Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Samsung Galaxy S10 seeria arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 90, 91, 92  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2022 17:52:07 vasta tsitaadiga

Dirty Harry, ta pidas silmas, et mu viidatud Amazon-i 512GB on kallim kui kohalik 512GB saadavus :]
_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2022 15:29:34 vasta tsitaadiga

Android 12 uuendus kättesaadav S10+ peal.
Õhtul lasen peale.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2022 16:00:21 vasta tsitaadiga

S10e meie regiooni oma veel pole. Vaikselt lisanduvad erinevate regioonide omad.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2022 16:01:39 vasta tsitaadiga

Läks S10+ peale.
Eks näis, kuidas toimetab.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ants40
HV kasutaja

liitunud: 07.09.2004




sõnum 10.01.2022 16:12:43 vasta tsitaadiga

S10 olemas icon_arrow.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 10.01.2022 18:10:05 vasta tsitaadiga

ants40, toimib ilusti? Mis parem? icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2022 18:47:50 vasta tsitaadiga

Hiid, suurem number.
_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2022 19:21:27 vasta tsitaadiga

Mõni tund nüüd peal olnud Android 12, esmamuljed:
- Aku laadimise 85% peale piiramine lülitatav ja töötab
- Lisandunud on "lülitid" kaamera ja mikrofoni jaoks ülevalt tõmmataval ribal mis soovi korral kõigi äppide jaoks vastavalt kaamera või mikrofoni kinni keeravad
- Üldmulje tundub subjektiivselt kiiremini toimetavat kui 11ga
- Minu jaoks põhilised äpid töötavad, pole veel probleeme märganud
Ehk siis esmamulje väga hea, kuid enne paari päeva sügavamaid järeldusi ei teeks.

Detailid:
https://doc.samsungmobile.com/SM-G975F/SEB/doc.html
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anduke88
Kreisi kasutaja
anduke88

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 10:49:39 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Tanel kirjutas:
DigeBeni, mis sul S10e asemele tuleks kui peaksid valima?

Uus S10e icon_lol.gif


Mul sama asi, siiani S10e, väga rahul sellega.

Miskit on, ma ei oskagi midagi asemele valida. Mingi iPhone mini (või SE) on jällegi pisike (+ aku vastupidavus) ja kõik muud telefonid on täielikud labidad. Näppisin S21 FE mudelit vahepeal veidi pikemalt, ilus ja tore aga no see suurus....

S10e on veel selline, et saab teksatasku panna ja veidi rihtides ka vabalt igas asendis istuda niiet telefon on taskus. Lisaks istub ideaalselt käes ja auto armatuuril ei kuku ka koos hoidikuga sülle ega varja vaatet autost välja icon_lol.gif

Kui kuskil uus S10e karbis, tundub et peab selle kuskilt välja otsima ja uuesti ostma. Sest uuemat samade mõõtmetega ideaalset asja tundub et ei eksisteeri.

Ainsana tundub et aastad on oma töö teinus usb avaga. Mõned kaablid istuvad seal väga vabalt ja kukuvad isegi välja. Näiteks autos üks kaabel oli, paned telefoni hoidikus laadima, sõidad autoga üle lamava ja plõks, usb juhe kukub telefoni tagant ära. Õnneks uus juhe hoiab nüüd normilt.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 10:52:52 vasta tsitaadiga

Pole see tavaline s10 ka mingi labidas võrreldes s10e'ga, aga tõesti ei tea mis peaks s10 asemele võtma kui sellega midagi juhtuks, kõik vajalik olemas, aku võits parem olla.

Uuematel vaata, et omadusi vähem veel, s10 oli vist viimane lipulaev Samsungil mis tuli 3.5mm pesaga, 99% ajast ei kasuta seda, kuid vahepeal läheb vaja, adapterit ei viitsiks kaasas vedada.
S8 pealt tulles, oli sama suurusega telefon, aga iirise skanner puudu, ka ei kasuta enamusest ajast, aga hiljuti sõrm oli superliimiga koos, sõrmejäljelugeja ei töötanud, oleks kasu olnud.

