Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  Eestis langetati tähtis otsus: 5G ei tapa märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2019 15:45:29 vasta tsitaadiga

kalvis, ma ei tea kuidas laboriloomadega lood on kuid tean, et tõestatud tervisekahu tekitanud inimestele on makstud suuri hüvitisi
Mingid ajad tagasi ei kujutanud keegi ette, et mobiilivõrgud ja muud seadmed võetakse kasutusest maha selleksajaks kui seal ümbruses tööd tehakse
Samamoodi ei olnud sellega nõus operaatorid kelle seadmed võisid oletatavasti kahjusi tekitada
Täna on see standard, et kui tehakse nende läheduses tööd siis need ka välja lülitatakse
Uuemate Korvtõstukite kasutamine ei ole ka nende läheduses lubatud ja lähevad ka segi hea kui saadakse avariireziimis ilma kõrvalise abita korviga alla
Samamoodi langetatakse nii raadiosageduste kui ka tv antennide võimsust korralikult enne kui nende saatjate lähedusse minnakse
Kui see pole ohtlik milleks see siis üldse vajalik on?
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 312
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 27.09.2019 19:07:22 vasta tsitaadiga

Et oleks vähem virisemist ja kohtulugusid.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 29.09.2019 09:18:35 vasta tsitaadiga

Sõltub riigist, peamiselt makstakse neid "kahjutasusi" USA-s. Enamus maailma riikides ei saagi kahjutasu nõuda, sest puudu kahju tõestuse nõude alus.
Kuna välja tugevus on normitud siis loomulikult saab tööline nõuda masti välja lülitamist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2019 10:47:16 vasta tsitaadiga

Peaks alustama nõude et radiatsiooni looduslik foon välja lülitada. Sest suurtes kogustes on see ohtlik.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.09.2019 11:17:41 vasta tsitaadiga

kalvis kirjutas:
Teaduslikult on ammu tõestatud, et mistahes elektromagnetiline kiirgus Ultraviolett või kõrgema sagedusega (ioniseeriv) on elusorganismidele kahjulik.
Kõik mis on madalama sagedusega on üks suur vassimine, demagoogia jne. Ühed vahutades püüavad tõestada, et on kahjulik ja teised mitte. Tänaseks pole suurt mitte midagi tõestatud. Ainsana on kehtestatud kiirguse intensiivsusele piirnormid, st. kui see kiirgus on ületatud võite nõuda allikalt kiirguse normi viimist.
Toome lihtsa näite - teadupärast on valgus üsna suure sagedusega ja kohe enne UV kiirgust. Ometigi kõik elavad igapäevaselt päikesevalguses ja keegi ei kavatsegi seda karta või nõuda päikese kustutamist. Üks erand on vampiirid aga selliseid isendeid on väga vähe. Veelgi hullem, päike sisaldab tõestatult kahjulikku UV kiirgust, ometigi on rand suvel paksult täis enesetapjalike mõtetega päevitajaid. Palju madalama sagedusega moblakiirgust aga kardetakse nagu tuld. Ütlen ette ära, et laborites on loomi kiiritatud raadiosagedustega hullu moodi aga midagi terviseohtlikku pole seal avastatud.
äkki see pärast lülitatakse välja, et tugev em väli ajab elektroonika lolliks?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2019 11:51:37 vasta tsitaadiga

Äkki sellepärast et mikrouunis läheb luuüdi keema? See töötab "pisut" madalamal sagedusel kui valgus ja langeb wifide ja xG-dega samasse auku.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 30.09.2019 09:45:41 vasta tsitaadiga

Samamoodi "läheb inimene keema" kui ta katsub elektrijuhet. Mistahes elektromagnet energia kerest läbilaskmine.
Moblamastide väljundvõimsused on nii väikse võimsusega, et keema ei lähe midagi (hea kui 10 W) aga ca 1 kW mikrouuni on juba teine tegu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2019 19:21:02 vasta tsitaadiga

Tahaks keegi testida oma tervisega kus antenniees test telefoniga saaks tunnikese mängida icon_smile.gif
eritihea boonus on, et ümberringi rohkem kasutavaid seadmeid pole seega antennist saaks kogu poweri endale icon_wink.gif
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 312
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2019 19:30:44 vasta tsitaadiga

Kogu paueri saad siis pole huvitav, saatja tõmbab võimsuse maha. Huvitavam oleks kuskil kahe asula vahel kui õhtul telekad sisse lülitatakse. Ehk max kogus tarbijaid mastist kaugel ja kõik tahavad suuremat võimsust.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2019 16:33:03 vasta tsitaadiga

Jut käib 5G teemal milles ei ole vaja arutleda asulate väliseid vahemaid
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 312
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2019 23:35:55 vasta tsitaadiga

Jutt käib mobiilside kiirguse ohtlikkusest ja ma pakun et masti kallistada on ohtlikum kui kõik kliendid on leviala piiril mitte enda taskus. Olgu mistahes G.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 04.10.2019 12:27:04 vasta tsitaadiga

