Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Veebikonstaabel: küberkiusamist ei osata ära tunda märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ChiefCake
HV vaatleja
ChiefCake

liitunud: 23.10.2019




sõnum 05.12.2019 12:07:54 Veebikonstaabel: küberkiusamist ei osata ära tunda vasta tsitaadiga



PRESSITEADE - Kooliõpilaste seas läbi viidud kiirküsitlusest selgus, et lausa 57 protsendi arvates pole nad otseselt ega kaudselt kunagi kokku puutunud küberkiusamisega. Veebikonstaabel Ville Räniku sõnul näitab see, kui vähe me tegelikult teadvustame seda laialt levinud probleemi.

Samsungi ellu kutsutud Õpilaste Digitaalne IQ koolitusprogrammi raames toimunud loengus ja vestlusringis Viimsi Gümnaasiumis korraldati ligi paarisaja õpilase seas küsitlus, milles 34 protsenti tunnistas, et on kogenud küberkiusamist ning 9 protsenti märkis, et on sellise kiusuga kokku puutunud, kuid said sellest alles hiljem aru. Ülejäänud 57 protsenti väitis, et pole kiusamisega digimaailmas kokku puutunud otseselt ega kaudselt.

Koos teiste ekspertide ja noorte sisuloojatega vestlusringis osalenud veebikonstaabel Ville Ränik selgitas, et reaalsuses puutume me mingis vormis kiusamisega digimaailmas kokku ikka märksa rohkem, kui noored ise arvavad. „Selles ongi küberkiusamise probleem – seda on vahel raske ära tunda ja tegelikult ka endale tunnistada. Küberkiusamine on igasugune ebameeldiv suhtlus veebikeskkonnas,“ märkis Ränik. „Kui me ütleksime või kommenteeriksime reaalses maailmas asju sarnaselt nagu veebis, siis tunnistaks me selle kohe ebasobivaks. Digimaailmas peame me aga miskipärast näiteks halvustavaid kommentaare täiesti tavaliseks.“

Veebikonstaabel lisas, et tegelikult on mingis vormis küberkiusamisega kokku puutunud praktiliselt kõik interneti kasutajad, sest artiklite all olevaid kommentaare on ju meist enamus lugenud. Küberkiusamine on aga ka näiteks halvustavad väljaütlemised ühistes vestlustes, mõnitavad meemid või pildid jne.

Vestlusringis osalenud youtuuberid Victoria Villig ja Sidni Tomson tõdesid, et netis avalikult ja aktiivselt tegutsemise tõttu on nemad tihti ebasobivate kommetaaride sihtmärgiks. „Minul on õnneks paks nahk, aga tegelikult loen ma neid ikka. Püüan neile alati vastata positiivsete kommentaaridega,“ selgitas Sidni Tomson. „Rõõmsad ja õnnelikud inimesed ei käi teistele vihaseid kommentaare jagamas. Seega on nende inimeste enda elus midagi pahasti ja seepärast üritan ma neile pigem toeks olla ja tunnen neile kaasa.“

Koolitusprogrammi Õpilaste Digitaalne IQ eesmärgiks on õpetada koolinoortele läbi veebiloengute ja vestlusringide oskusi digimaailmas paremini hakkama saamiseks. Kuna digisuhtluse osas puudub siiani korrektne käitumisetikett, siis on programmi üheks osaks ka 9.-12. klasside koolinoortele suunatud võistlus Netikett, millega kutsutakse noori ise looma käitumisetiketti internetis. Võistluse oodatakse 3-5 liikmeliste võistkondade töid veel 10. detsembrini.

Täpsemat informatsiooni Netiketi võistluse kohta leiab Õpilaste Digitaalne IQ kodulehelt www.digitaalneiq.ee, kus on lugemiseks ka artikleid ning videovestlusi küberkiusamise, ebasobiva sisu, küberhügieeni ning netisuhtluse eripärade ja sõltuvuse teemadel. Videovestlusi ekspertidega viivad läbi Netiketi võistluse patroonid Kristel Aaslaid, Victoria Villig, Maria Rannaväli ja Sidni Tomson.

