Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Turvaline e-posti server aitab vältida suurt rahalist kahju märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.04.2019 12:33:17 vasta tsitaadiga

netmaster, sa ei pea oma MTAd kirjutama. Teised inimesed on seda juba teinud. Kasvõi seesama Zone MTA on EUPL litsentsi alusel saadaval: https://github.com/zone-eu/zone-mta

Ma pole EUPL litsentsi tingimustega täpselt kursis - aga eeldan, et võib seda ärilisel otstarbel kasutada.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 04.04.2019 12:58:51 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
tsitaat:
SPF kirje eesmärk ei ole määrata kiri rämpsu, vaid välja selgitada saatja autentsus. Seal on väga suur vahe!


mis vahe? Maitse asi muidugi, aga minu silmis on iga kiri rämps, kui ta ei ole tulnud autentselt saatjalt. SPF ja envelope-from lihtsalt ei ole väga hea meetod selle autentsuse hindamiseks.
Rämpsuks sellist kirja nimetada on kuidagi liiga üldine. Aga eks see olegi personaalne.

Mulle pigem meeldiks nimetada üldist kontrolli näiteks "mitte-sobiv kiri" või "keelatud kiri" ning see omakorda jaotub "saatja autentsuse kontroll" ja "kirja saatja ja sisu rämpsfiltritele vastavuse kontroll".
Sest olgem ausad - kiri võib autentselt saatjalt tulla, aga sisu on rämps - seda juhtub ikka väga palju.
Ja samuti ka teistpidi, saatja autentsus feilib ka sisu ei lähe rämpsfiltri alla.

Miks SPF ja FROM ei sobi autentsuse hindamiseks?
Sheeritud hostide pärast?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BigBabba
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2003




sõnum 04.04.2019 14:26:51 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
SPF kirje eesmärk ei ole määrata kiri rämpsu, vaid välja selgitada saatja autentsus. Seal on väga suur vahe!

SPF ei määra mingit kirja autentsust. Kirja autentsust (ja seda, et kirja sisu ei oleks vahepeal muudetud) tõestab ainult DKIM allkiri.

Toome näiteks Mailchimpi. Sa lisad oma SPF kirjesse kõik mailchimpi IP aadressid. Sisuliselt kaob sul koheselt ära igasugune kontroll, kes nende IP-de pealt sinu domeeni alt kirju saata saavad ja palju neid IP-sid üldse on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 05.04.2019 11:03:30 vasta tsitaadiga

SRS (Sender Rewriting Scheme) daemon on edasisaadetavate kirjade päiste muutmiseks, et SPF katki ei läheks.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 05.04.2019 11:58:55 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
SRS (Sender Rewriting Scheme) daemon on edasisaadetavate kirjade päiste muutmiseks, et SPF katki ei läheks.


jah, sellest oli siin eespool juttu, aga oskad sa nimetada mõnda reaalselt töötavat implementatsiooni?

Ajasin siin prooviks DKIM'i käima ja see oli küll üllatavalt lihtne. Installisin pakist opendkim'i, genereerisin võtmed, pastesin pakutud rea tsoonifaili, mudisin veidi confi ja kogu lugu. DKIM muudab SPF'i ka üsna mõttetuks, kuna Subject:To:References:From:Date:In-Reply-To:From on nagunii signeeritud ja neid ei saa võltsida. Lisaks muidugi ei lähe forwardimine katki. Vahe SPF'iga on sellest, et ressurssi kulub veidi rohkem, kuna SPF'i saab teoreetiliselt testida juba maili vastuvõtmise faasis, kuid ma pole kursis, kas seda tegelikult ka tehakse. DKIM'i jaoks tuleb mail vastu võtta ja hiljem läbi filtri lasta. Isesi jah, emba kumba rphkem ja kas üldse kuskil testitakse. Lisaboonus opendkim'i puhul on ka see, et signeerida saab kasvõi ainult üksikuid mailiaadresse või mida iganes. Kui mailis signatuuri pole, siis lihtsalt ei testita. Mitte nagu SPF'iga, et kui üldse, siis terve domeen ühe puuga ja alati.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 05.04.2019 12:25:50 vasta tsitaadiga

BigBabba kirjutas:
LKits kirjutas:
SPF kirje eesmärk ei ole määrata kiri rämpsu, vaid välja selgitada saatja autentsus. Seal on väga suur vahe!

