Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Küberrünnak Facebookis: 50 miljonit kontot rünnaku all märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2018 21:27:20 Küberrünnak Facebookis: 50 miljonit kontot rünnaku all vasta tsitaadiga


Facebook andis täna teada küberrünnakust, mille ohvriks langes umbes 50 miljonit nende kontot. "View As" funktsiooni koodiviga, mis avastati juba teisipäeval, võimaldas küberründajatel üle võtta Facebooki kasutajaid. Uudise avaldamisel kukkusid ettevõtte aktsiad 2,8%.

Loe edasi: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/kuberrunnak-facebookis-50-miljonit-kontot-runnaku-all?id=83846019

Facebooki ametlik teavitus: https://newsroom.fb.com/news/2018/09/security-update/

tsitaat:
Our investigation is still in its early stages. But it’s clear that attackers exploited a vulnerability in Facebook’s code that impacted “View As”, a feature that lets people see what their own profile looks like to someone else. This allowed them to steal Facebook access tokens which they could then use to take over people’s accounts. Access tokens are the equivalent of digital keys that keep people logged in to Facebook so they don’t need to re-enter their password every time they use the app.

We have reset the access tokens of the almost 50 million accounts we know were affected to protect their security. We’re also taking the precautionary step of resetting access tokens for another 40 million accounts that have been subject to a “View As” look-up in the last year. As a result, around 90 million people will now have to log back in to Facebook, or any of their apps that use Facebook Login. After they have logged back in, people will get a notification at the top of their News Feed explaining what happened.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mteachx
HV Guru
mteachx

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2018 21:37:20 vasta tsitaadiga

Huvitaval kombel pidin ma uuesti ka settingud telefonil paika panema (märguanded). Oli hommikul kummaline, kui aga tuttav juttu tegi, oli kummaline tunne kadunud, et polnud vähemalt ainus.
_________________
Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ
- Sinu isiklik nutipartner
Kommentaarid: 586 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 476
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2018 21:44:39 vasta tsitaadiga

Mul üle laua sõbral logiti ta telefonis facebookist välja. Mul ei miskitki.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2018 21:52:30 vasta tsitaadiga

mulle tuli meili peale FB konto passi resettimise request. andsin märku ka, et mina seda ei requestinud.
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2018 12:43:08 vasta tsitaadiga

https://www.businessinsider.com/facebook-hack-tinder-instagram-spotify-accounts-2018-9
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2018 13:03:04 vasta tsitaadiga

Zuck lõpetab enesetapuga, järjepanu lajatatakse. ja asja eest!
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kurat666
HV kasutaja
Kurat666

liitunud: 06.09.2011




sõnum 29.09.2018 15:30:42 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:
Võimalik, et loll küsimus aga miks te vabatahtlikult sinna ussipessa ronite?


sest keegi ei käse?

_________________
WoT tips: 6th sense is over-rated anyway, the other team will always let you know when you've been spotted
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 29.09.2018 16:14:07 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:
Võimalik, et loll küsimus aga miks te vabatahtlikult sinna ussipessa ronite?

Sallida või mitte, on FB teatud (elu)aladel vägagi funktsionaalne ja sotsiaalselt/ühiskondlikult juurdunud platvorm, et selleta piirad lihtsalt enda võimalusi.
Ja lõpuks on lõustaraamatust saanud kui "üks järgmine konto", kus inimesed ei ela oma seina peal oma elu, vaid tarbivad funktsionaalset ja valitud sisu.

Mina olen sellise diiliga hetkel vägagi rahul.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2018 16:23:04 vasta tsitaadiga

Krt peale eilset jama paneb messenger korralikult villast telos. Sõnumeid saadab vahest ära aga teine näeb neid mingi 5 min delayga, kui foto saadetakse tuleb vaid kiri et sent photo, pilti ennast vahi Ma ei tea kust, üks hetk viskas värsked postid kuhugi lampi keskele ja tunni tagused postid kõige viimasteks...
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2018 00:28:52 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Zuumbox kirjutas:
Võimalik, et loll küsimus aga miks te vabatahtlikult sinna ussipessa ronite?

Sallida või mitte, on FB teatud (elu)aladel vägagi funktsionaalne ja sotsiaalselt/ühiskondlikult juurdunud platvorm, et selleta piirad lihtsalt enda võimalusi.
Ja lõpuks on lõustaraamatust saanud kui "üks järgmine konto", kus inimesed ei ela oma seina peal oma elu, vaid tarbivad funktsionaalset ja valitud sisu.

Mina olen sellise diiliga hetkel vägagi rahul.

