Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Vinüülplaadid, nende mängijad ja kõik nendega seonduv märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2019 08:48:56 vasta tsitaadiga

Kust muidu vinüülide ümbriseid saaks?
Mul suutis Omniva ühe saadetise pekki keerata...plaadid on enam-vähem korras aga ümbrised vettisid läbi ja lagunesid molekulideks... thumbs_down.gif icon_mad.gif

Süüd nad otse loomulikult ei tunnista ja ajavad kõik saatja kaela... icon_neutral.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 17.04.2019 08:58:02 vasta tsitaadiga

Etz, Ma pigem mõtlesin neid kilest ümbriseid papi kaitsmiseks mitte pappi ise.

Hea et sulle nii pakki ei toodud:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2019 09:06:32 vasta tsitaadiga

Väliste kilede osas olen veel kahevahel. Ümbriste parima säilimise numel võiks ju täitsa kasutada. Liimiga variante ei soovitata. Välja võttes võib ümbrise või plaadi kogemata ära mökerdada.
_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
Kommentaarid: 300 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 265
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BlackSmoke
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2009




sõnum 17.04.2019 09:59:40 vasta tsitaadiga

Kiled on mul tavaliselt 0,1mm või 0,15 mm paksud. Tellin taolist kraami www.hhv.de
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phobic
HV kasutaja
phobic

liitunud: 26.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2019 10:34:09 vasta tsitaadiga

Väliseid kilesi on Eesti poodides ka (Lasering, Nailboard).
Mul on suurem osa plaate ilma. Kui mõni plaat on müüja poolt kilesse pandud, siis olen selle kasutusse jätnud aga eraldi neid juurde pole ostnud.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2019 12:38:46 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Etz, Ma pigem mõtlesin neid kilest ümbriseid papi kaitsmiseks mitte pappi ise.

Hea et sulle nii pakki ei toodud:
Spoiler Spoiler Spoiler


Mul oleks just pappi vaja...ja ega palju ei puudunud...kaks plaati on kõverad...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 17.04.2019 20:04:30 vasta tsitaadiga

phobic, Sama siin.
Aga Youtube pakub, siis hakkas silma, kus üks tüüp kiletas igatepidi neid. Tekkis küsimus kas kõik teevad nii? Ma tahaks ikka käega katsuda ja kui ajaga nurgad lähevadki koledaks siis see normaalne.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BlackSmoke
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2009




sõnum 17.04.2019 20:28:36 vasta tsitaadiga

Mul ka igal plaadil kilesid ümber pole. Kiled olen pannud kallimatele plaatidele, kui ikka plaadi väärtus 50+ euri siis tasub panna, et konditsioon säiliks.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 21.04.2019 08:10:39 vasta tsitaadiga

BlackSmoke kirjutas:
Kas keegi CDmarket.ee -st on tellinud ? Hea valik ja head hinnad, aga tarneaeg paljudel ligi kuu aega.


Nii tegin tellimuse ära. Näis kaua tuleb siis. Tarne ajasks 32p märgitud.


viimati muutis SilQ 29.04.2019 13:38:23, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BlackSmoke
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2009




sõnum 21.04.2019 10:10:01 vasta tsitaadiga

Mul ka tellimus tehtud, ühele haruldasele plaadile mis ammu ilma väljamüüdud, saab siis näha.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nitramra
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2003




sõnum 21.04.2019 13:45:12 vasta tsitaadiga

Mida te kasutate vinüülplaatide vahel selleks, et liiga suur hulk vinüüle üksteise peale ei toetuks? Olen näinud mingeid L tähe kujulisi plastik vahetükke kuid pole veel täheldanud kust neid osta saaks. Hetkel üle 50 vinüüli üksteisele kõrvuti toetumas ja pelgan, et see võib pikas perspektiivis halvasti mõjuda...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 25.04.2019 09:05:25 vasta tsitaadiga

nitramra, Ee, mhh. Ilmselt tuleks osta/teha sobiva vahega riiul. Aga neid mida ma mängija läheduses hoian on veel kõvasti alal 50'ne seega on see tuleviku SilQ mure.

edit: Täiustasin esimest posti.
Kas keegi omab ka nõela puhastamiseks mingit harja? Või kuidas te sealt tolmuteri eemaldate?
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2019 21:56:45 vasta tsitaadiga

Kasutan seda: https://amcleansound.com/products/stylus-cleaner
Tundub, et toimib hästi. Mikroskoopi pole, et päris peenelt uurida. Hind tootel ka talutav.

