Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pilt ja lugu selle taga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 09.06.2019 10:21:23 vasta tsitaadiga

selle eilse idee jätsin kõrvale hetkel. Ehk kunagi proovin seda edasi arendada. Hetkel ajan välke kurjaks ja proovin mingit teist ideed. Blääd - ei tule seda õiget pilti kohe kuidagi icon_evil.gif

Edit1:
Vakk mul on kõik asjad otsas. Peab poodi minema blääd icon_mad.gif



Edit2. Pilt olemas. nüüd veel umbes 10-20 paari igast kingi ja muid jalavarje. Plaanis onsellest selline pildiseeria teha ja siis sinna iga pildi juurde pealkirjaks aasta ja kuupäev kus neid esimesena kantud on või midagi säärast. Siis hea vaadata kunagi kui vana olla - et mis krdi asjadega kunagi sai k'idud ringi icon_razz.gif
Ilmselt ta mäletab ka selliseid asju. Ma ei mäleta tavaliselt sedagi mida ma eelmine kuu tegin icon_confused.gif

Kui iga pildi peale läheb terve nv siis ma ilmselt enam muid asju ei pildistagi kunagi icon_eek.gif icon_smile.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 10.06.2019 19:06:34 vasta tsitaadiga

Tuli välja, et vennal vedeb 1 monitor niisama kapil. Ise ta kasutab mäki lauakat. Nii et mul on kasutada Samsung S27B970D mingi 27 tolline jurakas. Ikka jäle suur, muidu mul on 24 monitor.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2019 19:20:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:

edit: Kuna ilmselt lasin ennast liigselt häirida siin varem mõningatest kommentaaridest ja arvasin, et ei pane siia enam pilte siis mõtlesin juba enda jaoks siiski panna, siis hea vaadata kunagi millega ma mässasin siin terved ajad ja proovin edaspidi neid postitusi mitte enam lugeda kus peale halina midagi kasulikku kirjas pole.

Hobipiltnik või fotograaf ei kannata kriitikat välja siis on see vale hobi/töö icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 648 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 10.06.2019 19:39:10 vasta tsitaadiga

ju siis on jah. Ega enne ei tea kas on vale või mitte kui pole proovinud. Äkki ongi vale, ju ta varsti selgub kas myyn maha kola ja ostan ehk hoopis õnge omale icon_cool.gif
Muidugi ka siis on oht, et pyyan liiga väikseid kalu või ei saagi midagi kätte ja siis naabrimees arvab, et jälle vale hobi. Siis tuleb jälle uus hobi otsida icon_razz.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 10.06.2019 19:58:19 vasta tsitaadiga

Nii. nüüd kui mul on see uus ja suur molu - nüüd saab hakata tegelema töötlusega. Enne saigi meelega igast asju katsetatud ja räigelt klõpsitud kõike ja ohtralt. Oligi plaanis saada suur hulk erinevaid kaadreid et asuda siis photoshopi õppimisel järgmisele tasemele. Algtase on nüüd vist käes ja midagi nats juba jagan. Suur hulk väärt õppematerjale ootab läbitöötamist ja nüüd on ka materjali millega seda teha. Plaansi oli suur apple lauakas selleks muretseda aga venna juures testisin apple mingit 2,7k maksvat komplekti ja pildi vahe nii suur polnud kui mul hetkel olev läppar + see uus molu. Seega pääseb suurest kulust õnneks thumbs_up.gif icon_cool.gif

Stuudiost teen jah väikse pausi kuna juba oli väike kopp ees ja teatud tydimus kah kuna ilmselt lootused ja soovid on suuremad kui skill - meelest kipub minema see, et yle oma varju ei hyppa ja et iga asi võtab oma aja. Yletreenimine on sageli hullem kui yldse mitte treenida - juhe jookseb kokku lihtsalt icon_smile.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015




sõnum 10.06.2019 20:54:14 vasta tsitaadiga

Tubli ja põnev ettevõtmine sul käsil!
Kui õnge peale lähed siis ootaks ikka uhket stuudiopilti kalast icon_biggrin.gif
Soovin edu igatahes! beer_yum.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 10.06.2019 21:32:45 vasta tsitaadiga

Kalal ma olen m¨ned korrad käinud ja 3 kala olen kätte ka saand. Ahvenamaal 2 latikat ja yhe haugi kusagi lääne-virumaal - sellele haugile ma olin konksu kyljelt sisse saanud kuidagi, ehk siis traalisin ta veest välja spinninguga icon_cool.gif

