Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Vinüülplaadid, nende mängijad ja kõik nendega seonduv märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 16, 17, 18  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.06.2019 08:54:06 vasta tsitaadiga

Mina küll oma ressi eelvõimu üle ei nurise, väga korraliku häält teeb vs TT enda oma ja üks tavalisem eelvõimuga mis käe pärast oli. Eks see sõltub ressist ka, palju see on maksnud.
Kui eelvõimuks paned lampvõimu siis juba lõppvõim ka lamp, ja kõlarid umbes 4000€ tk, muidu pointless, üks asi high-end ülejäänud nikerdised. Ja siis tasuks ka TT üle vaadata, sest lampvõimu ette mingist alla 2k'st pole mõtet toppida. Ära ei tasuks unustada ka kõikide asjade vahelisi juhtmeid, ka TT siseseid.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2019 09:46:39 vasta tsitaadiga

Topelt lampe isiklikult ei kasutaks, "värvib" muusika liiga ära icon_smile.gif. Kaabel on kindlasti teema mis tähtsust omab. Vahetasin enda phono eelvõimu saapapaela korralikuma kaabli vastu(vist oli ca 16 eurot). Detailsus läks paremaks. Nii mõnegi upgrade puhul ei pea rääkima eksootilistest HiFi komponentidest ja summadest. Ühel päeval proovin topi teha vinüülika tehnikast ja hooldusvahenditest mis kõige enam effekti on andnud. Selge, et digitaalse muusika puhul on asjad oluliselt lihtsamad ja soodsamad kui bang for the buck arvesse võtta icon_smile.gif.
SilQ mis ressi kasutad?

_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
Kommentaarid: 300 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 265
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.06.2019 10:35:03 vasta tsitaadiga

Ühes teises foorumis, vinüüli teemal õigustati jubedalt mingeid 300€'seid RCA kaableid. Ma ei ole pro, aga ma olen omal ajal päris palju helisüsteemidega kokku puutunud, näinud kuulnud ka väga kallist tehnikat. Nüüd kindlasti tekib küsimus, miks mul siis selline low end või med süsteem on? Vot sellepärast, et peale vinüüli kuulamise on mul veel mitu hobi, vinüüli kuulamine üks viimaseid tegevusi, kuhu klotsi lihtsalt ei raatsi panna. Aga teema algusesse, siis ilmselgelt ei ole mõtet osta ulme kallist RCA kaablit, kui käpast RCA pesani jookseb juuksekarv. Paljud teist on oma TT sisse piilunud? Kui helisüsteeme uuendada siis tuleb kogu tee läbi mõelda, alustades algusest: elekter-nõel-kassett-käpp-kaabel-rca-eelvõim-lõppvõim-kõlarikaablid ja kõlarid. Kogu see teekond peab olema tasakaalus. Heli ei muutu ulme heaks kui sa vahetad välja eelvõimu ja RCA kaabli. Kogu see rada tuleb hoolikalt läbi mõelda, piiluda rahakotti ja siis vastavalt võimalustele ühtlaselt uuendada. Mina isiklikult ei soovita ka nii teha, et "ostan väga hea plaadikeerutaja, küll ma need teised asjad ka kunagi võimsad ostan" ajalugu näitab, et ei osteta. Teeraja alguses seisab elekter, kõlab naljakalt, aga väga high-end vennad veavad oma helisüsteemile täiesti uue kaabli, eraldi maandusklemmiga ja kaitsmega. Minu asi ei ole kellegi rahakotis sobrada ja õpetada kes mida ostma peab, aga soovitusena ma annan, et ei tasu üle mõelda. Osta enam-vähem TT ja muud seadmed ja usu mind sa oled rahul süsteemiga. Ulme kallid igasugused RCA'd lampvõimud jne on lihtsalt juuksekarva lõhki ajamine, kindlasti see helipilt ka muutub, aga rahahunnik ja heliparanemine ei ole kindlasti tasakaalus enam.
Seega mina kindlasti ei laida maha mingeid siseseid eelvõime. Teine soovitus, mis mulle öeldi: Vinüülplaadi mängija on instrument, nagu viiul või klaver, ära osta kõige odavamat sinna investeering tasub ära. Kuigi ma seda soovitust väga ei jälginud icon_biggrin.gif, aga nagu ma ütlesin. Kunagi ehk raatsin kallima osta.