_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
Kommentaarid: 300 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 265
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Toomas
Kreisi kasutaja
Toomas

liitunud: 10.03.2003




sõnum 25.04.2019 22:55:35 vasta tsitaadiga

Esimese postituse täiendamiseks ... Elektroonika24-s on ka vinüülplaadid valikus olemas aga neid tuleks minna kohapeale läbi lappama kuna e-poes nimekirja välja toodud pole. Seal ka plaadikeerutamiseks vinüülimängijad olemas, küll mitte uued vaid kasutatud aga vahepeal käib põnevat kraami läbi.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 27.04.2019 21:34:49 vasta tsitaadiga

TT, Kas see mingi vedelikuga?
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2019 08:33:58 vasta tsitaadiga

Väike hari vedeliku sees.
_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
Kommentaarid: 300 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 265
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 29.04.2019 16:33:56 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
BlackSmoke kirjutas:
Kas keegi CDmarket.ee -st on tellinud ? Hea valik ja head hinnad, aga tarneaeg paljudel ligi kuu aega.


Nii tegin tellimuse ära. Näis kaua tuleb siis. Tarne ajasks 32p märgitud.


Täna tuli mail, kohal. Enne tellimis küsisin väljalaske aastat, sest tahtsin kindlasti originaal pressi saada. Nad oli 80% kindel, et on originaal. Enne kui posti panid saatsid ka maili, et tuli tõesti õige aasta arv ja kas paneme teele.
Kinnitasin ja ehk homme käes.

32p asemel 10päeva, tellisin 19.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phobic
HV kasutaja
phobic

liitunud: 26.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2019 19:36:29 vasta tsitaadiga

Tegin ka sealt prooviks ühe tellimuse. Lubatud tarneajaga peaks homme kohal olema.. eks näis. Aga leidsin palju sellist kraami mida siin muidu ringi ei liigu ja täitsa mõistliku hinnaga.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2019 21:59:35 vasta tsitaadiga

vend otsis vahepeal mk2/mk5 te..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2019 15:15:07 vasta tsitaadiga

Kui keegi oma võimendi või vinüülimängija sisemisele phono eelvõimule upgradei otsib, siis võib varia ostu müügi teemasse kiigata.
_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
Kommentaarid: 300 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 265
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.05.2019 13:11:58 vasta tsitaadiga

Äkki keegi otsib endale natuke ekstravagantsemad mängijat, oma tavaliese DJ plaadirulli asemele, mille naine käskis aknast välja visata...

https://www.ebay.com/itm/SONY-PS-F9-Portable-turntable-giradischi-Flamingo-linear-tracking-boxed-vintage/202657519016?hash=item2f2f5455a8:g:Rf8AAOSwfchcdYfF

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Meshboy28
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2019 01:17:32 vasta tsitaadiga

Tore, et avati vinüülinduse ja muu sellega seoses teema siin. Alles täna panin tähele.

Enda helipark on siis järgmine:

Mängija: Rega Planar 3 (valge)
Helipeaks: Denon DL-110
Fonokorrektor: Schiit Mani

Plaate ostan ikka põhiliselt Discoqs ja meeldib ka CDMarketist uuemat kraami. CDmarketist soovitan eelnevalt üle küsida toote kohta, kas ikka on saadaval, et vältida hilisemaid jamasi. Muidu on nii, et kannad raha üle ja pärast selgub, et plaati polegi enam saadaval. Muidu pead 3-5 päeva ootama, et raha tagasi maksavad ja ülekandetasusi nad tgsi ei maksa.
Plaate on kogunenud nii üle kahesaja koos 7 tollistega. Ei osta vinüülplaate hulgi kokku, vaid mis kindlapeale meeldivad. Ainult kindlad lemmikud tulevad riuulisse vinüülide näol. Kasutatud plaate eelistan üldiselt ikka osta heas korras. Selliseid räbalaid ja väga kriimustatud plaate ei taha kohe üldse icon_smile.gif
Muu kraam sobib ka ideaalselt digitaalselt kõvakettale ja maha mängida läbi DAC-i.

Siin Pärnus plaadipoode pole korralikke ja põhiliselt ikka Tallinnas käin ja internetist tellin.

Mis mulle üldse vinüülinduse juures meeldib.
Ikka see protsess, kus vaatad plaadikujundust, paned plaadi peale, kuulad ja vanematel plaatidel on selline see mõnus soe analoogheli kus tunned sellist ajaloolist nostalgilist hõngu. Ühesõnaga oled koos muusikaga ja naudid täiega. käia poodides tuhnimas ja muidugi see ootusärevus, kui oled tellinud kuskilt internetist plaadi.
Tehilisest küljest ka see, et suuremal määral on vinüüliheli ikkagi suurema dünaamilisema helipildiga, kui cd-d tänapäeval, kuna vinüülide peale ei saa väga valjuks heli kruttida ja on ikkagi selline mõnusam helipilt. Sellel teemal mina kellegagi vaidlema ei hakka ja ütlesin oma arvamuse.
Kunagi kirjutas geenius.ee huvitava artikli parima helikandja kohta Glen Pilvre, aga kahjuks on see artikkel miskipärast maha võetud.