SPF ei määra mingit kirja autentsust. Kirja autentsust (ja seda, et kirja sisu ei oleks vahepeal muudetud) tõestab ainult DKIM allkiri.

Toome näiteks Mailchimpi. Sa lisad oma SPF kirjesse kõik mailchimpi IP aadressid. Sisuliselt kaob sul koheselt ära igasugune kontroll, kes nende IP-de pealt sinu domeeni alt kirju saata saavad ja palju neid IP-sid üldse on.
Ja miks sa peaksid seda tegema? ANdma nõusoleku saata suvaliselt IP-lt enda domeeni nime alt kirju? Miks?
Tahad taolist teenust kasutada - osta unikaalne IP (dedicated IP).

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2019 16:38:34 vasta tsitaadiga

Ma enda MTA-s pole sissetulevate kirjadega üldse SPF kontrolli sisse lülitanud. Liiga palju jura on sellest, samas DNSRBL peab suurema hulga sodi kinni ja on suht lollikindel ehk sellest pole kisa olnud, et mõni õige kiri kohele ei jõua.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 05.04.2019 19:32:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ja miks sa peaksid seda tegema? ANdma nõusoleku saata suvaliselt IP-lt enda domeeni nime alt kirju? Miks?


aga miks sa annad suvalisele kullerile õiguse enda poolt välja saadetud pakke kohale toimetada? Sest kui sa tahad, et need kohale jõuaks, ei ole sul valikut. Pakid ei tule ise kohale ja sa võid pirtsutada palju tahes, kuid kui sa just ise ei taha oma pakiga koos reisida, siis keegi teine peab selle paki kohale toimetama. Väga vähesed saavad omale lubada seda, et usalduväärne kuller võtab paki vastu ja toimetab selle otse adressaadile. Samamoodi on mailidega. Kui sinu maili saaja on oma kirjad kuhugi suunanud, siis ei ole sul valikut. Kui sa tahad, et see kiri kohale jõuaks, pead sa nõustuma sellega, et mingi suvaline server sinu nimega maile kohale toimetab. Kui sul on ükskõik, kas su kirjad kuhugi jõuavad, siis on iseasi. Enamusel siiski ei ole.

Nii lihtne see ongi.

EDIT:
sorry, ma ei süvenenud piisavalt, et su jutt käib Mailchimpi kohta, mitte SPF'i poolt katki tehtud suunamiste kohta üldiselt. Mailchimp võib ennast põlema panna. Suuremat spammipesa annab otsida.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 05.04.2019 19:40:16 vasta tsitaadiga

Aga paki sees olev info on ju minu poolt loodud, kirjutatud ning kui kaheldakse, kas see kuller võis toimetada minu paki, siis helistatakse ja küsitakse üle (nii öelda telefoni teel teostatud SPF check).
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BigBabba
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2003




sõnum 05.04.2019 20:55:36 vasta tsitaadiga

Üldiselt mõttetu vaidlus. Kogu algse teema point on see, et tehke oma e-posti serverid turvaliseks.
Kontrollige, et SPF kirje oleks paigas (kõige rangem -all tase).
DMARC poliitika oleks rejectimise peal.
Kõik su domeeni alt (ka veebiserverist) saadetud kirjad oleks DKIM allkirjaga.
IMAP/POP3/SMTP ei lubaks ilma krüptota ühenduda.
Ja vaadake, et https://www.hardenize.com raport oleks võimalikult roheline.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 05.04.2019 21:07:36 vasta tsitaadiga

BigBabba kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler
ot:
Jah, Google on üks tore teenusepakkuja, kes reaalselt kontrollib ka, kas on luba saata nende serveri kaudu kirju teatud aadressilt, saadab kontrollkirja enne ning kui aadress reaalselt ka sinu valduses, siis saad enda konto kaudu sellelt aadressilt kirja saata.
Hard faili mina ei kasuta, sest legit kirjade kadumine on räigelt suur apsakas, mida ei tohiks ükski teenusepakkuja endale lubada.
Seetõttu ka softfail, et vastuvõttev server otsustaks, kas lubada kiri läbi või mitte ning markeerida siis see rämpsuks.

