Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Mida on vaja, et lasta 100+ Linux Virtual Machine korraga Oracle VM Virtualboxiga? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 25.02.2019 05:26:48 Mida on vaja, et lasta 100+ Linux Virtual Machine korraga Oracle VM Virtualboxiga? vasta tsitaadiga

Täpsemalt tahan teada mida mul on vaja juurde osta.. kuskil 14 sessiga jookseb arvuti kooma.. 7900X 10tuuma20threadi, 32GB rammi. Kas plokaad tuleb rammi vähedusest või prose jääb jalgu? M.2 SSD 3500\3500
Ubuntu 18.04

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2019 08:52:06 vasta tsitaadiga

Miks task managerist ei vaata? icon_rolleyes.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2019 09:36:41 vasta tsitaadiga

Oleneb VMide sisust ja eesmärgist. Ma jooksutasin 8 VMi ära kahe CPU tuuma ja 8GB RAMiga ning samal ajal tegin kogu mu töö ka muretult ära.

Aga jah, task manager alustuseks. Sinna järgi - mida VMid teevad, kuidas instalitud, seal sees top, iostat, free.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 25.02.2019 10:57:45 vasta tsitaadiga

Kui asi 14 töötava virtuaaliga umbe läheb siis tundub, et asi on RAMi taga. Kirvega lüües tundub, et iga masin võtab umbes 2GB.
Kui kõik need 100 virtuaali peavad tegelema millegi muuga kui idleerimine siis jääb ka prosest väheks ja ka ketta kiirusest ei piisa isegi tavaliseks kontori tööks.

Selliste suuremate instalatsioonide puhul peab prose puhul arvestama vähemalt 0,8 tuuma virtuaali kohta.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2019 11:12:11 vasta tsitaadiga

HDTanel, pigem alustaks sellest, milleks seda kasutad? Väga vähesed teenused vajavad täismahus VM-e ja VirtualBox pole VM farmi jaoks kohe kindlasti parim lahendus. Pigem tuleks siis juba serveril baseeruvate poole vaadata või siis Dockeriga miskit, kuid see vajab juba natuke rohkem oskusi ja näputööd, kui samas väga efektiivne, kui vaja mingit üksikut teenust jooksutada n+1 korraga ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2019 11:25:04 vasta tsitaadiga

Jep, HDTanel, räägi pigem välja, mida sa seal ehitad või saavutada üritad.

Sellise koguse masinate üles tõmbamiseks kasutaks mina küll midagi vähe professionaalsemat. Virtualbox on tore sellise väikese katsepolügoni üleval hoidmiseks.
Kuna ESXi tähendaks juba suuremaid muudatusi alusplatvormis, siis piilu korra Hyper-V poole. Minu meelest peaks Dynamic Memory linuxi masinatega ka juba päris pikka aega ilusti töötama.

Kui tahad kindlasti vbox'iga jätkata, siis kas Sul VM'idele on GuestAddon'id installitud? Kui ei, siis alusta sellest. Ilma addon'ideta hakkad Sa oma niigi väikest mälukogust (kui sa just ei anna a'la 256MB per VM) jubedalt raiskama.
Kui addon'id on peal siis aktiveeri Page Fusion (https://www.virtualbox.org/manual/ch04.html#guestadd-memory-usage). Vaikimisi peaks see minu meelest välja lülitatud olema.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2019 17:27:15 vasta tsitaadiga

Õige küsimus ei ole mitte 'Mida on vaja, et lasta 100+ Linux Virtual Machine korraga Oracle VM Virtualboxiga?' vaid 'Miks on vaja, et lasta 100+ Linux Virtual Machine korraga Oracle VM Virtualboxiga? Sest ma olen täiesti kindel et ükskõik mis see miks? on, on 100 vm'i virtualboxiga ühe masina peal vale vastus.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 25.02.2019 18:48:50 vasta tsitaadiga

Lihtsalt ühe appi jooksutamiseks kasutan, mingit ressurssi ta ei võta. Hetkel tundub jah, et rammi taga kinni kuna süler suutis kuskil 6 Linuxi VM-i püsti ajada enne kui erroreid pilduma hakkas.. seal on 16GB DDR4.. suures mul 32GB ja seal hakkab kuskil 12 peal

Outenter kirjutas:
Kui asi 14 töötava virtuaaliga umbe läheb siis tundub, et asi on RAMi taga. Kirvega lüües tundub, et iga masin võtab umbes 2GB.
Kui kõik need 100 virtuaali peavad tegelema millegi muuga kui idleerimine siis jääb ka prosest väheks ja ka ketta kiirusest ei piisa isegi tavaliseks kontori tööks.

Selliste suuremate instalatsioonide puhul peab prose puhul arvestama vähemalt 0,8 tuuma virtuaali kohta.


