Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Viisakas HDR ekraan mänguritele BENQ-lt - 32" EX3203R - HDR400, 144Hz, 1440p - Video ülevaade märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 30.01.2019 11:11:19 Viisakas HDR ekraan mänguritele BENQ-lt - 32" EX3203R - HDR400, 144Hz, 1440p - Video ülevaade vasta tsitaadiga


Video ülevaade:

Link

HV link: https://www.hinnavaatlus.ee/1263138/benq-32-lcd-ex3203r

Sain siis mõned kuud tagasi just sellise ekraani omale nn põhiekraaniks.
Sildi peal tundub kõik nagu väga hästi olema. 1440p, 144Hz, HDR400, 32" suur.. FREESYNC2 tugi aga hetkel töötab ka GSYNC selle peal, vähemalt nVidia control panelist saab selle peale laduda.
Pidin ülevaate valmis saama kahe kolme nädalaga aga otsustati, et kuna jõulud juba kohal siis pole nii kiiret enam icon_biggrin.gif
Anyway üldiselt olen suhteliselt rahul olnud kuigi üks või kaks suurt asja on, mis kahjuks selle ekraani puhul miinuseks jääb.

Esiteks kuigi tegu on HDR ekraaniga siis neil on see VESA standardi puhas miinimum HDR tugi ehk HDR 400, mis küll annab veidi parema pildi eredates valgustes ja näitab tiba rohkem detaile varjudes siis ikkagi on see üsna väike vahe.
Teiseks nad promovad kõvasti oma Brightness Intelligence + tehnoloogiat.. see ekraani all keskel olev "nodge" on andur, mis sööb valgust sisse ja reguleerib automaatselt ekraani heleduse kui ka soojus/külmus tooni.
Koheselt tegi ta ekraani liiga külmaks värvidelt kuid sellele aitas Low Blue Light tehnoloogia seadistamine.. kuid peale mida ikkagi jäi kahjuks ekraan LIIGA pimedaks.. oli veidi sätteid, mis NAGU aitaks seda vältida kuid, mis iganes seadet ei vali jäi ekraan ikka liiga pimedaks.

Üks KÕIGE SUUREM MIINUS selle ekraani puhul enda jaoks jäi siiski lightbleed.. nimelt sain kasutada kahte samasugust ekraani kuna esimesel tekkis üks surnud pixel peale mingit poolt kuud kasutamist.. võibolla oli kohe alguses aga ma lihtsalt ei märganud.. sain siis täiesti uue ekraani ning kohe tahtsin vaadata kas lightbleed on nüüd kadunud või ongi kõik nende EX3203R mudelid ühe ja sama paneeliga.. ning need ongi.
Lightbleed on üsna halb ikka üleval ja all nurgas ekraanil.. videost hästi näha. Ning kuigi ta ei sega mängudes siis filmides või kohtades kus on pimedad kohad on see koheselt näha.. isegi foorumites ringi sorades millel must taust näiteks.

Muidu kui kõik see välja arvata siis täitsa viisakas ekraan. Rohkem on videos koos skoori ja plusside ning miinustega.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 30.01.2019 11:16:48 vasta tsitaadiga

Sulle tolle UW vend pole kätte sattunud? https://www.hinnavaatlus.ee/1102171/benq-35-lcd-ex3501r/
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 30.01.2019 15:51:07 vasta tsitaadiga

Lotharius, veel mitte. Pole otseselt vaimustuses UltraWidest ka.. mängudes on suht nice aga krt ikka veidi imelik, et äärtesse on kena lai vaade aga kõrgusesse pole midagi vaadata icon_biggrin.gif pluss igasugu videod jäävad mustade ribadega.. parem võtan suure 4K ekraani lihtsalt
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2019 17:53:12 vasta tsitaadiga

Kasutan sama monitori, ülirahul thumbs_up.gif
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2019 18:03:17 vasta tsitaadiga

peab mainima, et see tundub tõepoolest igati asjalik mollusk! peaks lausa proovima kuskil oma silmaga vaadata. üsna tore, et 144hz VA paneele ka vaikselt hakkab tekkima
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 30.01.2019 18:29:09 vasta tsitaadiga

Oman sama asja 1+ kuu. Minu kahjuks teiste õnneks, korrigeeriti hinda aasta algul 100€ võrra alla (450€), seega tundub minu silmis hinna kvaliteedilt üks parimaid asju.
Minul g-sync ei toimi, enableda laseb aga mängudes flickib. Googeldades leidsin, et teistel sama mure.
PPI on ka täpselt sama mis 24" FHD mollil, seega 24'selt 32'ele minnes tuleb lihtsatl äärtesse rohkem ruumi. 1440p 27" peal mina näiteks 4 kuuga ära ei harjunud, liiga väike. Eks vana mees ka juba.
Disaini kohapealt meeldis ta mulle just, ilus minimalistlik. Praegu on moes tulnuka laevadeks neid ehitada koos vilkuvate jõulutuledega.

