Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Näide, kuidas käib Brüsselis lobitöö koos vahuveiniga plaadifirmade poolt tsensuuridirektiivi vastuvõtmiseks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 26.03.2019 07:58:13 Näide, kuidas käib Brüsselis lobitöö koos vahuveiniga plaadifirmade poolt tsensuuridirektiivi vastuvõtmiseks vasta tsitaadiga


Väike näide, kuidas käib lobitöö plaadifirmade poolt Brüsselis, et tsensuuridirektiiv täna Euroopa Parlamendist läbi suruda. Pole teada, kas ka Eesti saadikud sellel osalesid.

tsitaat:
Kodanikuühiskonnal on veri, higi ja pisarad. Aga plaadilabelid kallavad europarlamendi saadikutele täna õhtul vahuveini. Kultuurselt, toredasti, et homme oleks mõnusam tsensuuri poolt hääletada.


Ja pidavat täiesti legaalne lobistamine olevat icon_neutral.gif

tsitaat:
Article 5 Gifts or similar benefits 1. Members of the European Parliament shall refrain from accepting, in the performance of their duties, any gifts or similar benefits, other than those with an approximate value of less than EUR 150 given in accordance with courtesy usage or those given to them in accordance with courtesy usage when they are re presenting Parliament in an official capacity.


Ja informatsiooniks, Ansipi komisjoni liige Tauno Tõhk tunnistas eile lõpuks kirjalikult, et masintsensuuri erand ikkagi ei kehti üle 3 aastastele platvormidele.

tsitaat:
From: Tauno.TOHK@ec.europa.eu [mailto:Tauno.TOHK@ec.europa.eu]
Sent: esmaspäev, 25. märts 2019 20:06
To: raud@hinnavaatlus.ee
Subject: RE: Re: autoriõigus

Erandi kohta. Nagu telefonis hommikul ütlesin, on reeglid selged ja seda oleme ka öelnud: kõik kolm kriteeriumi (ehk siis 1) vanus, 2) käive ja 3) kasutajate hulk) peavad olema täidetud, et uutele ja väikestele platvormidele kehtestatud erandit kasutada. Ehk, et kui sa juba ühele neist ei vasta, siis seda konkreetset erandit sa kasutada ei saa. Nagu ka telefonis ütlesin, on Karmen Turkil õigus kui ta ütleb, et erandi saamiseks on vaja täita kõik tingimused.


Karmen Turki artikkel: https://www.aripaev.ee/arvamused/2019/03/22/karmen-turk-muutidest-ja-tegelikkusest-autorioiguste-direktiiv

Veel lugemist: https://www.err.ee/923112/raul-veede-acta-teine-tulemine
https://epl.delfi.ee/news/arvamus/mart-poder-ansip-valetab-homme-voib-euroopa-liit-kiita-heaks-sonavabaduse-lammatamise?id=85708067

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
joulukas
Kreisi kasutaja
joulukas

liitunud: 02.12.2001




sõnum 26.03.2019 11:38:46 vasta tsitaadiga

Väga kahju on, et "loovad kunstnikud" ei ole suutnud välja mõelda loovaid viise, kuidas inimesed meediat tarbima panna nii, et viimased tahaksid autoreid premeerida suurepäraste toeste eest. Selle asemel leitakse uusi ja uusi viise, kuidas "vana head aega" tagasi tuua. Ma juba loodan, et panevad need 11 ja 13 punktid kehtima ning Google tõmbab päevapealt Youtube juhtme Euroopa jaoks seinast, et mehed ja naised hakkaksid siis mõtlema - et see pole ju see, mida me thatsime. Tänaseks oleme jõudnud seisu, kus lobistid teevad tööd, poliitikud ei usu, et midagi muutub ja küll juba internetikompaniid sellega kaasa lähevad, kuna neil ju "kasumid vähenevad".
_________________
HinnaVaatlus liituja nr. 285
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2019 12:39:52 vasta tsitaadiga

joulukas kirjutas:
Väga kahju on, et "loovad kunstnikud" ei ole suutnud välja mõelda loovaid viise, kuidas inimesed meediat tarbima panna nii, et viimased tahaksid autoreid premeerida suurepäraste toeste eest. Selle asemel leitakse uusi ja uusi viise, kuidas "vana head aega" tagasi tuua. Ma juba loodan, et panevad need 11 ja 13 punktid kehtima ning Google tõmbab päevapealt Youtube juhtme Euroopa jaoks seinast, et mehed ja naised hakkaksid siis mõtlema - et see pole ju see, mida me thatsime. Tänaseks oleme jõudnud seisu, kus lobistid teevad tööd, poliitikud ei usu, et midagi muutub ja küll juba internetikompaniid sellega kaasa lähevad, kuna neil ju "kasumid vähenevad".


