Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Euroopa Liit keelab ära spordiüritustel filmimise ja linnades panoraamvõtete tegemise märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 17.09.2018 01:49:02 Euroopa Liit keelab ära spordiüritustel filmimise ja linnades panoraamvõtete tegemise vasta tsitaadiga


Hiljutise vastuvõetud direktiiviga keelatakse Artikkel 12-ga muuhulgas ära ka igasugune filmimine spordiüritustel. Lisaks keelatakse ära linnades panoraamvõtete tegemine.

tsitaat:
One area of concern was in Article 12, which included a special new form of copyright for sporting events. Specifically, with no debate or discussion the legal affairs committee of the EU Parliament added in text saying that sporting event organizers would gain absolute control over recording, sharing and presenting any film clips -- even those that would otherwise be deemed legal in other copyright contexts. And yes, the law implies that if you're at a sports event, you can't even film anything from your own seat as that is reserved solely to the event organizers.


tsitaat:
1. No "freedom of panorama." When we take photos or videos in public spaces, we're apt to incidentally capture copyrighted works: from stock art in ads on the sides of buses to t-shirts worn by protestors, to building facades claimed by architects as their copyright. The EU rejected a proposal that would make it legal Europe-wide to photograph street scenes without worrying about infringing the copyright of objects in the background.


Osad saadikud on teatanud, et ei teadnud mille poolt hääletati
Direktiivi poolt hääletasid ka Eesti saadikud Urmas Paet, Tunne Kelam, Ivari Padar, Indrek Tarand.


Allikad: https://www.techdirt.com/articles/20180914/10552840641/guy-charge-eu-copyright-directive-claims-he-didnt-know-what-he-voted-needs-to-fix-things.shtml
Loe ka: https://www.eff.org/deeplinks/2018/09/today-europe-lost-internet-now-we-fight-back
ja
Euroopa vaba Interneti tapmise poolt hääletasid: Urmas Paet, Tunne Kelam, Ivari Padar, Indrek Tarand

Viited artiklitele peavoolumeedias
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/yana-toom-seisame-interneti-peiede-kunnisel-oma-osa-selles-on-ka-tarandil-kelamil-padaril-ja-ansipil?id=83706609
http://forte.delfi.ee/news/digi/urmas-paet-haaletas-algselt-autorioiguste-direktiivi-muutmise-vastu-kuid-otsustas-hiljem-haalt-muuta?id=83713529

_________________
HV valuutakalkulaator


viimati muutis Tanel 19.09.2018 15:51:19, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2018 07:48:40 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif thumbs_down.gif
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2018 08:02:58 Re: Euroopa Liit keelab ära spordiüritustel filmimise ja linnades panoraamvõtete tegemise vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Osad saadikud on teatanud, et ei teadnud mille poolt hääletati


Ülejäänud keelduvad oma teadmatust tunnistamast.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 17.09.2018 08:15:32 vasta tsitaadiga

saan aru, et linnades ei tohi siis üldse ju pildistada sest tausta jääb mõni maja. Oma töös teen pulma fotosid tihti majade taustal jne mis noorpaaride soov siis nüüd ei saa enam kui just maja omanikult kirjalikku luba ei võta ve. Samuti ei tohiks siis varsti metsa taustal kah pilti teha sest metsa omanik äkki solvub. Täitsa perses ikka, äkki siis keelaks fotokate tootmise üldse ära ja müüks photopointis kah paberit ja pliiatsit, et pilt saada. Või siis keelatakse ka majade jne joonistamine ka ära. Reporter peab siis oma saatejuhi tausta vist taevasse keerama sest neil pidevalt miskid hooned taustas.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 17.09.2018 08:34:10 vasta tsitaadiga

arny kirjutas:
saan aru, et linnades ei tohi siis üldse ju pildistada sest tausta jääb mõni maja. Oma töös teen pulma fotosid tihti majade taustal jne mis noorpaaride soov siis nüüd ei saa enam kui just maja omanikult kirjalikku luba ei võta ve. Samuti ei tohiks siis varsti metsa taustal kah pilti teha sest metsa omanik äkki solvub. Täitsa perses ikka, äkki siis keelaks fotokate tootmise üldse ära ja müüks photopointis kah paberit ja pliiatsit, et pilt saada. Või siis keelatakse ka majade jne joonistamine ka ära. Reporter peab siis oma saatejuhi tausta vist taevasse keerama sest neil pidevalt miskid hooned taustas.

