Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  Ettevõtluskontoga seoses küsimused. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 28.03.2020 11:02:12 Ettevõtluskontoga seoses küsimused. vasta tsitaadiga

Tere, mul leiduvad siin mitmed tuttavatest ettevõtjad, kes tegelevad sama alaga, millel ma ise pikalt töötanud. Praegult olen ühe juures neist ametlikult tööl, ent mul tegelikult veits ära tüüdanud see ühe tööandja juures olemine, hea meelega teeks niiöelda objektipõhiselt mingi aja ühe juures, mingi aja teise juures sedasi pendeldades. Ettevõtluskonto kaudu justkui võiks ideaalne variant olla mulle, aastas 25000 tulu ei ületa, siis 20% läheks riigile maksudeks ja tööandja kulu ei oleks ka ülemõistuse suur seetõttu. Kas saab selle ettevõtluskonto kaudu sedasi teha, et rendin ennast ettevõtetele niiöelda tööjõuna välja, nende poolt materjal ja asjad, ise teen ainult tööd ja kannavad tasu sinna ettevõtluskontole, riik võtab oma osa ja ongi asi õige?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2020 11:17:11 vasta tsitaadiga

Kas see konto polegi mitte vaid eraisikute vaheliseks raha liigutamiseks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 28.03.2020 11:18:59 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, uuringi maad:)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2020 13:26:20 vasta tsitaadiga

Kas see jutt EMTA lehel on piisavalt arusaadav, mis on, milleks ja kuidas ettevõtluskonto eksisteerib https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/fuusilise-isiku-ettevotlustulu-lihtsustatud-maksustamine ?

Vastuseks eelnevale, ei, see ei ole vaid eraisikute vahel raha liigutamiseks. Kõik nii era- kui juriidilistele isikutele osutatud teenuste ja müüdud kaupade eest saadavad rahad peaksid laekuma ettevõtluskontole. Samal ajal ei tohi teenust osutav või kaupa müüv isik olla paralleelselt FIE ning ei saa olla ka käibemaksukohustuslane.

Kindlasti tasub mõne tuttava juristiga konsulteerida, kas see lepinguline suhe mis sul hetkel ettevõtetega on, mitte töölepinguks ei kvalifitseeru (see nende poolt materjalid skeem).
Teine asi, arvesta et see ettevõtluskonto võtab arvesse ainult sissetuleku poole ning maksustab selle kõik 20% tulumaksuga. Saadud tulust ei arvata maha ettevõtlusega seonduvaid kulutusi. Ma usun et isegi peaga töö tegemisel kaasneb kulutusi, mida pidada ettevõtlusega seotuks. Seega, kui sa peaksid vajama oma teenuse osutamiseks uusi tööriistu või olemasolevaid hooldama, siis selle kulu ei saa enne maksustamist tulust maha arvata.

Mina arvan et see lihtsustatud tulu deklareerimise skeem ettevõtluskonto kaudu sobib väga-väga väikesele osale ettevõtjatest ning tuleks hoolega kaaluda selle võimaluse kasutusele võtmist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 28.03.2020 14:16:21 vasta tsitaadiga

Hetkel olen ühes ettevõttes niiöelda tavaline tööline, vahest on praegune ettevõte alltöövõttu saatnud meid sinna mu teiste tuttavate juurde, ent tahaks ise otsustada et kaua, kus ja kelle juures ma olen:D. Materjal pluss tööriistad kõik nende poolt, enda kanda jääks ainult enda autoga tööle minemine ja kütuse ostmine, okei mõningad tööriided ka ehk ja nipet näpet pudinaid. Võiksin ju ettevõtte ka teha, ent sel juhul on need kulud riigile märkimisväärselt suuremad ju, ei saa 20%-ga hakkama. Aastas üle 25000 ma ei teeniks ilmselt nagunii, sinna piirimaile ehk. Stabiilselt oleksid praegused ettevõtted ehk nii 15 eur max tunnist pidevalt maksma, sealt 20% maha arvestada, siis jääks ikkagi omajagu rohkem endale kätte, kui praegult palgaline olles, pluss veel mõnetine vabadus. Olgu jah puhkust ei saa, kindlus ja igasugune töötuks jäämise korral kaasnevad hüved puuduvad, ent julgeksin sellega riskida, kuna saaksin selle arvelt vähe rohkem raha kätte, kui selle ettevõtluskontoga saaksin sedasi toimetada nagu plaan on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2020 14:24:01 vasta tsitaadiga