Programmi Facebook:
www.facebook.com/NetikettEE
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2019 12:58:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Küberkiusamine on igasugune ebameeldiv suhtlus veebikeskkonnas

See on tühi väide. "Ebameeldiv" pole mingi universaalne termin. Pooled HVF teemad on siis küberkiusamist täis.
tsitaat:
Kui me ütleksime või kommenteeriksime reaalses maailmas asju sarnaselt nagu veebis, siis tunnistaks me selle kohe ebasobivaks. Digimaailmas peame me aga miskipärast näiteks halvustavaid kommentaare täiesti tavaliseks.
Ma ei käi veebikeskkonnas suhtlemas selle mõttega, et kõik peavad mind respekteerima või minuga nõustuma või et internet peaks olema minu safe space. Halvustavad kommentaarid on tavalised internetis. Ma põhimõtteliselt ei saa aru, miks on vaja võrrelda nö suhtlusplatvorme "pärismaailm" ja "digimaailm".
_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 05.12.2019 13:32:30 vasta tsitaadiga

Ebameeldiv on see ka, kui midagi ise valesti ütled ja selgub, et sul ei ole õigus. Kah küberkiusamine? Lumehelbekestele?
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XATM092
HV veteran
XATM092

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2019 20:08:26 vasta tsitaadiga

A-lvin kirjutas:
tsitaat:
Küberkiusamine on igasugune ebameeldiv suhtlus veebikeskkonnas

See on tühi väide. "Ebameeldiv" pole mingi universaalne termin. Pooled HVF teemad on siis küberkiusamist täis.

Kontekstist väljas on see väide tõesti tühi aga loe ka järgmist lauset ja püüa terviklikumat pilti näha.

A-lvin kirjutas:

tsitaat:
Kui me ütleksime või kommenteeriksime reaalses maailmas asju sarnaselt nagu veebis, siis tunnistaks me selle kohe ebasobivaks. Digimaailmas peame me aga miskipärast näiteks halvustavaid kommentaare täiesti tavaliseks.
Ma ei käi veebikeskkonnas suhtlemas selle mõttega, et kõik peavad mind respekteerima või minuga nõustuma või et internet peaks olema minu safe space. Halvustavad kommentaarid on tavalised internetis. Ma põhimõtteliselt ei saa aru, miks on vaja võrrelda nö suhtlusplatvorme "pärismaailm" ja "digimaailm".


Mis vahe päris ja digimaailmal on? Veider lähenemine asjale.. Kui näiteks kiusaja koolis sinu lapsest mõnitava pildi joonistab ja seda klassis jagab siis on paha aga kui sama asja facebookis teeks siis oleks see aksepteeritav? Miks me tohime internetis loomastuda aga päriselus mitte? Oleme tsiviliseeritud ühiskond või ei ole?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 05.12.2019 20:23:47 vasta tsitaadiga

Minu arust on kiusamine otseselt teise isiku ründamine.
Arvamuse, maailmavaate, faktide üle argumenteerimine ei ole kiusamine (kuigi väga paljud just tõlgendavad seda niimoodi - peab ju ometigi samamoodi mõtlema nagu "mina").

Kahjuks on HV foorum täis isiklike rünnakuid, isegi täiskasvanud ei tule enda emotsioonidega toime ja väljundiks on siis teise ründamine, sest argumentide puudus on ju nõrkuse tunnus.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 06.12.2019 04:15:19 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Minu arust on kiusamine otseselt teise isiku ründamine.
Arvamuse, maailmavaate, faktide üle argumenteerimine ei ole kiusamine (kuigi väga paljud just tõlgendavad seda niimoodi - peab ju ometigi samamoodi mõtlema nagu "mina").

