Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Vertagear Triigger 350 ergonoomiline tool märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millist tüüpi tooli kasutate arvuti taga istumiseks?
Taburetti/Plastiktooli vms
11%
 11%  [ 10 ]
Odavamat Jyski vms riidest/nahast tooli
48%
 48%  [ 43 ]
Gaming/Racing tüüpi tooli
10%
 10%  [ 9 ]
Ergonoomilist kallima otsa kontoritooli
30%
 30%  [ 27 ]
hääli kokku : 89

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.07.2018 22:22:30 Ülevaade: Vertagear Triigger 350 ergonoomiline tool vasta tsitaadiga


Pärast aastetepikkust odavate Jyski toolide kasutamist otsustasin järele proovida milline siis korralik ergonoomiline tool ka istumise all tundub.


Põhiinfo:

Ostukoht: ArvutiTark

Hind: 714,00 €

Üldmuljed:
Aastaid kasutasin 60€ Jyski toole. Kuigi need polnud kohutavad, siis neil tekkis alati probleeme rataste lagunemise, lifti väsimise või muude koostekvaliteedi probleemidega. Lõpuks sai kõrini ja otsustasin, et peaks ostma midagi mugavamat ja kvaliteetsemat. Asusin otsima tooli mis sobiks. Hind küll otsene takistus polnud aga päris 2000€ polnud ka nõus maksma. Kuna istun päevas pikki tunde arvuti ees oli vaja midagi ergonoomilist ja mugavat.

Alguses vaatasin nn "Racing" toole mänguritele. Paraku üsna kiiresti sai selgeks, et need on praktiliselt samadest komponentidest kokku pandud ja väga sarnase ehitusega sõltumata tootjast/müüjast. Lisaks mittehingavast materjalist tehtud. Mitte, et Eestis oleks tingimata väga palju palavaid päevi. Kuigi ütlevaate kirjutamise hetkel just sellised ilmad on seega sellise hingava tooli ülevaade on ajakohane.

Ergonoomiliste toolide turg samas tundub olevat palju kirjum. Erinevaid toolidisaine on seinast seina ja igas hinnaklassis. See muudab erinevalt gaming toolidest valiku palju keerulisemaks. Kas võtta kasutatud kõrgema otsa ergonoomiline tool või osta ise uus? Olen alati eelistanud uue ostmist. Mina ju ei tea mida eelmine kasutaja asjaga teinud on. Uuena saab ka täisgarantii ja objektiivsema kogemuse.

Vaadates erinevaid toole sai selgeks, et pole ühest parimat tooli. Isegi üle 1000€ toolidel on miinuseid. Eriti käetugede osas. Kummaline kuidas tootjad pole suutnud aastate jooksul seda probleemi täielikult lahendada.

Rääkides nüüd konkreetselt Vertagearist, siis enamuses paistab, et nad toodavad gaming (racing) toole ja Triigger seeria on nende kõrgem ots mis laenab palju featuure ergonoomiliste toolide tootjatelt nagu Herman Miller. Jättes kõrvale kummalise tootenime (tõsiselt - miks Trigger ei sobinud vaid peab olema kahe i tähega Triigger?) on tegu pealtnäha ergonoomilise kontoritooliga millesse on samas integreeritud mõned mugavusfeatuurid lisaks ja antud rohkem agressiivsem välimus kui enamus ergonoomilistel toolidel.
Kokku on Vertagearil tegelikult kaks Triigger seeriat: 275 ja 350. Need numbrid peegeldavad väidetavalt erinevate osade hulka nendes toolides. Ma ei tea kas see on tõsi või mitte aga see tundub liialdamisena isegi arvestades kompleksset juhtmehhanismi mille nad on tooli käetugedesse integreerinud.

275 seeria on siis odavam variant. Niivõrd kuivõrd saab 500€ algavat hinda nimetada odavaks. Tundub, et 275 puhul on kasutatud rohkem plastikut ja seadistusvõimalused on veidi kehvemad. Samas värvivalik on laiem: valge, must, punane ja sinine. Mis mulle samas kohe üldse ei meeldi on värvipõhine hinnastamine. Valge on odavaim kuna see määrdub kõige kiiremini ja tootja kindlasti teab seda. Ülejäänud värvid on kallimad. Selline värvipõhine hinnastamine on tarbijavaenulik!

