvrit nagu koer. Lõpuks jõudis nina võrgukaardini. Sai siis teine välja vahetatud.

_________________
Tänan tähelepanu eest! Kui tähele ei pannud, siis tänud ka selle eest!


[ Seda sõnumit muutis: FaTed on 26.04.2002 15:14 ]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2002 14:22:00 vasta tsitaadiga

Ma kärsatasin oma Thunderbird 1.4 prose läbi.... Panin ühe "vingemast vingema" Zalmani coolerisaasta peale. Ausõna ma ei soovita seda peale panna kui on üle 800mhz celeron. See sitt raisk ei jahuta midagi, vaikne on ta küll
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
YvaaT
HV kasutaja

liitunud: 02.04.2002




sõnum 26.04.2002 15:12:00 vasta tsitaadiga

Kasutasin vahepeal tööl oma koduarvuti mälu (128) kuna sealne 32 pidi mind ootamisega ära tapma. Hommikul urgitsesin selle oma masinast välja ja viisin tööle ning õhutl vastupidi.
Ükspäev juhtus sihuke nali et panin mälu kodus arvutisse, arvuti tööle ja ise kööki süüa tegema. Mingi poole tunnikese pärast tulin tagasi ning jäin kuulama, et midagi on nagu nihu, arvuti liiga vaikne. Krt vaatan prosel jahutus ei tööta. Noh rabasin siis kähku juhtme kasti tagant ära ning ise kohe asja uurima. Selguski et olin mälu paigaldades möödaminnes jahutuse juhtme välja sikutanud. Panin selle siis tagasi ja masina tööle. Töötas rsk aga kuidagi eriti aeglaselt. Iga väiksemgi liigutus võttis masinal hinge kinni ning protsessor oli pidevalt 100% hõivatud.
Igatahes asjast enam päris elulooma ei saanudki
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
footon
HV vaatleja
footon

liitunud: 03.12.2001




sõnum 26.04.2002 15:36:00 vasta tsitaadiga

Hakkan naabri arvutil uue vindi juhet külge panema kui järsku masin läheb käima. Külm jutt käis seljast läbi. Mis jama!
Keegi helistas naabrile ja arvutil bioses modem wake up ON'is. Enam ei jäta juhtmeid külge.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
footon
HV vaatleja
footon

liitunud: 03.12.2001




sõnum 26.04.2002 15:51:00 vasta tsitaadiga

Tegin oma arvutile suurpuhastust!
Puhusin tolmuimejaga kõik urkad puhtaks.
panen siis arvuti käima ja ise telekast vahtima, lähen siis tunni pärast arvutit toksima, see ei võta pilti ette. Ja nagu kahtlaselt vaikne ja soe teine. Krt toiteka vendikas seisma jäänd. Saan siis vendika käima, aga masin piiksub ja pilti pole.
Video (riva TNT) oli p...s sellel venti polnd ja nii ta kõrbes. Tuli uus osta. Muu töötab siiani. Aga venti peab teinekord õlitama.
Säh sulle puhastus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agent53
HV veteran
agent53

liitunud: 26.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2002 16:29:00 vasta tsitaadiga

mina siis 2-3 aastat tagasi klokkisin oma vana p166te. oli ta mul siis 188 peal ilusti (siin 75) ja mõtlesin, siis et 83 mhz siini peale ei lähe ta seepärast, etliiga palju pci seadmeid on. võtsin siis võrguka, soundi, modemi, fdd ja cd ära ning kukkusin klokkima. ei läinud siis tööle ja hakkasin siis asju tagasi panema. panin siis fdd tagasi ja kui panin poweri juhtme käis ullem pauk ja kogu majast kadus vool! Issand, mina lollike olin unustanud voolu sisse. terve arvuti kõik jupid pees, peale ühe 7gb kõvaketta. praegu oleks pohhui aga tol ajal oli masin kallim. müüsin siis osta.ee's kõik maha, kokku sain raha üle 2000! päris hästi. PS: monitor jäi terveks ja asja, mis muudab voolu vent kah. vendi panin oma teise arvutisse ja korras.

noh ma ei tea kohe...
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Teie õnnetused arvutiga mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 89, 90, 91  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.