Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Vinüülplaadid, nende mängijad ja kõik nendega seonduv märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 03.07.2021 18:56:57 vasta tsitaadiga

Mis probleemi sa üritad BT'ga lahendada?
_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 03.07.2021 22:03:31 vasta tsitaadiga

Isiklikult kõik helid mis käivad üle õhu on lihtsasti mõjutatavad, moonutatavad ja häiritavad. BT ma ei kasutaks muusika kuulamiseks.

Teine asi mis tahan mainida on, et algajale hästi odav mängija tapab igasuguse huvi edaspidi sellega mässamise, sest see heli on nii halb, et tavaliselt mõeldakse, et milleks need vinüülid kui see nii halb on. Mina alustasin siis mulle ütles üks audiofiil: Vinüülimängija on nagu instrument, nagu viiul või kitarr. Kui sa ostad selle kõige odavama siis seal tuleb kohutav heli ja pillimängimise huvi kaob. Sama on vinüülimaailmas. Pean tõdema, et ma ei uskunud teda too aeg, ja ostsin ikka odava ja mõtlesin, wtf, mida saast see vinüül on. Aga tuli see ütlus meelde ja nüüd tuleb tõdeda, et see peab väga paika.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Urmas87
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.07.2021 20:39:41 vasta tsitaadiga

siinus kirjutas:
Mis probleemi sa üritad BT'ga lahendada?


Ma miskit probleemi lahendada ei proovi, kõlariks on soundbar. Jah, saan aru, et see on “vale” kuid see miski tõmbab sinna vinüüli poole ja alguses tahaks kasutada olemasolevat kõlarilahendust.

Ma ka alguses mõtlesin, et milleks ometi on pandud vinüülikale BT peale, kuid näe vastus omast käest võtta. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 27.07.2021 17:18:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Etz kirjutas:
SilQ, nojah, kui poppi ja rokki ei kuula, pole kahjuks sealt midagi võtta…. icon_neutral.gif


Ei kuula ka kumbagi, aga alati kui e-maili saadan tulevad pakkumised.


Pean nüüd kiruma.
Küsisin pakkumise, tuli hind ja peale seda kui sobib panevad nad poodi üles, ma korvi ja ostan ära. Tuli kiri, et üleval. Otsin ei leia.
3x kirjutasin, et millal tuleb, sain lõpuks nädala pärast vastuse, et ammu üleval ja saatsid lingi, mis oli täiesti vale toode. Küsimuse peale, et ma ju ei soovinud seda. Pole kuu aega vastust saanud, kirjutanud korduvalt. Tellisin mujalt.

Nädal tagasi panin järgmise toote korvi, maksin ja tavaliselt tekib tellimuste alla UUS ja siis varsti, TELLITUD. Täna seisab ikka kiri UUS. Kaupa lubati 14p. Eks ole näha.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BlackSmoke
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2009




sõnum 24.08.2021 14:47:26 vasta tsitaadiga

Hei ! Kas keegi ka siin kasutab vinüülide kuulamiseks lampvõimendit ? Endal plaanis osta ja uurin maad.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skorzeny
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.08.2021 17:36:57 vasta tsitaadiga

BlackSmoke kirjutas:
Hei ! Kas keegi ka siin kasutab vinüülide kuulamiseks lampvõimendit ? Endal plaanis osta ja uurin maad.

PreAmp on jah mingi Dynavoxi lamp.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.08.2021 18:00:09 vasta tsitaadiga

Miniwatti hiina versioon APPJ.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tere112
Kreisi kasutaja
tere112

liitunud: 08.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.08.2021 20:38:21 vasta tsitaadiga

Jah, kasutan Audes lampvõimu. Heli ikka teine maailm võrreldes transistorvõimendiga. Aga eks see kõik maitse asi siiski!
_________________
BMW
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2021 12:28:47 vasta tsitaadiga

https://www.progear.ee/pioneer-plx-500-k

https://www.djservice.ee/article/reloop-rp-4000mk2

http://www.soundshop.ee/?id=2843&toode=Audio-Technica%20AT-LP120XUSB-BK%20(BLACK)