Tundub nii olema icon_smile.gif Kahju veidi, et mingi idle masina jaoks nii jõhkrat powerit vaja on..

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 25.02.2019 18:55:59 vasta tsitaadiga

No virtualiseerimine võtab ju ka ressurssi.
Sa tahad ühe rakenduse jaoks jooksutada eraldiseisvaid OS-e? Äkki mõtleks välja, kuidas ühte rakendust jooksutada ühe OS-i all "liivakastis" eraldatuna.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 25.02.2019 19:13:06 vasta tsitaadiga

LKits, tegu peab olema nagu eraldiseisva arvutiga, virtual machine on teoreetiliselt nagu eraldi seisev masin. Kas mingit saiti pole kus saaks lõputult teha selliseid "arvuteid" ilma, et enda arvutis midagi koormaks? Ala mingi subscription based.. maksa 30doltsi kuus saad 50virtual pc-d
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2019 19:23:28 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:

Outenter kirjutas:

Selliste suuremate instalatsioonide puhul peab prose puhul arvestama vähemalt 0,8 tuuma virtuaali kohta.


Tundub nii olema :) Kahju veidi, et mingi idle masina jaoks nii jõhkrat powerit vaja on..
Ei ole nii. Idlevaid masinaid võib rahulikult selle koguse nende tuumade peale panna aga hüperviisor peab korralik olema. Virtualbox ei pruugi kõige parem olla.

Ütle parem, MIKS on vaja seda teha? Mis on see mure, mida lahendad?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2019 19:24:18 vasta tsitaadiga

Palju sa ühe virtuaali jaoks mälu annad?
Kas on mingi kindel põhjus miks virtualbox'i mitte vmware't kasutad?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 25.02.2019 19:29:27 vasta tsitaadiga

ThedEviL, mis vmware on? Virtualbox tuli esimesena ette googlist. Ühele annan 2GB, alla selle ei lasknud Ubuntut peale lasta, setup ei hakanud tööle isegi lol.
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 25.02.2019 19:33:29 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
LKits, tegu peab olema nagu eraldiseisva arvutiga, virtual machine on teoreetiliselt nagu eraldi seisev masin. Kas mingit saiti pole kus saaks lõputult teha selliseid "arvuteid" ilma, et enda arvutis midagi koormaks? Ala mingi subscription based.. maksa 30doltsi kuus saad 50virtual pc-d
Kui nii siis nii.
Ikka on, selle nimi on virtuaal privaatserver ehk VPS.
Ning 30 doltsi eest 50 virtuaalmasinat sa nüüd kindlasti ei saa.

EDIT: Vaata siia:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=84566&highlight=

EDIT2: Lihtsalt teadmiseks, et kui sa juba vaatad virtualiseerimise poole, siis "eraldiseisev masin" on ainult virtuaalserveri host ning ülejäänud on virtualiseeritud süsteemid.
Üks virtualiseerimise meetodeid on liivakast ehk sandbox, millega saab programme jooksutada ühe OS-i peal ilma, et nad teineteist näeksid, segaksid.
Aga kui sa tõepoolest soovid hallata 50 eraldiseisvat OS-i, siis anna minna, kes keelab.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee


viimati muutis LKits 25.02.2019 19:38:27, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 25.02.2019 19:35:12 vasta tsitaadiga

LKits, just VPS keegi kuskil soovitas.. aga ma arvasin, et virtual machine on ehk mõistlikum.. just selles aspektis, et nagunii ei saaks mingi 30doltsi eest 50 masinat.. või 30... aga kas on mingi taoline asi siis olemas, mis on NAGU Oracle VM VirtualBox aga läbi neti ja maksad kuutasu aga saad teha 10-100 masinat ning sinu enda arvutit midagi ei koorma?
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 25.02.2019 19:36:34 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
LKits, just VPS keegi kuskil soovitas.. aga ma arvasin, et virtual machine on ehk mõistlikum.. just selles aspektis, et nagunii ei saaks mingi 30doltsi eest 50 masinat.. või 30... aga kas on mingi taoline asi siis olemas, mis on NAGU Oracle VM VirtualBox aga läbi neti ja maksad kuutasu aga saad teha 10-100 masinat ning sinu enda arvutit midagi ei koorma?
Jah, ka see on võimalik. Selle nimi on server, näiteks Contabo pakub ka "dedicated server" võimalust.
Käivita seal mida soovid, näiteks virtuaalmasinaid.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2019 19:38:02 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
LKits, tegu peab olema nagu eraldiseisva arvutiga, virtual machine on teoreetiliselt nagu eraldi seisev masin. Kas mingit saiti pole kus saaks lõputult teha selliseid "arvuteid" ilma, et enda arvutis midagi koormaks? Ala mingi subscription based.. maksa 30doltsi kuus saad 50virtual pc-d