new1 kirjutas:
... Võiksin ju ettevõtte ka teha, ent sel juhul on need kulud riigile märkimisväärselt suuremad ju, ei saa 20%-ga hakkama. ...

Kui sa nende kulude all mõtled töötasult makstavaid makse, siis tehniliselt jah kuid võrdlus su praeguse palgatöötaja olukorraga ei ole nii lihtne ja üks-ühele.

new1 kirjutas:
... Stabiilselt oleksind praegused ettevõtted ehk nii 15 eur max tunnist pidevalt maksma, sealt 20% maha arvestada, siis jääks ikkagi omajagu rohkem endale kätte, kui praegult palgaline olles, pluss veel mõnetine vabadus. Olgu jah puhkust ei saa, kindlus ja igasugune töötuks jäämise korral kaasnevad hüved puuduvad, ent julgeksin sellega riskida, kuna saaksin selle arvelt vähe rohkem raha kätte, kui selle ettevõtluskontoga saaksin sedasi toimetada nagu plaan on. ...

Sõltub tugevalt olukorrast ja töö tellijaga kokkuleppest kuid mina hetkel suurt võitu ei näe. Ettevõtjana teenuse pakkumisel on sinu tööriistad, sinu materjalid ja sinu aeg. Reeglina klient sulle midagi ei anna, tasuta vähemalt mitte. Sul võib ju alguses sisse tulla suurem summa kuid riik võtab sellelt esmalt 20% ära ning allesjäänud summast pead hakkama ise ettevõtluse kulutusi tegema. Ja pärast seda jääb alles see, mida saad nö. isiklikuks tarbeks kasutada - laenud/üürid, söök, lõbustused, auto jne.
Arvuta see asi põhjalikult läbi kolme stsenaariumiga: hea, tavaline ja kehv.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 28.03.2020 15:38:13 vasta tsitaadiga

Ma räägingi, et oma tuttavate juures käiksin niiöelda renditööliseks, mitte mingite suvaliste võõraste juures, pendeldaks 4-5 ettevõtte vahel ehk, keda kõike tean ja kõik annavad mulle need vajalikud mõned tööriistad, mida vaja. Suurt kasumit tegelikult sealt ma isegi ei nõuaks, peaasi ,et mulle jääb see valikuvabadus ja mõnetine sõltumatus. Põhiküsimus ongi hetkel see, et kas saab ka ettevõtetele selle ettevõtluskontoga renditööliseks minna, eeldatavasti siis saab? Või äkki teab keegi, kuskohast täpsemalt veel selliseid küsimusi küsida saaks ja keegi oskaks kindlaid vastuseid anda, äkki emta lehelt kuskilt meil otsida ja sealt ka üle küsida täpsemalt, et kas oleks kõik toimiv sedasi? Sealt vastuse saan, et saab küll ka ettevõtetele alltöövõttu teha, siis võin kindla peale välja minna kui ära otsustan? Või äkki panka meil saata ja sealt osatakse ka vastata?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EstGane70
HV kasutaja

liitunud: 26.11.2017




sõnum 28.03.2020 16:52:46 vasta tsitaadiga

Uurisin ka seda teemat mõni aeg tagasi. Seal tekib väike probleem sellega, et ettevõttele on vaja n.ö arve esitada teenuse vms eest, aga eraisik seda arvet justkui esitada ei saa vms. Samuti, kas siis arve on koos km-ga või ilma jne. Keegi raamatupidaja peaks seda asja kommenteerima
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 28.03.2020 18:16:31 vasta tsitaadiga

