Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Loomeliidud nõuavad riigilt 38 miljonit eurot märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2018 12:30:13 vasta tsitaadiga

38 milli, kui jaotuks ühtlaselt ka imikutest raukadeni (Eesti rahvaarv 1,319 mln), teeks see 28,8 EUR per nase.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 27.09.2018 12:37:06 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Selles mõttes on solidaarsus on hea. Vähemalt kõik loojad saavad saavad sealt 38 miljonist võrdse osa. Mitte ei ole nii, et kuna Tanel Padar võtab esinemise eest 8000€ aga tundmatu võtab 300€, siis see ei tähenda et Tanel Padar saaks seal 38 miljoni seast suurema tüki thumbs_up.gif
selles ma kahtlen suuresti, et see nii on, või milles see võrdsus täpselt seisneb?igaks juhuks võibolla päris mürki ei võtaks selle peale, mine tea, ka luuavarrest võib pauk tulla, aga olen 99,99% kindel, et kui see 38 milli kätte saadakse, siis mulle sinna c.a. 2€ eaü rubla juurde küll midagi ei lisandu.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 27.09.2018 13:27:36 vasta tsitaadiga

https://geenius.ee/uudis/loomeinimeste-advokaat-priit-latt-tanel-padar-ei-taha-et-iphonei-hind-touseks-108-eurot-see-on-vale/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2018 14:17:51 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
https://geenius.ee/uudis/loomeinimeste-advokaat-priit-latt-tanel-padar-ei-taha-et-iphonei-hind-touseks-108-eurot-see-on-vale/

Ma teadsin ennem, et padar jõi nooruses oma ajurakud maha, aga et terve advokaadibüroo kalkulaatoriga on vastu pead saanud, ma isegi ei teadnud.

Kas nad ikka saavad aru, et mida varem pannakse maks hinnale juurde, seda suuremaks läheb see maks lõpptarbijale.
Nad lausa rõhutavad, et ei ole kulu nii suur, maks pannakse hulgihinnale/ilmakäibemaksuta.
Kui mainitud 3% / 8% pannakse hulgihinnale, ilmakäibemaksuta, on tegelik maks lõpptarbijale ju vastavalt 3%+10%+20% ja 8%+10%+20% ehk 3,96%/ 10,56%

Kui nad laiendavad maksu alla telefonid ja ka SSD kettad, siis mu telefon oleks riigile raha toonud 24€ ja SSD ketas 32€ lihtsalt selle pärast, et Tanel Padar arvab, et tal on liiga vähe raha.
Kurat küll, saa juba aru, ma ei kuula sinu genereeritud pa*ka!!!!! Veel vähem ma kopeerin seda pa*ka!!
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2018 14:20:21 vasta tsitaadiga

namstoop, kommunismi tõid sina mängu. Mina pole midagi millekski nimetanud, vaid vihjanud sinu sõnade definitsioonide teadmatusele.

Kui sul reaalselt midagi öelda pole, ära spämmi.

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 27.09.2018 14:29:37 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
namstoop, kommunismi tõid sina mängu. Mina pole midagi millekski nimetanud, vaid vihjanud sinu sõnade definitsioonide teadmatusele.

Kui sul reaalselt midagi öelda pole, ära spämmi.


Okei, saime teada, et oled tühja targutaja, kes üritab tarka muljet jätta.
Ka siis, kui on korduv konreetne näide ja küsimus, ei anna vastust või viitad wikipediale. thumbs_up.gif

Minu poolt OT lõpp. beer_yum.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2018 14:56:22 vasta tsitaadiga

Natuke OT, aga oskab keegi öelda, kas olen kriminaal või mitte, kui torrentist vms. kohast muusikat alla tõmban ja kuhugi salvestan? Jutt ei ole siis sellest, kui suur on tõenäosus, et võimuesindajad eraisiku andmekandjaid läbi otsima hakkavad vaid pigem põhimõtteline, et kui nad seda teeks, siis kas saaks karistada kui seal mingit pira on.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2018 15:03:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

torrentist

kui tõmbad, oled by default ka pirasofti/-meedia jagaja
enamasti huvitab võime küll levitajat, mitte hariliku kasutajat


teisalt saab torrenti kaudu ka täiesti legaalseid asju freeware näol

_________________


viimati muutis Anna tooli 27.09.2018 15:11:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 27.09.2018 15:08:35 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Natuke OT, aga oskab keegi öelda, kas olen kriminaal või mitte, kui torrentist vms. kohast muusikat alla tõmban ja kuhugi salvestan? Jutt ei ole siis sellest, kui suur on tõenäosus, et võimuesindajad eraisiku andmekandjaid läbi otsima hakkavad vaid pigem põhimõtteline, et kui nad seda teeks, siis kas saaks karistada kui seal mingit pira on.
kõvakettale ei tohi panna seda, pead otse cd'le tirima, siis on okei. sedida ei tohi, ehk siis upload speed peaks suht nulli oema keeratud.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 27.09.2018 15:09:42 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
jnt kirjutas:
namstoop, kommunismi tõid sina mängu. Mina pole midagi millekski nimetanud, vaid vihjanud sinu sõnade definitsioonide teadmatusele.