Aga mingi aeg ma kolistan rootsi, ajan selle botviddsonniga nats juttu ja joome ilmselt kohvi kah icon_cool.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 11.06.2019 18:19:11 vasta tsitaadiga

Sorisin oma arhiivis ja leidsin sellise pildi. Jube šeff tibi thumbs_up.gif

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2019 08:54:20 vasta tsitaadiga

Tüdrukute ja selfidega seoses: https://www.flickr.com/photos/jazzkaar/47654222012/in/album-72157691120825473/

Kaili Kinnon on eesti juurtega Kanada laulja. Väga hea laulja ning hästi tore ning soe inimesena.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 14.06.2019 19:57:21 vasta tsitaadiga

Juba paar ööd olen näinud räigelt intensiivseid unenägusi icon_eek.gif
Vaatad nagu filmi - nagu keegi teine oleks neid filmind. Aga tegevus oleks nagu minuga seotud - konkreetsed lahendused ja nõuanded, mida teha teisiti, mis on tegelt oluline jne. Nagu mingi vaking igav õppefilm aga tegelt on isegi huvitav. Kui esimene reaktsioon oli kontrollida seda, et kas ma võtan ikka vitamiine(rootsist ostsin mingi komplexvitamiinid) või ma äkki lugesin silti valesti ja ostsin omale kogemata hoopis paar topsi puhast kokaiini icon_eek.gif

oli vitaamin ja järgmine nädala hakkan selles õppefilmis nähtud lõike praktikas ellu viima. Nalja hakkab saama seda tegelt paarist asja ma ei saa yldse aru, sest vahepeal on see õppefilm mingis teises keeles, mida ma ei oska, aga kaadrid ise oleks nbagu arusaadavad. Seega juhindun visuaalsest poolest aga siiski mind räigelt huvitab mida see hääl seal rääkis sest emotsiooni oli seal räigelt. Paar korda olen googeldand umbes mingit umbes meeldejäänud lauset aga mingit normaalset tõlget nagu pole leidnud icon_evil.gif icon_razz.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 19.06.2019 06:02:48 vasta tsitaadiga

nojah. Paar päeva umbes tagasi juhtus siis mul elus esimest korda see, et kõvaketas andis otsad. Läppari SSD ketas viskas lusika nurka. Õnneks oli mul põhiline data teise, tavalise ketta peal aga siiski on mõningaid kaotusi. See pani mõtlema varundamise peale rohkem. Hetkel pole kahju eriti märkmisväärne aga selline paras hoiatus siiski icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 27.06.2019 16:25:53 vasta tsitaadiga

sai jälle paar sotti kulutatud. 40 euri eest põhiliselt musta (nats valget kah) erinevas mõõdus pappi(vaht vahel, selline tummisem matt must) - kusagil seda mujal ma ei leidnud kui narva mnt.
Ja sain kätte photopointist jaanialega tellitud magic arm + klamber + veel nipet-näpet. See on ikka sitaks hea abivahend, tellin ilmselt mõned juurde kui alega saab jälle.

Kui kunagi vähem tööd on siis saab mõnusamalt pildistada, kui rohkem kola on icon_cool.gif icon_cool.gif

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 27.06.2019 21:31:56 vasta tsitaadiga

täna siis oli mul selline pool-tööpäev. Käisin linnas ajasin sutsukese tööasju ja tsipake omi asju. Näiteks lasin oma kaameral, milles suht alles ostsin (5d mk.2) sensori ära puhastada, mis oli ikka sitaks must ilmselt.

Siis läksin ja uurisin uusi vidinaid, nagu siin enne juba kirjutasin. Aga mingi aeg ma hyppasin ka läbi ka 2-hand poest ja ostsin mingeid vidinaid (noad, kahvlid, lusikad, jne) mida oleks kunagi ehk hea kasutada toidufotograafi juures, Eesmärk aga oli osta mingi hunnik klaasi mille peal testida ja õppida seda kuidas kontrollida valgust nii, et ta näeks pildil selline välja, nagu ma tahaks. Igast pudelid ja pitsid jne on aga erineva paksusega erinevates kohtades ja seega polegi see nii lihtne alates sellest momendist kui sulle ei sobi see tulemus milline juhtub kohe lambist tulema. Kui sa näiteks tahad midagi muud ja kus oleks vaja ilmselt rohkem välke, lisada stoppereid, lisada misiganes - et tulemus oleks selline milline sa tahad mitte selline nagu ta parasjagu on.