Kahjuks on HV foorum täis isiklike rünnakuid, isegi täiskasvanud ei tule enda emotsioonidega toime ja väljundiks on siis teise ründamine, sest argumentide puudus on ju nõrkuse tunnus.
Muide, nüüd sa ründasid HV foorumi kasutajaid, üldistasid ja hindasid subjeltiivselt nende füüsilisi/vaimseid omadusi, mis on sinu jutu järgi kiusamine ja ahistamine. See on sealtsamast ooperist, et kui näiteks mina ütlen veganile, et porgandi söömine teeb lolliks olen ma ahistaja ja kiusaja, kui aga vegan minule täpselt sama ütleb, ainult selle vahega, et porgandi asemel on liha, siis tema ei ahista, sest ta on influencer ehk suunamudija... Kas sina oled samuti suunamudija, et sinu enda "reeglid" sinu puhul ei kehti? Kuidas sina võid loopida süüdistusi vasakule ja paremale ning oma subjektiivsetest arvamustest lähtudes arvustada teiste, sinu jaoks võõraste inimeste puudusi ja nõrkusi? Viimasel ajal on metsikult palju siginenud tegelasi, kes halvustades teisi, lubavad endale kõike seda mida halvustavad teistes ja kui keegi julgeb seda neile mainida... noh siis tembeldatakse see mainija hoobilt kiusajaks, ahistajaks, šovinistiks, natsiks jne jne.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XATM092
HV veteran
XATM092

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2019 08:10:44 vasta tsitaadiga

https://www.teeviit.ee/kuidas-kuberkiusamist-ara-tunda/
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 06.12.2019 10:21:23 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
LKits kirjutas:
Minu arust on kiusamine otseselt teise isiku ründamine.
Arvamuse, maailmavaate, faktide üle argumenteerimine ei ole kiusamine (kuigi väga paljud just tõlgendavad seda niimoodi - peab ju ometigi samamoodi mõtlema nagu "mina").

Kahjuks on HV foorum täis isiklike rünnakuid, isegi täiskasvanud ei tule enda emotsioonidega toime ja väljundiks on siis teise ründamine, sest argumentide puudus on ju nõrkuse tunnus.
Muide, nüüd sa ründasid HV foorumi kasutajaid, üldistasid ja hindasid subjeltiivselt nende füüsilisi/vaimseid omadusi, mis on sinu jutu järgi kiusamine ja ahistamine. See on sealtsamast ooperist, et kui näiteks mina ütlen veganile, et porgandi söömine teeb lolliks olen ma ahistaja ja kiusaja, kui aga vegan minule täpselt sama ütleb, ainult selle vahega, et porgandi asemel on liha, siis tema ei ahista, sest ta on influencer ehk suunamudija... Kas sina oled samuti suunamudija, et sinu enda "reeglid" sinu puhul ei kehti? Kuidas sina võid loopida süüdistusi vasakule ja paremale ning oma subjektiivsetest arvamustest lähtudes arvustada teiste, sinu jaoks võõraste inimeste puudusi ja nõrkusi? Viimasel ajal on metsikult palju siginenud tegelasi, kes halvustades teisi, lubavad endale kõike seda mida halvustavad teistes ja kui keegi julgeb seda neile mainida... noh siis tembeldatakse see mainija hoobilt kiusajaks, ahistajaks, šovinistiks, natsiks jne jne.

Minu teada ei toonud ma ühtegi kasutaja näidet välja, vaid hindasin üldiselt HV foorumi seisundit. Mis võib tunduda rünnakuna seni, kuni ma suudan reaalselt tõestada enda väidet. Siis on tegemist faktiliselt tõese väitena.

Ning ei, sinu vegani näide ei pea paika, sest kui sa ütled veganile, et porgandi söömine teeb lolliks, siis tegemist väitega, mida sa tõenäoliselt ei suuda tõendada. Kui suudad reaalselt tõendada, et porgandi söömine vähendab mingit intelligentsust, siis peab sinu väide paika, vastasel juhul võib väidet tõlgendada rünnakuna, solvamisena.

Ad hominem rünnak on hale - seda kasutavad üldiselt need, kes ei suuda hakkama saada teema üle aruteluga ning alla jääda ei soovi, sest see on nõrkuse tunnus.

tsitaat:
Lugupeetud AHV, enne kui minuga vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi kas see ikka on hea mõte... icon_biggrin.gif
Mõtlesin - hakkan. Ja mitte pigem vaidlema, vaid laskun arutellu.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 06.12.2019 12:41:15 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Minu teada ei toonud ma ühtegi kasutaja näidet välja, vaid hindasin üldiselt HV foorumi seisundit. Mis võib tunduda rünnakuna seni, kuni ma suudan reaalselt tõestada enda väidet. Siis on tegemist faktiliselt tõese väitena.

