Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Loomeliidud nõuavad riigilt 38 miljonit eurot märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 27.09.2018 17:39:52 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
namstoop kirjutas:
jnt kirjutas:
namstoop, kommunismi tõid sina mängu. Mina pole midagi millekski nimetanud, vaid vihjanud sinu sõnade definitsioonide teadmatusele.

Kui sul reaalselt midagi öelda pole, ära spämmi.


Okei, saime teada, et oled tühja targutaja, kes üritab tarka muljet jätta.
Ka siis, kui on korduv konreetne näide ja küsimus, ei anna vastust või viitad wikipediale. thumbs_up.gif

Minu poolt OT lõpp. beer_yum.gif


Ma küll ei tea, kes need "meie" on, kes sind eeskõnelejaks valinud, ent mina sai näituseks teadada, et mõne sotsialisti meelest on uute maksude kehtestamine "kapitalism selle kõige ehedamal kujul"
icon_eek.gif


no johhaidii, kui see raha (hetkel kusjuures ei räägita maksust vaid eraldisest riigieelarvest, vaata justiitsiministri vastavat arvamusavaldust) on suunatud ühe väga kitsa grupi ettevõtlustegevusesse ja põhimõtteliselt lõpetab ju nende kasumireal, siis mis krdi moodi see on sotsialism? Mis kasu kogu ühiskond sellest sai?

Jubedalt targutate, aga küsimusele, mida ma kolmandat korda juba küsin, ei vasta. Tegin punaseks ka kolmanda korra puhuks. Krt seleta nagu miilitsale.

Ma olen täiesti valmis oma seisukohta muutma ja eksiarvamust tunnistama, kui keegi päriselt selgitaks selle loogika lahti, et autorite poolt täiendavate autoritasude maksmise nõudmine on sotsialism. Aga kui niisama aetakse üldist mula, et see lihtsalt nii on, sest wikipeedias on defintsioon, siis on natuke raske nagu mõista eksole.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 27.09.2018 18:08:52 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
Miks see autorikaitse ainult Eesti autoreid puudutab ja miks see ülemaailmselt ei ole ?
Kui on autorikaitse maks, siis peaks ka sealt maksust osa saama miljonid artistid üle maailma.
Samamoodi on neil õigus osa saada, kui neil samadel moluskitel kes eestis end autoriteks peavad.
Kui ma absoluutselt eesti muusikat ei kuula, siis mis õigusega ma mingit maksu pean neile maksma ja miks need autorid keda ma kuulan sellest rahas ilma peavad jääma ?
kes ütles et see autorikaitse on?

miljonid artistid ei saa sealt midagi. saab see üks tüüp, kes nendele miljonitele laule kirjutab. ma peast ei mäleta enam, aga oli mingi vend, kes kõik need supermegahitt lood kirjutab, mida raadio uuno päevast päeva oksendamise alla ja peale mängib. eesti ekvivalent oleks siis vist äkki dümaaniline duo nimega pajusaar-lõhmus. icon_biggrin.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
entr0cks
HV kasutaja
entr0cks

liitunud: 01.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2018 18:55:13 vasta tsitaadiga

Käigu lihtsalt pikalt, ise midagi loon, siis peaks neile arve esitama?
_________________
VULTR - proovimiseks $100 krediiti - igasugu serveri/pilve teenuseid, üldiselt suhteliselt parem jõudlus
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2018 19:06:10 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:

no johhaidii, kui see raha (hetkel kusjuures ei räägita maksust vaid eraldisest riigieelarvest, vaata justiitsiministri vastavat arvamusavaldust) on suunatud ühe väga kitsa grupi ettevõtlustegevusesse ja põhimõtteliselt lõpetab ju nende kasumireal, siis mis krdi moodi see on sotsialism? Mis kasu kogu ühiskond sellest sai?

Jubedalt targutate, aga küsimusele, mida ma kolmandat korda juba küsin, ei vasta. Tegin punaseks ka kolmanda korra puhuks. Krt seleta nagu miilitsale.