Milline valida, kui hinnapiir on seal 300e juures? icon_rolleyes.gif

_________________
{ Talu/suvila blogi }
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2021 12:33:55 vasta tsitaadiga

woozy kirjutas:
https://www.progear.ee/pioneer-plx-500-k

https://www.djservice.ee/article/reloop-rp-4000mk2

http://www.soundshop.ee/?id=2843&toode=Audio-Technica%20AT-LP120XUSB-BK%20(BLACK)

Milline valida, kui hinnapiir on seal 300e juures? icon_rolleyes.gif


Sellest valikust võtaks mina isklikult Pioneeri, Reloopi alla 7000 seeria pole IMHO väga mõtet vaadata.
Audio-Technika on selles hinnaklassis, samuti selline, nii ja naa.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2021 13:25:38 vasta tsitaadiga

Need on kõik samal Hanpin platvormil. Ainuke vahe tundub olevat et Reloop'il pole eelvõimu vahel. See võib-olla hea või halb, olenevalt vaatenurgast.
Kui sul on olemas juba eelvõim (kas eraldi, puldi või ressi/võimendi sees), siis võta pigem Reloop, maksad 60€ vähem ka kui Pioneer. Kui pole ja selle peale raha kulutada ei taha, siis vastupidi. Jah, ta on välja lülitatav kuid nett on täis kirjeldusi/soovitusi, et siiski lisab häireid. Opereerisin ka oma LP120 seest kunagi välja ja paremaks ta sai.

Pioneer ja AT omavad kõige odavamaid AT nõelasid, mina eelistaks Reloopi Ortofoni, kuid see on täiesti maitse küsmus. Stylused on vahetatavad (ise kasutan kolmanda partei ~OM20 nõela) tõsi, AT nõelade valik ja kättesaadavus on suurem.

Kõik sarnased teemad maailma foorumites lõppevad soovitusega - et mees, pane see ~150€ otsa ja osta Hanpini järgmise platvormi Reloop 7000 või AT-1240 (sama platvormi PLX-1000 tundub üle hinnatud). Pidada olema parem korpus, metallist bearing jne. Pole ühtegi neist rohkem kuulnud kui poes ja raske öelda, kas vahe on märgatav. Aga resale value peaks küll kõrgem olema.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BlackSmoke
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2009




sõnum 03.10.2021 16:55:15 vasta tsitaadiga

woozy kirjutas:
https://www.progear.ee/pioneer-plx-500-k

https://www.djservice.ee/article/reloop-rp-4000mk2

http://www.soundshop.ee/?id=2843&toode=Audio-Technica%20AT-LP120XUSB-BK%20(BLACK)

Milline valida, kui hinnapiir on seal 300e juures? icon_rolleyes.gif


Siit valikust võtaksin Pioneeri. Selle hinnaklassi A-T del ja Reloopidel on üks tüüpviga, nimelt neil tööta ülioluline antiskate süsteem. Sellises hinnaklassi puhul soovitan ainult kohapealt poest osta, et saaks enne antiskate-i järgi testida.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 03.10.2021 18:18:54 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
tsitaat:
Etz kirjutas:
SilQ, nojah, kui poppi ja rokki ei kuula, pole kahjuks sealt midagi võtta…. icon_neutral.gif


Ei kuula ka kumbagi, aga alati kui e-maili saadan tulevad pakkumised.


Pean nüüd kiruma.
Küsisin pakkumise, tuli hind ja peale seda kui sobib panevad nad poodi üles, ma korvi ja ostan ära. Tuli kiri, et üleval. Otsin ei leia.
3x kirjutasin, et millal tuleb, sain lõpuks nädala pärast vastuse, et ammu üleval ja saatsid lingi, mis oli täiesti vale toode. Küsimuse peale, et ma ju ei soovinud seda. Pole kuu aega vastust saanud, kirjutanud korduvalt. Tellisin mujalt.

Nädal tagasi panin järgmise toote korvi, maksin ja tavaliselt tekib tellimuste alla UUS ja siis varsti, TELLITUD. Täna seisab ikka kiri UUS. Kaupa lubati 14p. Eks ole näha.


Möödas on 7 nädalat, kaupa ei ole siiani. Kirju olen neile saatnud, viimastele enam ei vastata ka. Varem öeldi, et läheb veel nädal aega, nädal möödus saatsin uue. Andsin neile vastamiseks veel mõned päevad siis läheb asi tarbijakaitsesse.
Ühesõnaga viimase aastaga on tõsine kvaliteedi langus seal firmas. Soovitan eemale hoida.

