Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Võimalik probleem emaplaadiga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
romax11
HV veteran
romax11

liitunud: 13.05.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2018 23:30:11 Võimalik probleem emaplaadiga vasta tsitaadiga

Tere!

Minul juhtus mingi väga veider anomaalia. Ehitasin enda sõbrale üht mänguarvutit, ostsin jupid foorumist kokku ja andsin mõned enda omad.
Arvuti sai valmis ja tuli aeg paigaldada Windows ning siin hakkasid tulema probleemid.

Arvuti tegi boot-i ning ma sain Biosi sisse, kui mõne aja pärast ta tegi biosis restardi. Windows install medias arvuti ka teeb lambiseid restarte enne kui asi jõuab lõpuni.
Juhul kui ma olin kiire ja installeerimine jõudis 40%, siis arvuti jooksis kokku - stop code (täpselt ei mäleta milline).

Arvasin, et viga on minu Windows install medias, tõmbasin teisest kohast teisele mälupulgale - täpselt sama jutt.

Hakkasin välja vahetama kõik jupid. Alguses oli build selline:

Asus Prime Z270-A 1151
i5 6600k
16gb ddr4 corsair vengeance (4 x 4gb)
Corsair CS650m

Vahetasin toide ja RAM- i teiste komponentide peale, mis 100% töötavad ( 1 x 8 gb, seasonic focus plus 650w). Probleem jäi samaks.

Tehtud töö: Mobo bios update, RAM pandud erinevatesse socketitesse, väljavahetatud Windows install media, biosi tweakimine, clear CMOS. Midagi ei aidanud.

Panin emaplaadi sisse teist protsessori - Intel Pentium G4400 ja asi läks tööle! Sain Windows 10 peale, süsteem oli väga stabiilne, kõik töötas.

Panin tagasi i5 6600k prose - emaplaat keeldus boot-i tegema, põleb DRAM_led. Mälu sai jälle asendatud ja proovitud erinevates socketites kuid edutult, süsteem ei booti.

Jälle panin sisse Intel Pentium G4400 prose - kõik töötab!

Kõik on loogiline - viga on protsessoris, mõtlesin mina ja kirjutasin inimesele, kes mulle seda müüs ja kirjeldasin minu probleemi. Tema lahkelt võttis protsessori kaasa minu moboga ja ütles, et testib ära.
Temalt tulnud sõnum:
tsitaat:
Sinu emaplaadiga tööle ei saanud. Emaplaadil põleb dram error led.
Proovisin sinu emaplaadil oma mälusid kuid midagi ei muutunud.
Paigaldasin siis prose oma emaplaadile mida ka parasjagu müün. Ning toimib probleemideta. Core voltage defaultis 1.152

https://www.upload.ee/files/9274241/IMG_20181207_000030.jpg.html
https://www.upload.ee/files/9274243/IMG_20181207_001725.jpg.html
https://www.upload.ee/files/9274245/IMG_20181207_001832.jpg.html


Ma tean, et inimest kes mulle seda proset müüs saab usaldada ning viga on minu emaplaadiga. Mis asi võib- olla valesti? Kuidas saab olla nii, et ühe prosega emaplaat toimib, aga teisega üldse ei taha kaastööd teha?

Natukene emaplaadi ajaloost ka - oli aasta mineris ja töötas nagu kell, oli ühes stabiilsematest süsteemidest mis mul oli, seega olin kindel, et sellega probleeme ei peaks tekkima.

Kes võib mulle seletada milles viga võiks olla? icon_smile.gif
Kommentaarid: 200 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 178
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2018 09:44:54 vasta tsitaadiga

aeg-ajalt ongi asjadel ühilduvusprobleeme.

kunagi kui 280/290 olid veel kallid kaardid, sai üks asuse äge plaat biostari vastu vahetatud, sest seda kaarti konkreetne plaat ei soostunud sööma ka siis kui kaardi bios mingiks teiseks flashida..

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
romax11
HV veteran
romax11

liitunud: 13.05.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2018 22:55:02 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
aeg-ajalt ongi asjadel ühilduvusprobleeme.

kunagi kui 280/290 olid veel kallid kaardid, sai üks asuse äge plaat biostari vastu vahetatud, sest seda kaarti konkreetne plaat ei soostunud sööma ka siis kui kaardi bios mingiks teiseks flashida..


Sain ikkagi asjaga ühelepoole. Mingi jama protsessoriga... Case closed
Kommentaarid: 200 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 178
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2018 01:02:38 vasta tsitaadiga

Socket?
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Võimalik probleem emaplaadiga
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.