Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Mobiiltelefonid ja fototehnika »  Eestisse jõudis Samsung Galaxy Fold märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2019 21:46:13 Eestisse jõudis Samsung Galaxy Fold vasta tsitaadiga


HinnaVaatluses pakutakse tänasest teadaolevalt esimest Samsung Galaxy Fold kokkuvolditavat nutitelefoni.

Vaata hinnapakkumist: https://www.hinnavaatlus.ee/1645246/samsung-galaxy-fold-512gb-5g-silver/

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 19.10.2019 21:55:01 vasta tsitaadiga

3 250,80 €, huvilisi icon_razz1.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kirjumega
HV veteran
kirjumega

liitunud: 25.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2019 22:56:13 vasta tsitaadiga

Täitsa nägemist icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2019 23:00:57 vasta tsitaadiga

Ei ole loogiline, saad ühe telefoni asemel nö kaks, aga maksad kolme eest icon_smile.gif
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keytron
HV veteran

liitunud: 11.08.2002




sõnum 19.10.2019 23:46:46 vasta tsitaadiga


Link

On veel arenemisruumi...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 20.10.2019 13:35:24 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
3 250,80 €, huvilisi icon_razz1.gif


Hull hind! Sealt ostaks ainult rumal icon_lol.gif Samsungi kodulehel on see sama mudel 1150EUR odavam, hinnaga 2100EUR icon_cool.gif
https://www.samsung.com/de/smartphones/galaxy-fold-5g-f907b/SM-F907BZKADBT/buy/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 20.10.2019 14:13:18 vasta tsitaadiga

2100€ on kuidagi targem? icon_rolleyes.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2019 14:15:42 vasta tsitaadiga

See on staatuse märk, tänapäeval ettekandjad ostavad endale 1k eest iPhone'e. Vertu't enam pole, ehk ostetakse see ja on päris palju neid inimesi, kes ostavad lihtsalt ettevõttele ilma silma pilgutamata.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 20.10.2019 14:17:53 vasta tsitaadiga

Slazenger kirjutas:
See on staatuse märk, tänapäeval ettekandjad ostavad endale 1k eest iPhone'e. Vertu't enam pole, ehk ostetakse see ja on päris palju neid inimesi, kes ostavad lihtsalt ettevõttele ilma silma pilgutamata.

Mis staatuse märk. Ostetakse normaalne tipptelefon, mis kestab aastaid, mitte mingi juust. Mis see ettekandja peab 100€ hiinakaga hakkama saama? Ta ei olegi inimene ja ei tohi osta normaalset asja?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 20.10.2019 14:31:30 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Slazenger kirjutas:
See on staatuse märk, tänapäeval ettekandjad ostavad endale 1k eest iPhone'e. Vertu't enam pole, ehk ostetakse see ja on päris palju neid inimesi, kes ostavad lihtsalt ettevõttele ilma silma pilgutamata.

Mis staatuse märk. Ostetakse normaalne tipptelefon, mis kestab aastaid, mitte mingi juust. Mis see ettekandja peab 100€ hiinakaga hakkama saama? Ta ei olegi inimene ja ei tohi osta normaalset asja?


rofl.gif

Sulle hästi maha müüdud see idee, et normaalne tipptelefon peabgi maksma üle tuhande ning kindlasti on selleks normaaaaalseks telefoniks ainult ühe firma toode. Ei olegi nimene kui sellist asja osta ei saa icon_lol.gif

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 20.10.2019 15:00:51 vasta tsitaadiga

Nii on ju? Tahan note 10, samamoodi tonn, s10+ tuli ka tonniga. Tahan parimat, siis maksadki. Jah, saad ka 400-500€ eest, aga neil on puudusi, nt veekindlus jne. Ega iga aasta telefoni ei vaheta. Miks nii kibestunud?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2019 15:11:14 vasta tsitaadiga

Samsung S7 Edge oma roosa triibuga ja iPhone 7/7+ oma helikivi probleemidega olid üsna tavalised asjad ja viga võis esile tulla juba esimestel kuudel. Olen 100% kindel, et need Galaxy foldid ei pea samuti aastaid vastu.
Kus see argument siis tuleb, et tipptelefon kestab aastaid ja mingi "juust" ei kesta?