Majade / hoonete pildistamise keelamine on paljudes kohtades tuntud aastakümneid. Näiteks kasvõi Inglismaal: kus teatud hooneid võid pildistada ainult hooneomaniku loal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ftbird
HV vaatleja

liitunud: 25.01.2017




sõnum 17.09.2018 08:36:50 vasta tsitaadiga

Tegelikult on ju nii, et silmad peavad kinni olema, muidu kinnisvara omanik solvub !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 17.09.2018 08:54:43 vasta tsitaadiga

ftbird kirjutas:
Tegelikult on ju nii, et silmad peavad kinni olema, muidu kinnisvara omanik solvub !
Suu peab samuti pidevalt kinni olema, muidu solvuvad lugematud lumehelbed, "vähemused" ja kõikvõimalikud "-istid". Tere tulemast Euroopa Sotsialistlikku Liitu! icon_lol.gif

viimati muutis Vondur 17.09.2018 08:55:35, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018




sõnum 17.09.2018 08:55:06 vasta tsitaadiga

lähen euroopa liidust, mina ka, sina ka või läheme euroopa liitu, sii sina ka--
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
entr0cks
HV kasutaja
entr0cks

liitunud: 01.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2018 09:13:40 vasta tsitaadiga

Võiks uute seaduste asemel vanu üle vaadata vahelduse mõttes.
Vihastasin eile korralikult selle igal lehel esineva küpsiste kasutustus teate peale. Kui ma ei taha neid, siis ma seadistan oma lehitseja vastavalt vms...

_________________
VULTR - proovimiseks $100 krediiti - igasugu serveri/pilve teenuseid, üldiselt suhteliselt parem jõudlus
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 17.09.2018 09:17:13 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
ftbird kirjutas:
Tegelikult on ju nii, et silmad peavad kinni olema, muidu kinnisvara omanik solvub !
Suu peab samuti pidevalt kinni olema, muidu solvuvad lugematud lumehelbed, "vähemused" ja kõikvõimalikud "-istid". Tere tulemast Euroopa Sotsialistlikku Liitu! icon_lol.gif


Sul on asjad ikka väga segamini. icon_rolleyes.gif

Antud direktiiv on 100% suure raha võidukäik. Mingi solvumise või sotsialismiga pole siin midagi pistmist.

Tee endale asjad enne selgeks, kui mingil teemal targutad icon_idea.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 17.09.2018 09:27:14 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Vondur kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Sul on asjad ikka väga segamini. icon_rolleyes.gif

Antud direktiiv on 100% suure raha võidukäik. Mingi solvumise või sotsialismiga pole siin midagi pistmist.

Tee endale asjad enne selgeks, kui mingil teemal targutad icon_idea.gif
Ma ei kirjutanud "antud direktiivist", ma kirjutasin hetkeolukorrast EU-s. Enne kui solvuma hakkad, õpi lugema! icon_biggrin.gif Aga tänan sind, sa kinnitasid oma postitusega minu sõnu!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2018 09:30:39 vasta tsitaadiga

Mida rohkem keelatakse, seda rohkem tehakse hoopis.
_________________
{ Talu/suvila blogi }
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 17.09.2018 09:48:21 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
namstoop kirjutas:
Vondur kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Sul on asjad ikka väga segamini. icon_rolleyes.gif

Antud direktiiv on 100% suure raha võidukäik. Mingi solvumise või sotsialismiga pole siin midagi pistmist.