+1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A5DK
HV kasutaja

liitunud: 07.08.2005




sõnum 26.03.2019 18:07:47 vasta tsitaadiga

Tuleb varsti hakata VPN kasutama. Loodetavasti ei näe Youtube jms platformid nii palju vaeva, kui Netflix näeb VPN'de blokkeerimisel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk55
Aeg maha 1p
mikk55

liitunud: 27.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2019 18:11:52 vasta tsitaadiga

A5DK, miks peaks youtube jne vpn blokeerima, nemad ju saavad kasu...
pigem hakkab EL neid VPN e blokeerima, nagu Põhja-Korea juba icon_lol.gif .
Väljamaa kraami riiki sisse salaja vead siis järgnevad sanktsioonid icon_lol.gif .

_________________
Tegelen autovõtmete lisamisega (peamiselt BMW ja Mercedes) ja osade autode puhul ka plokkide kodeerimisega jne.
M: W212 2012 e class sedaan varuosadeks, kere sile tehnika ok, euroopa auto
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
HV veteran
Dj-E

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2019 19:03:44 vasta tsitaadiga

Puusalt tulistades: Mis te nutate. See sitt tuleb ju EU riikide poolt veel vastu kah võtta. Ma olen kindel, et on riike, mis seda vastu ei võta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 26.03.2019 22:40:38 vasta tsitaadiga

Dj-E kirjutas:
Puusalt tulistades: Mis te nutate. See sitt tuleb ju EU riikide poolt veel vastu kah võtta. Ma olen kindel, et on riike, mis seda vastu ei võta.

Senise elu põhjal võib arvata, et Eestis võetakse see täitmisele ennetähtaegselt ja vähemalt 110%.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
HV veteran
Dj-E

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2019 00:25:09 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Dj-E kirjutas:
Puusalt tulistades: Mis te nutate. See sitt tuleb ju EU riikide poolt veel vastu kah võtta. Ma olen kindel, et on riike, mis seda vastu ei võta.

Senise elu põhjal võib arvata, et Eestis võetakse see täitmisele ennetähtaegselt ja vähemalt 110%.

Ma olen kuulnud, et reformikate sisering k.a preili Kallasega on selle seaduse vastu ja neil on euroopas palju samamoodi mõtlevaid pooldajaid.
Ilmselgelt see hääletus läks läbi kuna 1/3 hääletanutest ei saanud aru mille poolt nad hääletavad. See ju iga seadusega seal nii.
Ma millegipärast usun, et eesti seda seadust vastu ei võta ja Kallase mutt saadab Ansipi lihtsalt pikalt. (Vähemalt I hope so...)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 27.03.2019 11:36:39 vasta tsitaadiga

Dj-E kirjutas:
mryx kirjutas:
Dj-E kirjutas:
Puusalt tulistades: Mis te nutate. See sitt tuleb ju EU riikide poolt veel vastu kah võtta. Ma olen kindel, et on riike, mis seda vastu ei võta.

Senise elu põhjal võib arvata, et Eestis võetakse see täitmisele ennetähtaegselt ja vähemalt 110%.

Ma olen kuulnud, et reformikate sisering k.a preili Kallasega on selle seaduse vastu ja neil on euroopas palju samamoodi mõtlevaid pooldajaid.
Ilmselgelt see hääletus läks läbi kuna 1/3 hääletanutest ei saanud aru mille poolt nad hääletavad. See ju iga seadusega seal nii.
Ma millegipärast usun, et eesti seda seadust vastu ei võta ja Kallase mutt saadab Ansipi lihtsalt pikalt. (Vähemalt I hope so...)