EDIT: Mida sellest järeldada? Peab paika?
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee


viimati muutis LKits 05.04.2019 21:13:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2019 21:12:50 vasta tsitaadiga

BigBabba, SPF-s ei saagi ju muud kui ~all panna kui mõni võib kodus oma ISP SMTP kaudu ka midagi välja saata. Ma näiteks kasutan eesti.ee aadressi, sellega pole kuidagi võimalik midagi nii välja saata, et kõik testid rohelised oleks.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 05.04.2019 21:26:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Aga paki sees olev info on ju minu poolt loodud, kirjutatud ning kui kaheldakse, kas see kuller võis toimetada minu paki, siis helistatakse ja küsitakse üle (nii öelda telefoni teel teostatud SPF check).


See telefoni teel teostatud check, ei ole mitte SPF, vaid DKIM check, mis võimaldab kontrollida, kas pakk ikka tuli sinu aadressilt ja kas sisu on enamvähem õige. SPF iseenesest ei tõesta, et sina midagi saatsid. See tõestab ainult seda, et pakk tuli sellest linnast, kus sa teadaolevalt elad. SPF check vastuvõtmisel oleks see, kui paki saaja ei võtaks pakki vastu, kui kulleril ei ole õige linna nime vormiriietuse peale kirjutatud. Ei küsi midagi, ei helista kuhugi, lihtsalt lööb ukse kinni. Arvestamata võimalusega, et äkki on üks kuller paki teise kätte andnud. Minumeelest on see veidi drastiline lähenemine. Lisaks saab vale linna nime suht lihtsalt õigega üle kleepida ja ikkagi sinu nimel pakke saata.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 05.04.2019 21:34:36 vasta tsitaadiga

Tõsi - SPF check oleks see siis, kui paki saaja helistaks saatja ettevõttele, mitte töötajale, et kas kuller on volitatud pakki kohale toimetama (ja kõiki järgnevaid pakke samuti, sest SPF ei ole ühekordne).
DKIM oleks see siis, kui kulleril oleks ÜHE paki kohaletoimetamise volitus, allkirjastatud ühel või teisel moel.

EDIT: Ning küll on vahva ajastu, kus meil on võimalus üpris soodsalt saada personaalne e-postikuller. Füüsiliste pakkidega on muidugi mõnevõrra kulukam - eraldi pakikuller tööle võtta?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 05.04.2019 21:43:08 vasta tsitaadiga

jah ok, aitab sellest mõistukõnest.
Kui minu statistika järgi kasutab SPF'i umbes 0,5% mailisaatjatest, siis nädala pärast saab teada, kui popp DKIM tegelikult on.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 05.04.2019 21:45:51 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
jah ok, aitab sellest mõistukõnest.
Kui minu statistika järgi kasutab SPF'i umbes 0,5% mailisaatjatest, siis umbes pärast saab teada, kui popp DKIM tegelikult on.
Oot, mis statistika see on? Sa just enne ei eristanud rämpsu SPF kontrollistki ju.
Et 0.5% kõikidest sissetulevatest kirjadest läbivad SPF checki? Päris karm tulemus siis ju.

Selge, vaatame paljudel neist domeenidest SPF eksisteerib:
https://www.neti.ee/cgi-bin/serverid

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 05.04.2019 21:49:56 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
netmaster kirjutas:
jah ok, aitab sellest mõistukõnest.
Kui minu statistika järgi kasutab SPF'i umbes 0,5% mailisaatjatest, siis umbes pärast saab teada, kui popp DKIM tegelikult on.
Oot, mis statistika see on? Sa just enne ei eristanud rämpsu SPF kontrollistki ju.
Et 0.5% kõikidest sissetulevatest kirjadest läbivad SPF checki? Päris karm tulemus siis ju.

Selge, vaatame paljudel neist domeenidest SPF eksisteerib:
https://www.neti.ee/cgi-bin/serverid


vaata, kuskil eespool on minu logide parsimise statistika. SPF check on mul kogu aeg sisse lülitatud olnud, lihtsalt neid maile mitte ei jäetud kohe ukse taha, vaid vastavalt siis kas langetati või kergitati spammiskoori. 0,5% mailide jaoks oli vastav kirje nimeserveris olemas ja checki sai teostada.