TT, Täiesti tavaline kodukasutaja ress: Yamaha RX-V685. Aastake vana, uuendust sai sellepärast, et telepilt läks 4k peale ja siis oli vaja ka ressi sisendid sellise resolutsiooniga saada.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2019 10:47:21 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Teeraja alguses seisab elekter, kõlab naljakalt, aga väga high-end vennad veavad oma helisüsteemile täiesti uue kaabli, eraldi maandusklemmiga ja kaitsmega.


Mis on pontless, maja peakilbis, tänava jaotuskilbis või alajaamas saavad need juhtmed ju endliselt kõik kokku...mõistlikum oleks kohe oma elektrijaam rajada, et saastunud elektronid kallisse tehnikasse ei pääseks... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2019 10:48:19 vasta tsitaadiga

Signaali tugevus mis tuleb phonost ja phono eelvõimust on tiba erinevad. Lamp vs transistor annavad erineva "värvi" helile. Viimane on selgelt maitse asi.
_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
Kommentaarid: 300 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 265
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.06.2019 10:49:08 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
SilQ kirjutas:
Teeraja alguses seisab elekter, kõlab naljakalt, aga väga high-end vennad veavad oma helisüsteemile täiesti uue kaabli, eraldi maandusklemmiga ja kaitsmega.


Mis on pontless, maja peakilbis, tänava jaotuskilbis või alajaamas saavad need juhtmed ju endliselt kõik kokku...mõistlikum oleks kohe oma elektrijaam rajada, et saastunud elektronid kallisse tehnikasse ei pääseks... icon_rolleyes.gif


Olen isegi mõtisklenud selle üle. Aga väidetakse, et on parem. Suva külmkapp kööginurgas ei löö häireid sisse kui on otse sama maandusklemmi otsas.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2019 10:50:03 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Etz kirjutas:
SilQ kirjutas:
Teeraja alguses seisab elekter, kõlab naljakalt, aga väga high-end vennad veavad oma helisüsteemile täiesti uue kaabli, eraldi maandusklemmiga ja kaitsmega.


Mis on pontless, maja peakilbis, tänava jaotuskilbis või alajaamas saavad need juhtmed ju endliselt kõik kokku...mõistlikum oleks kohe oma elektrijaam rajada, et saastunud elektronid kallisse tehnikasse ei pääseks... icon_rolleyes.gif


Olen isegi mõtisklenud selle üle. Aga väidetakse, et on parem. Suva külmkapp kööginurgas ei löö häireid sisse.


Kus ta siis ei löö?
Seni kuni kogu see krempel sama faasi peal istub ja samas kilbis, on sellest eraldi juhtmest ja kaitsmest suht vähe abi.
Iseasi, kui nad sinna veel mingi flitri kah vahele pistavad.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Meshboy28
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2019 11:17:11 vasta tsitaadiga

Ise kuulan vinüüle läbi fonokorrektori ja stereovõimu. Mis ma enda kogemusest öelda võin on see, et kunagi ka muretsesin selle üle, et kallim on kindlasti parem, aga ei olnud see päris nii. Sain tuttava käest laenuks testida suhteliselt kalli RCA kaabli kuskil 250€ ja siis odavama vahel (Amazon Basics). Ma ei teinud mitte mingit vahet helis ja nii ka mu tuttavad, kes kuulasid. Ja nüüd mul siis on see amazoni kaabel eelvõimust kuni stereovõimuni. Võibolla tõesti kalli high-end tehnika vahel mängib see rolli, ei oska öelda kahjuks. Elfa foorumites on ka seda arutatud ja arvamusi on seinast-seina.
Helipea on küll selline asi, millele võiks natuke rohkem investeerida, kui need tavalised kaasas olevad pead.