Ning ei, sinu vegani näide ei pea paika, sest kui sa ütled veganile, et porgandi söömine teeb lolliks, siis tegemist väitega, mida sa tõenäoliselt ei suuda tõendada. Kui suudad reaalselt tõendada, et porgandi söömine vähendab mingit intelligentsust, siis peab sinu väide paika, vastasel juhul võib väidet tõlgendada rünnakuna, solvamisena.

Ad hominem rünnak on hale - seda kasutavad üldiselt need, kes ei suuda hakkama saada teema üle aruteluga ning alla jääda ei soovi, sest see on nõrkuse tunnus.

tsitaat:
Lugupeetud AHV, enne kui minuga vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi kas see ikka on hea mõte... icon_biggrin.gif
Mõtlesin - hakkan. Ja mitte pigem vaidlema, vaid laskun arutellu.
Sinu vastus on just see millest kirjutasin... sa valid sekundiga sinu jaoks sobiva poole ja oled kindel, et just mina pean oma väidet tõestama... mitte vegan vaid mina, kuigi väide on mõlemal sama! Seda ma tahtsingi sinu puhul demonstreerida. Tänan, et osalesid! Ja muide, sinu teine vabandus, et sa ühtegi kasutajat välja ei toonud on kahepalgeline... Kas sa jääd ka siis oma arvamuse juurde, kui keegi samamoodi üldistades ründab riiki, rahvust, rassi... või väiksemat ühiskonna osa, geisid näiteks. Vaheta oma lauses sõna "hinnavaatluse foorum" "geikommuuni" või "juudid" vastu ja arva uuesti, kas sinu süüdistused ja grupi inimeste vaimsete ja füüsiliste puuduste hindamine jäävad sama süütuks "üldise olukorra hindamiseks".
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 06.12.2019 12:43:46 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Vondur kirjutas:
LKits kirjutas:
Minu arust on kiusamine otseselt teise isiku ründamine.
Arvamuse, maailmavaate, faktide üle argumenteerimine ei ole kiusamine (kuigi väga paljud just tõlgendavad seda niimoodi - peab ju ometigi samamoodi mõtlema nagu "mina").

Kahjuks on HV foorum täis isiklike rünnakuid, isegi täiskasvanud ei tule enda emotsioonidega toime ja väljundiks on siis teise ründamine, sest argumentide puudus on ju nõrkuse tunnus.
Muide, nüüd sa ründasid HV foorumi kasutajaid, üldistasid ja hindasid subjeltiivselt nende füüsilisi/vaimseid omadusi, mis on sinu jutu järgi kiusamine ja ahistamine. See on sealtsamast ooperist, et kui näiteks mina ütlen veganile, et porgandi söömine teeb lolliks olen ma ahistaja ja kiusaja, kui aga vegan minule täpselt sama ütleb, ainult selle vahega, et porgandi asemel on liha, siis tema ei ahista, sest ta on influencer ehk suunamudija... Kas sina oled samuti suunamudija, et sinu enda "reeglid" sinu puhul ei kehti? Kuidas sina võid loopida süüdistusi vasakule ja paremale ning oma subjektiivsetest arvamustest lähtudes arvustada teiste, sinu jaoks võõraste inimeste puudusi ja nõrkusi? Viimasel ajal on metsikult palju siginenud tegelasi, kes halvustades teisi, lubavad endale kõike seda mida halvustavad teistes ja kui keegi julgeb seda neile mainida... noh siis tembeldatakse see mainija hoobilt kiusajaks, ahistajaks, šovinistiks, natsiks jne jne.

Minu teada ei toonud ma ühtegi kasutaja näidet välja, vaid hindasin üldiselt HV foorumi seisundit. Mis võib tunduda rünnakuna seni, kuni ma suudan reaalselt tõestada enda väidet. Siis on tegemist faktiliselt tõese väitena.