Väga hea oleks kui selgust saaks selles asjas jaa, või siis soovitage kasvõi kuhu kirjutada vms selliste küsimustega ja kuskohast kindla vastuse saaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ifffff
HV vaatleja

liitunud: 10.09.2006




sõnum 28.03.2020 18:41:08 vasta tsitaadiga

Vastused teie küsimustele on ju eelpoolviidatud maksu ja tolliameti lehel olemas. Lugege see jutt seal mõttega läbi.

new1: Ettevõtluskonto on sobivam eraisikutele teenuse pakkumiseks. Ettevõtetele teenust pakkudes peab ettevõte maksma lisaks su ettevõtluskontole kantud rahale ka erijuhtude tulumaksu, täna on selleks numbriks 20/80, ehk 25%. Ehk siis kui ettevõte maksab sulle 1000, sellest võtab riik sinult 200 ja sa saad 800. Lisaks peab ettevõte veel riigile maksma 250 tulumaksu. Kogukulu ettevõttele on seega 1250 ja sina saad sellest 800. Mõistlikum on ettevõtetele teenuse osutamiseks OÜ teha.

EstGane70: Ettevõtluskonto omanik ei esita arveid, sest ta ei ole raamatupidamiskohuslane, ega ka ettevõtja. Ettevõtele jääbki kuludokumendiks sulle tehtud pangaülekanne kus on selgituseks osutatud teenuse kirjeldus vms. Soovi korral võid teha ettevõttega teenusemüügilepingu. Arvele käibemaksu lisamiseks peab olema käibemaksukohuslane ettevõte. Ettevõtluskonto omanik aga pole isegi raamatupidamiskohuslane.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 28.03.2020 20:48:07 vasta tsitaadiga

Seega 36% kokkuvõttes röövib riik vahelt jah? St kui ettevõte on nõus näiteks 14e tunnist oma kulu kandma, siis mulle jääks kätte sellest napp 9eur tunnist? Njah, kui nii siis ei tasu see asi end ära tõesti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiigerhai
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.04.2002




sõnum 29.03.2020 10:27:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Seega 36% kokkuvõttes röövib riik vahelt jah? St kui ettevõte on nõus näiteks 14e tunnist oma kulu kandma, siis mulle jääks kätte sellest napp 9eur tunnist? Njah, kui nii siis ei tasu see asi end ära tõesti.


Kui ettevõte, Klient, kellele sa teenust osutad (mitte ei müü kaupa) ning OÜ-st Klient on nõus 14 eurot tunnis maksma, siis Klient maksab sinu eest tulumaksu 20/80 ehk 25% (sinu näites siis 14 EURi pealt 3,5 EURi), sina saad ettevõtluskontole 10,5 EURi, millest siis arvestatakse LHV panga poolt maha ettevõtlusmaks, 20% ettevõtluskontole laekunud summast, kui summa ei ületa 25 000 eurot kalendriaastas ( Sinu näiteks siis 10,5 EURi pealt 2,1 EURi). Kätte jääb sulle siis 8,4 EURi.
Kui klient on Eraisik, siis tulumaksu ei maksta, ehk siis ainult 14 EURi pealt maksutatakse 20% ettevõtlusmaksuga.

Arvestada tuleks lisaks ravikindlustusega, mille saamise aluseks on, et ettevõtluskonto omaniku igakuine sissetulek olema ca 1300 euro.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2020 12:51:37 vasta tsitaadiga

tiigerhai kirjutas:
tsitaat:

Seega 36% kokkuvõttes röövib riik vahelt jah? St kui ettevõte on nõus näiteks 14e tunnist oma kulu kandma, siis mulle jääks kätte sellest napp 9eur tunnist? Njah, kui nii siis ei tasu see asi end ära tõesti.