350 on siis tippseeria aga kahjuks ainult kahe värvivalikuga: must ja must/punane. Kahjuks on ka siin Vertagear läinud värvipõhise hinnastamise teed. 350 baasmudel maksab 714€ aga 350 must/punane (VT350se) maksab tervelt 200€ rohkem kuigi ainsad erinevused on see, et see 350 versioon omab peatuge (mis maksab ehk 50€, 100€ max), veidi suurema diameetriga (kõrgemaid) rattaid ja punase värvi aktsente tooli disainis. See ei tohiks niipalju kallim olla aga ometi miskipärast on.

350 baasmudelile mille ma ostsin (edaspidi viitan sellele kui VT350) ja saab samuti peatoe osta aga kahjuks ainult tootjalt ja paraku ei saada nad kaupa Eestisse. Esitasin tootjale päringu miks see nii on ja kas nad plaanivad seda muuta. Ülevaate postitamise hetkel veel vastust pole. Postitan vastuse eraldi postina kui teada saan.

Kokkupanek on äärmiselt lihtne. Tegelikult kõige lihtsam mida ma ühelgi toolil näinud olen. Kogu ülemine osa tuleb karbis eelkomplekteeritult ja ostja asi on ainult lükata rattad viisnurka ja istutada ülemine osa viisnurga peale. Tegelikult võiks rattad samuti olla juba ühendatud. Ma ei näe, et see mõjutaks oluliselt pakendi mõõtmeid. Siis oleks veel lihtsam aga no see on nitpicking minu poolt. See on tõesti paari minuti töö ja ei nõua ühegi tööriista kasutamist. Polnud ka probleeme mida ma ülejäänud ülevaadetest lugesin lõhna kohta (ilmselt siis värske naha lõhn vms) või selle kohta, et pakend oleks kahjustatud. Kaasa tuleb tõsiselt kobakas manuaal kuues keeles k.a vene ja flaier QR koodiga mis võimaldab toote registreerimist Vertageari veebilehel.

Rääkides välimusest, siis pole midagi ette heita. Tool näeb välja väga ilus ja funktsionaalne. Musta värvi on kõik elemendid k.a viisnurk jalg. Tegu on mattvärviga mis eriti näpujälgi ja mustust ei kogu/näita. Mõningad kitsaskohad on aga need puudutavad pigem materjalivalikut. Nimelt on toolil osad kohad kaetud nahaga mis tundub kummaline arvestades, et tegu on ergonoomilise tooliga mille seljast ja istmeosast moodustab enamus hingav mesh materjal. Ok ma saan aru naha kasutamisest peatoe ligidal, et tootja saaks oma logo sinna panna aga naha kasutamine istmeosal on kummaline disainiotsus. Tegu on õnneks kõrgekvaliteedilise ja väga pehme nahaga, aga ise eelistaks, et see oleks olemata ja selle arvelt oleks hind väiksem.

Suurim miinus selle tooli juures on vaieldamatult käetoed. Asi pole selles, et need oleks halvad. Pigem on ülejäänud tooli osade koostevaliteet ja materjalid nii kõrgel tasemel, et plastist käetoed mis pole isegi millegi pehmega kaetud ja logisevad kergelt tunduvad olevat võetud mingilt 10€ hiina toolilt. Isegi minu 60€ tooli käetoed ei ei logisenud kuigi tõele au andes need olid ka paika fikseeritud ja polnud reguleeritavad. Samas reguleerimise võimalikkus ei tohiks välistada stabiilsust. On ju kõrgus ja palju muid parameetrid selle tooli juures reguleeritavad aga ometi miski muu ei logise puudutamisel. Vertagear pole samas ainuke kes käetugedega mööda on pannud. Olen Herman Miller Aeroni kohta täpselt sama lugenud ja Aeron väidetavalt üks parimaid toole üldse. Selge see, et selle hinna eest eeldavad inimesed parimat kvaliteeti. Vertagear võiks pakkuda eraldi käetugesid müügiks mis oleks kvaliteetsemad aga paraku seoses keeruka sisemise ehitusega pole eksisteerivate eemaldamine ja uute paigaldamine ilmselt enamus inimeste jaoks reaalne väljavaade. Ilmselt seetõttu Vertagear neid ei pakugi. Rääkimata hinnalisast mida need tekitaksid niigi kallile toolile.
Parim asi käetugede juures on käetugedesse integreeritud võimalus reguleerida tooli kõrgust ja seljatoe kaldenurka. See on igal juhul mugavam kui ajada kätt tooli alla. Ainus seadistus mis tooli all on on seljatoe kaldenurga jäikuse reguleerimine. Võib panna suure surve peale, et seljatugi kergelt alla ei läheks või siis väikse surve peale, et vabamalt alla läheks kui tahapoole nõjatuda.

