Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Venelaste loodud FaceApp sai sisuliselt 150+ miljoni inimese näod koos nimedega enda käsutusse... märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2019 13:32:02 Venelaste loodud FaceApp sai sisuliselt 150+ miljoni inimese näod koos nimedega enda käsutusse... vasta tsitaadiga




...ja seda praktiliselt piiramatute kasutusõigustega.
https://www.forbes.com/sites/johnkoetsier/2019/07/17/viral-app-faceapp-now-owns-access-to-more-than-150-million-peoples-faces-and-names/#498fdf7862f1

Venemaa luureorganisatsioonid:
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis Betamax 18.07.2019 14:36:58, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
190318
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2018




sõnum 18.07.2019 13:53:56 vasta tsitaadiga

7,5 miljardit inimest on veel minna ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2019 16:31:10 vasta tsitaadiga

Vägisi hakkab tunduma, et inimestele on jumala po*** mida nad teevad või mida installivad.

Peaasi, et teiste eeskujul saaks "mina vanana" pildi üles panna ja siis laike ja kommentaare koguda.
Ühiskond on haige ja see haigus on tõsiselt progresseeruv.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
denis28
HV veteran
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2019 21:19:59 vasta tsitaadiga

jumal tänatud , et facebookil ja googlel jne. apid/saidid kuhu me oma terve elu üles laeme, neid andmeid ei ole icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2019 21:24:00 vasta tsitaadiga

Minul on see samuti paigaldatud. Mitte jagamiseks vaid puhalt huvi pärast. Vaatasin igaks juhuks permissionid üle ja pealtnäha pole küll midagi hullu. Ainult storage ka kaamera. Kaamera oli off. Storage on mõnes mõttes loogiline äppile kus sa saad oma pilte lisada ja töödelda.
Mis puutub EULA/ToS tingimusi, siis lõpuks lähtutakse ikka selle riigi seadusest kus inimene asub. Kui ma meelitan kellegi allkirjastama lepingu mille järgi see inimene on 10000 aastat minu ori, siis see on õigustühine kuna seadus on ülimuslik vs leping.
Isegi serverid pole Venemaal.

Palju ohtlikum on paigaldada ming välgu äpp mis nõuab kordades rohkem õigusi endale. Kogu see teema tundub olevat üle paisutatud ilma mingite tõenditeta. Nii suur äpp on loodetavasti ka päris inimese poolt üle käidud (code review).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
purexl
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2005




sõnum 19.07.2019 07:03:48 vasta tsitaadiga

Lord Ami kirjutas:
Vägisi hakkab tunduma, et inimestele on jumala po*** mida nad teevad või mida installivad.

Peaasi, et teiste eeskujul saaks "mina vanana" pildi üles panna ja siis laike ja kommentaare koguda.
Ühiskond on haige ja see haigus on tõsiselt progresseeruv.


Ma ei tea kus sa elanud oled, aga inimestel on oma privaatsusest suht pohuii alates sellest ajast kui nutitelefonid tulid ja firmad tol hetkel alustasid inimete andmeid varuma. Ja ei saa ka nende süüks midagi halba öelda, sest nii on lihtsalt. Google, Facebook, Microsoft,NSA,Yandex(tohuijaa on neid, ei haka neid siin välja tooma) kes varuvad inimeste andmeid ja sinu asukohta. Mis sa selle vastu teed, tellid VPN ja külastad veebi Tor? Kui tahetakse siis saadakse ikka kõik kätte kui vajalik, muidugi on see asi kui kasutad VPN ja Tor-i võid kunagi valitsuse huvi orbiiti jääda. Ja nüüd kui minna teemasse tagasi siis see on tõesti nagu see Huawei "China nuhkimise teema", nüüd otsustas Venemaa ka tegutsema hakata- Oi jumal küll, NSA tõugatakse varsti troonilit ära, see on ju ikkagi NSA teema, inimesi nuhkida....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 19.07.2019 07:23:33 vasta tsitaadiga

purexl kirjutas:
Lord Ami kirjutas:
Vägisi hakkab tunduma, et inimestele on jumala po*** mida nad teevad või mida installivad.

Peaasi, et teiste eeskujul saaks "mina vanana" pildi üles panna ja siis laike ja kommentaare koguda.
Ühiskond on haige ja see haigus on tõsiselt progresseeruv.


... Ja nüüd kui minna teemasse tagasi siis see on tõesti nagu see Huawei "China nuhkimise teema", nüüd otsustas Venemaa ka tegutsema hakata- Oi jumal küll, NSA tõugatakse varsti troonilit ära, see on ju ikkagi NSA teema, inimesi nuhkida....


Niikaua, kui me teenuse eest ei maksa, ei saa me ka midagi nõuda ...

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2019 08:29:15 vasta tsitaadiga

purexl kirjutas:
Lord Ami kirjutas:
Vägisi hakkab tunduma, et inimestele on jumala po*** mida nad teevad või mida installivad.

Peaasi, et teiste eeskujul saaks "mina vanana" pildi üles panna ja siis laike ja kommentaare koguda.
Ühiskond on haige ja see haigus on tõsiselt progresseeruv.


