Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  XMP stabiliseerimiseks on vaja veidrat rituaali märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009




sõnum 28.02.2020 23:42:06 XMP stabiliseerimiseks on vaja veidrat rituaali vasta tsitaadiga

Emaplaat: Gigabyte Z390 Aorus Pro
CPU: 9900KS
Mälud: 2 x 16GB G. Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16-19-19-39 ( https://www.gskill.com/product/165/326/1562840211/F4-3600C16D-32GTZNCTrident-Z-NeoDDR4-3600MHz-CL16-19-19-39-1.35V32GB-(2x16GB) )

Mälusid promotakse küll spetsiaalselt AMD Ryzen platvormile, aga Gamers Nexus vähemalt väidab, et see on lihtsalt marketing.

Esimene Amazonist tellitud kit oli päris ebastabiilne. Emaplaat suutis lubatud 3600Mhz kiirusel XMP aktiveerida ainult vähestel juhtudel, enamjaolt bootis masin mälud üles kas 3200Mhz või 3466MHz peal. Ja kui saigi 3600MHz peal üles bootitud, siis Windowsi jõudes või Cinebench R20 jooksutades tulid koheselt bluescreenid. Pärast Windows Memory Diagnostic jooksutamist asi paranes, kuid probleem jäi alles. Kas mäludel on mingisugune sisse-elamise aeg?

Kuna mälude QVLis on antud emaplaat olemas, siis palusin Amazonilt võimalust mälud tagastada ja saata uus kit täpselt samasid mälusid. Need on stabiilsemad, XMP aktiveeritakse alati 3600MHz peal. Kuid Cinebenchiga bluescreene ikkagi kohati tuli.

Stabiilseks sain uue kiti järgmiste meetoditega:
1) Kasutades dGPU: muud polegi vaja teha.
või
2) Kasutades iGPU ja teha järgmised sammud just selles järjekorras:
2.a) Jätta DVMT pre-allocated mälu BIOSis defaulti: 64MB. Reboot.
2.b) Lülitada sisse XMP. Reboot.
2.c) Suurendada DVMT pre-allocated mälu: 256MB. Reboot.
2.d) Success.

Ja kui saab stabiilseks, siis võib Cinebench R20 kas või tund aega loopida ja kõik on hästi.

Kas on mõtteid, miks on sellist rituaali vaja, just iGPU kasutades? Ja mida peaks veel arvestama iGPU ja XMP koosluse puhul? Ühe bluescreeni puhul oli pool ekraanist horisontaalselt artifakte täis. Seega peab see olema iGPU'ga kuidagi seotud.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 29.02.2020 07:42:05 vasta tsitaadiga

Kui ikka probleemid xmpga siis kui on cpu garantii laks ära ütle et probleemid xmpga on muidu garantiis võtitaks näidata fingerit xmp on ülekellamine. Mitmest juhtumist ja proovimist rmaga fake accounte kasutades võid raha tagasi saada.

võid proovida F11 biosi kuigi ma ise kasutan f6 veendusin see millega tuli oli kõige parem mul tuli f5ga

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009




sõnum 29.02.2020 11:09:18 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Kui ikka probleemid xmpga siis kui on cpu garantii laks ära ütle et probleemid xmpga on muidu garantiis võtitaks näidata fingerit xmp on ülekellamine. Mitmest juhtumist ja proovimist rmaga fake accounte kasutades võid raha tagasi saada.

võid proovida F11 biosi kuigi ma ise kasutan f6 veendusin see millega tuli oli kõige parem mul tuli f5ga


Sa mõtled, et need probleemid võivad olla CPUst tingitud või pidada XMP lihtsalt meeles, kui CPU kunagi otsad annab? Jah, XMP kasutust pole mõistlik mainida Intelile, seda tean.

Muidu on veel olemas ka pisut rohkem high-end emaplaat Z390 Aorus Master, aga see on praegu garantiis. Kui tagasi saan, siis proovin tollega ka.

BIOSe proovisin erinevaid, vahet ei olnud. Olen proovinud F6, F11, F12d. Praegu kasutan viimast.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.02.2020 11:37:55 vasta tsitaadiga

Bssldr kirjutas:
Margus kirjutas:
Kui ikka probleemid xmpga siis kui on cpu garantii laks ära ütle et probleemid xmpga on muidu garantiis võtitaks näidata fingerit xmp on ülekellamine. Mitmest juhtumist ja proovimist rmaga fake accounte kasutades võid raha tagasi saada.

võid proovida F11 biosi kuigi ma ise kasutan f6 veendusin see millega tuli oli kõige parem mul tuli f5ga


Sa mõtled, et need probleemid võivad olla CPUst tingitud või pidada XMP lihtsalt meeles, kui CPU kunagi otsad annab? Jah, XMP kasutust pole mõistlik mainida Intelile, seda tean.

Muidu on veel olemas ka pisut rohkem high-end emaplaat Z390 Aorus Master, aga see on praegu garantiis. Kui tagasi saan, siis proovin tollega ka.

BIOSe proovisin erinevaid, vahet ei olnud. Olen proovinud F6, F11, F12d. Praegu kasutan viimast.