Veekindlus pole ka mingi argument. iPhone 7, iPhone 8, samsung S7, CAT S60 ja paljud muud pidavat ka veekindlad olema, aga miks ma siis näen neid veekahjustustega? icon_biggrin.gif

Igatahes mina praegu eelistan oma 100€ hiina juustu, kuigi omal kodus vedelemas mõned kõvasti kallimad oma aja tipptelefonid.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 20.10.2019 16:35:11 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Nii on ju? Tahan note 10, samamoodi tonn, s10+ tuli ka tonniga. Tahan parimat, siis maksadki. Jah, saad ka 400-500€ eest, aga neil on puudusi, nt veekindlus jne. Ega iga aasta telefoni ei vaheta. Miks nii kibestunud?

Muidugi, et kibestunud ja sa unustasid lisada, et kindlasti kade ja vaene ka veel icon_lol.gif
On on, parim asi tonniga alle selle on ikka täielik ikaldus, nälg ja vaesus
Aga noh mis ma ka tean siin istun oma "odava juustu" otsas ju ....

Huvtav, et selline juurdehindlus siin Eestis. See kes juba sellise telefoni tahab osta oskab ka mujalt osta. Selge on see, et kuna tehnoloogia on nii uus siis jääb see telefon selgelt nišitooteks.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 20.10.2019 19:34:38 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Veekindlus pole ka mingi argument. iPhone 7, iPhone 8, samsung S7, CAT S60 ja paljud muud pidavat ka veekindlad olema, aga miks ma siis näen neid veekahjustustega? icon_biggrin.gif


Veekindel telefon on veekindel vastavalt selle reitingule (IP67/IP68) ja tootjapoolsele soovitusele kuniks sellel puuduvad mehhaanilised kahjustused. Valdav enamus telefonidest mis saavad veekahjustuse on vähemalt ühe korra maha kukkunud mille tagajärjel on tekkinud mehhaaniline kahjustus (mikropraod, praod, pundumine vōi suuremad mōrad) vōi siis SIM kaardi sahtel on valesti suletud, tihend ei ole paigas. Vähemal määral on kas ületatud veekindluse määra ajas ja sügavuses vōi lihtsalt praak isend.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2019 20:58:45 vasta tsitaadiga

Ja sellepärast polegi veekindlus mingi argument.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2019 21:39:25 vasta tsitaadiga

IP6x (mitte "veekindlus") tähendab seda, et tootja on mõnevõrra rohkem panustanud erinevatesse tihenditesse. Kahtlemata pole see eluaegne - aga annab mõnevõrra rohkem kindlust rääkida telefoniga kerges vihmas kui ilma tihendideta telefoniga.

Eriti üllatav on muidugi kui telefone parandava inimese kätte satuvad telefonid, mis vajavad parandamist. Kes oleks seda osanud arvata...
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 21.10.2019 00:34:55 vasta tsitaadiga

Ma ei sa aru miks ei peaks odav telefon aastaid vastu pidama ? Mul kestis Lumia 520 kaks aastat ja on ka praegu alles, kui tagavara luts.
520-st läksin üle 830-le kuna tahtsin suuremat ekraani ja paremat fotokat.

Praegu on üle pooleteise aasta olnud 170 eurot maksev Xiaomi redmi note 5 AI dual cam ja olen siiani rahul olnud.
Ei näe ka põhjust miks mul ta üle 3 aasta ei peaks vastu pidama.

Uuendused pole just alati kõige paremad. Arvestades kuidas õun oma vanemaid telefone uuendades aeglasemaks teeb, kuna uuendus on loodud rohkem nende uute telefonidele ja vanemad teeb aeglasemaks,
kuna tahab et kliendid uuendaksid oma sedmeid uuemate telefonide vastu. Seda taktikat teevad ka teised.