Täitsa huvitab mis võimalusi see siis annab tööalaselt? Tööandja jätab mu palkamata kui näeb FB-st, et eelmine nädalavahetus panin pidu? Jah siis on väga kasulik "võimalus" tõesti - tööandjatele icon_lol.gif

Tööväliselt ma samuti ei tunne, et ma midagi kaotanud oleks. Mul mõni üksik pereliige/tuttav seal ainult. Kas kaotan mingites kampaaniates/loosimistes osalemise? Pole üldse kahju - kõik sellised kampaaniad on tavaliselt tehtud eesmärgiga "anna meile oma andmed ja võibolla on sul 1:500000 võimalus mingi mõttetu asi võita"
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oompa
HV vaatleja
Oompa

liitunud: 18.03.2009




sõnum 30.09.2018 02:16:27 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Krt peale eilset jama paneb messenger korralikult villast telos. Sõnumeid saadab vahest ära aga teine näeb neid mingi 5 min delayga, kui foto saadetakse tuleb vaid kiri et sent photo, pilti ennast vahi Ma ei tea kust, üks hetk viskas värsked postid kuhugi lampi keskele ja tunni tagused postid kõige viimasteks...

Proovi rakenduse vahemälu tühjendada?

_________________
icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Goon
Kreisi kasutaja
Goon

liitunud: 12.06.2005




sõnum 30.09.2018 05:51:19 vasta tsitaadiga

Endal pole FB ka, aga on meeles see idiootne artikel ammusest ajast icon_lol.gif

tsitaat:
Slashdot flagged a German news story in which an expert noted that mass murderers Anders Breivik and James Holmes both lacked much of a social media presence, leading to the conclusion, in Slashdot's phrasing, that "not having a Facebook account could be the first sign that you are a mass murderer."


https://www.forbes.com/sites/kashmirhill/2012/08/06/beware-tech-abandoners-people-without-facebook-accounts-are-suspicious/#45ae92228f95
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2018 14:37:50 vasta tsitaadiga

90 miljonit
icon_arrow.gif https://www.theregister.co.uk/2018/09/28/facebook_accounts_hacked_bug/

tsitaat:
Facebook confessed today that buggy code potentially exposed all of its users' accounts to hackers over the past 14 months. It reckons miscreants snooped on least 50 million people's private profiles, and perhaps as much as 90 million.


https://newsroom.fb.com/news/2018/09/security-update/

tsitaat:
We have reset the access tokens of the almost 50 million accounts we know were affected to protect their security. We’re also taking the precautionary step of resetting access tokens for another 40 million accounts that have been subject to a “View As” look-up in the last year. As a result, around 90 million people will now have to log back in to Facebook, or any of their apps that use Facebook Login. After they have logged back in, people will get a notification at the top of their News Feed explaining what happened.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2018 14:48:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mul mõni üksik pereliige/tuttav seal ainult


Kust sa tead kui ise kasutaja pole?
Muidugi, kui oma küsimused formuleerid nõnda, et ega sa ometi seal mõttetus lõustaraamatus/fckbuukis/ussipesas pole nagu kõik lollpead on, siis antakse end säästes ja ohates eitav vastus icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2018 15:08:57 vasta tsitaadiga

oliver., Järeldan selle põhjal kes tuttavatest on küsinud kas mul FB on. Vaevalt nad küsiks kui ise seal pole. Mina teiste asjadesse oma nina ei topi. Kui jutuks tuleb, siis ütlen, et ei ole seal. Kui küsitakse miks, siis selgitan väga lihtsalt: ma ei usalda oma andmeid firmale mille peamine eesmärk on mulle sihitud reklaami pähe määrida ja kes on parimal juhul ebakompetentne minu andmetega ümber käimisel, halvemal juhul koguni pahatahtlik.

Kui Internet välja arvata, siis ma avalikult ei leibelda inimesi nende FB eelistuse põhjal lollideks aga teatud halva mulje inimesest see siiski mulle jätab kui ta ei suuda nii lihtsat data grab püramiidskeemi läbi näha. On ju suckerberg ise öelnud off the record, et igaüks kes neile oma andmed annavad on lollid...
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2018 20:17:25 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
oliver., Järeldan selle põhjal kes tuttavatest on küsinud kas mul FB on. Vaevalt nad küsiks kui ise seal pole.


Saan ma õigesti aru - neil, kes pole sinu kohta pärinud, pole järelikult kontot? eusa_think.gif
Äkki sa lihtsalt ei paku huvi?
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 30.09.2018 21:37:53 vasta tsitaadiga

Goon kirjutas:
Endal pole FB ka, aga on meeles see idiootne artikel ammusest ajast icon_lol.gif

tsitaat:
Slashdot flagged a German news story in which an expert noted that mass murderers Anders Breivik and James Holmes both lacked much of a social media presence, leading to the conclusion, in Slashdot's phrasing, that "not having a Facebook account could be the first sign that you are a mass murderer."

Lähen kohe täna ja viskan ühe tuumapommi kusagile icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2018 00:02:07 vasta tsitaadiga

oliver. kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
oliver., Järeldan selle põhjal kes tuttavatest on küsinud kas mul FB on. Vaevalt nad küsiks kui ise seal pole.