Pärast eelnevate lausete lugemist võib tunduda, et on palju negatiivset ja see tool on 300% ülehinnatud. Kiidaks nüüd neid osasi kah mis oma hinda õigustavad siiski. Esimene ja suurim erinevus racing toolidega on kahtlemata ergonoomilisus ja seadistusvõimalused. Eriti mis puudutab (ala)seljatuge. Racing toolid hoiavad kasutjat hästi paigal aga ei hinga ja ei paku seljale ergonoomilist tuge. Kõik racing toolid on täiesti flat seljatoega ja kaasa on pandud mingi padjake mille asukohta seljatoel siis heal juhul saab veidi reguleerida aga see on tavaliselt liiga suur ja ebamugav. VT350'l seda muret pole. Toolil istumisel on rüht väga hästi paigas ja alaselg on hästi toetatud. Lisaks tagab reguleerimise võimalikkus selle, et igaüks saab selle oma vajadustele kohandada. Tavaliselt siis kui ma tööd teen lukustan seljatoe nii, et see alla ei lähe ja kui ma pikemat videot/filmi vaatan siis panen vabaasendisse kus see pealelangeva survega allapoole vajub mis sobib rohkem lebotamiseks.

Rääkides nüüd istmeosast, siis ka sellel on omad seadistusvõimalused. See liigub ette ja taha. Kindlasti abiks pikematele inimestele kellel pikemad jalad. Kuigi ma tunnen, et istmeosa võiks siiski veel veidi pikem olla. Racing toolidel on väga pikk istmeosa tavaliselt. Mul on see nihutatud ette ja aegajalt tunnen, et võiks veel kümmekond cm pikem olla (milline mees seda ei sooviks eksole? icon_biggrin.gif). Sama on mingil määral ka seljatoega. Ka see võiks kõrgem olla kümnekonna cm jagu. Mitte, et praegune pikkus mõjutaks selja tuge kui sellist aga lihtsalt veidi tühi tunne on kaela osas ilma peatoeta muidu. Eriti pikemaid inimesi võib see häirida. Ise olen 185cm pikk ja enamvähem sobib, aga kui te olete 195cm+ või üle kahe meetri siis võib madalaks jääda.

Üks asi mis mind üllatas selle tooli puhul olid rattad. Need on tõesti üks selle tooli parimaid osi. Juba disain ise on pilkupüüdev aga mis tõeliselt mugav on on nende vaiksus liikumisel ja stabiilsus paigalseismisel. Ilmselt me kõik teame neid tavalisi paarieuroseid plastrattaid mis kõrisevad kõva pinna peal tooli liigutamisel ja aja jooksul koguvad sisse igasugust sodi mis tähendab, et mingi aja pärast ei liigu vähemalt osad rattad nii nagu peaks ja see on äärmiselt tüütu. VT350 rattad on ka selle poolest erinevad, et kasutavad kuullaagreid erinevalt tavalisest rattamehhanismist kus kaks plastik "diski" on kahelt poolt ühendatud varre külge. Tõesti need on väga vaiksed ja kuigi nad liiguvad veidi raskemalt kui plastikrattad tagab see ka parema stabiilsuse paigalistumisel, et tool ei hakka "alt ära sõitma" mis plastikrataste puhul on kahjuks tavaline.

Hüdraulilisest gaasiliftist pole eriti midagi rääkida. Tootja väitel on see klass 4 kui enamus toole kasutavad klass 2 või 3. Odavaimad vist ka 1. See peaks vältima aja jooksul esinevat lifti väsimist ja allavajumist või vähemalt lükkama seda edasi.

Pikaaegne istumine toolil on mugav ja ei aja higistama. Kui veel panna nt ventilaator selja tagant puhuma, siis on super. Istumine ei nõua ka positsiooni muutmist eriti. Jyski toolil nihelesin pidevalt sest üks asend muutus pika peale ebamugavaks. VT350 peal seda probleemi pole.