Kui ettevõte, Klient, kellele sa teenust osutad (mitte ei müü kaupa) ning OÜ-st Klient on nõus 14 eurot tunnis maksma, siis Klient maksab sinu eest tulumaksu 20/80 ehk 25% (sinu näites siis 14 EURi pealt 3,5 EURi), sina saad ettevõtluskontole 10,5 EURi, millest siis arvestatakse LHV panga poolt maha ettevõtlusmaks, 20% ettevõtluskontole laekunud summast, kui summa ei ületa 25 000 eurot kalendriaastas ( Sinu näiteks siis 10,5 EURi pealt 2,1 EURi). Kätte jääb sulle siis 8,4 EURi.
Kui klient on Eraisik, siis tulumaksu ei maksta, ehk siis ainult 14 EURi pealt maksutatakse 20% ettevõtlusmaksuga.

Oot, see asi ei klapi. Sellisel topeltmaksustamisel pole mingit alust ehk kui klient eraisikule makstavat teenustasu maksustab oma poolel, pidades kinni tulumaksu ja makstes ära ka sotsiaalmaksu, siis pole mingit mõtet enam lasta summat kanda oma ettevõtluskontole, kust LHV riigile veel ühe korra tulumaksu maksab. Ok, hiljem tuludeklarit tehes tuleb see välja ja saad selle riigilt küll tagasi kuid mõttetu on see ikkagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2020 13:26:38 vasta tsitaadiga

Ega seda kontot ei mõeldudki ju välja selleks, et inimene vähem maksu maksaks. Konto on inimeste jaoks, kes varem üldse ei maksnud, nende jaoks tehti mugav võimalus maksma hakata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiigerhai
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.04.2002




sõnum 29.03.2020 13:30:10 vasta tsitaadiga

et mis tähendabki seda, et see vorm pole mõistlik, kui soovitakse toimetada ettevõtetega. Kaob majanduslik mõte.

See vorm on mõeldud selleks, kus eraisik müüb eraisikule ja kui sellest tekib ettevõtlustulu, siis kuidas seda lihtsalt deklareerida, et ei tekiks maksuriski.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2020 13:45:36 vasta tsitaadiga

Kui see konto tuli, siis alguses niiviisi väidetigi, et see on vaid eraisikult eraisikule kauba ja teenuste müümiseks. Et seal aga ka firmade käest raha saamise võimalus tekitati, see on lihtsalt "lisaboonus".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 29.03.2020 15:43:44 vasta tsitaadiga

Kasutu asi siis minu puhul see jah. Aga kui ettevõte teha, palju siis sellest 14-st eurost pihku jääks? Olen kuulnud, et kui endale niiöelda madalat palka maksta ja aasta lõpus dividendidena võtta,siis läheb neist dividendidest 20 prossa ainult maha?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009




sõnum 29.03.2020 16:14:37 vasta tsitaadiga

new1 kirjutas:
Väga hea oleks kui selgust saaks selles asjas jaa, või siis soovitage kasvõi kuhu kirjutada vms selliste küsimustega ja kuskohast kindla vastuse saaks.

Füüsilise isiku ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamine
Mina ei näe põhjust, miks keegi peaks minu tulu/teenust vahendama (Sina mulle=mina sulle).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2020 16:22:35 vasta tsitaadiga

No aga arvutame välja. Kasutame järgmiseid eeldusi
- teed kõvasti tööd, ütleme 200 tundi
- maksad oma ettevõttest endale alampalka 584 eurot
- kogumispensioniga ei ole sa liitunud
- muid sissetulekuid ei ole, maksuvaba tulu maksimummäära 500 eurot saad oma alampalga puhul ära kasutada

Tulu ettevõttes on 2800 € (200x14)
Kulu ettevõttes on -781 € (alampalk+sots.maks+töötuskindlustusmaks 584+193+5)
Kasum ettevõttes on 2019 €

Alampalk netos väljamaksmiseks 560 € (brutopalk-tulumaks-töötuskindlustus 584-15-9)

Kasumi väljamaksmisel tuleb riigile maksta 20% tulumaksu
Kasum jaotamiseks 2019 €
Tulumaks kinnipeetav 404 € (2019x0.2)
Dividend netos väljamaksmiseks 1615 € (2019-404)