Ning ei, sinu vegani näide ei pea paika, sest kui sa ütled veganile, et porgandi söömine teeb lolliks, siis tegemist väitega, mida sa tõenäoliselt ei suuda tõendada. Kui suudad reaalselt tõendada, et porgandi söömine vähendab mingit intelligentsust, siis peab sinu väide paika, vastasel juhul võib väidet tõlgendada rünnakuna, solvamisena.

Ad hominem rünnak on hale - seda kasutavad üldiselt need, kes ei suuda hakkama saada teema üle aruteluga ning alla jääda ei soovi, sest see on nõrkuse tunnus.

tsitaat:
Lugupeetud AHV, enne kui minuga vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi kas see ikka on hea mõte... icon_biggrin.gif
Mõtlesin - hakkan. Ja mitte pigem vaidlema, vaid laskun arutellu.

Ja vegan suudab faktiliselt tõestada, et liha söömine teeb lolliks, nii et tema väide ei ole ründena tõlgendatav? icon_rolleyes.gif Just saying

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 06.12.2019 13:05:01 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
Sinu vastus on just see millest kirjutasin... sa valid sekundiga sinu jaoks sobiva poole ja oled kindel, et just mina pean oma väidet tõestama... mitte vegan vaid mina, kuigi väide on mõlemal sama! Seda ma tahtsingi sinu puhul demonstreerida. Tänan, et osalesid! Ja muide, sinu teine vabandus, et sa ühtegi kasutajat välja ei toonud on kahepalgeline... Kas sa jääd ka siis oma arvamuse juurde, kui keegi samamoodi üldistades ründab riiki, rahvust, rassi... või väiksemat ühiskonna osa, geisid näiteks. Vaheta oma lauses sõna "hinnavaatluse foorum" "geikommuuni" või "juudid" vastu ja arva uuesti, kas sinu süüdistused ja grupi inimeste vaimsete ja füüsiliste puuduste hindamine jäävad sama süütuks "üldise olukorra hindamiseks".
Valin sobiva poole, sest kui väidad, et porgandi söömine teeb lolliks, siis SINA, väitjana, pead seda ka tõestama. Sinu demonstratsioon võib tunduda sulle õnnestununa, kuid minu silmis feilis täiega.

Foorumi kohapealt - jah, ma olen suuteline enda väidet kaitsma. Olen reaalselt suuteline tooma näiteid, et foorumis eksisteerib isikutevastane arutelu, mida saab tõlgendada kiusuna. Ja kahjuks ei ole foorumi haldaja ja/või volitatud isikud seda (piisavalt) modereerinud pole (isegi, kui olen esile kutsunud, et selline tegevus eksisteerib).
Siiski, paks nahk on abiks.

Lisaks, rahvuse, riigi ja rassi kohapealt - jah, võib üldistada. Siiski, argumente peab olema suuteline KAITSMA ehk väited, mis baseeruvad isiklikul arvamusel ongi ainult isiklik arvamus. Ja kui isiklik arvamus on kellegi halvustamine (või halva omaduse esiletoomine), siis see ongi halvustamine, mitte tõendatud fakt.


Dogbert kirjutas:
Ja vegan suudab faktiliselt tõestada, et liha söömine teeb lolliks, nii et tema väide ei ole ründena tõlgendatav? icon_rolleyes.gif Just saying
Kui minu käest küsid, siis jah, peab. Ning oleneb kontekstist kuidas seda väljendatakse. Kui öeldakse, et lihasööjad on rumalad, sest liha söömine teeb lolliks, siis peab tõestama, et see väide ka paika peab.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 06.12.2019 14:09:37 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 00:28:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XATM092
HV veteran
XATM092

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2019 21:31:33 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
Igal suhtluskeskkonnal on õigus kehtestada omad reeglid ja kasutajatel vabadus seda suhtluskanalit mitte kasutada.