Plussid & Miinused:

Plussid:

thumbs_up.gif Hingav materjal.
thumbs_up.gif Väga lihtne ja kiire komplekteerimine tänu enamus osade eelkomplekteerimisele.
thumbs_up.gif Peamised kontrollid nagu kõrguse ja seljatoe kaldenurga reguleerimine on käetugedesse integreeritud ja puudub vajadus tooli alla ronida.
thumbs_up.gif Suurepärane ergonoomika: 22 erinevat seadistusvõimalust.
thumbs_up.gif Kõrge koostekvaliteet ja materjalid v.a käetoed.
thumbs_up.gif Vaiksed rattad.
thumbs_up.gif Hea alaseljatugi.
thumbs_up.gif Suur kandevõime @ 180KG
thumbs_up.gif 10 aastat tootjagarantiid.

Miinused:

thumbs_down.gif Äärmiselt kõrge hind.
thumbs_down.gif Käetoed ei tundu materjalide ja stabiilsuse osas samal tasemel nagu ülejäänud tool.
thumbs_down.gif Peatoe peab eraldi ostma mis lisab veel hinda niigi kallile toolile.
thumbs_down.gif Peatuge ei saa otse tootjalt Eestisse tellida hetkel ja see pole ka mujal saadaval.
thumbs_down.gif Nahk on suuresti ebavajalik ja võiks olemata olla tuues hinda veidi alla.
thumbs_down.gif 195cm ja pikematel inimestel võib tekkida probleem selja ja istmeosa mõõtmetega kus tool võib tunduda liiga pisike.

Pildid:
Spoiler Spoiler Spoiler


Välismaised ülevaated:
HardOCP
Gamercrate

Tootja koduleht:
Vertagear Triigger 350

HV tooteleht:
Vertagear Triigger 350

Lisan, et ma pole toodet tasuta testimiseks saanud ega küsinud. Pole ka kuidagi tootjafirmaga seotud. Ostsin oma raha eest isiklikuks kasutamiseks ja ülevaates toodud arvamused peegeldavad minu isiklikku hinnangut.
*Kõik küsimused, mõtted & parandusettepanekud oodatud.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 17.07.2018 23:02:05 vasta tsitaadiga

Minu paar mõtet negatiivse osas, mida mina loeks pigem neutraalseks

1. Hind on mõnes mõttes kõrge, et selle raha eest saab kasutatud Herman Milleri Aeroni tooli (ning need Aeroni toolid on kind-of made for life, ainuüksi garantii 12 aastat). Tõsi küll featured poolest on see pigem tegu Aeron V2 koopiaga mida raske leida pankrotivarast.
2. Peatugedega ongi nii, et nende normaalne hinnaklass selles valdkonnas on 200€-300€. Ilmselt on kusagil keegi arvutuse teinud, et kui kellelgi töökeskonna ergonoomika pärast asi vajalik on, siis küll see hind ka alla neelatakse.
3. Naha eemaldamine sellel toolil ilmselt sinujaoks hinda alla ei too, minuarust näeb suhteliselt huvitav välja. Eeldusel, et õmblused on ühtlased ja probleeme ei esine.
4. Selles pikkuses härrad vaatavad juba nt. Aeroni C suuruse poole...

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.07.2018 23:49:15 vasta tsitaadiga

On/oli see kusagil ka kaupluses kohal või ostsid pimesi?
_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 18.07.2018 00:00:05 vasta tsitaadiga

Nende odavate Jysk jne pole väga vahet kas bauhoff või aatrium jne kuna enamus tuleb ikka home for you-st ja neile Hiinast.
On mure rohkem istme ära vajumine. rattad pole probleem, kuna neid on lihtne vahetada ja valikut peaks igalpool olema kummis rullikud võtta.
Istme äravajumisel on ka lihtne lahendus lihtsalt padi alla panna. Mul on rohkem teemaks, et lähevad käetoed katki ja üldjuhul vasakpoolne, kuna mul on arvutist vasakul telekas ja siis aelend sellel toel rohkem icon_biggrin.gif
Ma olen mõelnud, et peaks tugitooli muretsema ja siis sellele ise rattad alla kruvima, et oleks mobiilsem.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2018 00:13:32 vasta tsitaadiga

lopes39, Jep see iste muutub aja jooksul kõvaks nagu kivi nende odavatel toolidel ja tuleb tõesti padi alla panna.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vulc4nus
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2018 09:09:03 vasta tsitaadiga