Ma olen täiesti valmis oma seisukohta muutma ja eksiarvamust tunnistama, kui keegi päriselt selgitaks selle loogika lahti, et autorite poolt täiendavate autoritasude maksmise nõudmine on sotsialism. Aga kui niisama aetakse üldist mula, et see lihtsalt nii on, sest wikipeedias on defintsioon, siis on natuke raske nagu mõista eksole.


Sotsialism vs. kapitalism vs. totalitarism teemal ei hakka otseselt sõna võtma. Aga teoorias võib ju asja nii vaadata, et kui neile autoritele makstakse riigi poolt mingit raha, siis on neil rohkem motti midagi luua ja sellest loomingust võidab suur osa ühiskonnast. Aga eks ta teistpidi üks suur jura ole jah, kingseppa, fekalisti ja programmisti jne. on ka ühiskonnal vaja, aga nemad vaadaku ise kuidas hakkama saavad.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 27.09.2018 19:52:48 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
[no johhaidii, kui see raha (hetkel kusjuures ei räägita maksust vaid eraldisest riigieelarvest, vaata justiitsiministri vastavat arvamusavaldust) on suunatud ühe väga kitsa grupi ettevõtlustegevusesse ja põhimõtteliselt lõpetab ju nende kasumireal, siis mis krdi moodi see on sotsialism? Mis kasu kogu ühiskond sellest sai?

Jubedalt targutate, aga küsimusele, mida ma kolmandat korda juba küsin, ei vasta. Tegin punaseks ka kolmanda korra puhuks. Krt seleta nagu miilitsale.

Ma olen täiesti valmis oma seisukohta muutma ja eksiarvamust tunnistama, kui keegi päriselt selgitaks selle loogika lahti, et autorite poolt täiendavate autoritasude maksmise nõudmine on sotsialism. Aga kui niisama aetakse üldist mula, et see lihtsalt nii on, sest wikipeedias on defintsioon, siis on natuke raske nagu mõista eksole.


icon_lol.gif sa ju ei taha aru saada. Sotsialismis reguleerib turgu riik, turumajanduses pakkumis/nõudluse suhe. Hetkel nõutakse et riik tagaks "tootjatele" sissetuleku, olenemata turu nõudlusest.
Ja veelkord ennast korrates - loojad/"loojad" kujutavadki ette, et nende kollektiivne rahastamine, on kasuks kogu ühiskonnale, sest kõik ei kuula Nublut ja Winni Puhhi ja vb. mõni inimene muudab oma elu, tänu mõnele tundmatule "Superstaarile".
Kapitalismis rokkarid Metallicast nõuavad pileti eest 70€ ja ei anna sellest padarile mitte sentigi; sotsialismis tahetakse, et metallica muusika piraatimiseks ostetud kaupade eest, annaks riik kopikaid ka Birgitile ja Otile.
Võta heaks beer_yum.gif

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 27.09.2018 20:49:59 vasta tsitaadiga

marcor1 kirjutas:
namstoop kirjutas:
[no johhaidii, kui see raha (hetkel kusjuures ei räägita maksust vaid eraldisest riigieelarvest, vaata justiitsiministri vastavat arvamusavaldust) on suunatud ühe väga kitsa grupi ettevõtlustegevusesse ja põhimõtteliselt lõpetab ju nende kasumireal, siis mis krdi moodi see on sotsialism? Mis kasu kogu ühiskond sellest sai?

Jubedalt targutate, aga küsimusele, mida ma kolmandat korda juba küsin, ei vasta. Tegin punaseks ka kolmanda korra puhuks. Krt seleta nagu miilitsale.

