Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  17.3" ASUS TUF GAMING FX705G mänguri sülearvuti videoülevaade. Hea 1000-1400€ eest?! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 27.01.2019 13:22:03 17.3" ASUS TUF GAMING FX705G mänguri sülearvuti videoülevaade. Hea 1000-1400€ eest?! vasta tsitaadiga


Mõni aeg tagasi sain siin pakkumise teha ülevaate ASUS-e ühest odavama poolsest sülerist, mis mõeldud just mänguritele.

Antud mudel videos oli i7 versioon. i5 ja i7 hinnavahe on kuskil paarsada eurot!
Põhiandmed:

Intel Core i7 8750H 2.2GHz ja mängudes 4.1GHz
GTX1060
8GB DDR4
17.3" 1080p IPS 60Hz 72% NTSC (Aga on võimalik ka 144Hz paneel saada)
Kaal 2.6kg

Rohkem infot: https://www.asus.com/Laptops/ASUS-TUF-Gaming-FX705


Link


Üldiselt selline viisakas süler oma raha eest kuid eemale tõukas, et terve korpus on plastikust ja suhteliselt paksuke ning kõik pesad on toodud vasakule poole, et siis ei häiriks kunagi sinu tegevust kui hiirt kasutad. ASUS-e enda sõnad icon_biggrin.gif ma ei tea aga minuarust oleks vabalt võinud paremalpool pesasi juures olla kuna kui sa neid pesasi kasutad siis võid ju alati rohkem ruumi teha käe jaoks ning vaevalt sa koguaeg niipalju seadmeid korraga kasutad, et paremal pool pesades pidevalt midagi suurt oleks.
Lasin läbi erinevad benchmarkid videos ning seda otsepildis niisiis saate näha igat kaadrit testimise ajal, võibolla veidi huvitavam kui lihtsalt mingit tabelti vaadata. Testisin nii LOW kui MAX detailide peal mänge.

Kokkuvõttes jah selline viisakas süler oma raha eest, midagi väga halba öelda pole kui, et korpus oleks võinud mingist alumiiniumist vms ehitatud olla ning jahutus süsteem oleks samuti võinud tiba parem olla.. viimase aja trend vaatan, et kõik sülerid kisuvad 80-100c ligidale mängides nVidia videokaartidega.. icon_rolleyes.gif

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 633 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 495
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2019 15:48:00 vasta tsitaadiga

HDTanel, pane esimeseks pilt, et HV avalehel ka kena välja näeks.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
est11
Mees metsast

liitunud: 20.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2019 17:05:32 vasta tsitaadiga

2,5 millimeerine kõvaketas?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 27.01.2019 17:13:00 vasta tsitaadiga

Tanel, thanks, keegi vist pani juba päris kena sinna icon_smile.gif
est11, põhi ketas on M.2 SSD ja lisaks on jah 2.5" tavaline sata pesa, pane mida tahad sinna pm.

Seest selline:

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 633 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 495
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
est11
Mees metsast

liitunud: 20.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2019 17:35:24 vasta tsitaadiga

jah aga see on 2,5 tolli mitte millimeetrit siiski. aga mul on endal acer nitro i5 8300h ja gtx1050ti millel on sama combo pmst 500gb nvme ssd ja 1tb hdd 2,5 inch mudel ja mängudes on on temp 70-80c ma mängin ka 1080p resoga, selles võrdluses tundub et asuse jahutus pole suurem asi.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 27.01.2019 19:03:01 vasta tsitaadiga

est11, sõnad läksid sassi jahm ilmselt icon_biggrin.gif
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 633 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 495
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 27.01.2019 23:18:48 vasta tsitaadiga

Kindlasti ei soovita panna mänge HDD-le... Tekstuurid ja audio võtab tänapäeva mängudes ulme suure osa ruumist ning algne kui ka mängusisene laadimine muutub aeglaseks.
HDD peal kõlbab hoida ainult low-bandwidth vajavaid andmeid - videod, pildid, dokumendid.
Kui on raha osta 1400€ mänguri arvuti, siis võiks olla ka raha osta 150€ eest 1TB m.2 / 2.5'' ketas.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 28.01.2019 19:03:34 vasta tsitaadiga

LKits, huvitav, konsoolidel sees tavaline ketas ja mingeid probleeme pole. Oled teinud mingi testimise, mis seda tõestaks?
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 633 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 495
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 29.01.2019 09:39:49 vasta tsitaadiga

Otseselt dokumenteerinud teste ei ole, aga iganädalaselt kloonin süsteeme HDD pealt SSD peale ning vahe on ikka tuntav, seda nii Windowsi laadides, programme avades kui ka tavapäraselt kasutades.