Aga nende reeglitega ongi see mure, et miski ei ajenda kiusajat neid järgima. Kiusaja saab julgelt minna kiusatava suhtluskeskkonda ja seal teda ilma tagajärgedeta sõimama hakata, loopida alusetuid instigeerivaid väiteid, et porgand teeb lolliks jne.. Kiusatav võib ju kiusaja ära blokeerida aga järjekindel isik pääseb keskkonnale uuesti ligi.. Alati ei ole kiusataval üldse midagi teha sest kiusamine võib toimuda ka tema kontrolli alt väljas olevas keskkonnas.
Tagajärgede puudumine annab inimesele võimaluse käituda nii nagu ta ise heaks arvab. Internetis õpitud käitumismustrid aga ei jää interneti. Eriti kui on tegemist lastega kelle isiksused alles arenevad . "Päriselu" kiusajad ja noored kurjategijad kasutasid minu lapsepõlves sageli väljendit: "Ma olen alaealine ja mulle ei saa midagi teha." icon_confused.gif Ilmselt on selline karistamatuse tunne tänapäevalgi levinud aga tagajärgedeta internet loob kaitsenarjääri ning võimaldab sellistel veelgi hullemini teistega käituda..

Edit:
Lisaks ei ole see vaid Eesti mure. See on globaalne probleem.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 06.12.2019 22:14:28 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 00:18:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 07.12.2019 07:18:14 vasta tsitaadiga

Siin on totaalne generatsioonide erinevus.
Tõenäoliselt enamus HV kasutajatest teab, et eksisteerib virtuaalne ja füüsiline maailm eraldi, aga tänapäevase generatsiooni jaoks on need kaks jõhkralt põimunud ja erisust on raske märgata, kui oled selles üles kasvanud.

Ehk tänapäeva noore jaoks on virtuaalsus hoopis reaalsus.

Järelevalve on nii ajamahukas ettevõtmine, et lapsevanemad ei saa sellega lihtsalt hakkama... Kui paljud teist kasutavad mõnda rakendustehalduse tarkvara selleks, et lapse telefonis oleksid ainult sulle teadaolevad rakendused?
Paljud teist jälgivad, et laps külastaks ainult teatud vanusele mõeldud veebilehti?
Ja kui sa kontrollid temale soetatud nutiseadet, mis takistab seda kõike tegemast kusagil mujal seadmes?

Tagajärgedega mitte-tegelemine on tõsine probleem. Võid mõelda küll "Ah ära solvu noh! See oli nali!", aga tegelikkuses mina pooldan keskkondades reeglite kehtestamist. Kui oled mees ütleja, siis ole mees vastutaja. Ja kui oled nõus vastutama, siis tee täpselt nii suures mahus, kui oled nõus vastutama.

Tegu (või tegevusetus) ja tagajärg.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 07.12.2019 09:19:42 vasta tsitaadiga

Igasugune politsei järelevalve veebis on mõttetu. See on pikemas perspektiivis tupiktee. Juba täna tundub noortemölast tapmisähvardustega tegelemine politsei jaoks liiga koormavaks, veeb ei tunne riigipiire. Selle noortemöla vastu on palju parem lahendus olemas - selleks ongi portaali adminni õigus blokkida tattipritsivaid noori. Teine suund on lastevanemate kasvatus. Kes soovib see õpetab oma võsukesele elementaarseid viisakusreegleid. Kuid see on lumehelbekese lähenemine panna politsei karistusmeetoditega võsukeste kasvatustööd tegema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 07.12.2019 10:00:08 vasta tsitaadiga

Selles osas on tänapäeval palju paremaks olukord läinud, et aina rohkem ja rohkem keskkondi aksepteerib kontode näol isikustatud ja autenditud kontosid.
Pead kasutama näiteks Facebook või Google kontot, mille feikimine/loomine on juba tsipa tüütum protsess. Või siis lausa ID-kaardiga autentimine.

Ning sellises olukorras valivad inimesed ikka korralikult, mida nad ütlevad, sest teavad, et ei saa "anonüümsuse" taha peituda.

Lumehelbekese teema on sadu, kui mitte tuhandeid, aastaid eksisteerinud generatsioonidevahelise lõhe näol.
Virtuaalkeskkonnas kiusamine eksisteerib ja sellega peab tegelema.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Veebikonstaabel: küberkiusamist ei osata ära tunda
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.