Olen terve elu IPS'i mees olnud, siis peaks mainima, et vahe on neil väike, kuigi vaatenurk poel päris see ja nagu sina videos ütlesid siis mustal taustal valge kirjaga viskab ghosti.
Bleedi on mul ka, aga häirima pole hakanud, kuna sarju vaatan ikka telekast.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 31.01.2019 21:55:35 vasta tsitaadiga

sama ekraani kasutanud, kasutan.
teeme siis popilt - #anywayyy!

+ head värvid ja kontrast
+ Brightness Intelligence Plus Technology - väga mugav, esimest korda näen, et sedasorti vidin töötab. Reguleerib ekraani heleduse vastavalt ruumi valgusele, et oleks silmade jaoks sobilik heledus thumbs_up.gif
+ flicker free
+ hästi palju sisendeid
+ korralik, reguleeritav jalg
+ enda isendil taustavalgustuse läbikumamist ei ole märganud, proovisin just 100% must pilt ja ei näe seal midagi jubedamat kui ei oleks tavapärane LCD ekraanidele.
+ kinniseid/vigaseid pixleid ei ole leidnud.
+ soodne hind

+/- gsync ready ei toimi, ekraan hakkab virvendama, freesync töötas perfekselt ja väga mõnus oli kasutada (õnnestus testiks RX580 kaart laenata)
+/- tavapärane VA paneelile omane "aeglus", mitte midagi kohutavat. Olen aeglasemat VA paneeli testinud.
+/- kui pimedas toas ekraan tööle hakkab siis Brightness Intelligence Plus Technology põrutab täis valgusega silma, ennem kui heleduse maha reguleerib kuna toas on vähene valgustus.

- blur ja ghosting on tavapärased asjad. Ei midagi väga hullu aga kui võtta kõrvale kiire TN paneel siis on ghosting väga märgatav teatud üleminekute korral
- isegi excelis tööd tehes teatud mustrite korral hakkas ekraan "värelevat" efekti tegema. Kes märkab, see märkab, kes ei märka see ei märkagi.


Head test pildid ekraani uimasuse välja toomiseks:

- liigutad pilti, jutid järgi.
- > sisalik ja plakat on kenasti "määrivad" ehk siis oranž ja musta üleminek valmistab ekraanile raskusi.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Priit79
HV vaatleja

liitunud: 26.10.2007




sõnum 01.02.2019 16:31:43 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:

Head test pildid ekraani uimasuse välja toomiseks:

- liigutad pilti, jutid järgi.
- > sisalik ja plakat on kenasti "määrivad" ehk siis oranž ja musta üleminek valmistab ekraanile raskusi.


koperdasin sellise juhendi otsa, kui selle testiga endal probleem tekkis icon_biggrin.gif
"In the Local Group Policy Editor, in the left-hand pane, drill down to User Configuration > Administrative Templates > Desktop. On the right, find the “Turn off Aero Shake window minimizing mouse gesture” setting and double-click it. In the properties window that opens, select the Enabled option and then click OK."
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 01.02.2019 17:48:29 vasta tsitaadiga

meh ? kuidas see ghostingu osas peaks parandama?

kõrvuti on Asus TN ROG paneel ja BenQ VA paneel. TN'i peal on pilt terav ja ghosting puudub. VA paneelil on TN'iga võrreldes soustine pilt. Teada fakt, et VA on aeglasema reageerimis ajaga kui TN. Samas TN ei suuda nõnda head kontrastsust ja värve kuidagi kuvada kui VA.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 02.02.2019 12:21:19 vasta tsitaadiga

Kas see monitor omab DYAC

Kas eestis ka BENQ service uuendab tarkvara ilma ,et peaks tehasesse saatma.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 02.02.2019 22:20:08 vasta tsitaadiga

DYAC on vaid teatud BenQ mängudele suunatud ekraanidel. See ekraan on rohkem nn "multimeedia" ekraan. Ehk siis vastus on ei.
Tarkvara uuendusi vaevalt sedasorti ekraan eriti näeb ja mingit võimalust seda uuendada iseseisvalt ei näe.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 03.02.2019 13:38:35 vasta tsitaadiga

Margus, See on jah ZOWIE mudelite eri kui õigesti aru saan. See siin on BENQ tavaline multimeedia seeria.
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Viisakas HDR ekraan mänguritele BENQ-lt - 32" EX3203R - HDR400, 144Hz, 1440p - Video ülevaade
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.