Ma olen täiesti valmis oma seisukohta muutma ja eksiarvamust tunnistama, kui keegi päriselt selgitaks selle loogika lahti, et autorite poolt täiendavate autoritasude maksmise nõudmine on sotsialism. Aga kui niisama aetakse üldist mula, et see lihtsalt nii on, sest wikipeedias on defintsioon, siis on natuke raske nagu mõista eksole.


icon_lol.gif sa ju ei taha aru saada. Sotsialismis reguleerib turgu riik, turumajanduses pakkumis/nõudluse suhe. Hetkel nõutakse et riik tagaks "tootjatele" sissetuleku, olenemata turu nõudlusest.
Ja veelkord ennast korrates - loojad/"loojad" kujutavadki ette, et nende kollektiivne rahastamine, on kasuks kogu ühiskonnale, sest kõik ei kuula Nublut ja Winni Puhhi ja vb. mõni inimene muudab oma elu, tänu mõnele tundmatule "Superstaarile".
Kapitalismis rokkarid Metallicast nõuavad pileti eest 70€ ja ei anna sellest padarile mitte sentigi; sotsialismis tahetakse, et metallica muusika piraatimiseks ostetud kaupade eest, annaks riik kopikaid ka Birgitile ja Otile.
Võta heaks beer_yum.gif


Okei, juba midagi selgituse suunas thumbs_up.gif

Aga mulle siiski ei tundu asi nii mustvalge. See muusikute argument, et nad annavad midagi rohkemat ja peaks seetõttu riigilt vastu saama, on ju lihtsalt nö "müügiargument", mitte tegelik ühikondlik kasu. Nagu ma varem kirjutasin, siis ka ForEst tüübid maalisid ennast jube missioonitundeliseks ja ühiskonda panustavaks ja tahtsid vastu, et riik teed ja liiklusõlmed ja alajaamad neile rajaks. No nii mõneseaja milli eest või umbes nii. Täpselt sama kontsept ju?
Maksude optimeerimine on ju ka riigilt nö boonuse tekitamine endale (lisamaks eraettevõtte kasuks VS eraettevõtte maksmata maks on ju lõpptulemina sama asi - ühiskond kaotas ja väike grupp võitis). Ka siis sotsialistlik ilming või? icon_smile.gif

ja küll ka Metallica plaadifirma/esindaja täpselt samamoodi ajab neid autoriõguse sente kustiganes taga ja võimalust on, ei ole midagi et nad ainult kontsertidega nö ausal kapitalistlikul teel teenivad. Ka Eesti autoriühing IMO maksavad välismaistele midagi, vähemalt raadiote puhul peetakse küll arvet. See on ikka suur ja rahvusvaheline juristimaffia, mis seda raha keerutab ja genereerib.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2018 14:54:29 vasta tsitaadiga

Aga miks jäetakse kõrvale tarkvara tootjad? Kas neile ei peaks ka siis mingi ühine pott olema? Ei ole ju nii, et audio/video on ainuke piratav asi, mida andmekandjal talletada saab.
Mitte, et ma tegelikult tahaks, et veel mingi grupp hakkas seda lollust riigi tasemel lobistama ja veel kellelegi mitte millegi tegemist eest raha anda.

Aga äkki peaks siis ennast ka muusikuks vms registreerima ja hakkama iga kuu omale sealt potist pappi nõudma?
Või siis nõudma, et kuna keegi võis andmekandjale minust kogemata pildi teha ja seda kasutada, siis peaks juba ennetavalt mulle selle eest maksma sarnase maksu näol.
Jms sellised lollused.
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 28.09.2018 15:47:42 vasta tsitaadiga

serxx kirjutas:
Aga miks jäetakse kõrvale tarkvara tootjad? Kas neile ei peaks ka siis mingi ühine pott olema? Ei ole ju nii, et audio/video on ainuke piratav asi, mida andmekandjal talletada saab.
Mitte, et ma tegelikult tahaks, et veel mingi grupp hakkas seda lollust riigi tasemel lobistama ja veel kellelegi mitte millegi tegemist eest raha anda.