Jutt käib siis CDmarket.ee'st Musex OÜ

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2021 19:18:17 vasta tsitaadiga

BlackSmoke kirjutas:
Siit valikust võtaksin Pioneeri. Selle hinnaklassi A-T del ja Reloopidel on üks tüüpviga, nimelt neil tööta ülioluline antiskate süsteem. Sellises hinnaklassi puhul soovitan ainult kohapealt poest osta, et saaks enne antiskate-i järgi testida.


U Sure bro ?

Kui sa ütleksid et ühe mudeli viga siis usuks, kuid kui sa väidad et kõik mudelid selles hinnaklassis, siis väga kahtlane. Pole seni sellest kusagilt lugenud, niiet paluks viidet.
Enda AT-LP120 kül anti-skate töötas (st. tähendab regull töötas ja kui kogemata mööda regullisin, tracking muutus väga kehvaks ja ka nõela kaal valetas).

Teiseks, nagu ütlesin, tegemist nende puhul põmst. sama grammariga tehniliselt, sel Pioneeril vaevalt midagi teisiti.


viimati muutis suur13 03.10.2021 21:43:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BlackSmoke
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2009




sõnum 03.10.2021 19:31:35 vasta tsitaadiga

Olen kokku puutunund nelja erineva ATLP120-nega mitte ühelgil anti skate ei töötanud. Siin ka video https://youtu.be/UzqogQIok5k
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 03.10.2021 22:51:21 vasta tsitaadiga

BlackSmoke kirjutas:
Olen kokku puutunund nelja erineva ATLP120-nega mitte ühelgil anti skate ei töötanud. Siin ka video https://youtu.be/UzqogQIok5k
See häda oli ainult Audio-Technica AT-LP 120 USB mudelitel ja sedagi mitte kõikidel. Põhjuseks oli tehases paigaldatud vale pikkusega vedru. Hilisematel Audio-Technica plaadikeerutajatel on antiskeiting korras.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ibndaud
HV kasutaja

liitunud: 14.06.2003




sõnum 05.10.2021 13:48:29 vasta tsitaadiga

woozy kirjutas:
https://www.progear.ee/pioneer-plx-500-k

https://www.djservice.ee/article/reloop-rp-4000mk2

http://www.soundshop.ee/?id=2843&toode=Audio-Technica%20AT-LP120XUSB-BK%20(BLACK)

Milline valida, kui hinnapiir on seal 300e juures? icon_rolleyes.gif


Võta see, mis välimuselt endale rohkem meeldib icon_wink.gif . Sisu on kõigil enam-vähem sama, ühest tehasest. Ja nõela saad pärast alati vahetada.

Aga kui on soovi midagi erilisemat selle raha eest saada, siis pruugituid ja märksa põnevamaid asju on Eestis kõriauguni liikvel müügiportaalides.

_________________
dumb...dumber...dumbest.......................................................microsoft
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
loox
HV kasutaja

liitunud: 25.06.2006




sõnum 05.10.2021 19:57:55 vasta tsitaadiga

Millist nõela nendele masinatele 78 RPM mängimiseks soovitate?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skorzeny
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2021 09:42:36 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:

Teine asi mis tahan mainida on, et algajale hästi odav mängija tapab igasuguse huvi edaspidi sellega mässamise, sest see heli on nii halb, et tavaliselt mõeldakse, et milleks need vinüülid kui see nii halb on. Mina alustasin siis mulle ütles üks audiofiil: Vinüülimängija on nagu instrument, nagu viiul või kitarr. Kui sa ostad selle kõige odavama siis seal tuleb kohutav heli ja pillimängimise huvi kaob. Sama on vinüülimaailmas. Pean tõdema, et ma ei uskunud teda too aeg, ja ostsin ikka odava ja mõtlesin, wtf, mida saast see vinüül on. Aga tuli see ütlus meelde ja nüüd tuleb tõdeda, et see peab väga paika.