EDIT: ei ikkagi valetan, 0,5% mailidest põrus SPF checkis. Kui palju SPF'i üldse checkiti, ma ei parsinudki. Samas, lihtsalt diagonaalis logisi vaadates, ei kujuta ma ette, et see oleks üle paari %. Järgmine nädal võin täpsemad numbrid välja raalida.


viimati muutis netmaster 05.04.2019 21:55:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 05.04.2019 21:53:46 vasta tsitaadiga

Et lausa nii hull, et 0.5% kõikidest kirjadest oli SPF kirje olemas (mitte-tingimata ei läbinud) ning 99.5% ei olnud? Wat? For real?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 05.04.2019 21:56:10 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Et lausa nii hull, et 0.5% kõikidest kirjadest oli SPF kirje olemas (mitte-tingimata ei läbinud) ning 99.5% ei olnud? Wat? For real?


ei ikkagi valetan, 0,5% mailidest põrus SPF checkis. Kui palju SPF'i üldse checkiti, ma ei parsinudki. Samas, lihtsalt diagonaalis logisi vaadates, ei kujuta ma ette, et see oleks üle paari %. Järgmine nädal võin täpsemad numbrid välja raalida.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 05.04.2019 21:58:39 vasta tsitaadiga

Kui võimalik palun pane siia tulemus järgnevalt:
* Mitu e-kirja analüüsisid?
* Mitu e-kirja läbis SPF check-i?
* Sama teema DKIM-ga;

Ma tõepoolest kahtlen, et suur osa kasutab mitte SPF all olevaid servereid kirjade saatmiseks. See tundus normaalsus olevat aastaid, isegi kümneid, tagasi. Tänapäeval on autentimistvajavad SMTP serverid.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 05.04.2019 22:02:21 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Kui võimalik palun pane siia tulemus järgnevalt:
* Mitu e-kirja analüüsisid?
* Mitu e-kirja läbis SPF check-i?
* Sama teema DKIM-ga;

Ma tõepoolest kahtlen, et suur osa kasutab mitte SPF all olevaid servereid kirjade saatmiseks. See tundus normaalsus olevat aastaid, isegi kümneid, tagasi. Tänapäeval on autentimistvajavad SMTP serverid.


Telia Fix 4G on jälle nii tatine, et ma ei viitsi end praegu vaevata selle veniva konsooli vahtimisega. Järgmisel nädalal vaatan.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
antiz
HV vaatleja
antiz

liitunud: 21.11.2002




sõnum 06.04.2019 00:24:12 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Pahatihti on see lekkinud paroolgi väljamõeldis. Mulle on oma paarkümmend meili saadetud Hoti aadressile, et oh õudu, olen su asjad vangi võtnud ja sind filminud, ning winu parool on xxxxxxx112. Kae nalja, aga pole ligilähedalgi.
Jube lihtsalt võetakse ikka õnge.


aga ma tegin sinust pilti mis iganes sa tegid vallatlusi ka aruvti kaamera taga.....sry aga kui ei ole webcami....peaks vist uurima kuidas lunanõudjatega ühendust saama, tahaks ise ka nähe ilma webcamita tehtud webcami pilti
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 07.04.2019 19:53:53 vasta tsitaadiga

Kusjuures minule saadetud parool polnud väljamõeldis kuigi see parool oli lekkinud andmebaasist sellist parooli kasutasin umbes 8 aastat tagasi ma vahetan tähtsates kohtades päris tihti. Ma tean milline parool lekkis kuid seda ei kasuta väga ammu. Ilmselt kas oli kuskilt foorumist lekkinud või oli adobe millel hiljaaegu oli sunniline paroolivahetus. See parool oli ajutine ja vähem tähtis. Lekkinud andmebaasist saad emaili kontrollida ja näitab parooli.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 23.08.2019 22:44:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui palju SPF'i üldse checkiti, ma ei parsinudki. Samas, lihtsalt diagonaalis logisi vaadates, ei kujuta ma ette, et see oleks üle paari %.

See poleks väga reaalne. Vaadates enda spämmifiltri logisi siis 90% kirju vähemalt omavad vastavat SPFi

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Turvaline e-posti server aitab vältida suurt rahalist kahju mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.