Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Vinüülplaadid, nende mängijad ja kõik nendega seonduv märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 26.07.2019 18:43:52 vasta tsitaadiga

minisvami, Mul test plaati küll pole, aga originaal albumeid nii vinüülil, CD'l ja digitaalselt. Mõned kõlavad sarnaselt, mõned kõlavad vinüülil paremini, mõni isegi digitaalselt paremini. Aga nagu sa ütlesid, siis vinüülil kõlavad nad teistmoodi. Reeglina on vinüülil nagu helid paigas rohkem, et bass ei summuta lauljat või vastupidi.

Muidugi on albumeid, mida ma ostan, lootes saada vägevad muusika elamust, tegelikult pettun. On oste mis lihtsalt ostan ilma ühegi eelarvamuseta ja siis avastan kui vingelt ta kõlab. Isegi mõni lugu mida digitaalselt nagu ei kõlba kuulata siis vinüülil kõlavad võimsalt.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Meshboy28
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2019 21:43:08 vasta tsitaadiga

Minu kollektsioonis kõlavad hästi 80ndate ajastu artistid (pressid). Mis on ka paljuski arusaadav, miks paljud tahavad just esmapresse. Võrdluseks on olemas nii originaal, kui uus press ja kõlavad paljuski just uue kahjuks. CD kui formaat pole üldsegi halb, aga kahjuks tänapäeval miskipärast heli keeratakse peeti selle valjususega ja helis kaob see dünaamilisus. Näiteks Beatpordist ostetud muusika, mida kõlbabki ainult telefonis kuulata kahjuks. Mõtlen just kvaliteedi poole pealt. Minule meeldib ikka väga, kui sound on selline mõnus kõrvadele, mitte ei peksaks keskele tuimalt.
Muidugi, kui mõned õlled juba sees, nagu praegu, siis aju häälestab ise heli meeldivaks beer_yum.gif
Praegu mängib Depeche Mode - Ultra 1997 ja 2016 repress ja kõlab väga hästi. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BlackSmoke
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2009




sõnum 26.07.2019 23:09:09 vasta tsitaadiga

Metallica piletiga tuli kaasa nende uus album CD-l "Hardwired". Panin siis masinasse, volüüm oli ülimaas aga kus alles oli vali, mida rohkem peale keerasin seda hullemaks läks. Üli ära poleeritud saund, null dünaamilisust. Täielik kräpp ühe sõnaga.
Rääkides viimase aja vinüüli ostudest siis sai soetatud väga võimsa saundiga plaat milleks oli Alice in Chains - Unplugged, Music on vinyli press. Mega saund, nagu bänd mängiks toas
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Meshboy28
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2019 21:51:32 vasta tsitaadiga

BlackSmoke kirjutas:
Metallica piletiga tuli kaasa nende uus album CD-l "Hardwired". Panin siis masinasse, volüüm oli ülimaas aga kus alles oli vali, mida rohkem peale keerasin seda hullemaks läks. Üli ära poleeritud saund, null dünaamilisust. Täielik kräpp ühe sõnaga.


Metallica albumi Death Magnetic oli ka neil mingi totaalne käkerdis olnud cd formaadiga, mida ei kannatanud üldse kuulata ja videomängus Guitar Hero oli dünaamiline ultatus hea. Sarnane asi oli ka Depeche Mode albumi Playing The Angel, kus cd formaat peksis heli nii üle, aga vinüülil ja SACD variandil oli asi hea. CD formaate ei osta enam üldse sellepärast, kuigi tehnilise poole pealt lubaks CD paremat dünaamilist ulatust, kui vinüülil.

https://www.theguardian.com/music/2008/sep/17/metallica.guitar.hero.loudness.war
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 28.07.2019 22:12:49 vasta tsitaadiga

tuleks keskenduda selele kuidas meid helikandjaid tehakse.

vinüülil teatavasti dünaamikat muudetakse enne pressimist, et saaks piezoga kuulata...

On ka kehvasid LP'sid olnud. üks oli mul selline, millel nõel ei püsinud vaos, vaid kippus ringi hüppama.
tagasi üles
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 29.07.2019 00:54:05 vasta tsitaadiga

minisvami kirjutas:
Meshboy28 kirjutas:
minisvami kirjutas:
Lõpuks andsin alla. Olin aastaid endale sisendanud, et sellele teele ma enam ei astu, aga siiski ostsin sel nädalal plaadimängija ja langetasin eile õhtul esimest korda sel sajandil nõela plaadile. Oh sa mu vaene rahakott! Seda nii teema märkimiseks.


Mis sa head ostsid?