Katsejäneseid piisavalt igal pool. Väga paljudel kõrghoonetel on otse korteri/bürooruumide peal moblaantennid.
Ja pea iga inimene osaleb individoaalses katsetamises kandes moblat püksi või rinnataskus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.10.2019 22:20:00 vasta tsitaadiga

Vist hetkel parim 5G-reklaam.
Igatahes ületab need kõikvõimalikud, Hiina-Korea-Jaapani, 5-Greklaamid ikka mäekõrguselt... icon_cool.gif

Koht: Venemaa, Moskva
5G-võrk: Tele2 5G-testvõrk.
PS: Tekstist aru saamiseks peaks piisama sellest vene keele oskusest mida õpetati põhikoolis.

Ja selles kõlab lause mis mulle eriti meeldib - kuigi RCC ning Telia palgalised kaablireklaamijad saavad selle peale infarkti:
Tsitaat:
"Ja siis saab need mõttetud kaablid minema visata".... icon_cool.gif beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif

Link
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 12.10.2019 17:14:26 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Vist hetkel parim 5G-reklaam.
Igatahes ületab need kõikvõimalikud, Hiina-Korea-Jaapani, 5-Greklaamid ikka mäekõrguselt... icon_cool.gif

Koht: Venemaa, Moskva
5G-võrk: Tele2 5G-testvõrk.
PS: Tekstist aru saamiseks peaks piisama sellest vene keele oskusest mida õpetati põhikoolis.

Ja selles kõlab lause mis mulle eriti meeldib - kuigi RCC ning Telia palgalised kaablireklaamijad saavad selle peale infarkti:
Tsitaat:
"Ja siis saab need mõttetud kaablid minema visata".... icon_cool.gif beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif

Link

Kas ma sain sellest klipist õigesti aru, et Venemaal 5G jaoks 3,5GHz sagedusala kasutada ei saa? Et Venemaal 5G hakkab tööle 28GHz sagedusalas?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mati29
Kreisi kasutaja
mati29

liitunud: 23.03.2005




sõnum 12.10.2019 18:40:16 vasta tsitaadiga

Ju siis mingi sõjaväeline sagedus....
_________________
Number profiili! Keskmine EKRE valija toetab Eesti alkotootjaid ja Soome riiki maksudega, meie riiki ka laevapiletite kaudu.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 13.10.2019 01:13:08 vasta tsitaadiga

Siin kõik kirjas, mis ja kuidas, alates igasugusest kosmosesidest ja lokaatoritest kuni sateliittelevisioonini välja, seega 3,5GHz sagedusala juba kasutusel.
https://cnews.ru/news/top/2019-04-15_rossijskie_5g_v_opasnosti_vlasti_vydelili_im
Siberi ja Kaug-Ida jaoks telekanalid C-laineala.
https://sputnik.guru/350-tablitsa-chastot-i-kodov-sputnikovogo-televideniya.html
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mati29
Kreisi kasutaja
mati29

liitunud: 23.03.2005




sõnum 13.10.2019 07:09:38 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
_________________
Number profiili! Keskmine EKRE valija toetab Eesti alkotootjaid ja Soome riiki maksudega, meie riiki ka laevapiletite kaudu.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2019 08:23:56 vasta tsitaadiga

Päris kurb, alla 5.5GHz on ainult 35Mhz ribalaiust. Palju sellesse 5G-d mahub?

Aga kui partei peab vajalikuks küll siis vajalik plats buldooseriga tühjaks lükatakse.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perseas
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.06.2008




sõnum 14.10.2019 12:57:07 vasta tsitaadiga

ahoioi kirjutas:
Siin kõik kirjas, mis ja kuidas, alates igasugusest kosmosesidest ja lokaatoritest kuni sateliittelevisioonini välja, seega 3,5GHz sagedusala juba kasutusel.
https://cnews.ru/news/top/2019-04-15_rossijskie_5g_v_opasnosti_vlasti_vydelili_im
Siberi ja Kaug-Ida jaoks telekanalid C-laineala.
https://sputnik.guru/350-tablitsa-chastot-i-kodov-sputnikovogo-televideniya.html