Soovitan tooli "enjoy" ergonoomiline ja peatoega - kätte peaks saama ca 500-600€. http://www.kraft.ee/product.php?main_id=1&category_id=1&prod_id=669&start=0 või http://www.toolipood.ee/tootoolid

Pole siiani paremat tooli kasutanud ei kontoris ega kodus.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shade
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.10.2005




sõnum 18.07.2018 10:05:17 vasta tsitaadiga

Ma ise olen seda tooli pikalt juba hiilinud. Mul on päris suur probleem kunst nahast toolidega, et tagumik ja selg hakkavad higistama ja selles osas see Verttagear tundub hea olema. Mingi hetk tellin ära ja siis saab rohkem muljetada. Hea ülevaade
_________________
GT: janrist
PSN: janrist
Just for fun: Mängupunker
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006




sõnum 18.07.2018 10:48:49 vasta tsitaadiga

Ise olen kasutanud standardi toole, järelturult pankroti kohast sain 600eurose tooli 150 € ga. Elu parim ost. Kõik reguleeritav ja peatugi jms.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 18.07.2018 13:51:45 vasta tsitaadiga

Shade, see ei ole sinu probleem, see on toolitootjate probleem, kes toodavad mitte aktsepteeritavaid toole mis ei hinga...
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2018 13:56:17 vasta tsitaadiga

Nagu siin ka mainitud - sellise hinnaklassi juures eelistaksin iga kell ca 100 eurot/dollarit kallimat Hermann Milleri Aeroni mudelit. Meil kontoris need on ja tõenäoliselt igas asendis mugavamad kui ülevaate oma.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2018 14:16:35 vasta tsitaadiga

Tomorrow võiks nüüd kellegi HM peal istumas käia ja muljetada.
Korralik ülevaade muidu, paneb ka jälle korralikule toolile mõtlema. Käetugede osa tundub imelik, et selle pealt nii cheapiti, et tunda on.
Värvide suhtes on see imelik, et full musta "tippmudelit "ei pakuta. Ise ei sooviks musta/punase kombot, ent peatugi ja kõrgemad rattad tunduvad mõistlikud. Hind on nagu on.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2018 18:14:51 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Nagu siin ka mainitud - sellise hinnaklassi juures eelistaksin iga kell ca 100 eurot/dollarit kallimat Hermann Milleri Aeroni mudelit. Meil kontoris need on ja tõenäoliselt igas asendis mugavamad kui ülevaate oma.

HM eelis VT350 ees paistab olevat peamiselt erinevad toolisuurused mitte reguleeritavus. VT350 on rohkem mõeldud keskmise suurusega inimesele. HM-l on ka mudeleid pikkadele inimestele nagu d3t on maininud.
rmc kirjutas:
Tomorrow võiks nüüd kellegi HM peal istumas käia ja muljetada.

Võiks küll jah. Iseasi kas viitsin VT350 pealt üles tõusta selleks icon_biggrin.gif

Viimastel aastatel oli tõesti probleeme rühi ja alaselja valudega. Eks see mängis ka rolli toolivalikul. Vanemaks saades on raha rohkem ja hindan rohkem mkugavust. Noorena pole ju vahet.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2018 18:46:45 vasta tsitaadiga

Kvaliteetne tool on investeering aastateks. Enda Dauphin on nüüdseks ca 12-13 aastat igapäevases kasutuses olnud ja ainsad kulumisjäljed on seljatoe tagaküljel, mis ise olen vastu lauaserva ära hõõrunud.
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001




sõnum 19.07.2018 16:15:55 vasta tsitaadiga

Milline Dauphin täpsemalt? Aga jah-ega enne kvaliteetsest toolist aru ei saa kui pole proovinud.
_________________
2023 QULBIX Q140 12kW 280Nm el.ratas 6300€
MB W124 1996 facelift universaal diisel 3200€
Jura C50 250€
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004




sõnum 22.07.2018 08:18:23 vasta tsitaadiga

Teie noored ei tea mis on kvaliteetne iste. Kvaliteetne iste on see mille peal istud nii kaua kui tahad ja sul pärast seda mitte midagi ei valuta ja katki ei ole. Minu arvates on see taburet. icon_rolleyes.gif Ma ütlen teile suure saladuskatte all nagu kommunist kommunistile, et kui tegeled aktiivselt mõne spordialaga, mis selja-sääre-ja tuharalihaseid kõvemini treenib - näiteks ratsutamisega - siis hinna/kvaliteedi suhtes paremat tooli te ei leia, omad kogemused.