Saan ma õigesti aru - neil, kes pole sinu kohta pärinud, pole järelikult kontot? eusa_think.gif
Äkki sa lihtsalt ei paku huvi?

Kõik minu tuttavad on ka päriselt inimesed kellega ma suhtlen iga nädal. <10 inimest. Mul pole fake 1000 "sõpra" kuskil kelle põhjal võiks arvata, et 99% ma ei paku huvi.
Pigem olen mina see keda teised ei huvita.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2018 07:24:18 vasta tsitaadiga

Elagu äärmused. Õiged on need, kelle suhtlusringkond koosneb seitsmest inimesest ning kõik teised on tühised inimesed, kellel on libasõbrad ning käivad feissbuukis ainult peopilte üles laadimas ning kassipilte laikimas. Uskumatu arrogantsus icon_smile.gif

Minu 90% kasutusest läheb mõne grupi ja kommuuni lugemiseks, samuti on marketplace kasulik featuur, päris palju diile olen viimasel ajal sealtkaudu leidnud.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.10.2018 08:29:36 vasta tsitaadiga

oliver. kirjutas:
Elagu äärmused. Õiged on need, kelle suhtlusringkond koosneb seitsmest inimesest ning kõik teised on tühised inimesed, kellel on libasõbrad ning käivad feissbuukis ainult peopilte üles laadimas ning kassipilte laikimas. Uskumatu arrogantsus icon_smile.gif

Minu 90% kasutusest läheb mõne grupi ja kommuuni lugemiseks, samuti on marketplace kasulik featuur, päris palju diile olen viimasel ajal sealtkaudu leidnud.

Lihtsalt uudishimust - mismoodi sa küll oma tuttavad siis üles leiad kui on Kriisiolukord kus internet on välja lülitatud. Või siis sinu tuttavad on parajasti Offlines. icon_cool.gif

Siis vajad ikkagi infot reaalse asupaiga kohta, et oma tuttavat külastada ning talle elutähtis info edasi anda.
PS: Mul pole midagi sots.meedia vastu. Mul on kõvasti kahju kui ilma selleta, tihti, ikka väga hätta suudetakse jääda. beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2018 09:33:24 vasta tsitaadiga

Üles leian helistades või külla sõites - mis küsimus see on?
Kes sul millega hätta jääb?
Ära aja sassi mugavust ja saamatust.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2018 09:34:29 vasta tsitaadiga

Väga ot teemaarendus.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 01.10.2018 09:38:49 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
oliver. kirjutas:
Elagu äärmused. Õiged on need, kelle suhtlusringkond koosneb seitsmest inimesest ning kõik teised on tühised inimesed, kellel on libasõbrad ning käivad feissbuukis ainult peopilte üles laadimas ning kassipilte laikimas. Uskumatu arrogantsus icon_smile.gif

Minu 90% kasutusest läheb mõne grupi ja kommuuni lugemiseks, samuti on marketplace kasulik featuur, päris palju diile olen viimasel ajal sealtkaudu leidnud.

Lihtsalt uudishimust - mismoodi sa küll oma tuttavad siis üles leiad kui on Kriisiolukord kus internet on välja lülitatud. Või siis sinu tuttavad on parajasti Offlines. icon_cool.gif

Siis vajad ikkagi infot reaalse asupaiga kohta, et oma tuttavat külastada ning talle elutähtis info edasi anda.
PS: Mul pole midagi sots.meedia vastu. Mul on kõvasti kahju kui ilma selleta, tihti, ikka väga hätta suudetakse jääda. beer_yum.gif
Keda sa siis üles leidma pead?
Pangakaardiga maksta ei saa, enamuse poodide süsteeme on maas, sularaha saab ka teatud aja möödudes otsa.

Ehk mis su point on? Arvad, et kui internet väljas, siis FB puudumine on kõige suurem probleem?
Kontaktid telefonis jäävad alles. Aga ma pole kindel, et helistada on väga võimalik - internet on ju katki.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2018 15:06:33 vasta tsitaadiga

http://forte.delfi.ee/news/tarkvara/facebooki-tabanud-massiline-andmeleke-puudutas-ka-firma-juhte-ja-voib-kaasa-tuua-gdpr-i-ajaloo-maksimumtrahvi?id=83863449
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 17.10.2018 14:01:49 vasta tsitaadiga

Isiklikult pole sooja ega külma. Kõik, mis mul seal on, on googeldades ka mujalt leitav.
Aga on ka ainus, mille kaudu infot vajadusel kiiresti ja paljudeni levitada. Või saada.
Tulemas kokkutulek. Info läheb kõigi asjaosalisteni lihtsamalt kui meilitsi+ võimalus, et seda näeb ka keegi, kelle kohta kellelgi andmeid pole, aga kutsuda tahaks.
Jne jne.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Küberrünnak Facebookis: 50 miljonit kontot rünnaku all mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.