Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Mälu sülearvutile märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Stemugram
HV kasutaja

liitunud: 02.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.08.2018 11:05:02 Mälu sülearvutile vasta tsitaadiga

Sülearvuti on Lenovo Legion Y520-15IKBN
Protsessor i7 7700HG
videokaart nVIDIA GeForce GRX 1050Ti
mälu on 8gb DDR4 SO-DIMM (8ATF1G64HZ-2G6H1)

Arvuti tegeleb HD video striimimisega.
Sülearvuti saab enam-vähem sellega hakkama aga kõik näitjad on põhjas, protsessor on 90-100% juures ning mälu on ka tavaliselt üle 85%. Ja kergesti muutub arvuti aeglaseks.

Kuna sülearvutil peale mälu lisamisega midagi muud eriti muutu ei saa siis oleks plaan lisada sellel 16GB mälu juurde. 1 koht on vaba ja emaplaat toetab 32GB.
Siis oleks kokku 24GB mälu (8+16).
Kas see investeering oleks mõttekas ja kas see annaks väheke kiirust või stabiilusust juurde?

Ja milline mälu sobiks?

Kas need on sobilikud?
Patriot 16GB 2400MHz CL17 DDR4 SO-DIMM PSD416G24002S
või
Crucial 16GB DDR4-2400 SO-DIMM CT16G4SFD824A
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 25.08.2018 13:15:20 vasta tsitaadiga

Muud lapakal suurt lisada ei saagi kui mälu ja HDD.
Kui vaba pesa olemas siis just mälu lisagi, midagi aitab ikka. Kuigi 85% kasutust on petlik (op.süsteem cashib mälus jumal teab mida) siis suuremahulistel videotöötlustel võib just mälu vähesus oluline pudelikael olla.
Praktika on näidanud, et nagunii paljud uuendavad uusimale tuleviku op.süsteemile ja siis on iga lisa GB olulise tähtsusega.

Milline mälu. Kõige tähtsam, et emaplaadi chipset seda toetaks. Manuaal lahti ja soovituslikult kõige kiirem ja suurima mahuga pulk mida see pesa toetab. Siiski tasuks olemasolevale pilk peale visata. See rohkem ürgvanade emmede probleem kus kanalid ei olnud sõltumatud ja kui mälukanal erines teisest oluliselt siis hakkasid kummalised süsteemivead tulema. Kui pesad on sõltumatud siis probleemi olla ei tohiks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raimzu
HV kasutaja
raimzu

liitunud: 27.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2018 03:02:48 vasta tsitaadiga

arvuti ei toeta juu 32gb.

vähemalt mina loen välja et toetab max 16gb
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 29.08.2018 09:08:43 vasta tsitaadiga

http://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/Lenovo%20Laptops/Lenovo%20Legion%20Y520/Lenovo_Legion_Y520_spec-win505.pdf

Intel HM175 chipset
32GB max / DDR4 2133MHz, two 260-pin SO-DIMM sockets
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flab
HV Guru

liitunud: 09.10.2005




sõnum 29.08.2018 09:16:58 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et 16gb oleks ok juba. 16gb lisada tundub overkill kui niikuinii on prose pudelikaelaks juba hetkel ja ilmselt ka edaspidi.
Kommentaarid: 956 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 761
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Stemugram
HV kasutaja

liitunud: 02.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2018 10:17:51 vasta tsitaadiga

jah, selle arvuti maksimum on 32GB
ja see toetab 2133MHz

Kas 2400 MHz mälu on mõttetu osta, sest arvuti oskab sellest kasutada ainult 2133MHz?
või 2400 ei tööta üldse seal arvutis?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 29.08.2018 13:35:17 vasta tsitaadiga