Tee endale asjad enne selgeks, kui mingil teemal targutad icon_idea.gif
Ma ei kirjutanud "antud direktiivist", ma kirjutasin hetkeolukorrast EU-s. Enne kui solvuma hakkad, õpi lugema! icon_biggrin.gif Aga tänan sind, sa kinnitasid oma postitusega minu sõnu!


ahah. et lihtsalt käid suvalisest ja konteksti mitte sobivatest asjades konkreetselt mingi asja aruteluks mõelded teemades jahumas?

Väga arukas käitumine muidugi. thumbs_up.gif Väheke arukama mulje oleks jätnud tunnistamine, et astusid tiba ämbrisse, mitte hakata takkajärgi seda eitama ja lingvistika abil väljapääsu otsima.

Kuidas mu sõnu sellele tähelepanu juhtimisega kinnitasin, jääb loomulikult ka müsteeriumiks. Elad vist kusagil enda fantaasimaailmas ja tõlgendad kõike sellest lähtuvalt.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 17.09.2018 10:04:37 vasta tsitaadiga

namstoop, Rahune nüüd maha... sinu solvumine ja minu isikuomaduste arutamine sinu poolt on siin teemas muidugi väga teemakohane? Tänan sind veel kord sinu (ilmselt) tahtmatu abi eest! icon_biggrin.gif Nüüd tembelda minu postitused vihakõneks ja lõpetame selle "lumehelveste" duelli ära. icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 17.09.2018 10:28:50 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
namstoop, Rahune nüüd maha... sinu solvumine ja minu isikuomaduste arutamine sinu poolt on siin teemas muidugi väga teemakohane? Tänan sind veel kord sinu (ilmselt) tahtmatu abi eest! icon_biggrin.gif Nüüd tembelda minu postitused vihakõneks ja lõpetame selle "lumehelveste" duelli ära. icon_lol.gif


millest ja kuidas sa järeldad, et ma solvunud oled?

Loe lihtsalt mu allkirja ja pilt saab selgeks. thumbs_up.gif

Ühtlasi juhin su tähelepanu sellele, et nö "isikomaduste" teema ju sina üldse sisse tõidki.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.


viimati muutis namstoop 17.09.2018 11:02:21, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
delef
HV veteran
delef

liitunud: 12.12.2009




sõnum 17.09.2018 10:43:59 vasta tsitaadiga

sellised seadused ajavad ainult rahva riidu ehk see tegelik point?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2018 10:45:05 vasta tsitaadiga

Street View saab edaspidi olema lihtsalt sõidutee tihedas udus.
See on ikka täiesti masendav, et selline absurdsus läbi läheb. Teine täiesti masendav fakt on, et inimesed, kes taoliste seaduste elluviimise üle hääletavad, on täiesti dementsed.
Tarandis olen ma kõige rohkem pettunud, sest sai isegi temale kunagi hääl antud, kuna arvasin, et see mees on õige asja eest väljas.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 17.09.2018 10:47:27 vasta tsitaadiga

delef kirjutas:
sellised seadused ajavad ainult rahva riidu ehk see tegelik point?

Suurte korporatsioonide rahad mängus lihtsalt ja nagu näha, lobistati Brüsseli koridorides edukalt.
Inimeste heaolu ja õigused on neile mõttetu kirbusitt.