Väheliikuv ärahellitatud pehme tagumik vajab muidugi teistsugust lähenemist. Aasta-aastalt tuleb seda järjest erilisemalt kohelda, sa pead ostma muudkui kallimaid mudeleid et oma ahter valada võimalikult kuju järgi vormitud istmesse, vältimaks luudeformatsiooni, lihaspingeid-lamatisi, hemmoroide ja krtteab mida veel ning ikka rahul veel ei ole.

_________________
"The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."



.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.07.2018 08:28:31 vasta tsitaadiga

tumbuser kirjutas:
Teie noored ei tea mis on kvaliteetne iste. Kvaliteetne iste on see mille peal istud nii kaua kui tahad ja sul pärast seda mitte midagi ei valuta ja katki ei ole. Minu arvates on see taburet. icon_rolleyes.gif Ma ütlen teile suure saladuskatte all nagu kommunist kommunistile, et kui tegeled aktiivselt mõne spordialaga, mis selja-sääre-ja tuharalihaseid kõvemini treenib - näiteks ratsutamisega - siis hinna/kvaliteedi suhtes paremat tooli te ei leia, omad kogemused.

Väheliikuv ärahellitatud pehme tagumik vajab muidugi teistsugust lähenemist. Aasta-aastalt tuleb seda järjest erilisemalt kohelda, sa pead ostma muudkui kallimaid mudeleid et oma ahter valada võimalikult kuju järgi vormitud istmesse, vältimaks luudeformatsiooni, lihaspingeid-lamatisi, hemmoroide ja krtteab mida veel ning ikka rahul veel ei ole.

Sorry aga ei saa nõus olla. Vähemalt pikemaks kui 5-10min istumiseks on ükskõik milline seljatoega tool parem, kui taburet. Inimene ei suuda pikaajaliselt hoida õiget rühti tabureti peal istudes. Isegi selle tooli peal ma aegajalt avastan ennast lebotamas aga kuna tool on ergonoomiline, siis tuleb kohe meelde, et midagi on valesti ja siis istun jälle nii nagu peaks.
Sa räägid küll tagumikust aga unustad selja. Millal sa viimati kuulsid kedagi kaeblemas tagumikuvalu üle pärast tundidepikkust istumist vs seljavalu kaebused?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009




sõnum 24.07.2018 13:48:11 vasta tsitaadiga

tumbuser kirjutas:
Minu arvates on see taburet... thumbs_up.gif

Aastakümneid kasutuses ka taburet, ainult on vaja valida õige kõrgusega tabureti jalad-kõrgus peab olema vastavuses jala säärte pikkuse ja laua kõrgusega, et keha asend oleks õige ja üldiselt peab lihtalt olema mugav. Siiani ei ole tervisega mingeid probleeme tekkinud, sest tegelikult on "inimlooma" normaalne asend kas vertikaalne või horisontaalne ja minu arvates ülejäänud rakised kehaasendite hoidmiseks on ainult marketing.

Fotol olev taburet ei ole reklaam ega ka müük.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 24.07.2018 14:31:27 vasta tsitaadiga

tumbuser kirjutas:
Minu arvates on see taburet.

Väheliikuv ärahellitatud pehme tagumik vajab muidugi teistsugust lähenemist.


Pehme tagumik saab taburetil väga hästi hakkama. Pehmet tooli on vaja siis kui tagumikul märkimisväärselt rasva pole ja kõva iste kontidele surub.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shade
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.10.2005




sõnum 24.07.2018 16:11:52 vasta tsitaadiga

Ma igatahes tellisin partnerilt selle ära, pole veel saanud tarneaega, aga ootan kannatamatult. Pole pekine tagumik ja pehme tool on oluline
_________________
GT: janrist
PSN: janrist
Just for fun: Mängupunker
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.07.2018 23:24:04 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Nagu siin ka mainitud - sellise hinnaklassi juures eelistaksin iga kell ca 100 eurot/dollarit kallimat Hermann Milleri Aeroni mudelit. Meil kontoris need on ja tõenäoliselt igas asendis mugavamad kui ülevaate oma.