Tavaliselt siiski võib töötada. Nii lihtsat vastust siiski pole, kas kiirem mälu töötab või mitte. Paljudes BIOS-ides on mälukontrolleri sätted ka käsitsi seadistatavad. Kui neis parameetrites osatakse orienteeruda siis on võimalik kiirem mälu ka kiiremini tööle panna. Teine pool on ka mälude endi spetsifikatsioonide andmete kontrollis. Mälukivi tehnilistes andmetes on ära toodud kas ta suppordib madalamaid taktsagedusi ja muid parameetreid. Nii õnnestus mul tööle saada ühele vanale lauaarvutile DDR3 mälud - selle chipset toetas vaid madalamat siinikiirust, poes olid need madala kiirusega mälud vähemalt 2 korda kallimad kui suuremakiiruselised. Aga pilk andmetele kinnitas - kiiremad mälud peaksid töötama. See leidis hiljem kinntust aga see oli üks töeline peavalu leida tootmisest maas olevale arvutile poes töötavad mälud.
Seni on olnud, et 1 aste kiiremad mälud töötavad, 2 astet nii ja naa, võib veel töötada aga on olnud pirtspekke (chipset, emme kas saab sätteid käsitsi muuta). Ma arvan, et 2400 mälud peaksid töötama. Võta läpakas poodi kaasa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.08.2018 14:27:34 vasta tsitaadiga

kalvis kirjutas:
Tavaliselt siiski võib töötada. Nii lihtsat vastust siiski pole, kas kiirem mälu töötab või mitte. Paljudes BIOS-ides on mälukontrolleri sätted ka käsitsi seadistatavad. Kui neis parameetrites osatakse orienteeruda siis on võimalik kiirem mälu ka kiiremini tööle panna. Teine pool on ka mälude endi spetsifikatsioonide andmete kontrollis. Mälukivi tehnilistes andmetes on ära toodud kas ta suppordib madalamaid taktsagedusi ja muid parameetreid. Nii õnnestus mul tööle saada ühele vanale lauaarvutile DDR3 mälud - selle chipset toetas vaid madalamat siinikiirust, poes olid need madala kiirusega mälud vähemalt 2 korda kallimad kui suuremakiiruselised. Aga pilk andmetele kinnitas - kiiremad mälud peaksid töötama. See leidis hiljem kinntust aga see oli üks töeline peavalu leida tootmisest maas olevale arvutile poes töötavad mälud.
Seni on olnud, et 1 aste kiiremad mälud töötavad, 2 astet nii ja naa, võib veel töötada aga on olnud pirtspekke (chipset, emme kas saab sätteid käsitsi muuta). Ma arvan, et 2400 mälud peaksid töötama. Võta läpakas poodi kaasa.

Teemaalgataja, muide, kirjutab, et probleem on HD-video striimimisega. beer_yum.gif

Seega, võib oletada, et terve läppar on sellise töö tegemiseks liialt aeglane.
Mul on üks tuttav kes hommikust õhtuni sellise "raskemate videodega" tegeleb ning tema on tavaliselt sellega hädas, et läpparid, tervikuna, ise on liialt aeglased. Ning oma põhitöö teeb ta ikkagi ära võimsas lauaarvutis.

PS: Ja veel - millal seda läpparit tolmust puhastati ning uued termopastad ning termopadjad pandi.
Osad läpparid "keeravad ise oma võimsuse maha" kui temperatuurid üle pea kasvavad.
Viimatinähtu oli Asus-e läppar mis ilma puhastamata töötas ikka väga aeglaselt.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 30.08.2018 10:05:42 vasta tsitaadiga

Mis teha, paljud ostavad läpaka vaid sellepärast, et see on popp ja noortepärane. Läpakast ei saa kunagi high-end arvutit, sest tema kontseptsioon seda ei võimalda (väike ruum ja väike energiatarve)
Õige oleks ikka arvutimängude ja videostriimimise (ned on just need mis POWER-it vajavad) jaoks lauaarvutit kasutada, kuid tihti on kodus juba mõni vanem läpakas selleks üle. Kui asja ära ajab siis miks mitte. Ennist ütlesin, et kui peaks win11 välja ilmuma, tahab see veel rohkem mälu, ressurssi ja muud siis enam vähese mäluga välja ei mängi. Loomulikult nõuab popp ja noortepärasus alati uusima windooza kasutamist.