Kui sul reaalselt midagi öelda pole, ära spämmi.


Okei, saime teada, et oled tühja targutaja, kes üritab tarka muljet jätta.
Ka siis, kui on korduv konreetne näide ja küsimus, ei anna vastust või viitad wikipediale. thumbs_up.gif

Minu poolt OT lõpp. beer_yum.gif


Ma küll ei tea, kes need "meie" on, kes sind eeskõnelejaks valinud, ent mina sai näituseks teadada, et mõne sotsialisti meelest on uute maksude kehtestamine "kapitalism selle kõige ehedamal kujul"
icon_eek.gif
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2018 15:14:08 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
WäntWõll kirjutas:
https://geenius.ee/uudis/loomeinimeste-advokaat-priit-latt-tanel-padar-ei-taha-et-iphonei-hind-touseks-108-eurot-see-on-vale/

Ma teadsin ennem, et padar jõi nooruses oma ajurakud maha, aga et terve advokaadibüroo kalkulaatoriga on vastu pead saanud, ma isegi ei teadnud.

Kas nad ikka saavad aru, et mida varem pannakse maks hinnale juurde, seda suuremaks läheb see maks lõpptarbijale.
Nad lausa rõhutavad, et ei ole kulu nii suur, maks pannakse hulgihinnale/ilmakäibemaksuta.
Kui mainitud 3% / 8% pannakse hulgihinnale, ilmakäibemaksuta, on tegelik maks lõpptarbijale ju vastavalt 3%+10%+20% ja 8%+10%+20% ehk 3,96%/ 10,56%

Kui nad laiendavad maksu alla telefonid ja ka SSD kettad, siis mu telefon oleks riigile raha toonud 24€ ja SSD ketas 32€ lihtsalt selle pärast, et Tanel Padar arvab, et tal on liiga vähe raha.
Kurat küll, saa juba aru, ma ei kuula sinu genereeritud pa*ka!!!!! Veel vähem ma kopeerin seda pa*ka!!


Huvitav kuidas välismaa netipoodidest tehnika tellimisel see rakenduks / ei rakenduks...
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2018 15:19:13 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
tsitaat:

torrentist

kui tõmbad, oled by default ka pirasofti/-meedia jagaja
enamasti huvitab võime küll levitajad, mitte hariliku kasutjat


teisalt saab torrenti kaudu ka täiesti legaalseid asju freeware näol


Selge see, et rohkem huvitavad neid levitajad küsimus on pigem põhimõtteline, et kas omamise eest saab ka karistada. Ehk kas nn. kassetimaksu näol antakse kõigepealt profülaktika mõttes natuke peksa ja kui reaalselt vahele jääd, siis saad korraliku kolaka või selle nn. kassetimaksuga oledki ennast korralikust kolakast priiks ostnud.

Aga halenaljaks on tegelikult see, et vahel olen otsinud mingit vanemat Eesti muusikat või filmi ja võta näpust - polegi võimalust aus ja seadusekuulekas olla kuna neid lihtsalt ei olegi võimalik enam kuskilt legaalselt hankida.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2018 15:23:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kas omamise eest saab ka karistada
Litsentseerimata tarkvara kasutamise eest võib karistada nii füüsilist kui ka juriidilist isikut

ideeliselt kehtib see kõigi meedia puhul
tsitaat:

Aga halenaljaks on tegelikult see, et vahel olen otsinud mingit vanemat Eesti muusikat või filmi ja võta näpust - polegi võimalust aus ja seadusekuulekas olla kuna neid lihtsalt ei olegi võimalik enam kuskilt legaalselt hankida

teinekord aitab otse autorilt küsimine
vähemalt ühe muusikaalbumi, mida kusagil plaadiriiulite polnud, ostsin otse artistilt

_________________


viimati muutis Anna tooli 27.09.2018 15:26:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 27.09.2018 15:26:16 vasta tsitaadiga

Tänapäeval pigem striimitakse, mitte ei kirjutata kuhugi andmekandja peale. Seega loogiline oleks nõuda ISP-delt statistikat tarbitud terabaitidest ja selle pealt Padarile solidaarsust maksta. Kui nüüd kohe maksma ei hakka siis küll 5 aasta pärast kohtu kaudu nõutakse raha välja nagu praegu.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.09.2018 15:38:31 vasta tsitaadiga

Aga striimimise eest oled sa ise ju maksnud juba
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2018 15:40:26 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Aga striimimise eest oled sa ise ju maksnud juba
Youtube, Soudcloud, Spotify ja sada muud - kõik võib olla tasuta
_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 27.09.2018 15:48:48 vasta tsitaadiga

