Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Arvuti ei võtnud ram omaks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
OltsPoiss
HV kasutaja

Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2019 17:14 Arvuti ei võtnud ram omaks vasta tsitaadiga

Tervist. Mõtlesin pöörduda siiapoole suurema murega, kuid sai juba korda. Siiski väike on alles ning jagan oma probleemi ning kirjutan lahti ka, mis toimus, mis tegin jne - pikk lora.

Algselt siis kunagi rikkusin omal emaplaadi ära, kuna sai termopastaga socket kokku tehtud ning hiljem seda üritades eemaldada pinni pea ära murtud. Ostsin siis omale uue emaplaadi poest ja üritasin leida lahendust, et kuidas vana korda saada, kuna polnud teps mitte odava otsa omaga.
Tore kaasmaalane Mäksivana tegi pinni pea korda ning puhastas ka socketi ka seest ära.

Sain emaplaadi tagasi ja no vot.. Tee, mis tahad, pilti ette ei saa. Ala spetsialist ei ole siis hakkasin googlet kammima ning proovisin siis 1 pulgaga - pilt ees. Socketi poolt võetuna siis A DIMM 1 2 korras, 3 4 ei saanud. Esimene reaktsioon oli, et no tore, mis seal ikka.. Hakkasin siis vaatama socketisse, üks tundus olevat veidi imelik. Tehtud - pilt ees. Imeline!

Bios, vaatasin sätted üle, panin siis vana ram kiiruse ja settingud tagasi. Pilti ette ei tule. No mida v**** olid mul sõnad. Biosi enam ei saa. Patarei välja, jumperisse korra - no tutkitki. Kopp oli nii ees ka juba jebimisest ja lõpuks panin siis vana plate tagasi, sest no teadsin ju, et töötab.

Sai siis sisu ära vahetatud, 4 pulka sisse topitud, kõik ideaalne - power ON ja .. Tutkitki. RAM ja CPU vaheline Ez Debug vilgub nagu mingi raudtee foor. Sel hetkel oli küll tunne, et ma võtan selle kuradi arvuti ja viskan rõdult alla. Hakkasin siis uuesti ram slotte proovima, tegin enne seda cmos jne kõik asjad. Lõpuks tuli välja, et A1,A2,B1 töötavad.. Pane B2 sisse ja no ei midagi. Kasutasin vahepeal sedasi 3 pulgaga, kuna asju oli vaja teha, kuid mulle poolikud asjad ei meeldi - seega korda vaja teha. Kiskusin asjad lahti uuesti, puhastasin prose pealt, vaatasin socketi üle, ram pulgad proovisin kõik 1 haaval - töötas endiselt A1,A2,B1.. Peale seda nägin siin foorumis teemat, kus arutleti 3770 üle - pilt, mis viitas protsessori "alumisele" osale andis mulle mõtte, et tõmbaks alkolapiga selle osa ka üle ( ma ei tea miks varem sellele ei mõelnud ) - ega kohe vaadates oli juba näha, et mõni neist tuhm ja isegi ka tolmu. Tegin selle ära, hoidsin pöidlaid pihus ja saigi korda! Bootis, sain ram tavakiirusele tagasi ja ka OC töötab.

Eks siis ma olin selle termopasta jamamisega määrinud järelikult protsessori kontaktid ära, mis tähendas seda, et ei saanud normaalset ühendust - olin valmis juba uut plaati ja ram ostma, samuti ka proset, sest ma ei suutnud uskuda, et plaat on õhtale vahepeal läinud.

Selle jama ajal aga ma suutsin selle korda tehtud emaplaadi ( ehk siis esimese, mitte selle, mis poest sai vahel soetatud ) ühe pinni täitsa lahti murda vist, sest see on kõike muud kui omas asendis vabal tahtel - vajub ära.

Kuna aga mäksivanal on tihti tegemist siis uurin ka mujalt, et kas on keegi veel, kes oskab/saab pinni korda teha? Või üldse terve socketi ära vahetada..
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Arvuti ei võtnud ram omaks
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis

Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.