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 11:01:40 vasta tsitaadiga

anduke88, Kindel, et USB pesa kulunud? Siis peaks ju kõik kaablid välja kukkuma. Pigem kaablid ise väsinud?
Braien, See trend on viimasel ajal jah. Oli vaja osta Novembris uus klaviatuur ja hiir. Vaatasin neid mis turul on ja minu vajadustele ei olnud mingit edasiminekut pmst olnud.

ot:
Seega võtsin samad mudelid mis mul juba varem olid. Plussina on need nüüd odavamad kui siis kui ma esimest korda ostsin.
Võibolla kui nüüd ära kuluvad, siis selleks ajaks midagi on tekkinud.

Kõrvaklappidega sama lugu. Kahe akuga wireless on ülimugav. Kõigi teistega peab mingi hetk laadima. Peab vist ühe varuks ostma veel.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 11:12:45 vasta tsitaadiga

Tomorrow, eks kõike jääb vähemaks telefonidel, ainult hind tõuseb, s6 pealt edasi minnes jäin IR-blasterist ka ilma.

ot:
hiirte-klaviatuuride teema eriti hull, kui otsisin endale klaviatuuri, võimatu leida sellist mis sobib, pole vaja tuhanded makronuppe jne. lihtsalt nordic iso layoutiga mehhaaniline, loodan, et peab vastu.
Hiir oli vaja ka hiljuti välja vahetada, õnneks avastasin, et microsoft toodab jälle intellimouse, võtsin intellimouse pro, oli soodukaga ~25€, parim hiir mida kasutanud üle pika aja.

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 14:05:18 vasta tsitaadiga

Braien kirjutas:
Tomorrow, eks kõike jääb vähemaks telefonidel, ainult hind tõuseb, s6 pealt edasi minnes jäin IR-blasterist ka ilma.


On ikka edasiminekut ka.
Samsungi puhul on positiivne, et näiteks S10 puhul ei ole täheldanud iga uue androidiga kiiruse kadu nagu vanematel mudelitel (S7 puhul mäletan ikkagi tuntavat aeglustumist, kannatas küll elada ka viimaste androidi versioonidega, kuid oli kehvem).
Teine reaalne edasiminek on fotokad mobiilidel.

Mis S6 puutub siis see oli minumeelest kõige ilmejäetum S seerias - mälukaardipesa võeti ära, veekindlus võeti ära ja aku ka väiksem kui eelkäijal:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6033&idPhone2=6849#diff-g900f,g920f,*
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 14:30:43 vasta tsitaadiga

Draqula, enamus arengust ongi tarkvara, kaamera läheb ka sinna alla.

S6'l oli palju puudu jah, aga oli esimene "Preemium" s-seeria telefon.

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 16:39:59 vasta tsitaadiga

Suurim areng on hetkel GPU (Exynos 2200 toob RDNA2 graafika) ja 5G kiirused. 5G mida meil kasutada ei saa...
Kaamerad on täiesti paigal tammunud riistvara poolest. Ideede puudusel on hakatud kaamerate arvu suurendama. Loodan, et te ämblikke ei karda. Varsti on kogu telefoni tagakülg jubedaid jälgivad silmi täis icon_lol.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2022 02:18:14 vasta tsitaadiga

Ma ütleks, et S10 puhul on kolm kaamerat igati okei. Kaamerakvaliteeti võiks veel edasi arendada.

GPU kõvem suutlikkus ja 5G jätavad küll üpris külmaks icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2022 07:05:30 vasta tsitaadiga

Reaalselt on siiski iga mudeliuuendus just mingite uute tehnoloogiate töö sujuvust parandanud, lisaks on paranenud üldine jõudlus - mingid äpid, mida kasutades enne telefon peos punaseks muutus, jooksevad uuemal raual nagu muu seas. Mäletan, milline nöök oli S4 peal 4G-ga. Kasutasin vahepeal vägisi 3G-sse sunnituna. Sealt korraga kolm põlvkonda edasi S7 peale hüpates oli erinevus nii suur, et jäi vaid kahetseda, miks varem ei vahetanud. Edasi S10e-le suht sarnane lugu. Lisaks muidugi kaamera järjest paremaks muutumine ja seda sugugi mitte ainult softi poolelt. See, et ikka veel 12MP juures püsitakse, ei tähenda, et kogu aeg sama sensorit kasutatakse. Pigem hoitakse faili suurust optimaalsena ning pikslit suurena, et vähem müra korjata.