Kuna mult tihti palutakse abi just sellise "noortetiimiga" kaasakäimiseks abi ning mälu lisamine on sel juhul hädapärane siis on kogemused mälude ostust olemas. See on raketiteadus ja minu abikäsi on ulatatud. Ma ei jõudnud veel pingete ja muude mälu parameetriteni sest ka lisamälu ostmisel peavad need õiged olema. Seepärast on parim soovitus - võta läpakas kaasa, pane poes uus mälu sisse ja veendu, et töötab! Mul on olnud juhuseid, kus poemälu on kõik õige aga ei tööta. Mingi kolmas parameeter on paigast ära ja arvuti piiksub POST koodi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003




sõnum 30.08.2018 21:58:36 vasta tsitaadiga

kalvis, Et asi oleks kindel, võta alati QVL listi järgi. Mida seal poes ikka proovid? Kui hiljem hakkab kokku panema või ilmneb töös muid vigu, siis pood vaevalt tagasi võtab.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 02.09.2018 09:24:24 vasta tsitaadiga

Sellepärast just poes testida tulebki! Pood ei võta hiljem tagasi, kui leti juures teeb läpakas piiksu siis võtab tagasi küll. Mul nii just lauaarvutile lisamälu ost läkski - esimesed kõik parameetrid õiged ja listis mainitud mälud tööle ei läinud, küll aga ülejärgmine pulk letilt. Müüja oli muhe sell, väitiski, et see on täiesti normaalne poes testida - osad chipsetid ongi nii pirtsakad, et tööle ei lähe iga mäluga.
Kuna järgmine kord olin targem ja oskasin parameetreid taga ajada siis järgmise arvutiga oli bro - neti teel poodi tellitud (minu poolt ettemakstud) ja kohapeal mälud läksid kohe tööle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003




sõnum 02.09.2018 12:50:18 vasta tsitaadiga

kalvis, Kahtlast teed pidi lahendadad seda.

https://pcsupport.lenovo.com/fi/en/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y520-15ikbn/parts Searching by Serial number displays the specific list of parts installed in your product.
Searching by Model or Machine Type displays a more general list of parts compatible with your product.
Jõudu teema algatajale õigete mälude leidmisel.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Stemugram
HV kasutaja

liitunud: 02.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2018 17:25:22 vasta tsitaadiga

tänan kasulike soovituste eest.
Arvuti omanik koos arvutiga elab kaugel ja mina pean juhendama teda interneti teel.
Tõenäoliselt see mälu tuleb ka osta internetist.

Minu mure ongi, et see mälu hakkaks tööle.
Arvuti ise on eelmise aasta mudel, nii et vanade arvutite probleeme ei tohiks olla.

Arvuti seerianumber on PF0UQf55

link

Seal soovituslike juppide nimekirjas 16GB mälu polegi, maksimum on 8GB (Ma ei tea kuidas nad siis kahe pesaga saavad maksimaalselt 32GB)
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sahasrahla
HV kasutaja

liitunud: 19.06.2011




sõnum 02.09.2018 19:17:30 vasta tsitaadiga

http://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/Lenovo%20Laptops/Lenovo%20Legion%20Y520/Lenovo_Legion_Y520_spec-win505.pdf

https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Malud-sulearvutile-DDR4-malud-sulearvutile/Patriot-DDR4-Signature-16GB-2133MHz-SL-SO-DIMM-315169
https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Malud-sulearvutile-DDR4-malud-sulearvutile/GOODRAM-DDR4-SO-DIMM-16GB-2133-CL15-246014
https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Malud-sulearvutile-DDR4-malud-sulearvutile/HyperX-DDR4-SO-DIMM-IMAPCT-16GB-2133-CL13-246034
https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Malud-sulearvutile-DDR4-malud-sulearvutile/Corsair-ValueSelect-16GB-2133MHz-DDR4-SO-DIMM-12-V-199560

8GB-ne välja ja kaks 16GB-st asemele
Aga arvestama peaks jahutustega, kas ikka on piisavalt ruumi vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2018 19:45:55 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga arvestama peaks jahutustega, kas ikka on piisavalt ruumi vms.

??

_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Mälu sülearvutile
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.