Aga äkki peaks siis ennast ka muusikuks vms registreerima ja hakkama iga kuu omale sealt potist pappi nõudma?
Või siis nõudma, et kuna keegi võis andmekandjale minust kogemata pildi teha ja seda kasutada, siis peaks juba ennetavalt mulle selle eest maksma sarnase maksu näol.
Jms sellised lollused.
aga sa mine tee proovi, äkki joppab ja tiksubki see 38st millist võrdne 5 tuhhi taskusse icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Goon
Kreisi kasutaja
Goon

liitunud: 12.06.2005




sõnum 28.09.2018 20:14:55 vasta tsitaadiga

Täiesti mõttetu teema arutada seda. Igaüks võib nõuda ükskõik mida. Sama kehtib Tanel Padarile. Las nõuab siis
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 28.09.2018 22:01:31 vasta tsitaadiga

Täna oli Õhtulehes selleteemaline artikkel. Seal ennustati, et kui selline asi peaks läbi minema, siis hakatakse lisaks kärakale ka telefone Lätist ostma.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2018 22:05:33 vasta tsitaadiga

ahoioi kirjutas:
Täna oli Õhtulehes selleteemaline artikkel. Seal ennustati, et kui selline asi peaks läbi minema, siis hakatakse lisaks kärakale ka telefone Lätist ostma.
nuff said
_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 28.09.2018 23:34:02 vasta tsitaadiga

Paneme Padari parem trellide taha. Tal on m_nn - järelikult vägistaja.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 06.10.2018 01:40:49 vasta tsitaadiga

veel uudiseid siia: https://tehnika.postimees.ee/6422079/varske-uuring-pormustab-loomeinimeste-hiigelnoude
tagasi üles
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 06.10.2018 22:14:22 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
veel uudiseid siia: https://tehnika.postimees.ee/6422079/varske-uuring-pormustab-loomeinimeste-hiigelnoude

2% "lindistab" raadiost - oldscool thumbs_up.gif

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2018 22:39:00 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
https://geenius.ee/uudis/loomeinimeste-advokaat-priit-latt-tanel-padar-ei-taha-et-iphonei-hind-touseks-108-eurot-see-on-vale/
iphone hind on juba nagunii 1700€, et see +100€ seal enam pole väga vahet icon_lol.gif

tsitaat:
Autorite hinnangul oskab nii suur hulk Eesti inimesele endale teha ja ka teevad kaitserakendustega vägagi hästi kaitstud CD-plaatidest ja DVD-dest piraatkoopiaid.

Siin on üks väike probleem. Väga paljud artistid teevad küll muusikat, mängitakse raadios jne kuid reaalselt ei anta ühtegi plaati välja kust üldse seda piramuusikat rippida annaks. icon_rolleyes.gif

Mul on hoopis parem idee, tõstku oma esinemistasusi ja korras. Klubid ei pea naisi tasuta sisse laskma jne. Sealt saavad oma papi kätte. See kas sul maksab klubipilet 10€ või 15€ ei puhu väga pilli sest joomarid lähvad nii või naa sinna.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 25.10.2018 10:07:32 vasta tsitaadiga

https://www.ohtuleht.ee/903554/hommikusook-staariga-renee-meriste-eesti-muusikute-fookus-on-kahe-kolme-kuu-tagant-riigilt-raha-kusida-mitte-muusikat-teha
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.07.2020 11:31:44 vasta tsitaadiga

Nojah.
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/kohus-moistis-riigilt-loomeinimestele-huvitiseks-ule-kolme-miljoni-euro?id=90325549

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 01.07.2020 12:19:11 vasta tsitaadiga

tõelised loomeinimesed näevad sest vist alla 1% ja ülejäänu läheb advokaatidele ja nii arvukatele "esindajatele"
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 01.07.2020 12:20:23 vasta tsitaadiga

Põnev, et olulise argumendina toodi põhiseaduse punkt, kus räägitakse eesti keele ja kultuuri säilimisest?
Et siis eestikeelsed etnobändid saavad 1000.- ; eestikeelsed känksta-räpparid / gip-gopparid 10.- ning mõned jäävad päris ilma?

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 01.07.2020 21:50:32 vasta tsitaadiga

MA lihtsalt ei saa aru.
Kui toda kultuuri on vaja niivõrd toetada ja säilitada, siis nii nimetagegi seda toetust sellisena. Makske kasvõi 10Milli seda kartelliraha sinna patta.