3,5mm pesa kasutasin viimati äkki 10a tagasi. Või oli see 15...

Ma olen endale juba S21 pmst maha müünud. Kannatan selle lisasendi pikkusesse ära paremate ja mulle sobilikumate kaamerate, natukese lisa-RAM'i, parema prose ja muu moodsama raua nimel. Ja lisanduva 19g kolmandiku võrra suurema aku nimel (mida mul otseselt vaja ei lähe, aga võib ju varuks olla, kui kunagi metsa satun vms) Siis koliks juba korraga ka Android 12-le, hetkel pole tahtnud töötavat asja rohkem torkida* ja püsin 10 peal.

*viimane ebameeldivus uuendamisest oli Samsung Notes, mida ma olin harjunud teadlikult heledana kasutama ja mis nüüd tumeda teema korral ainult tumedana ja kõike ümber konvertida tahtvana peale suruti. Uuendust maha ka enam ei saa.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 12.01.2022 08:27:42 vasta tsitaadiga

lasin eile 12 peale. Mingit muutust ei oska märgata icon_lol.gif icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2022 09:04:40 vasta tsitaadiga

S10e kah nüüd saadaval: https://doc.samsungmobile.com/SM-G970F/SEB/doc.html

tsitaat:

Järgu number : G970FXXUEGULB
Androidi versioon : S(Android 12)
Väljaandmise kuupäev : 2022-01-11
Turvaparanduse tase : 2021-12-01
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erkin
HV kasutaja


liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2022 09:33:53 vasta tsitaadiga

12 peale üleminekuga palus VR-i desinstallida ja sellega võttis FB ja FB messengeri maha thumbs_down.gif Et sellega ettevaatust siis...
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2022 09:43:12 vasta tsitaadiga

erkin kirjutas:
12 peale üleminekuga palus VR-i desinstallida ja sellega võttis FB ja FB messengeri maha thumbs_down.gif Et sellega ettevaatust siis...


Mul palus ka mingeid VR komponente deinstallida, kuid nii FB kui FB messenger jäid alles.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tux
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2022 10:20:27 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Reaalselt on siiski iga mudeliuuendus just mingite uute tehnoloogiate töö sujuvust parandanud, lisaks on paranenud üldine jõudlus - mingid äpid, mida kasutades enne telefon peos punaseks muutus, jooksevad uuemal raual nagu muu seas. Mäletan, milline nöök oli S4 peal 4G-ga. Kasutasin vahepeal vägisi 3G-sse sunnituna. Sealt korraga kolm põlvkonda edasi S7 peale hüpates oli erinevus nii suur, et jäi vaid kahetseda, miks varem ei vahetanud. Edasi S10e-le suht sarnane lugu. Lisaks muidugi kaamera järjest paremaks muutumine ja seda sugugi mitte ainult softi poolelt. See, et ikka veel 12MP juures püsitakse, ei tähenda, et kogu aeg sama sensorit kasutatakse. Pigem hoitakse faili suurust optimaalsena ning pikslit suurena, et vähem müra korjata.

3,5mm pesa kasutasin viimati äkki 10a tagasi. Või oli see 15...

Ma olen endale juba S21 pmst maha müünud. Kannatan selle lisasendi pikkusesse ära paremate ja mulle sobilikumate kaamerate, natukese lisa-RAM'i, parema prose ja muu moodsama raua nimel. Ja lisanduva 19g kolmandiku võrra suurema aku nimel (mida mul otseselt vaja ei lähe, aga võib ju varuks olla, kui kunagi metsa satun vms) Siis koliks juba korraga ka Android 12-le, hetkel pole tahtnud töötavat asja rohkem torkida* ja püsin 10 peal.