Aeron pole kahjuks "universaalselt kõigile" suurusega. Kui oled 180cm pikk siis ilma proovimata ei julge B ja C suuruse vahel valida. Kui koivad pikad siis B suurusel Aeronil pitsitab istmikualuse serv reiel veresooned kinni, C suurus võib aga olla liiga suur et selga korralikult toetada. Embody on "one size fits for all" kuid selle paikatimmimine on pikka aega nõudev kunst, hinnaklass ka muidugi nõks kangem.

Ülevaate autoriga selles osas nõus et need Subaru WRX STI autoistmed ratastel tuntud kui "gaming chairid" on mõttetud juustud.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shade
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.10.2005




sõnum 22.10.2018 15:48:29 vasta tsitaadiga

Lõpuks saan selle nädala jooksul oma tooli kätte, saan ka muljeid jagada kui nädalavahetus on tooli ja RDR2 seltsis veedetud icon_smile.gif
_________________
GT: janrist
PSN: janrist
Just for fun: Mängupunker
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.10.2018 16:11:40 vasta tsitaadiga

Shade, Ootan huviga. Päris paljaste kintsudega vist ikka istuda ei tasu. Siis pole eriti mugav see hingav mesh. Neile inimestele on padi vms kate abiks.
Ainus miinus mida ma oskan hetkel välja tulla on see, et tool kogub tolmu jms prahti istumise alla ja aegajalt tuleb niiske lapiga üle käia. Nimelt istumise all olevast meshist kukub tolm jms läbi tooli mehhanismide peale ja sinna pole väga lihtne käsitsi ligi pääseda. Pole midagi hullu aga mõtlesin, et mainin.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shade
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.10.2005




sõnum 23.10.2018 09:54:40 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Shade, Ootan huviga. Päris paljaste kintsudega vist ikka istuda ei tasu. Siis pole eriti mugav see hingav mesh. Neile inimestele on padi vms kate abiks.
Ainus miinus mida ma oskan hetkel välja tulla on see, et tool kogub tolmu jms prahti istumise alla ja aegajalt tuleb niiske lapiga üle käia. Nimelt istumise all olevast meshist kukub tolm jms läbi tooli mehhanismide peale ja sinna pole väga lihtne käsitsi ligi pääseda. Pole midagi hullu aga mõtlesin, et mainin.

Hea teada, õnneks hoian paar ballooni suruõhku kodus, kui konsoole puhastan kord kuus, saab tooli ka üle käia siis. Tuleb poe valikusse ka see triigger. Võtsin endale koos kaela toega. Alasti toolil ei istu õnneks - mingid hilbud ikka seljas alati icon_smile.gif

_________________
GT: janrist
PSN: janrist
Just for fun: Mängupunker
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2018 10:36:57 vasta tsitaadiga

heretic666, mine käi AGM-s kohapeal ja saad ära proovida, küll nöustun su sentimendiga, endal oli ka probleem sellega. Aga jah, kui töötad 8-9 tundi päevas ja istud kodus ka veel, siis hea tool on vajalik. Olen ka nöus sellega, et taburett on väga hea valik, kui oled aktiivne sportlane, aga kui tahad mugavust, siis korralik tool on ikka parem, kordades parem kui on korralik kehahoiak ja treenitud keha. Taburetil istuda lühikest aega pole mingit probleemi, küll aga pikalt istumine muutub tüütuks ja ajab "kihelema".
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004




sõnum 23.10.2018 11:02:03 vasta tsitaadiga

Tartus ka kuskil neid odavamaid HMe või antud Vertageari proovida saab?
Kallima otsa mingil HMil istunud (külas saan proovida kui isu) küll ja päris hea, nö ülivõrret kohe ei paneks.

Teemakohane ka seetõttu, et koolitan ise nii selja, ergonoomika, spordi kui füsioteraapia teemal ja ka mõned patsiendid on seinast seina toole katsetanud ja mulle kui spetsialistile on oluline pisiasju osata näha-märgata.

_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Vertagear Triigger 350 ergonoomiline tool mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.