Selline rca siis
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis Meshboy28 02.06.2019 11:20:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2019 11:18:49 vasta tsitaadiga

Korralik kaabel! Eksootiliste kaablite usku pole ise ka. Nagu SilQ kirjeldas, kuskil on nõrgim lüli. Mõnes kohas siiski oluline vahe sees. Ma muidugi räägin 1 eurone kaabel vs 16 eurone icon_smile.gif. 16 vs 100 jääksin tõenäoliselt eristamisega hätta.
_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
Kommentaarid: 300 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 265
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.06.2019 11:47:09 vasta tsitaadiga

Etz, Ei oska öelda, vb on sul õigus. Aga igalpool räägitakse sellest, kui ühest tegurist mis unustatakse ära. Nii foorumites kui youtubes. Seega pidasin selle all rohkem seda silmas "kuidas saab üle mõelda" mitte seda, et kõik peaksid nüüd minema kilbi kallale madistama icon_smile.gif


RCA'st rääkides, kuna mängija nihkus oli vaja uut kaablit. Amazoni kaablid on head, aga peab kaua ootama, seega astusin poodi ja ostsin esimese kaabli mille peale öeldi, et see on topelt varjestusega ja puhtast vasest, maksis 30€. Ja kõlarites on hum sees. Aru ei saa mis valesti on, sobrasin keldris juhtme kastis ja leidsin mingi värvilise 3meetrise pistsin vahele ja hum läinud. Nüüd peab selle kaabliga poodi tagasi minema.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 02.06.2019 16:13:18 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
SilQ kirjutas:
Teeraja alguses seisab elekter, kõlab naljakalt, aga väga high-end vennad veavad oma helisüsteemile täiesti uue kaabli, eraldi maandusklemmiga ja kaitsmega.


Mis on pontless, maja peakilbis, tänava jaotuskilbis või alajaamas saavad need juhtmed ju endliselt kõik kokku...mõistlikum oleks kohe oma elektrijaam rajada, et saastunud elektronid kallisse tehnikasse ei pääseks... icon_rolleyes.gif
Nii ta on... Olen alati naernud jutu üle, et "200 meetrise elektrijuhtme viimane meeter jämedamat, ülikallist ja "100% peeruvaba" traati" muudab heli paremaks. See on täielik jamps. On kaks gruppi keda on ülilihtne "hüpertoodetega" lollitada - hiromantlku kosmeetika usku naised ja ortodokssed audiofiilid kes on veendunud, et füüsikaseadused on lollidele. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skorzeny
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2019 21:28:49 vasta tsitaadiga

Ükski õige audioviil ei saa enne täit kaifi, kui on jubinate hinnalipiku ära näinud, whistle.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.06.2019 21:38:25 vasta tsitaadiga

Aga helipea vahetusele olen isegi mõelnud, hetkel AT95EX. Pole ammu enam uurinud, aga siis soovitati edasiminekuks võtta AT120EB, kuigi tundub üsna vana toode. Kellelgi paremaid soovitusi?
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Meshboy28
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2019 23:44:10 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Aga helipea vahetusele olen isegi mõelnud, hetkel AT95EX. Pole ammu enam uurinud, aga siis soovitati edasiminekuks võtta AT120EB, kuigi tundub üsna vana toode. Kellelgi paremaid soovitusi?


Mis hinnaklassis? Eks ikka vana hea Google on parim otsimiseks ja arvamuste lugemiseks.

Enda Denon dl-110 olen küll väga rahul. Ostsin läbi Vali Heli ja maksis 200€ kanti. Tegin kõvasti googeldamist ja leidsin, et see on parim mulle selles hinnaklassis.

https://www.needledoctor.com/Denon-DL-110-Cartridge
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2019 09:53:02 vasta tsitaadiga