Siiski, soovitan otsida näiteks:
game loading time hdd vs ssd

Ja neid videoid on mitmeid-mitmeid.


Mõtle veidi loogiliselt - mäng on 100GB mingi põhjusega. Mis see põhjus võiks olla? Äkki 4K tekstuurid võtavad ruumi? Äkki kõrgkvaliteediga audio võtab ruumi?
Ja selle kõige laadimine võtab aega.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 29.01.2019 17:02:00 vasta tsitaadiga

LKits, failide kopeerimine on ju täiesti teine jutt, samuti ka laadimis ajad. Tekstuuride laadimine mängus pole otseselt ketta probleem vaid pigem mootori enda probleem. Tekstuurid tavaliselt laetaksegi ju laadimise ajal ära ja sellest ongi pikem laadimis aeg.
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 633 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 495
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 29.01.2019 23:21:26 vasta tsitaadiga

Tekstuure ja audiot ei laadita kõike laadimise ajal.
Või kui laaditakse, siis kuhu? Vahemällu?

Laaditakse ainult teatud osa ning ülejäänud tuleb dünaamiliselt.

Tõepoolest nii mõnigi mootor suudab üpris hästi jooksvalt laadida tekstuure ja audiot ning HDD-ga väga suurt erinevust ei ole, v.a teatud kohtades tõkkamised. Siiski, mina olen seisukohal, et tänapäeval kõlbab HDD ainult filmide, muusika, dokumentide (s.h NAS ja videosalvestid) otstarbeks.

Aga eks igaühele oma ning kui kannatust jätkub, siis HDD sobib.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 30.01.2019 03:58:48 vasta tsitaadiga

LKits, sellisel juhul oleks ju igal konsoolil mingeid tekstuuride laadimis probleeme.. ole nüüd icon_rolleyes.gif
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 633 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 495
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
est11
Mees metsast

liitunud: 20.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2019 09:01:36 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
LKits, sellisel juhul oleks ju igal konsoolil mingeid tekstuuride laadimis probleeme.. ole nüüd icon_rolleyes.gif


ongi ju , pane ssd konsooli ja saab palju kiirem asi olema. Teema umbes sama mis oli laadida cdrom i pealt mängu vs hdd
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 30.01.2019 09:35:39 vasta tsitaadiga

ot:
Ära unusta, et konsool on üpriski suletud ainulaadne keskkond mille peale luuakse toodang, mis on hästi optimeeritud.
PC on liigselt lõhestunud erinevate komponentide näol ning optimeerimine on mõistlik ainult teatud tasandini.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 30.01.2019 10:57:02 vasta tsitaadiga

est11 kirjutas:
HDTanel kirjutas:
LKits, sellisel juhul oleks ju igal konsoolil mingeid tekstuuride laadimis probleeme.. ole nüüd icon_rolleyes.gif


ongi ju , pane ssd konsooli ja saab palju kiirem asi olema. Teema umbes sama mis oli laadida cdrom i pealt mängu vs hdd


Me räägime TEKSTUURIDE laadimisest juba mängus sees mitte laadimis ajast...

LKits kirjutas:
ot:
Ära unusta, et konsool on üpriski suletud ainulaadne keskkond mille peale luuakse toodang, mis on hästi optimeeritud.
PC on liigselt lõhestunud erinevate komponentide näol ning optimeerimine on mõistlik ainult teatud tasandini.


Seda küll aga I call BS sinu tekstuuride laadimise peale. Elusees ei usu, et selliseid problasi oleks. Isegi 5400rpm ketta peal. Niisiis võta kätte ja tõesta.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 633 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 495
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 30.01.2019 13:40:29 vasta tsitaadiga

ot:
Tanel, sa vist pole kursis, kuidas laaditakse andmeid.