See ei ole sul protsessori probleem.
Vaid on puhtalt protsessori ja mälude omavaheline konflikt.
Ehk siis seesama - mida Skill ise kirjutab: "need on AMD-le mõeldud mälud".

On olemas täpselt samad kogemused:
1. MSI emaplaadi ja Inteli protsessoriga ning Skill mäludega. Mudelit peast ei mäleta.
2. Ning Delli emaplaadi, Inteli protsessoriga ja samade Skill mäludega.
- kusjuures see Dell on toodetud nii aasta tagasi ja visati disainifirmast välja täpselt samal põhjusel, et töötamine oli ülimalt ebastabiilne.
Ning asendusmasinaks võetigi hoopis AMD Ruzeniga arvuti. Sellega rohkem "kisa" pole olnud.

Niipalju veel lisaks, et see Dell näitab veel ka seda, et tegelikult on õigeid-meeldivaid, stabiilseid, mälusid Intelile ikka väga vähe olemas. beer_yum.gif
- tõenäoliselt on majja tulemas Asuse Inteliga emaplaat. Eks siis on näha kas samad probleemid on endiselt püsti või mitte.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009




sõnum 29.02.2020 11:54:01 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Bssldr kirjutas:
Margus kirjutas:
Kui ikka probleemid xmpga siis kui on cpu garantii laks ära ütle et probleemid xmpga on muidu garantiis võtitaks näidata fingerit xmp on ülekellamine. Mitmest juhtumist ja proovimist rmaga fake accounte kasutades võid raha tagasi saada.

võid proovida F11 biosi kuigi ma ise kasutan f6 veendusin see millega tuli oli kõige parem mul tuli f5ga


Sa mõtled, et need probleemid võivad olla CPUst tingitud või pidada XMP lihtsalt meeles, kui CPU kunagi otsad annab? Jah, XMP kasutust pole mõistlik mainida Intelile, seda tean.

Muidu on veel olemas ka pisut rohkem high-end emaplaat Z390 Aorus Master, aga see on praegu garantiis. Kui tagasi saan, siis proovin tollega ka.

BIOSe proovisin erinevaid, vahet ei olnud. Olen proovinud F6, F11, F12d. Praegu kasutan viimast.

See ei ole sul protsessori probleem.
Vaid on puhtalt protsessori ja mälude omavaheline konflikt.
Ehk siis seesama - mida Skill ise kirjutab: "need on AMD-le mõeldud mälud".

On olemas täpselt samad kogemused:
1. MSI emaplaadi ja Inteli protsessoriga ning Skill mäludega. Mudelit peast ei mäleta.
2. Ning Delli emaplaadi, Inteli protsessoriga ja samade Skill mäludega.
- kusjuures see Dell on toodetud nii aasta tagasi ja visati disainifirmast välja täpselt samal põhjusel, et töötamine oli ülimalt ebastabiilne.
Ning asendusmasinaks võetigi hoopis AMD Ruzeniga arvuti. Sellega rohkem "kisa" pole olnud.

Niipalju veel lisaks, et see Dell näitab veel ka seda, et tegelikult on õigeid-meeldivaid, stabiilseid, mälusid Intelile ikka väga vähe olemas. beer_yum.gif
- tõenäoliselt on majja tulemas Asuse Inteliga emaplaat. Eks siis on näha kas samad probleemid on endiselt püsti või mitte.


Võibolla tõesti. Samas nagu esialgses postituses mainisin, on emaplaat G.Skilli QVLis. Võtsin just "AMD optimized" mälud selle mõttega, et praegu kasutan Inteli platvormil ja kunagi hiljem AMD platvormil, sest tõenäoliselt tuleb järgmine build AMD baasil: 3950X on päris isuäratav, aga tõenäoliselt ootan ära Ryzen 4000.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 29.02.2020 12:59:36 vasta tsitaadiga

niipalju kui mina oma plaadil katsetanud siis biosi flashimie ei tasu ära kui midagi ei tööta siis võib proovida kuid ikkagi olen tagasi esimest peale läinud sisuliselt ma olen kõik nad läbi proovinud eriliselt mingit vahet pole kuigi f6 pro plaadil annab mängudes erinevuse lihtsalt tundub silmale parem.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009




sõnum 29.02.2020 17:57:52 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
niipalju kui mina oma plaadil katsetanud siis biosi flashimie ei tasu ära kui midagi ei tööta siis võib proovida kuid ikkagi olen tagasi esimest peale läinud sisuliselt ma olen kõik nad läbi proovinud eriliselt mingit vahet pole kuigi f6 pro plaadil annab mängudes erinevuse lihtsalt tundub silmale parem.


Noh, Gigabyte enda changelogis on kirjas, et viimati parandati Vcore juhtimist, aga minu 9900KS'le tahab emaplaat ikka stockis loadi all 1.4-1.45V anda, mis on päris segane. Manuaalselt panin 1.25V peale + load-line calibration extreme ning on stabiilne.

Üks oluline aspekt on, kui sa BIOSi ei uuenda. Siis ei ole sul CPU microcode uuendusi ehk siis oled viimastele turvaaukudele avatud. Aga eks see ole enda otsustada, kas see on risk või mitte.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  XMP stabiliseerimiseks on vaja veidrat rituaali
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.