Kuna ma ei viitsind keskenduda kohe suurele testimisele siis tegin lihtsalt majaka, et mis on algus ja siis tasapisi minna edasi eesmärgi suunas mida ma tahaks näha. Kuna ma pole eriline joonistaja siis ma ei saa teile siin näidata kuhu ma tahaks jõuda aga see oleks nõks erinev sellest mis seis hetkel on - ehk siis tavaline tagantvalgus mingi kandilise stopperiga kohe klaasi taga.

Aga ma tahaks teatud kohtades näha paremat joont ja seega läheb räigeks testks- ilmselt tuleb kasutada rohkem välke, ehk lõigata klaasi taha sama kujuga taust, ehk veel midagi ja krt teab mida veel.

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 29.06.2019 18:16:09 vasta tsitaadiga

testimine käib. Lisandunud on välk nr. 2
kusjuures see igasuguste anomaaliate ja halode ärasaamine on paras peavalu. Lihtsalt väga raske on aru saada mis seda põhjustab. Kui paned karbi ymber on ka halo kusagil. Kui oleks paks samet siis ilmselt oleks lihtsam, sest isegi matt paber midagiu ikka peegeldab. Lahenduseks siiani olen lihtsalt valguse võimsust vähendanud, et väiistada igasuguste nõrkade anomaaliate säri. Aga ikkagi ma ei saa aru teatud asjdest, et kust nad tulevad. Ma juba tean nats juba kuidas neid likvideerida aga nende olemasolu vahest on juba selline mystika, et hoia pead kinni. Kui teaks kuidas ja kust tulevad siis saab seda enda jaoks ära kasutada mingi projekti raames ehk:roll:




täna siis selliene tulemus. Lisandus ainult 1 välk ja vhendasin säri + tõin siiani veel kandilise stopperi madalamele klaasi taga
homme pole aega järkata, peab töötama aga ilmselt mingi õhta proovin hakata pitsi jalga joonistama ja siis proovin hakata joonistama kumerusi välja
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 23.07.2019 18:10:41 vasta tsitaadiga

Nii. Vahepeal olen jebind nats-nats selle pitsiprojektiga aga kuna tööd oli palju siis mitte eriti siiski.
Ja siis ma hakkasin hoopis seda flatlayd fännama. Kuna see tundub äge ja tundus mitte väga keeruline. See oli jälle räige viga nii arvata - kerget pole seal midagi. Esiteks on sitaks palju tegemist et fotokas õhku saada ja sirgeks ja nii, et see ei õõtsuks jne. Kui sul mingit räiget stuudiot ja palju raha ja varustust pole siis on see paras peavalu aga täitsa huvitav lahendada siiski - peab olema loov ja pea rahuliku hoidma ja mitte tõmblema. Korra viskasin setupi yles ja siis avastasingi, et seal on sitaks probleeme mida vaja lahendada - tegin nats mõttetööd ja testisin paari asja kuivalt ja täna siis võtsin kätte ja hyppasin tundmatus kohas vette kohe kui töölt minema sain - viskasin kola autosse ja maandusin otse poes ja seal klõbistasin paar tundi kuni poe sulgemiseni- poerahvas oli väga vastutulelik ja see on ikka väga tagasihoidlikult öeldud. Suured tänud neile mind välja kannatamast icon_biggrin.gif

Paar asja juba peas on töös, et mida paremaks teha jne - abivahend võrgu loomiseks tasapinnale - et oleks kergem neid jubinaid sättida (et oleks sirge jne)
+ veel paar ideed
Asjade sirgeks saamine seal on paras peavalu - isegi stuudios oleks see keeruline kui pole just igat jubinat kohe võtta mida vaja oleks ja pähe kargaks

Nii ma seal klõpsisin:



Ja selline sai pilt:

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 23.07.2019 20:27:22 vasta tsitaadiga

kr6ll, see viimane pilt on täitsa thumbs_up.gif
Alumise ääre joondumine võiks parem olla icon_wink.gif
Soovitaks antud foto PS’is “tükkideks võtta” ja proovida joondumised paika saada/katsetada - siis on järgmine kord lihtsam/üldpildist parem ülevaade.
(Saan aru, et läksid eksprompt kohapeale ja seal katsetasid/panid kompa alles paika?)