Aitäh icon_smile.gif Praegu küll ei jaksa lugeda, aga panen kõrva taha.
Üldiselt küsimus jälle tehnotronoloogidele:
Kui toitu tahaksin hoida elektromagnetlainete eest kaitstuna, eriti Wi-Fi sagedused j.m. "ebaturvaline" mudru, mis teha võiks?
Esimene mõte: Mikrolaineahi ilma vooluta. Hea, odav lihtne. Aga kahjuks väike. Järgmine variant: Faraday külmkapp
Netist vaatas selline asi google otsingu peale vastu:
http://mentalfloss.com/article/51597/does-refrigerator-make-good-faraday-cage
Ilmselt siis tavalisest külmkapist head Faraday puuri ei saa. Samas, oleks korralik faraday-külmik, küllap saaks vajaduse korral ka ise sisse ronida (välja lülitatud külmutusfunktsiooniga muidugi). Olen kuulnud, et kohtuekspertiisi meeskonnad kasutavad faraday kotte elektroonika hoiustamiseks, et vältida andmete mõjutamist, tõenäoliselt mõnes teises riigis, täpselt ei mäleta. Igatahes, selliseid asju vist naljalt ei leia.
Mul oli intsident kus elektrirongis sõites võeti e-maili konto üle, õnneks sain tagasi, aga ei viitsi seda kogu aeg sisse-välja lülitada ja lennurežiimi näppida. Mingi kaasaskantav faraday hoidik oleks selle eesmärgi jaoks ju ideaalne. Kogu asja iva on see, et mulle tundub, et telefoniga ringi käia avalikus kohas tipptunnis sisselülitatud andmesidega pole turvaline, sest n.ö. turvaaukude puhul oleks nn. andmete kogumise jaoks ühistransport + tipptund ideaalne valik. Muidugi keegi võib öelda, et parool lihtsalt netis lekkis, aga selline vastus lihtsalt ei kõlba. Keegi võiks proovida sama eksperimenti nagu artiklis viidatud, aga külmiku asemel kasutada vooluühenduseta mikrolaineahju. Tundub loogiline? Kui korralikult disainitud faraday puur oma sihtotstarbe jaoks ei tööta on seisukord küll täiesti lootusetu. Keegi pereema võib mingi hetk pähe võtta, et äkki tõesti on need sagedused-lained kahjulikud, mees ütleb "ära aja pada" vms. ja ongi eluaegne konflikt soolas. 10 aastat tagasi ehitatud tšakrapüramiid tuleb nüüd kiirguskindlaks ka teha. Oi-oi, see võib küll suur põnts rahakotile olla. Parem mitte.
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 14.10.2019 12:57:54 vasta tsitaadiga

Isegi ehituspoest saad selle faraday hoidiku osta. Mõeldud eelkõige keyless pultidele vms
_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perseas
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.06.2008




sõnum 14.10.2019 13:31:57 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Isegi ehituspoest saad selle faraday hoidiku osta. Mõeldud eelkõige keyless pultidele vms

Oota nüüd, kas ma sain õigesti aru, et inimesed sõidavad kalliste luksusautodega ringi,
millel on ainult digitaalsed lukustusmehhanismid ja selle tõttu peavad oma pulte kandma kaasas säärases hoidikus?
Või äkki tegu nn. universaalse asjaga. Võtmevaba pult kõlab nagu pult, mis teostab võtmefunktsioone ilma võtmeta.
Samas, kui digivõtmed on krüpteerimata ja pult universaalne...siis on ju täitsa pekkis, isegi kopeerima ei pea.
Hoia oma pulti hoidikus palju tahad, auto võib ikka iga hetk ära jalutada...äkki isegi omapäi nagu need uued Teslad icon_rolleyes.gif
Üks juhtum tuleb kohe meelde. Käisin suvel marju ja juurvilju ostmas, üks päev tüdruk leti taga ütles, et ülemuse auto pandi kaugjuhtimise teel lukku politsei poolt ja pärast seda pole saanudki seal midagi enam ostmas käia. icon_eek.gif
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 14.10.2019 13:39:46 vasta tsitaadiga

Jah sõidavadki. Mis üle mõtlemine sul käib. Hirmus ikka, igat asja kardetakse. Ela normaalselt.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2019 14:00:53 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Isegi ehituspoest saad selle faraday hoidiku osta. Mõeldud eelkõige keyless pultidele vms


Oled sa konkreetselt kuskil letis näinud?
Olen tahtnud osta, kuid pole tegudeni jõudnud icon_smile.gif

"Võtmeta" autosid reegliga varastatakse "kausiga" võtme signaali autoni pikendades.
Kõvemad tootjad lisavad võtmele väljalülituse võimaluse, et sellist asja vältida.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 14.10.2019 14:04:49 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Janis kirjutas:
Isegi ehituspoest saad selle faraday hoidiku osta. Mõeldud eelkõige keyless pultidele vms


Oled sa konkreetselt kuskil letis näinud?
Olen tahtnud osta, kuid pole tegudeni jõudnud icon_smile.gif

Bauhofis või k-rautas kassade juures olen näinud.
Või siit: https://www.ladu24.ee/tarvikud/,,,,keyless

_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 12.06.2002




sõnum 14.10.2019 14:07:36 vasta tsitaadiga

Milline faraday-külmik kõige parem on muidu? Millised mudelid teistel AHVidel kasutusel?
Ei taha, et mu makarone kiiritataks icon_neutral.gif
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  Eestis langetati tähtis otsus: 5G ei tapa mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.