Ärge tulge mulle ütlema, et ma pean oma 10TB ketaste pealt muusika kopeerimismaksu maksma kui seal pole piuksugi helifaile. Selle jaoks on Spotify ja isegi kui see säilitab andmete mitte uuesti laadimise tõttu mõne loo telefonis, maksab spot ikkagi iga kuulamise pealt autorile tasu, kui mälumaks, siis disablen mällu salvestamise ja olen maksust vaba.
Arvestagu juba tänapäevaga, et kui autor teeb hea loo, siis seda kuulatakse ja selle tõttu on ka tasu suurem, ega mingi nõuka aeg pole kus kõik saavad ühe labidatäie "liidult"

Võtaks selle advokaadi ning tanel padari ette ja küsiks kui palju on nende koduse usb varundusketta peal kopeeritud heliplaatidelt teiste autorite muusikat. 0MB=0€ kultuursäilitamisepreemiat.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 02.07.2020 12:49:47 vasta tsitaadiga

Kõige huvitavam oli aga viite puudus, millisele Eesti seadusandlikule aktile tuginedes see summa määrati. Mul jäi ainus mulje, et kohtul turgatas pähe laest üks kena summa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 06.10.2020 15:58:11 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1143665/huko-aaspollu-autoritele-ei-peaks-kassetitasu-maksma

tsitaat:
Eesti ei peaks tulevikku silmas pidades looma süsteeme, mis seovad Eesti autoritele makstavad tasud Eestis müüdavate elektroonikaseadmete hulgaga. Pigem oleks mõistlik autoreid toetada otse riigieelarvest, nähes selleks ette kindla kulurea, sedastab Huko Aaspõllu Vikerraadio päevakommentaaris.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.10.2020 16:05:23 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://www.err.ee/1143665/huko-aaspollu-autoritele-ei-peaks-kassetitasu-maksma

tsitaat:
Eesti ei peaks tulevikku silmas pidades looma süsteeme, mis seovad Eesti autoritele makstavad tasud Eestis müüdavate elektroonikaseadmete hulgaga. Pigem oleks mõistlik autoreid toetada otse riigieelarvest, nähes selleks ette kindla kulurea, sedastab Huko Aaspõllu Vikerraadio päevakommentaaris.


No tule taevas appi, mida see rahvas siin HV foorumis siis koguaeg öelnud on. Loogiline, mida ma ka varem kirjutanud, tehku riigieelarvest otse kultuuritasku toetus ja elagu edasi.
Aga trampida rahva kukil oma koduste telefonide, telerite ja droonikaadrite säilitamiseks hangitud kõvaketaste peal on jabur.
Lisaks trampida Riigi kallal, et me ju tegime kunagi kassetimaksu seaduse ja siis nüüd tagantjärgi süüdistada riiki selles, et inimesed enam kassette ei kasuta, nõudes riigilt mingit olematut kahju.

Tehke kohe ettepanekud kõige ringi mängimiseks ja tulu saamiseks.
Peale seda soovitan riigil maksustada kõikide eesti autorite Youtube ja Spotify JMS. kontod sest autorid teenivad sealt tulu mis ei pruugi olla hetkel maksusüsteemis arvestatud.

Vaatame kes viimasena ruigab.

Hommikul Terevisioonis isegi mainis keegi EAU tegelane, et me saame ju aru, et inimesed uutesse telefonidesse MP3 ei salvesta ja ostavad väliseid kõvakettaid kus suuremahulisi filme salvestavad.... ise ka enam ei adunud, et ta tuli selgust looma miks nendelt maksu on vaja koguda.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 06.10.2020 16:08:00 vasta tsitaadiga

Juba ainuüksi selle kassetimaksu kogumine ja haldamine oleks kulukas.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2020 21:04:00 vasta tsitaadiga

Miks peaks riik elukutselisi artiste majanduslikult ülal pidama? Majanduslikku ülalpidamist või toetust vajavad sügava puudega/töövõimetuks tunnistatud inimesed kellest paljud siin riigis hetkel peost suhu söövad.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Loomeliidud nõuavad riigilt 38 miljonit eurot mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.