Minu puhul küsisin töökaaslasest DJ käest, et mis krt toimub - vinüül 'ullem kui "emmpeeekolm".Tema vastu, et millega kuulad ...
kui kuulis et mingi odav "Pioneer", siis naeris end hingetuks, kui lõpuks rääkimisvõimeline oli, siis tuli üks sõna "Technics".
No kuulasin targemat ja juba 12 aastat 1210mk2 kodus. Hiljuti sai veel ka Sony võetud,et vaadata mida DSD endast kujutab.
Btw, loomulikult on ka helipea ülioluline, osa kodanikke väidab, et mängija ja helipea hind peaks olema samas suurusjärgus ..., icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 06.10.2021 10:14:57 vasta tsitaadiga

Enne ostmist tasub rentida.
Technics SL-1200 + helipea rent 24 tundi oli vist 50€. Sai neid tegelikult 2 komplekti renditud. Kohalik vinüülidiskor oli igatahes rahul.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 06.10.2021 10:30:10 vasta tsitaadiga

Ah minge teate kuhu, plaadiseade ei saa heli moonutada. Kõik tuleb nõela täpsusega.

mul endal on Ortofon OM->estonia 010 -> DJPreII->UMC1820->sdj60x ei kõla nagu mp3.

iseasi on restaureeritud muusika, see kõlab koledalt olenemata kasutatud helikandjast.

teineasi on reguleerimata plaadiseade:

vajalikud asjad:
https://www.amazon.de/gp/product/B00BUHHJ88
https://www.amazon.de/-/en/Ortofon-Stencil-%C3%9Cberhangschablone-Each/dp/B007WCMIRW
https://www.amazon.de/-/en/Digital-Proster-Turntable-Precision-Backlight/dp/B06XYHTQCM


viimati muutis olavsu1 06.10.2021 10:41:33, muudetud 1 kord
tagasi üles
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 06.10.2021 10:39:06 vasta tsitaadiga

Mul on teistpidised kogemused, sama nõel kolmel mängijal ja vahed olid tuntavad.
Odavatel masinatel on phonovõimud sees, isegi kui need välja lülitada, käivad nad sealt läbi ja rikuvad heli.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 06.10.2021 10:54:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Odavatel masinatel on phonovõimud sees, isegi kui need välja lülitada, käivad nad sealt läbi ja rikuvad heli.



siis tuleb võtta tõlvik ja asi ringi teha.
tagasi üles
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 06.10.2021 11:17:41 vasta tsitaadiga

Seal on ka teisi asju, toitemoodulid, käpa kvaliteet, käpa sisesed juhtmete kvaliteet, rca pesade kvaliteet või kaabli kvaliteet jne. Neid tegureid on seal rohkem kui ainult nõel. Jah, on asju mis mõjutavad mingites oludes vähe või üldsegi mitte, aga need on olemas, seda ei saa eirata.
Kõige rohkem mis mind isiklikult häiris odava vs kalli mängija vahel, oli koostekvaliteet. Odavatel masinatel korpust (plastik) näppides kannad väga hästi heli läbi kere-nõelani ja siis kõlaritesse edasi. Oli üks odav AT mängija, isegi kõvema häälega rääkides mängija kõrval oli viitega mu juttu kõlaritest kuulda. Mitte tugevalt, aga arusaadavalt. Kui nüüd keegi räägib, mida sa karjud või näpid sellest koguaeg muusika kuulamise ajal. Aga on ju vaja! Laps jookseb vahel, ise kõnnid, katsud, paned järgmist plaati valmis mis iganes. Täna on mul 78 aasta tipp Yamaha mängija, ma võin tugevalt koputada seda täispuidust korpust (nagu kellegi maja uksele), 0 heli kandub edasi. Ma ei läheks kunagi täna enam odava plastik junni juurde tagasi, heli halvem ja koostekvaliteet halb. Muidugi saab veel rääkida funktsioonidest mis puudu. Käpa kõrguse reguleerimine, normaalne antiskate jne.

Aga ma ütlen, et see sõltub inimestest. Kellel on 150€'sed aktiivkõlarid vinüülikal siis ilmselt ei olegi vahet mis hinnaklassiga mängija sa sinna paned. Endal üsna mid-high end tehnika, seal olid need vahed tuntavad.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein


viimati muutis SilQ 06.10.2021 12:19:37, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 06.10.2021 11:51:55 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
koostöökvaliteet


koostekvaliteet?
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Vinüülplaadid, nende mängijad ja kõik nendega seonduv mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.