Early Access, tasuta ei ole siin midagi. youtubes ja spotifys maksad sa reklaamide vaatamise/kuulamisega kinni oma kuulamise/vaatamise. soundcloudis oleva materjali eest ei saa sisutootja sentigi. youtubes ka ei saa tegelikult, aga reklaamidega kostitatakse ikkagi väga agaralt. youtubes makstakse ainult siis, kui teed seda, mida youtube ütöeb ja nii palju, kui youtube käseb. vastasel juhul on video demonetized.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2018 15:48:48 vasta tsitaadiga

youtubes pidevat mõni ikka teenima midagi. Teiste kohta ei tea
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 27.09.2018 15:50:13 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
youtubes pidevat mõni ikka teenima midagi. Teiste kohta ei tea
midagi võibolla tõesti, asisemad tegijad on kolinud teenimiseks patreoni ja teenitakse vaatajate annetuste pealt.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 27.09.2018 15:54:00 vasta tsitaadiga

Mina kuulan lugusid google drive pealt. Ei saagi aru kas tuleks Google Drive pakett maksustada või kasutatud bandwidth.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 27.09.2018 16:02:10 vasta tsitaadiga

Veider, et ei ole autorite suhtes ausat Spotify laadset keskkonda loodud, kus lõpptarbija makstav summa jaotataks nende artistide vahel, kelle muusikat reaalselt kuulatakse...

Kui ikka kuulan ainult Tanel Padari muusikat, siis tahangi, et minu makstav summa (kulud, teenustasud mahaarvestatud) jõuaks ka autorini, kelle teoseid kuulan.
Ning kui ei kuulagi, siis jaotub kõigi vahel või see ka regiooniti.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2018 16:07:23 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Veider, et ei ole autorite suhtes ausat Spotify laadset keskkonda loodud, kus lõpptarbija makstav summa jaotataks nende artistide vahel, kelle muusikat reaalselt kuulatakse...

Kui ikka kuulan ainult Tanel Padari muusikat, siis tahangi, et minu makstav summa (kulud, teenustasud mahaarvestatud) jõuaks ka autorini, kelle teoseid kuulan.
Ning kui ei kuulagi, siis jaotub kõigi vahel või see ka regiooniti.


+1. Mul poleks kahju maksta neile, kelle teoseid tõesti kuulan/vaatan. Aga selle nn. kassetimaksuga kuhugi ühisesse potti maksmine isegi kui ei kuula/vaatagi kedagi tundub täiesti ajuvaba.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 27.09.2018 16:28:17 vasta tsitaadiga

jällegi ei hakka siia kõike pasteerima, aga selline vastus siis:

tsitaat:
Ning seoses piraatlusega, tasu isiklikuks kopeerimiseks ongi mõeldud selleks, et kõik saaksid soovi korral endale muusikat ja filme salvestada.


eelpool oli jutt eelmisel aastal tellitud uuringust ja et ikka kasutatakse muusika ja filmide jaoks ja teised riigid blaablaablaa. ühesõnaga ikkagi tegu topelt maksustamisega. thumbs_down.gif

Teise teemasse vast ei hakka kopeerima seda juttu.

ei näe mõtet enam edasi torkida. sai piisavalt selgeks, et tahavad lihtsalt hõlptulu koorida rahvalt ja kogu lugu.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 27.09.2018 17:08:58 vasta tsitaadiga

Hakkasin mõtlema, et miks see hüpoteetiline 38 miljonit üleüldse kogu täiega kohalikele artistidele minema peaks?
Kuulatakse-ripitakse ju väljamaa artiste samamoodi. Ise pean tunnistama, et pole eal ühtki eesti albumit rippinud, samas mõned väljamaa artistide (originaal, poes ostetud) laserplaadid olen minevikus mp3-deks konverteerinud küll. Failid olid isiklikuks tarbeks, ei levitanud.

Seega võiks justkui "minu osa" koos saba ja karvadega herr Hetfieldi kontole saata ning tanelpadarid peavad jätkuvalt tootva töö poole vaatama?
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 27.09.2018 17:12:53 vasta tsitaadiga

Miks see autorikaitse ainult Eesti autoreid puudutab ja miks see ülemaailmselt ei ole ?
Kui on autorikaitse maks, siis peaks ka sealt maksust osa saama miljonid artistid üle maailma.
Samamoodi on neil õigus osa saada, kui neil samadel moluskitel kes eestis end autoriteks peavad.
Kui ma absoluutselt eesti muusikat ei kuula, siis mis õigusega ma mingit maksu pean neile maksma ja miks need autorid keda ma kuulan sellest rahas ilma peavad jääma ?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Loomeliidud nõuavad riigilt 38 miljonit eurot mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.