Azure, AWS, jne...idlev masin ei maksa suurt miskit...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2019 19:40:18 vasta tsitaadiga

ikka. dedicated server on asja nimi. Paned seal opsysi peale ja hakkad aga laduma neid virtual boxe kuniks ram otsa saab.
Selline ~300$ eest kuus saad 256gb RAMga masina, et sinna ikka natukene saad neid laduda tööle.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002




sõnum 25.02.2019 19:59:08 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
LKits, tegu peab olema nagu eraldiseisva arvutiga, virtual machine on teoreetiliselt nagu eraldi seisev masin. Kas mingit saiti pole kus saaks lõputult teha selliseid "arvuteid" ilma, et enda arvutis midagi koormaks? Ala mingi subscription based.. maksa 30doltsi kuus saad 50virtual pc-d


Kui sa ütled "nagu eraldiseiseva arvutiga", siis ei ütle see tegelikult midagi. Kas mälu ja failisüsteem peavad olema teistest eraldatud? Seda saab oluliselt odavamalt lahendada kui virtuaalmasinaga. Kas eraldi võrguliides peab olema? Ka seda saab ilma virtuaalmasinata.

Aga üldiselt pole sul pikalt valida - kui ränka raha ei taha välja käia, siis jäävad ainult Docker ja teised konteinerid (neid on üksjagu veel). Või ehk chroot, kui väga tahad.

_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smily
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2010




sõnum 25.02.2019 20:19:30 vasta tsitaadiga

Virtualbox on küll väga vale tööriist sellise asja jaoks ning 2gig per vm on ilmselgelt overkill, midagi ilmselt teed installides valesti, sest omal jookseb paar virtuaali 512mb per vm nagu kulda.
Ilmselt sellise hulga peale peaksid hoopis otsima tasuta virtualiseerimist nagu esxi või proxmox võ
Dockeri ja konteineritega oleks asi ilmselt palju lihtsam teostatav.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2019 20:21:36 vasta tsitaadiga

... mõttetu on käia ringi nagu kass ümber palava pudru, mis rakendus see on, mida vaja jooksutada? Võib-olla on sellele juba konteinerlahendus olemas ja sa leiutad siin jalgratast?
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2019 20:44:04 vasta tsitaadiga

Huvitav jah, mis rakendus see selline on, mis vajab 100 idlevat VM'i... icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 25.02.2019 20:44:48 vasta tsitaadiga

Ma pakun kah, et lase konteineritesse kui võimalus on. Mind ka huvitab, mis eksperiment see selline on? icon_smile.gif
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 25.02.2019 21:00:30 vasta tsitaadiga

Kas host on Ubuntu 18.04 või on guest Ubuntu 18.04 jääb segaseks?
Hostiks windows pole ka just kõige parem vähemalt mitte 100 vm jooksutamiseks jne...
Kui guestiks on gnu/linux siis selle saad muidugi oleneb rakendusest väga õhukeseks ajada,
selle raual peaks qemu (kui pole graafilist väljundit vaja, millega hoiad ka kõvasti ram kokku).
Juba guesti õige setup on tähtis kui niipalju paralleelselt soov jooksutada (täisvereline ubuntu 18.04 guestiks
pole küll kõige parem idee ennem server).
ST. pead guesti ehitama vastavalt oma rakenduse nõuetele mitte vastupid...

Aga ennem kui ei avaldata, mis, millel ja milleks siis võidki neid soovitusi ootama jääda.
Seega kaardista oma probleem ja head lugemist jne.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 25.02.2019 22:13:02 vasta tsitaadiga

terric, tavaline Ubuntu 18.04. Graafilist liidest on suht vaja kuna programm mida vaja jooksutada on graafilise liidesega icon_biggrin.gif noh 14 ekstra arvutit per 32GB tundub aus, tundub, et ega rohkem ei saa ka väga. Ühte krüptot kaevan, lihtsalt seal pole nagu mingit killer riistvara vaja.. piisab lihtsalt, et programm saaks aru, et tegu on uue arvutiga icon_lol.gif muidu suured tänud, et niipalju kohe abivalmis siin olid icon_biggrin.gif ei uskunud, et keegi nii segaselt veel Linuxit kasutab icon_biggrin.gif või noh virtuaal masinaid pigem

salatoimik kirjutas:
ikka. dedicated server on asja nimi. Paned seal opsysi peale ja hakkad aga laduma neid virtual boxe kuniks ram otsa saab.
Selline ~300$ eest kuus saad 256gb RAMga masina, et sinna ikka natukene saad neid laduda tööle.


Pole varem kasutanud taolisi asju.. väga võhik selles alas. Kus sellist serverit tellitakse ja kuidas sa läbi neti OS peale lased jne?

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Mida on vaja, et lasta 100+ Linux Virtual Machine korraga Oracle VM Virtualboxiga? mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.