Nagaoka poole tasub ka kiigata. Endal väga hea kogemus MP100 helipeaga. Kuigi bang for the buck oleks MP110 mõistlikum võtta.
_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
Kommentaarid: 300 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 265
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leierpro
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2018




sõnum 07.06.2019 15:59:38 vasta tsitaadiga

Nagaoka jah hea, kuid hind vales valuutas.
Kõlarikaabel viimane leid Van Damme 4mm odavaim hea asi.
Kui kellegi vaja, paar Tonari RIAA-d täitsa pakkuda, vana Pro-Ject OEM ja väga hea heliga.
Helipeadest saaks ka pakkuda Tonari Shibata ja Hyper Elliptilisi aka A-T OEM.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 10.06.2019 12:48:46 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab, kas kuskil eestis ka on saada erinevaid matte? Kork huvitab just.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2019 14:18:21 vasta tsitaadiga

Mõned kurdavad korgi puhul peene pudi eraldumist. Endal kogemus puudub. Tellisin nädal tagasi: https://www.apollo.ee/vinuulimangija-antistaatiline-matt-am.html
Peaks kummist vähem staatilist tekitama.

_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
Kommentaarid: 300 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 265
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 10.06.2019 15:51:13 vasta tsitaadiga

Ülevaadete järgi on kork parim vibratsiooni vähendamiseks.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leierpro
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2018




sõnum 11.06.2019 09:07:06 vasta tsitaadiga

Mul peaks olema korkmatt neid siis liigub koos kummiga ja puhas kork. PS! Olin Tonari maaletooja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phobic
HV kasutaja
phobic

liitunud: 26.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2019 23:50:04 vasta tsitaadiga

Kui nahast matt peaks huvi tekitama, siis võib ühendust võtta.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 25.07.2019 14:24:17 vasta tsitaadiga

Lõpuks andsin alla. Olin aastaid endale sisendanud, et sellele teele ma enam ei astu, aga siiski ostsin sel nädalal plaadimängija ja langetasin eile õhtul esimest korda sel sajandil nõela plaadile. Oh sa mu vaene rahakott! Seda nii teema märkimiseks.
_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 25.07.2019 14:29:28 vasta tsitaadiga

Mul oli samuti 20 aastane paus, 90'te lõpus sai natukene tegeletud ja siis kuidagi vajus unustuse hõlma.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Meshboy28
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2019 07:48:41 vasta tsitaadiga

minisvami kirjutas:
Lõpuks andsin alla. Olin aastaid endale sisendanud, et sellele teele ma enam ei astu, aga siiski ostsin sel nädalal plaadimängija ja langetasin eile õhtul esimest korda sel sajandil nõela plaadile. Oh sa mu vaene rahakott! Seda nii teema märkimiseks.


Mis sa head ostsid?
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 26.07.2019 12:43:03 vasta tsitaadiga

Meshboy28 kirjutas:
minisvami kirjutas:
Lõpuks andsin alla. Olin aastaid endale sisendanud, et sellele teele ma enam ei astu, aga siiski ostsin sel nädalal plaadimängija ja langetasin eile õhtul esimest korda sel sajandil nõela plaadile. Oh sa mu vaene rahakott! Seda nii teema märkimiseks.


Mis sa head ostsid?

Entry level, sest nagu paljud teised, ei olnud kindel, kauaks seda entusiasmi jätkub, praegu olen küll elevil. Esimesel õhtul tegin kohe loomkatseid: mul on ühe kõlarifirma testplaat samade lugudega nii vinüülil kui CDl, lisaks sama materjal Spotifyst. Ei saa väita, et vinüül CDle tuule alla teeb, tulemus on lihtsalt erinev. Huvitav märkida, et mu naine, kes on üldiselt täitsa rahul kuulates telefonist nööpklappidega Klassikaraadio järelkuulamisest sümfoonilist muusikat (mis see neil on, mingi 128Kbps?) märkis, et kuidagi väga mõnus saund tuleb vinüülilt icon_razz.gif
Pro-Ject Primari E Phono> Marantz NR 1606 (pure direct eelvõimuna) > Emotiva UPA 200 (lõppvõim) > Dali Opticon 2. Eks ma hakkan varsti kobedama fonokorrektori järgi ringi vaatama, aga enne tuleb uus audiomööbel hankida/ehitada.

_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Vinüülplaadid, nende mängijad ja kõik nendega seonduv mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 16, 17, 18  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.