Entry level, sest nagu paljud teised, ei olnud kindel, kauaks seda entusiasmi jätkub, praegu olen küll elevil. Esimesel õhtul tegin kohe loomkatseid: mul on ühe kõlarifirma testplaat samade lugudega nii vinüülil kui CDl, lisaks sama materjal Spotifyst. Ei saa väita, et vinüül CDle tuule alla teeb, tulemus on lihtsalt erinev. Huvitav märkida, et mu naine, kes on üldiselt täitsa rahul kuulates telefonist nööpklappidega Klassikaraadio järelkuulamisest sümfoonilist muusikat (mis see neil on, mingi 128Kbps?) märkis, et kuidagi väga mõnus saund tuleb vinüülilt icon_razz.gif
Pro-Ject Primari E Phono> Marantz NR 1606 (pure direct eelvõimuna) > Emotiva UPA 200 (lõppvõim) > Dali Opticon 2. Eks ma hakkan varsti kobedama fonokorrektori järgi ringi vaatama, aga enne tuleb uus audiomööbel hankida/ehitada.


kust eestis emotiva asju said?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 29.07.2019 12:47:43 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
minisvami kirjutas:
Meshboy28 kirjutas:
minisvami kirjutas:
Lõpuks andsin alla. Olin aastaid endale sisendanud, et sellele teele ma enam ei astu, aga siiski ostsin sel nädalal plaadimängija ja langetasin eile õhtul esimest korda sel sajandil nõela plaadile. Oh sa mu vaene rahakott! Seda nii teema märkimiseks.


Mis sa head ostsid?

Entry level, sest nagu paljud teised, ei olnud kindel, kauaks seda entusiasmi jätkub, praegu olen küll elevil. Esimesel õhtul tegin kohe loomkatseid: mul on ühe kõlarifirma testplaat samade lugudega nii vinüülil kui CDl, lisaks sama materjal Spotifyst. Ei saa väita, et vinüül CDle tuule alla teeb, tulemus on lihtsalt erinev. Huvitav märkida, et mu naine, kes on üldiselt täitsa rahul kuulates telefonist nööpklappidega Klassikaraadio järelkuulamisest sümfoonilist muusikat (mis see neil on, mingi 128Kbps?) märkis, et kuidagi väga mõnus saund tuleb vinüülilt icon_razz.gif
Pro-Ject Primari E Phono> Marantz NR 1606 (pure direct eelvõimuna) > Emotiva UPA 200 (lõppvõim) > Dali Opticon 2. Eks ma hakkan varsti kobedama fonokorrektori järgi ringi vaatama, aga enne tuleb uus audiomööbel hankida/ehitada.


kust eestis emotiva asju said?

Järelturult, täpsemalt ELFA foorumist. Perekondlikel põhjustel pidin elutoas ressiiverile üle minema, aga see slim mudel ei andnud kõlaritesse niipalju mahla kui vanakooli stereo, panin talle siis hea hinnaga saadud lõppvõimu sappa.

_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BlackSmoke
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2009




sõnum 10.08.2019 13:34:41 vasta tsitaadiga

FB marketplace-is on Technics SL1200 MK3D müügis 375€. Väga hea hind selle masina kohta.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 10.08.2019 14:07:38 vasta tsitaadiga

ostsin ka uue vinüüli icon_smile.gif
tagasi üles
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 10.08.2019 19:22:32 vasta tsitaadiga

BlackSmoke kirjutas:
FB marketplace-is on Technics SL1200 MK3D müügis 375€. Väga hea hind selle masina kohta.


ooojaa..

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2019 19:52:27 vasta tsitaadiga

BlackSmoke kirjutas:
FB marketplace-is on Technics SL1200 MK3D müügis 375€. Väga hea hind selle masina kohta.


Misasi on FB marketplace? icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 10.08.2019 20:38:21 vasta tsitaadiga

üksjagu ettevaatust tasub nendega muidugi omada, käppasid enam saada pole ning elu pole tihti hellitanud.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BlackSmoke
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2009




sõnum 13.08.2019 13:32:12 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
BlackSmoke kirjutas:
FB marketplace-is on Technics SL1200 MK3D müügis 375€. Väga hea hind selle masina kohta.