Oma vajadustest arvestades ei näe ma mitte mingit põhjust maksta telefoni eest üle 250 euro. Mis kasu mul on neist igasugu featuritest mida ma mitte kunagi ei kasuta ?
Mis kasu on mul mingist tipp tasemesl olevast kaamerasst, kui ma teen healjuhul ühe pildi kuu jooksul ?
Veekindlus ei morjenda mind ka, kuna on olemas kestasi mida telefoni ümber panna. mis teevad veekindlamaks ja maksavad alla 5 euro.
Pealegi ma ei harrasta telefoniga ujumas käimist või vanni minnes telefoni kaasa võtta jne. Ei istu ma ka ninapidi ainult oma telefoni ekraanis kinni, kui kodust väljun.


Pealegi selle vastupidavuse mõttes on mul ka omad mõtted. Kui tippu klassi telefon masab 1000 euro ja see kestab 3 aastat, sest aku sureb selle ajaga ära ja seda vahetada pole lihtne.
1000 euro eest ma saaksin 10 aastat telefone, kui ma vahetaks neid iga 2 aasta tagant. 4-s telefon oleks juba võimsuselt ja kaamera poolest parem kui praegu osta 1000 eest tippklassi telefoni.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 21.10.2019 00:44:56 vasta tsitaadiga

Jälle mingi tüüp, minul pole vaja siis pole teistel ka. Xiaomi note 5 oli räme juust, ostsin kõva promo peale, et oh hea telefon. Veits rohkem koormad juba läägab.
Miks pead telefoniga vanni minema? Veekindlus hea, juhtub õnnetus vmi. Aastas mitu korda ära tasunud, et telefon veekindel. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.10.2019 00:49:10 vasta tsitaadiga

tsitaat:

21.10.2019 00:34:55
Ma ei sa aru miks ei peaks odav telefon aastaid vastu pidama ?

Küsimus pole niivõrd hinnalipikus, vaid sisus. Moraalselt vananeb selle paari-kolme aastaga
tsitaat:
1000 euro eest ma saaksin 10 aastat telefone, kui ma vahetaks neid iga 2 aasta tagant. 4-s telefon oleks juba võimsuselt ja kaamera poolest parem kui praegu osta 1000 eest tippklassi telefoni.
Viimane lause..
Et 8 aasta pärast oleks sul hiina juust samal tasemel kui täna tonnine samsa? Lol

_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.10.2019 01:59:35 vasta tsitaadiga

Nah, ostab see kes tahab ja ongi kogu lugu. Kes millesse panustab. Mõni naudib käsitööõllesid, teine uut ja vingemat telefoni, kolmas sportautot. Ei ole teiste asi, kes kuhu oma raha paneb.
Mina telefoni ei panusta kuidagi. Iphone SE-ga läheb nüüd neljas aasta ning saan kõned tehtud ja kirjad loetud. Aku on kehvakene juba selle aja peale, aga pool päeva kestab ära ikkagi. icon_smile.gif

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kommentaarid: 1143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 853
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 21.10.2019 02:09:28 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Jälle mingi tüüp, minul pole vaja siis pole teistel ka. Xiaomi note 5 oli räme juust, ostsin kõva promo peale, et oh hea telefon. Veits rohkem koormad juba läägab.
Miks pead telefoniga vanni minema? Veekindlus hea, juhtub õnnetus vmi. Aastas mitu korda ära tasunud, et telefon veekindel. thumbs_up.gif


Sa oled see tüüp, kes võtab kõike isiklikult isegi kui pole sinu pihta suunatud.
Ma ei kasuta ka mingeid erilisi appe, mis mu telefoni nii julmalt koormavad, et see läägima hakkab.

Ma kasutan aegajalt gps-i mõne koha leidmiseks ja enamus mis ma teen on telefoni funktsiooni kasutamine.
Vahel sirving ka internetti ja loen uudiseid või kuulan mingit online raadiot ja see on ka praktiliselt kõik.

Vastavalt sellele ei tasu mitte mingil moel ära mulle see, et laristada mingi tonn telefoni peale millega saab alla 200 eurone luts suurepäraselt hakkama.