Kas Ansip enam ei kuulu reformikate siseringi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 27.03.2019 12:53:46 vasta tsitaadiga

Kallasest ja Ansipist
https://kajakallas.ee/blogi/kas-vahendaja-on-autor/
https://kajakallas.ee/blogi/interneti-platvormide-vastutus-oht-sona-ja-loominguvabadusele/
https://www.err.ee/618170/kaja-kallas-ansip-on-digikusimustes-valmistanud-vaga-suurt-pettumust

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dj-E
HV veteran
Dj-E

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2019 13:22:09 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Dj-E kirjutas:
mryx kirjutas:
Dj-E kirjutas:
Puusalt tulistades: Mis te nutate. See sitt tuleb ju EU riikide poolt veel vastu kah võtta. Ma olen kindel, et on riike, mis seda vastu ei võta.

Senise elu põhjal võib arvata, et Eestis võetakse see täitmisele ennetähtaegselt ja vähemalt 110%.

Ma olen kuulnud, et reformikate sisering k.a preili Kallasega on selle seaduse vastu ja neil on euroopas palju samamoodi mõtlevaid pooldajaid.
Ilmselgelt see hääletus läks läbi kuna 1/3 hääletanutest ei saanud aru mille poolt nad hääletavad. See ju iga seadusega seal nii.
Ma millegipärast usun, et eesti seda seadust vastu ei võta ja Kallase mutt saadab Ansipi lihtsalt pikalt. (Vähemalt I hope so...)

Kas Ansip enam ei kuulu reformikate siseringi?
Sellesse siseringi ta tõesti ei kuulu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 27.03.2019 14:38:19 vasta tsitaadiga

hetkel ahcutng lobjakas lahatakse seda probleemi. @raadio2.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2019 16:25:35 Re: Näide, kuidas käib Brüsselis lobitöö koos vahuveiniga plaadifirmade poolt tsensuuridirektiivi vastuvõtmiseks vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Ja informatsiooniks, Ansipi komisjoni liige Tauno Tõhk tunnistas eile lõpuks kirjalikult, et masintsensuuri erand ikkagi ei kehti üle 3 aastastele platvormidele.

tsitaat:
From: Tauno.TOHK@ec.europa.eu [mailto:Tauno.TOHK@ec.europa.eu]
Sent: esmaspäev, 25. märts 2019 20:06
To: raud@hinnavaatlus.ee
Subject: RE: Re: autoriõigus

Erandi kohta. Nagu telefonis hommikul ütlesin, on reeglid selged ja seda oleme ka öelnud: kõik kolm kriteeriumi (ehk siis 1) vanus, 2) käive ja 3) kasutajate hulk) peavad olema täidetud, et uutele ja väikestele platvormidele kehtestatud erandit kasutada. Ehk, et kui sa juba ühele neist ei vasta, siis seda konkreetset erandit sa kasutada ei saa. Nagu ka telefonis ütlesin, on Karmen Turkil õigus kui ta ütleb, et erandi saamiseks on vaja täita kõik tingimused.


Karmen Turki artikkel: https://www.aripaev.ee/arvamused/2019/03/22/karmen-turk-muutidest-ja-tegelikkusest-autorioiguste-direktiiv

Veel lugemist: https://www.err.ee/923112/raul-veede-acta-teine-tulemine
https://epl.delfi.ee/news/arvamus/mart-poder-ansip-valetab-homme-voib-euroopa-liit-kiita-heaks-sonavabaduse-lammatamise?id=85708067

Järelikult tuleb kasutusele võtta Eesti JOKK skeem. Enne seaduse kukkumist registreerida uus firma Pinnavaatlus OÜ. Siis 2 aasta 11 kuu pärast Viinavaatlus OÜ jne. Ja kui kasutajate hulk kriitilise piiri lähedale jõuab, siis uute kasutajate regamine kinni panna jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2019 01:15:38 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Dj-E kirjutas:
Puusalt tulistades: Mis te nutate. See sitt tuleb ju EU riikide poolt veel vastu kah võtta. Ma olen kindel, et on riike, mis seda vastu ei võta.

Senise elu põhjal võib arvata, et Eestis võetakse see täitmisele ennetähtaegselt ja vähemalt 110%.

For sure, eesti jälgib ju igat seadust piinliku täpsusega ja lakub EU perset kuis saab thumbs_up.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Näide, kuidas käib Brüsselis lobitöö koos vahuveiniga plaadifirmade poolt tsensuuridirektiivi vastuvõtmiseks
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.