*viimane ebameeldivus uuendamisest oli Samsung Notes, mida ma olin harjunud teadlikult heledana kasutama ja mis nüüd tumeda teema korral ainult tumedana ja kõike ümber konvertida tahtvana peale suruti. Uuendust maha ka enam ei saa.

Mul ka sama ajalugu, S7 pealt S10e peale ja vahe oli tõesti märgatav. Sai eile ka Android 12 peale ja siiani kõik korras, kõik jookseb sama kiirelt kui enne ja 85% laadimispiirangu lisandumine lõpuks on igati teretulnud thumbs_up.gif

S21 olen saanud ka omajagu proovida ja minu jaoks ei oleks see küll S10e pealt väärt üleminekut. S10e-le jääb praegune Android 12 küll viimaseks, aga turvauuendusi tuleb veel vähemalt aasta ja kasutuskogemus on endiselt tippklassist. Lisaks S21 ikka tuntavalt kobakam, eriti koos Samsungi originaalkestaga, mis on tunduvalt paksem, kui S10e originaalkest (see musta värvi, mis tagaosa ja küljed katab). S22 tundub, et tuleb ehk sama suur, kui tavaline S10, see võiks natuke sobivama suurusega olla. Kui Google tooks mõne pisema Pixeli välja, siis see oleks ehk minu jaoks kõige sobivam S10e asendaja. Puhas Android ja nüüd viimastel mudelitel ka 3 a OS uuendusi ja 5 a turvauuendusi.

_________________
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2022 10:54:45 vasta tsitaadiga

Tux kirjutas:
Lisaks S21 ikka tuntavalt kobakam, eriti koos Samsungi originaalkestaga, mis on tunduvalt paksem, kui S10e originaalkest (see musta värvi, mis tagaosa ja küljed katab).

Mul on S10e ümber mingi X-Level, mille sain kaasa (poleks eraldi ilmselt ise ostnud) ja proovinud algul paar päeva ilma ja siis paar päeva kestaga, tundus sellega peos parem kui ilma. Vaatan, et S21-le on samalt tootjalt suht ok asi olemas, selle võiks äkki isegi osta. Ei pea tingimata orig võtma. Soov ümbrise abil tagakülg tasaseks muuta võib ka taotluslik olla. Teebki paratamatult paksemaks.

Minu silmis on tavalise S20 ja S21 eelis S10 ees lamedam ekraan. Proovisin tegelikult enne S10e-d pea pool aastat end S9 Plus-iga ka harjutada, aga ei hakanud meeldima ei suurus ega kumerad servad.

Jah, S22 võiks ära oodata, aga pigem laseks selle hinnal ja võimalikel sünnivigadel ka enne soetamist pool aastakest settida.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 12.01.2022 12:08:29 vasta tsitaadiga

Mul muutis uuendus S10+ peal kuidagi äppide fonte/ tekste , enne oli kuidagi mõnusam. Võibolla peab äppide ühilduvust uue 12-ga ootama .
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2022 12:22:33 vasta tsitaadiga

Tux, mulle ka teoorias meeldib Pixel ehk puhas android ja väga hea kaamera.
Kahjuks Eestis ei raatsita Pixel'itele (vähemalt seni) VoLTE ja VoWifi tuge võimaldada (liiga väike turuosa) ning seetõttu jääb mul see ostmata.
Harjunud, et telefon püsib ilusti 4G võrgus ning ei hakka kõnede pärast 2G-3G hüplema (kasutan üsna palju hotspoti).
Samuti on paar maakohta, kus väliantenniga mobiilnett, mida kohapeal üle wifi jagatakse, kõned saavad WoWifi peal tehtud.

Seega jääbki mul valikusse ainult Samsung - kah hea kaamera ning eeskujulik tarkvaraline tugi (3 suurt androidiuuendust + täiendav aasta turvat).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Samsung Galaxy S10 seeria arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 90, 91, 92  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.