Kui sulle sobib ja sul on vajadus, siis lase minna, aga ära tule õigustama meile seda, et see just kõige õigem otsus on. Samamoodi hõõrud sina oma mõtlemist teistele peale, et elu ilma veekindlusetta pole elamist väärt jne.

Mul on telefonil korpus ja vihma käes ei lähe mingit vedelikku telefoni sisse, mis ta kõlbmatuks muudaks ja ma oma tööga puutun veega kokku rohkem kui enamus inimesi.
Samas ei ole ma ka libenäpp, kes telefoni maha pillab. Mul on ainult 1 kord elus telefon maha kukkunud ja siis läks ekraan katki ja see oli nuppudega telefon ja ka odav sony ericsson.


Pealegi sama rauaga mis on note 5-el vähe rohkem koormad läägab ka kõigil brandi nimedega ja 2-3 korda kallimatel lutsudel.
Nokia telefonid näiteks peaks samamoodi snapdragon 636 ja 4GB rammiga läägama kui neid koormata samal viisil.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 21.10.2019 10:20:56 vasta tsitaadiga

Ei no miks vingutakse kui ettekandja ostab tonnise telefoni. Las ostab, vb mees kinkis hoopis. Sellest sai ju asi alguse, et pole normaalne mõne jaoks kui teatud inimesed ostavad veits kallima telefoni.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 21.10.2019 10:28:26 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Ei no miks vingutakse kui ettekandja ostab tonnise telefoni. Las ostab, vb mees kinkis hoopis. Sellest sai ju asi alguse, et pole normaalne mõne jaoks kui teatud inimesed ostavad veits kallima telefoni.


Ma olen pannud tähele, et see kalli telefoni ost on just pigem staatuse sümbol. Niipalju inimesi olen näinud mingeid tonniseid telefone ostas, samas ise saavad miinimumi lähedast palka ja siis maksavad järelmaksu oma telefoni eest.
Enda viimane tipptelefon oli Samsa S6. Maksin tollel ajal 650eurot. No more!
Tänapäeval on see keskmik nii hea, et tipuga vahet on mõnes asjas kuni 20%. Samas maksad peale kohati rohkemgi kui 85%.
Hetkel on OnePlus6, sai ostetud 350 eest kui soodukas oli aasta tagasi. Ning väga hea endiselt. Kahju on see, et OnePlus liikus ka ära sealt hea hinna tsoonist ja järjest rohkem liiguvad sinna Samsungi ja Iphone'i hindade juurde.
Hetkel on vist veel Oppo ja Xiaomi seal hinnatsoonis, kus OnePlus aastaid oli.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 21.10.2019 10:37:10 vasta tsitaadiga

Mis vahet seal palju telefon maksab - igal inimesel on oma eelistused. Samas on telefon piimaga samas klassis - kui saab otsa siis ostetakse ilma pikalt mõtlemata uus.
Samas ei saa ma aru inimestest kes jooksevad telefoniga remonti kui sellel mingi häda on. Normaalne on ju omada nii kallist asja millest sul ei ole eriti kahju kui sa selel kogemata ära lõhud.

Huvitav nähtus on see, et nn. tipptelefoni ostjad väidavad, et neile sobib vaid parim aga samas ei osta nad parimaid riideid, elukohti ega ka autosid. Isegi puhkamas käivad seal kus "tavainimesed"

OK teemasse tagasi.
Kas kellelgi on selle uuele, volditavale, telefonile ka reaalset vajadust?
Mis on selle telefoni reaalelu tsenaariumid kus ta vajalikuks osutub?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.10.2019 10:44:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas kellelgi on selle uuele, volditavale, telefonile ka reaalset vajadust?
Mis on selle telefoni reaalelu tsenaariumid kus ta vajalikuks osutub?


Lähtudes eelpool lingitud yt videost, siis reaalelu kasutus sellele telefonile on tolmu- ja liivavabas keskkonnas lauatahvlina kasutada. Edev nipsasi, muud väärtust pole. Note 10+ on 6.8" ekraaniga, aga oluliselt vastupidavamalt kokku pandud.

_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Mobiiltelefonid ja fototehnika »  Eestisse jõudis Samsung Galaxy Fold mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.