Ma ei tea kus sa elanud oled, aga inimestel on oma privaatsusest suht pohuii alates sellest ajast kui nutitelefonid tulid ja firmad tol hetkel alustasid inimete andmeid varuma. Ja ei saa ka nende süüks midagi halba öelda, sest nii on lihtsalt. Google, Facebook, Microsoft,NSA,Yandex(tohuijaa on neid, ei haka neid siin välja tooma) kes varuvad inimeste andmeid ja sinu asukohta. Mis sa selle vastu teed, tellid VPN ja külastad veebi Tor? Kui tahetakse siis saadakse ikka kõik kätte kui vajalik, muidugi on see asi kui kasutad VPN ja Tor-i võid kunagi valitsuse huvi orbiiti jääda. Ja nüüd kui minna teemasse tagasi siis see on tõesti nagu see Huawei "China nuhkimise teema", nüüd otsustas Venemaa ka tegutsema hakata- Oi jumal küll, NSA tõugatakse varsti troonilit ära, see on ju ikkagi NSA teema, inimesi nuhkida....

Ma pidasin silmas pigem seda, et see hullustus et "ma pean ka proovima" on lihtsalt üle mõistuse suureks kasvanud meie ühiskonnas (või siis nutimaailmas).

Jah, kõiksugu andmekogumine toimub ja sinna pole midagi parata. Seda saab veidi takistada, aga see on ka kõik. Privaatsust me enam tagasi ei saa, isegi kui oma Facebookikese või Gmaili ära kustutad.
Lisa Apple ka listi, pole mõtet siin neilgi jumalat mängida, kui tegelikult on asi privaatsusest kaugel:
Soundcloud: 113-The Creepy Things Apple Knows About You (and Me)

Aga see polnud minu jutu mõte, seega ma ei hakka siin vaidlema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2019 08:59:37 vasta tsitaadiga

purexl kirjutas:

Ma ei tea kus sa elanud oled, aga inimestel on oma privaatsusest suht pohuii alates sellest ajast kui nutitelefonid tulid ja firmad tol hetkel alustasid inimete andmeid varuma.
Kui ajalukku vaadata siis pole see midagi uut, külaelu puhul teadsid samamoodi kõik kõike ja see oli täitsa normaalne. Tänapäeval võimaldab tehnoloogia kaotada füüsilised piirid ning need, kes endiselt tahavad enda sõpradega (või "sõpradega") kõike jagada, teevad seda endiselt. Endal on natuke raske seda pahaks panna, pigem on hea, et on niipalju valikuvõimalusi. Seda saab tegelikult kõvasti laiendada - kui jälle ajalukku vaadata siis on viimased mõnikümmend aastat siinkandis ikka väga erandlikud. Peale põhikooli tee, mis tahad - õpi edasi, mine tööle, mine välismaale või ära tee üldse midagi. Keegi ei sunni.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2019 09:45:24 vasta tsitaadiga

Irooniline on see, et oma isikuandmeid jagatakse pimesi suvalistesse kohtadesse interveebis ja siis tullakse kurtma mingite telefonimüüjate ja postkasti tuleva spämi pärast ning kõik teised on süüdi.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2019 10:24:08 vasta tsitaadiga

https://ekspress.delfi.ee/teateid-elust/tehnikaulikooli-it-professor-on-vahetoenaoline-et-faceapp-sinu-pilte-kurjasti-ara-kasutaks?id=86879739
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013




sõnum 19.07.2019 21:35:17 vasta tsitaadiga

Naljakas lugeda siinseid kommentaare. Kui te nii privaatsed inimesed olete siis mida te üldse siin teete? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 19.07.2019 22:03:52 vasta tsitaadiga

Divisor, kõigil ju varikontod. See juba räägib enda eest icon_biggrin.gif
Mingis mõttes ju täiesti arusaadav, et inimestel suva, kuhu tema pildid lähevad. Pool ilma ju igapäevaselt laeb oma selfisid Instasse ja kuhu iganes.
On siis nende seas palju neid, kes varjavad mingeid riigisaladusi? Mis neilt ikka võtta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2019 23:50:17 vasta tsitaadiga

Lord Ami kirjutas:
Vägisi hakkab tunduma, et inimestele on jumala po*** mida nad teevad või mida installivad.

mul küll icon_rolleyes.gif Pole mingi lumehelbeke. Paljud tuttavad teavad ka mu nägu ja nime, so what?
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 21.07.2019 14:29:28 vasta tsitaadiga

facebook on tais nimesid ja pilte. enamus avalikult kattesaadav. Milles siin see drama on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2019 14:32:54 vasta tsitaadiga

Sest Venemaa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-sSs-
HV kasutaja

liitunud: 12.06.2005




sõnum 21.07.2019 14:36:15 vasta tsitaadiga

Lord Ami kirjutas:
Vägisi hakkab tunduma, et inimestele on jumala po*** mida nad teevad või mida installivad.

Peaasi, et teiste eeskujul saaks "mina vanana" pildi üles panna ja siis laike ja kommentaare koguda.
Ühiskond on haige ja see haigus on tõsiselt progresseeruv.


Kahjuks on tõesti nii.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Venelaste loodud FaceApp sai sisuliselt 150+ miljoni inimese näod koos nimedega enda käsutusse...
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.