Tahan endale osta plaadipesumasinat. Heade ülevaadete põhjal on jäänud silma Spin-Clean MK2.
Veel oleks vaja hunnik antistaatilisi siseümbriseid neid paberist/kilega?
Kileümbriseid olen saanud hea hinnaga osta.ee-st.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 07.05.2019 08:20:32 vasta tsitaadiga

Ei vaidle sinuga vaid peatun paari punkti juures ja avaldan oma arvamust.
Üldiselt olen kogu su jutuga nõus aga...

tsitaat:
käia poodides tuhnimas ja muidugi see ootusärevus, kui oled tellinud kuskilt internetist plaadi.


Minu kandis pole kuskil poode, aga üldiselt ma ei kipu sinna. Sõltub muidugi artistist, aga tihti on seal poodides reissued ja repressid, kunagi krt ei tea nende sisse. Kuidas nad kõlavad.
Mul on õnnestunud osta paar tükki, mis kõlavad... nagu cd, tuimalt, igavalt.

tsitaat:
Tehilisest küljest ka see, et suuremal määral on vinüüliheli ikkagi suurema dünaamilisema helipildiga, kui cd-d tänapäeval,


Nõus. Osad inimesed kes küsivad miks sa neid ostad? On siis parem? Minu arust ei ole kuidagi vinüüli heli parem või kvaliteetsem digitaalist. Aga see heli on teistsugune, oma praksude ja krõpsudega. Üldiselt kui neid prakse ja kõrpse ei ole on ta ikkagi teistsugune. Heal pressil on kuidagi kõik helid paigas, laulja hääl ei jää kuhugi bassi taha või vastupidi.
Miks ma vinüüli eelistan digitaal failile?
Esiteks on see, et kui sa paned plaadi peale, siis sul ei ole võimalik kuidagi klõpsida ja skippida lugu või kuulata loost 30seki ja "ah jama järgmine". Paned plaadi peale 10-20 minutit on täpselt paras kuulata ühte artisti.
Üldiselt kõlab rohkem minu, kõlarites või klappides digitaal muusikat. Vinüül on rohkem selline pühapäeva nauding, panen peale, teen toimetan, tema mängib. Mõnus. Sellepärast pole ka endale väga suurt riiuli täit ostnud. Soove on muidugi sadu, aga siiani ostnud ainult neid albumeid, millest 90% lood meeldivad.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Meshboy28
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2019 11:24:04 vasta tsitaadiga

Tegelikult on võimalik ka vinüüli ju skippida käsitsi ja kuulata natuke helipilti loost, aga väga ei kipu seda tegema.

SilQ, Kas sa eelistad siis muidu esmapresse?

Mis ma tahtsin nende reissuede ja represside kohta öelda.
Teatud esmapressid on lihtsalt nii kallid, et ei kipu neid sellise hinnaga ostma. Näiteks mu lemmikbändi loomingud aastast 1993-2005. Kuna see ajajärk oli vinüülplaatide madalseis, siis toodeti neid vaid piiratud arv ja praeguseks on nad Discoqsis lihtsalt nii ulmeliselt kallid, nii umbes 100-500€ plaat. Või siis peab pangalaenu võtma, nagu järgnevaloleval youtube lingil Marko Atso tegi icon_biggrin.gif Õnneks kõlavad uuspressid täitsa hästi ja näevad isegi kenamad välja, kui originaalid olid (mõtlen neid enda soovituid plaate). Loomulikult kõige paremad repressid on need, mis on võetud originaal Masteritelt.

Panen siia paar teemakohast linki ülesse.

https://www.youtube.com/watch?v=2zL0ePB1JuM

https://www.youtube.com/watch?v=stns-Qi5GSA

Loudness War muusikamaailmas on ka selline huvitav teema, mis sobib siia teemasse. Siin lingil saab võrrelda düünamilist ulatust erinevatel meediatel. Mul on päris mitu cd-d, mis sõna otseses mõttes kõlavad kohutavalt mu süsteemis, aga kui sangaga kuulata siis on ok.

http://dr.loudness-war.info/
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 07.05.2019 13:11:09 vasta tsitaadiga

Meshboy28, Mitte alati, mul on ka represse meelega ostetud (mis võivad originaalist kallimad isegi olla). Aga peab palju uurima mida osta. Poest sobrades sa ei tea ju kuidas ta kõlab, kui just kuulata ei saa. Discogsis on tavaliselt kommentaarid all ja saab aimu kvaliteedist. Mul lihtsalt on sattunud ka kehva pressi. Albumite released mul ka jäävad 1990-tänapäevani. Netis ostes ongi see eelis et rahulikult googeldad, vaatan loed ja siis otsustad mis pressi võtad, kuigi paljud ütlevad, et poest osta on palju vingem.

Edit: Vaatasin need videod ära. Need on ikka totaalsed fännid.
Kallimatest albumitest, endal pole midagi näidata, aga tahan ühte, mis hetkel ka discogsis müügil ja hinnasildiks 200€. 300 pressi tehtud üldse maailmas ja artist on lubanud, et rohkem ka ei tule. Aga kuidagi rahakotti rauad ei taha avaneda icon_smile.gif
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Vinüülplaadid, nende mängijad ja kõik nendega seonduv mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.