Misasi on FB marketplace? icon_rolleyes.gif


Facebook Marketplace.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2019 19:43:17 vasta tsitaadiga

Kas Estonia 010 plaadimängijal on mingit väärtust? Leidsin kapi alt icon_razz.gif. Ketas ringi käib, lugude otsija ka nagu töötaks, mingi vana ja väsinud Melodija plaadiga proovisin, vähemalt sõuas seal radade vahel. Aga kuna mul polnud kuhugi seda ühendada, siis ei tea, kas ka häält tegelikult teeb.
_________________
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 13.08.2019 19:52:44 vasta tsitaadiga

Dijital, endalgi on ja teeb häält küll. eelvõimendit vajab ja helipea vahetus ei teeks ka paha.
tagasi üles
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.09.2019 22:18:15 vasta tsitaadiga

Whoa... alles nüüd nägin teemat siin HV-s. Endal mõlemad mängijad väikelapse pärast kinni teibitud, kuid inspiratsioonina panen ühe plaadi peale - näiteks. Alan Parsons "Stereotomy" - selle ajastu kraam ja just progerokk kõlabki kõige paremini "saviplaadil". Uue sajandi kama pole väga mõtet vinüülil kuulata, v.a. näiteks. mõned uuemad eesti released, mida puhtalt respekti pärast ostnud olen. Teinekord pikemalt.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.09.2019 18:34:03 vasta tsitaadiga

suur13 kirjutas:
Uue sajandi kama pole väga mõtet vinüülil kuulata, v.a. näiteks. mõned uuemad eesti released, mida puhtalt respekti pärast ostnud olen. Teinekord pikemalt.


Selle väitega pole ma nõus. Samas ma olen selliste inimestega varem ka vaielnud ja ei hakka detailidesse laskuma, sest ma tean millega see lõppeb.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2019 19:05:04 vasta tsitaadiga

Ei ole mõtet minuga vaidlemist karta, ma pole radikaal. Lihtsalt minu arvamus mu enda muusikakuulamiseelistuste kohta.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 02.09.2019 19:53:47 vasta tsitaadiga

Neid uusi plaate mis vinüülil masendavad ikka leiab.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-steven--
Kreisi kasutaja
-steven--

liitunud: 29.11.2007




sõnum 08.09.2019 21:45:43 vasta tsitaadiga

Ei viitsinud teemat läbi kammida. Tehakse siin mingisuguseid ühiseid tellimusi ka kuskilt välismaa veebipoodidest?
_________________
mees kes püüab kala teise mehe tiigist, võib sealt ka krabi püüda
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2019 21:56:23 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
Kas Estonia 010 plaadimängijal on mingit väärtust? Leidsin kapi alt icon_razz.gif. Ketas ringi käib, lugude otsija ka nagu töötaks, mingi vana ja väsinud Melodija plaadiga proovisin, vähemalt sõuas seal radade vahel. Aga kuna mul polnud kuhugi seda ühendada, siis ei tea, kas ka häält tegelikult teeb.

Kusjuures korras kujul on üllatavalt kõrges hinnas, osta.ee-s aeg-ajalt liigub.
Kommentaarid: 397 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 332
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 08.09.2019 22:23:48 vasta tsitaadiga

-steven-- kirjutas:
Ei viitsinud teemat läbi kammida. Tehakse siin mingisuguseid ühiseid tellimusi ka kuskilt välismaa veebipoodidest?


Ei ole läbikäinud ja pole ka vist tehtud.
Vb isegi oleks huvitatud (kuigi lubasin, et see aasta rohkem plaate ei osta/telli icon_smile.gif)
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Meshboy28
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2019 14:45:04 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Vb isegi oleks huvitatud (kuigi lubasin, et see aasta rohkem plaate ei osta/telli icon_smile.gif)


Millest see tingitud? Limiit täis või soovitud plaadid kõik olemas?
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 09.09.2019 15:40:01 vasta tsitaadiga

Meshboy28 kirjutas:
SilQ kirjutas:
Vb isegi oleks huvitatud (kuigi lubasin, et see aasta rohkem plaate ei osta/telli icon_smile.gif)


Millest see tingitud? Limiit täis või soovitud plaadid kõik olemas?


Raha vaja vahepeal mujale panna.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-steven--
Kreisi kasutaja
-steven--

liitunud: 29.11.2007




sõnum 10.09.2019 10:37:28 vasta tsitaadiga

Kui kellelgi üleliigseid hiphop/rap vinüüle on, siis võib mulle teada anda.
Võiks huvilistega mingi aeg orgunnida mingisuguse ühistellimuse, postikulud megalt kallid tavaliselt.
Kust muidu üldse tellitakse enamasti? Tean, et sõber tellib juno.co.uk-st tavaliselt, aga on ehk ka muid poode?

_________________
mees kes püüab kala teise mehe tiigist, võib sealt ka krabi püüda
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Vinüülplaadid, nende mängijad ja kõik nendega seonduv mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.