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 23.07.2019 20:45:03 vasta tsitaadiga

kõik käis jooksu pealt jah. Enne seda olen teinud 1 sellist tyypi foto. Ja yhe korra ilma pildistamata testisin kuidas kinnitada fotokat, et see viltu poleks. Täna keset tööpäeva tuli mõte, et pildistaks midagi. Mõtlesin mida... tuli mõte, et ehk tööriistu. Ok. Kus neid on? Uusi ja määrdumata? Poes! Sõitsin koju, kiiruga mõtlesin mida kaasa võtta. Viskasin autosse. Kell 15 oli kohal umbes . 1.tund panin asju yles ja viskasin midagi plaadile - kompa käis jooksu pealt kuna aeg peksis jalaga tagumikku - kell 17 tahtis personal uksed lukku panna. 16.30 vist panin minema, tahtsin kindel olla, et nad uksed ikka 17 lukku saaks. Kõik puhas ekspromt case jah ja pmst 0 kogemusega sellise teemaga. Pole lihtsalt sellist aega hetkel, et terve päeva midagi ette valmistada - tööl vaja käia ju icon_neutral.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 28.07.2019 12:22:51 vasta tsitaadiga

Nii. Veetsin öö stuudios suures osas. Hommikul oli selline vaatepilt. Ei viitsind öösel kola kokku korjata icon_smile.gif icon_rolleyes.gif icon_cool.gif

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 28.07.2019 21:07:50 vasta tsitaadiga

pilte sai tehtud rohkem kui yks, aga panen yhe icon_cool.gif
Sai katsetatud umbes miljon varianti valgust ja päris sinna ei jõudnudki kuhu tahtsin aga ega tervet linna päevaga ei ehitagi. küll nokitseb edasi kui jälle aega on icon_rolleyes.gif

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
secrgb
HV vaatleja

liitunud: 06.11.2003




sõnum 05.09.2019 19:12:47 vasta tsitaadiga

"Nii vaikseks kõik on jäänud ..."
_________________
Sünge, sünge wärk ...
kwad.ee | kwad.ee | mehitamata.ee
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 06.09.2019 06:02:59 vasta tsitaadiga

pole aega, tööd on palju. Eks talvel klõbistab edasi icon_cool.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 15.10.2019 18:31:28 vasta tsitaadiga

Ytleme nii, et äkki varsti hakkab jälle pilte panema. Pole nagu eriti mahti olnud viimasel ajal kuna asutasin nats aega tagasi uue ettevõtte (pole fototeemaga seotud) ja nüüd panen mitmel kohal tööd nii räigelt, et pole tõesti sellist energiat olnd, et midagi lahedamat ette võtta stuudios viimasel ajal. Aega tegelt muidugi leiaks ka nats aga pole sellist päästiku klõpstatust peas käind mis kohe tegutsema sunniks. Ootan nagu mingit vaiksemat aega kogu aeg, et küll siis teen midagi aga nagu väiksemaks läheb siis tuleb kohe selline hirm peale, et kogu vaba aeg läheb hoopis turundamisele vms, et krt äkki tuleb muidu pankrot icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_mad.gif thumbs_down.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 08.01.2020 16:33:57 vasta tsitaadiga

Nii. Nojah, plaanis ponud aga muretsesin selle tavalise Canoni 100mm 2.8 toru. Oli nii odav lihtsalt. Plaanis oli see juba ammu osta aga noh, siiani oli igastahes ostmata. Ilma selle fixita ikka pilti ei tee, kui tahta mitut kaadrit kokku panna. Kuna see on 58mm siis peab minema poodi ja sellele ringpola filter osta.
Kuna elu on nats stabiilsemaks läind siis hakkan jälle vahelduse mõttes pildistama. Aega on nats rohkem kui siin mõni aeg tagasi oli ja on aega jälle mingid pildid teha icon_cool.gif icon_rolleyes.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.01.2020 17:24:39 vasta tsitaadiga

Ootame põnevusega
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 08.01.2020 19:50:53 vasta tsitaadiga

Kui see sama, mis 1:1 macrot teeb siis see ikka väga hea klaas!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pilt ja lugu selle taga mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.