Kokku netos ettevõttest välja 2175 €

Arvestama pead et ettevõttest palgatulu saad kätte igal kuul, dividendi saad kätte peale (esimese) majandusaasta aruande kinnitamist järgmisel aastal.
Samuti pead arvestama, et selle ettevõtte, millest on lubatud dividende välja maksta, peab asutama osakapitali reaalse sissemaksega. Võid asutada ka ilma sissemakseta aga enne väljamakseid teha ei tohi kui osakapital on tasutud. Minimaalne osakapitali suurus on 2500 eurot.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 29.03.2020 16:55:00 vasta tsitaadiga

Tegelikult kõvasti tööd ei teeks, tavatunnid 168 tundi kuus circa ja eeldame et 14 eur tunnist makstakse stabiilselt. Aga antud palganumbrite juures mis välja tõid siis ca 23% haukaks riik vahelt minema nagu aru saan. See muidugi jama ,et dividendide jaoks sisse veel maksma pean. Aga mis palganumber siis kätte jääks, kui ilma dividenditeta niisama tavalist palgamaksmist omale teeks, igakuiselt siis, 14 eur tunnitasuga, palju siis kätte jääks reaalselt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2020 17:13:42 vasta tsitaadiga

Aga arvuta ise, töörist on olemas: https://www.kalkulaator.ee/et/palgakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tiigerhai
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.04.2002




sõnum 29.03.2020 17:41:55 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Tegelikult kõvasti tööd ei teeks, tavatunnid 168 tundi kuus circa ja eeldame et 14 eur tunnist makstakse stabiilselt. Aga antud palganumbrite juures mis välja tõid siis ca 23% haukaks riik vahelt minema nagu aru saan. See muidugi jama ,et dividendide jaoks sisse veel maksma pean. Aga mis palganumber siis kätte jääks, kui ilma dividenditeta niisama tavalist palgamaksmist omale teeks, igakuiselt siis, 14 eur tunnitasuga, palju siis kätte jääks reaalselt?


168 tundi töö tegemist on juba kõvasti töötamine.
Kui su Klient on nõus maksma 14 EURi tunnist, siis kogukulu talle oleks 2352 EURi kuus.

Eeldusel, et sa teed oma ettevõtte ning maksad miinimumpalka endale.

Arvutus siis järgmine:
Sinu, kui enda tööandja kulu, miinimumpalga pealt - 781.39€, millest saad sina kätte 550,38€. Elik sinu ettevõttele jääb 2352-781,39=1570,61€

Kui otsustad selle välja võtta dividendideks, mida maksustatakse 20%, siis jääb sulle veel 1570,61 * 0,8 = 1256,48€.

Siin ei arvesta ühtegi kõrvalkulu.

Ehk siis kokkuvõtlikult, peale seda protsessi, saaksid sa kätte 550,38 + 1256,48€ = 1806,87€
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 29.03.2020 20:56:56 vasta tsitaadiga

Selged pildid, 10,7 euri siis umbes jääks mulle kätte tunnist, seda on mitu euri rohkem, kui praegult tööl käin tunnist, asjal on sedapidi jumet, ent see dividendidega muidugi veits tüütus. ja kui ma sinna palgakalkulaatorisse andmed sisestan, kas siis saan seal tööandja kulu niiöelda ilma dividendideta, st otse endale palka makstes kätte jääva summa arvestuse?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2020 21:11:44 vasta tsitaadiga

new1 kirjutas:
... ja kui ma sinna palgakalkulaatorisse andmed sisestan, kas siis saan seal tööandja kulu niiöelda ilma dividendideta, st otse endale palka makstes kätte jääva summa arvestuse?

Ma ei saanud küll päris täpselt küsimusest aru kuid kalkulaatoris jälgi, et "Tööandja kulu kokku (palgafond)" summa jääks võrdseks või veidi väiksemaks firma teenuse müügist laekuvast summast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 29.03.2020 21:52:31 vasta tsitaadiga

Aa, sul see arvutuskäik seal, 1570 euri kätte saangi siis, kui niiöelda kohe selle raha enda palgaks ümber konverdin ja 1806 kätte saaksin siis, kui kord aastas dividendidena seda asja ajaksin?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  Ettevõtluskontoga seoses küsimused. mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.