Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  IPS vs VA paneel märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
bigvalley
HV vaatleja

liitunud: 29.02.2020




sõnum 04.05.2020 17:34:51 IPS vs VA paneel vasta tsitaadiga

Valin endal hetkel uut monitori ja olen otsustanud, et ekraan võiks olla 27'' 144Hz 2k. Kui hakkasin konkreetseid mudeleid vaatama sai ilmsiks, et erinevate paneelidel on päris suur vahe, mis kajastub ka hinnas. Kuna silmailu on minu jaoks veidi tähtsam kui kiirus, otsustasin TN paneelid välja jätta. Sellest tulenevalt minu küsimus:

Kui suur on reaalselt märgatav vahe IPS ja VA paneelidel? Tahaksin kuulda teie kogemusel põhinevaid arvamusi, sest antud näitajatega (27'' 144Hz 2k) IPS paneeli eest peab välja käima umbes 400 eurot. VA paneeli saab aga kätte ainult ligi 275 euroga. Kas IPS on raha väärt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2020 17:52:21 vasta tsitaadiga

144hz shooterite puhul pole väga vahet. Mina olen oma MVA paneeliga väga rahul.
_________________
Keeletoimetamine
Taimetoitlane
Kommentaarid: 343 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2020 17:58:21 vasta tsitaadiga

mõlemal tüübil omad head ja vead...oleneb mida monitoriga teha ja kumma vead rohkem häirivad, see siis välistada ehk...
IPS'i probleem enda jaoks oli edge bleed, filmide vaatamisel mustad servad helendavad, mõnel mudelil rohkem, mõnel vähem..värvid loomulikud
VA probleem on teatud halltoonide aeglus(kuni 30ms ehk isegi, oleneb mudelist jällegi) ja määrimine, 75hz VA'l määrimist ei märganud, 144hz aga häiris küll... värvid erksamad(kontrast parem), kui võrrelda ips'ga

enda kogemusest siis need põhi vead...isiklikult valiks endiselt VA, kuna see helendav must ips'il häiris kohe eriti(vb uuemad mudelid paremad jällegi, ei oska öelda). samas kui mängid midagi kus esinevad need halltoonid mis VA aeglaseks teevad, siis vast IPS mõistlikum
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  IPS vs VA paneel
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.