Teatud primaarne osa laaditakse laadimise ekraani ajal. Ning ülejäänud jooksvalt.
Üpris sage on tänapäeval, et mängus sees ringi jalutades ei eksisteeri enam laadimise ekraane (loading screen), vaid uued tekstuurid, audio elemendid laaditakse automaagiliselt taustal.
Ning igasugune laadimine võtab aega.

Aga nagu ma ütlesin, siis hästi optimeeritud mängul ei pruugigi esmase pildi ettetulemise ajalist erinevust märgata.
Vahe tekib siis, kui hakkad mängu "tajuma", sellised väikesed tõkkamised, kui näiteks uus muusikalugu hakkab mängima, mingid uued tekstuurid ilmuvad ekraanile. Ning enamjaolt need tõkkamised tulevadki just andmeallikast aeglase lugemiskiiruse tõttu.

Ei leia, et peaksin midagi tõestama hakata, kui materjal on juba olemas.

Googelimoogeli:
hdd 5400 rpm vs ssd game loading time


PS: Ma pole väitnud, et tekib probleeme. Sa näed seda arutelu kuidagi rünnakuna.
Ma väitsin, et kuna SSD on kiirem, siis ka laadimisaeg (kas laadimise ekraanil või mängus sees) on lühem.

Jätkuvalt leian, et tänapäeval, eriti veel mänguriseadmes, HDD omamine on ajale jalgu jäämine.
SSD + RAM juurde lisamine on ka vanad masinad ellu äratanud. Uued masinad teeb veel omakorda kiiremaks.

Kui tõepoolest soovid võrdlusi teostada, siis saame kokku. Installime su HDD kettale mõne mängu, paneme stopperi käima. Siis kloonin sõna otseses mõttes ketta SSD (ehk identsed failid) peale ning teostame sama protsessi.
Millal sul aega on?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 30.01.2019 15:56:55 vasta tsitaadiga

LKits, icon_lol.gif jopakolla noh, lõpeta see mõttetu peale surumine. Palju rohkem vinguks inimesed üle maailma kui selline issue oleks olemas reaalselt. Pigem videokaardi või mängu enda mootori probleem kui, et ketas ei suuda andmeid ära lugeda wtf.
SA RÄÄKISID KOHE ALGUSES, ET TEKSTUURID EI LOE ÄRA MÄNGUDES MITTE LAADIMIS AEGADEST. Laadimis ajad ofc on paremad SSD-l.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 633 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 495
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 30.01.2019 19:22:34 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
...
SA RÄÄKISID KOHE ALGUSES, ET TEKSTUURID EI LOE ÄRA MÄNGUDES MITTE LAADIMIS AEGADEST. Laadimis ajad ofc on paremad SSD-l.

LKits kirjutas:
Kindlasti ei soovita panna mänge HDD-le... Tekstuurid ja audio võtab tänapäeva mängudes ulme suure osa ruumist ning algne kui ka mängusisene laadimine muutub aeglaseks.
...


k

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 30.01.2019 19:28:33 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Tekstuure ja audiot ei laadita kõike laadimise ajal.
Või kui laaditakse, siis kuhu? Vahemällu?

Laaditakse ainult teatud osa ning ülejäänud tuleb dünaamiliselt.

Tõepoolest nii mõnigi mootor suudab üpris hästi jooksvalt laadida tekstuure ja audiot ning HDD-ga väga suurt erinevust ei ole, v.a teatud kohtades tõkkamised.


k

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 633 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 495
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 30.01.2019 19:34:52 vasta tsitaadiga

Jah, nii ongi. Kujutad sa ette, et terve mängu kõik tekstuurid laaditakse täielikult laadimistsükli ajal? Kõik kümned gigad.
Kuhu need laaditakse? Vahemällu 50GB+ tekstuure ja audiot?

Ei, laaditakse ainult see osa, mida kuvatakse siis, kui mehikene asub algsel positsioonil. Ülejäänud tekstuurid ja audio elemendid laaditakse dünaamiliselt, vastavalt sellele, kuidas mehikene mängus see ringi liigub.

EDIT: Igatahes, minu algne jutt oli laadimisaegu puudutavalt.
Siiski, jäägu sulle su arvamus.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  17.3" ASUS TUF GAMING FX705G mänguri sülearvuti videoülevaade. Hea 1000-1400€ eest?!
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.