Tundub, et see kommentaar on täppi
https://www.techdirt.com/articles/20180914/10552840641/guy-charge-eu-copyright-directive-claims-he-didnt-know-what-he-voted-needs-to-fix-things.shtml

tsitaat:
it's obviously that the whole aim of the Copyright Directive is to stop anyone except the legacy industries from being able to do anything on the Internet without getting permission and without paying for that permission. it also seems obvious as well that Voss was 'encouraged' to do what he did by those industries and took that 'encouragement' without taking the slightest bit of notice of any of the concerns raised by a myriad of people and organisations. the ultimate aim is to hand complete control of the Internet over to the copyright industries, the music and movie industries in particular and stop ordinary people from being able to do what the Internet was designed to do, ie allow everyone, everywhere, to communicate with everyone else, everywhere else, anytime over anything and anyone! those in powerful positions have been controlling the Planet and the population for far too long and have no intention of giving up that control any time soon. hence these ridiculous laws being brought in by people who take personal reward more serious than looking out for what they should be. the EU has turned into a despicable organisation and with Germany at it's head, it will take control without having to do anything except exert it's financial muscle! a much easier way than in the 2 previous attempts of 1914-18 and 1939-45!!

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 17.09.2018 11:15:33 vasta tsitaadiga

Vabandage, aga kas EL kavatseb hakata liituma Põhja-Koreaga? icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 17.09.2018 11:17:29 vasta tsitaadiga

Niisiis, kokkuvõte http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-%2f%2fEP%2f%2fNONSGML%2bPV%2b20180912%2bRES-RCV%2bDOC%2bPDF%2bV0%2f%2fEN&language=EN andmete põhjal.

Euroopa vaba Interneti tapmise poolt hääletasid: Urmas Paet, Tunne Kelam, Ivari Padar, Indrek Tarand
Vastu olid: Igor Gräzin, Yana Toom

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 17.09.2018 11:23:57 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Vondur kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


millest ja kuidas sa järeldad, et ma solvunud oled?

Loe lihtsalt mu allkirja ja pilt saab selgeks. thumbs_up.gif

Ühtlasi juhin su tähelepanu sellele, et nö "isikomaduste" teema ju sina üldse sisse tõidki.
Lootusetu, allergilisest reaktsioonist tingitud juhtum... eusa_wall.gif icon_biggrin.gif Aga edasi pead oma allergiatega iseseisvalt hakkama saama. Jõudu!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 17.09.2018 11:32:35 vasta tsitaadiga

Oot, aga kuidas tõendatakse, et ma pilti tegin?

Isikuvabaduse rikkumisega poleks tegemist, kui telefoni silme ees hoidmise korral kontrollitakse seadme sisu "äkki tegi pilti" klausliga?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 17.09.2018 11:37:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Oot, aga kuidas tõendatakse, et ma pilti tegin?

sina oma telefonist ju laed selle kuhugi üles, oma nime alt?
Kõikides portaalides hakkab ju olema automaatne sisukontroll üleslaadimisel (hetkel pakuvad seda tsensuurifiltri softi vaid Hiina, Venemaa ja USA mõned üksikud firmad).
Ja kui pildil kuvatakse autorikaitseõigusega kaitstud objekti ja see tuvastatakse, siis seda üles ei lasta.

Loe lähemalt: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=730060


_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 17.09.2018 11:54:02 vasta tsitaadiga

Tegelikult kuskile avalikku kohta üleslaadimine pole kohustuslik, võib ju piirduda privaatse alaga või lausa ainult oma (pere) arvutitega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018




sõnum 17.09.2018 11:59:55 vasta tsitaadiga

Lisaksin uuesti effi viite:
https://www.eff.org/deeplinks/2018/09/new-copyright-powers-new-terrorist-content-regulations-grim-day-digital-rights
Mis tähendab, et ka e-posti hakatakse rüüstama ja näide on olemas:
https://riseup.net/en/about-us/press/zwiebelfreunde
Lisaks eesti e-postid ei kanna välja sellist politseidereidi, mis eelmisel näitel oli.
KÕIK NEED euroopa uued seadused on jõustumisel päris karmid ja tänapäeva mobiilid ja arvutid ei ole nõrgad vaid võimendavad täpselt neid seadusi!!
Kui sul ei ole vastavalt seadistatud, siis vaikemasinad saavad su sekunditega kätte.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Euroopa Liit keelab ära spordiüritustel filmimise ja linnades panoraamvõtete tegemise mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.