Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  exceli abi vaja märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Martink91
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2019 00:58:40 exceli abi vaja vasta tsitaadiga

Teen omal pisikest akupaki projekti, ning pisut oleks abi vaja tabeli info automatiseerimisel.
B veerus on mõõtmistulemus, F veerus on elemendi mudel. Paremalpool(alates R veerust), on teine tabeli osa, kus on kirjas tootja andmed kõigi elementide kohta, mis mul käes on. Sinna lõppu loeb ta mul ka elementide arvu vasakpoolsest tabelist juba automaatselt, see selleks.

Mina tahan C veergu saada automaatset sisestust tootjapoolsest mahutavusest F veeru põhjal. Ehk siis, kui 1. elemendi F veerus on sisestatud andmed "f", siis ma tahan et ta otsiks parempoolsest tabelist üles markeeringu lahtrist selle "f"-i, ning selle vastavalt võtaks U lahtrist mahutavuse, mis "f" puhul on 1620. ja kirjutaks selle 1620 C lahtrisse

Mõtlesin, ka et ta võiks "f" tähe asemele lihtsalt numbri võtta, aga siis läheb kole keeruliseks, sest puudub seos numbril ja tähel, kui midagi tabelis ümber tõstan, siis on oht andmete segamini minekuks.

Idee võiks olla nagu =IF((F:F)FIND(T:T)EQUALS(U:U).... aga siit nagu edasi ei saa, sest sellist funktsiooni pole oleemas.

EDIT: sain kuidagi ise poolenisti hakkama, kasutan =LOOKUP funktsiooni, aga mingil veidral põhjusel paari andme puhul on võetav number vale.

Näiteks 26d peaks olema 2600, aga millegipärast saab ta tabelisse 2200. See pole ainuke "markeering" mis valesti on, kuigi valdavalt on markeeringud õigete numbritega.
Manus


_________________
Inimesed arvavad, et geenius on olla lõbus, aga nad ei saa aru, kui raske on välja kannatada kogu maailma idioote
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kreisa
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2008




sõnum 27.09.2019 01:00:33 vasta tsitaadiga

INDEX ja MATCH?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alfreedo
HV vaatleja

liitunud: 20.06.2010




sõnum 28.09.2019 01:32:01 vasta tsitaadiga

Mis teeb kui C2-te sisestada:

=IF(ISNA(VLOOKUP(F2;T2:U25;2;FALSE));"";(VLOOKUP(F2;T2:U25;2;FALSE)))
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  exceli abi vaja
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.