Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Exceli tabelivalemid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2019 19:28:58 Exceli tabelivalemid vasta tsitaadiga

Mul on tehtud Excelis tabel, vasakul pool on andmehulk kus pidevalt ridu lisandub ja paremal pool on valemid, mis vasakul olevad infot vajalikult töötlevad.
valemid olen teinud viidates tabelile
selliselt

Nii saab iga tabelirida omale täpselt sama valemi külge.

PROBLEEM:

Nimelt, kui lisan nüüd teisest tabelist portsu ridu tabelisse juurde, siis jah, tabel automaatselt pikeneb, AGA valemid ei ole enam samad, vaid hakkavad peegeldama RANGE, ehk kui enne oli
ülalt alla valem [TOODE+HIND] siis nüüd on [W1:W3343+S1:S3343], ehk valem läheb katki, samuti mingil juhul valem ei pikene, ehk uued lisaread hakkavad külge saama N/A väärtusi...

Oskate kommenteerida, kuidas lisanduvate ridade korral valemid terveks jätta? Samuti on olukordi, kus pean valemiväärtuse mingitel ridadel üle kirjutama, kuna seal juhul valem ei töötanud.

Tänud.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 16.11.2019 21:57:52 Re: Exceli tabelivalemid vasta tsitaadiga

lightbluefox kirjutas:
Mul on tehtud Excelis tabel, vasakul pool on andmehulk kus pidevalt ridu lisandub ja paremal pool on valemid, mis vasakul olevad infot vajalikult töötlevad.
valemid olen teinud viidates tabelile
selliselt

Nii saab iga tabelirida omale täpselt sama valemi külge.

PROBLEEM:

Nimelt, kui lisan nüüd teisest tabelist portsu ridu tabelisse juurde, siis jah, tabel automaatselt pikeneb, AGA valemid ei ole enam samad, vaid hakkavad peegeldama RANGE, ehk kui enne oli
ülalt alla valem [TOODE+HIND] siis nüüd on [W1:W3343+S1:S3343], ehk valem läheb katki, samuti mingil juhul valem ei pikene, ehk uued lisaread hakkavad külge saama N/A väärtusi...

Oskate kommenteerida, kuidas lisanduvate ridade korral valemid terveks jätta? Samuti on olukordi, kus pean valemiväärtuse mingitel ridadel üle kirjutama, kuna seal juhul valem ei töötanud.

Tänud.


Mis formaadis lisatavad numbrid on? Näiteks kui lisad numbrid mis on text formaadis, valemid ei toimi. Kas sa kopeerid numbrid v6i read [lisad uued read tabelisse]?

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2019 23:48:01 vasta tsitaadiga

Tead, seal on mitmeid valemeid, osad on text formaadis ja osad numbri, kuna algandmeid ma muuta ei saa, siis on valemid sellised, et teisendavad ja saavad õige info nendest ikka kätte.
Kui tabeli alla midagi kirjutada, siis tabel pikeneb selle rea võrra automaatselt ja kui sinna kopeerin, nt 1000 uut rida, siis pikenevad ka kõik valemid, aga kuigi andmed on sama loogikaga nagu enne, siis valemid enam mitte.

Olen sellel puhul ette võtnud massasendamise, ehk kui range jääb lühikeseks, teen lihtsalt find & replace "S3344" "S5600" vastu, nii ta paneb kõigile uue ulatuse.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Exceli tabelivalemid
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.