Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Vee, kukkumis ja lollikindlad kaamerad - Videoülevaade märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 10.07.2018 20:59:40 Vee, kukkumis ja lollikindlad kaamerad - Videoülevaade vasta tsitaadiga


Umbes 5a tagasi omasin ühte Pentax WG seeria kõvakaamerat, mille ostsin 150€ eest, müüsin 2 nädalat hiljem 150€ eest ja tean et umbes kuu aja pärast see läks uuesti müüki.
Põhjusega.
Äkki on aastad viinud neid kaameraid kvaliteedis edasi.


Kuna Suvi soe üle mitme aasta, tekkis kiusatus ronida vee alla ja taskus kanda kaamerat, mille pärast ei pea muretsema.
Küsisime Photopointi letist kogu tootevaliku seda tüüpi kaameratele:
Lumix 140€
Fujifilm 220€
Ricoh(Pentax) 230€
Olympus 480€
Nikon 480€
Canon G1X MK3 + veekindel korpus ~1700€

Ricohi ja Canoniga käisime sukeldumas, sellest pikemalt tulev reedel.

Kuid Kogu selle nimekirja võtsime lauale lahti ning tegime paar klõpsu, klipi ning tuginesime üldiselt esmamuljetele.
Miks me ei läinud süviti?
Sest me ei tahtnud neid kaameraid väga pikalt kasutada.
Ilmselgelt oleme ära hellitatud peeglite ja hübriididega jne edevate kaameratega ja nende kvaliteediga.

Ligi 500€ Olympus ja Nikon olid juba päris head, kuid tõenäoliselt on One+ pildi kvaliteedi osas parem ost, kui väga ekstreemsetesse kohtadesse ei satud.


Link


Aga miks neid siis ikkagi toodetakse?
Need on kaamerad, siis teevad pildi või jäädvustavad äratuntavad objektid hoolimata olukorrast.
Sõidad tsikliga ja riputad selle nööriga kaela ja ei vaevu seda kunagi taskusse toppima.
Käid sukeldumas, õues väga külmas, väga kuumas, auto rataste alt läbi jne on neil kaameratel oma koht.

Kas investeerida 150€ või 500€ sõltub juba rahakotist ja soovitud kvaliteedist.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.07.2018 23:52:40 vasta tsitaadiga

Piisab 10-20 euri kulutamisest, et olemasolevale kaamerale ise Veekindel "kostüüm" ümber teha. icon_cool.gif

Youtube on paksult videosid täis kuidas ise sellist "kostüümi" teha saab. icon_cool.gif

PS: Kuna siin mainiti Photopointi, siis kunagi-millalgi müüs Photppoint mingeid veekindlaid "ülikondasid". Kahjuks ei mäleta millele olid.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
190318
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2018




sõnum 11.07.2018 09:38:38 vasta tsitaadiga

Saan ma õieti aru, et lollikindlust ei testitudki? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.07.2018 09:52:51 vasta tsitaadiga

See meenutab mulle üht siinset ülevaadet põrutuskindlast välisest kõvakettast, mille põrutuskindlust autor ei söandanud testida icon_lol.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 11.07.2018 11:25:54 vasta tsitaadiga

190318 kirjutas:
Saan ma õieti aru, et lollikindlust ei testitudki? icon_biggrin.gif

Lollikindlust testisime.
Enamike akukaas on kindaga raske avada ning vee all jäävad aku ja mälukaardivahetused ära.

Betamax kirjutas:
See meenutab mulle üht siinset ülevaadet põrutuskindlast välisest kõvakettast, mille põrutuskindlust autor ei söandanud testida icon_lol.gif

Minu isiklik kukkus küll omajagu ning tegelikult on need ikka suht vastupidavad.
Pakkusime CAT-ile välja, et teeks korraliku durability testi aga nad ei olnud nõus icon_sad.gif

Küll aga käisime Ricohi ja Canoni komplektiga sukeldumas, mis meie jaoks palju olulisem.
Sellest pikemalt juba ülehomme.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.07.2018 12:26:03 vasta tsitaadiga

ullivilli kirjutas:
Pakkusime CAT-ile välja, et teeks korraliku durability testi aga nad ei olnud nõus icon_sad.gif

Siis on mõttetu neil ka reklaamida seda vastupidavust thumbs_down.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 11.07.2018 14:06:45 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
ullivilli kirjutas:
Pakkusime CAT-ile välja, et teeks korraliku durability testi aga nad ei olnud nõus icon_sad.gif

Siis on mõttetu neil ka reklaamida seda vastupidavust thumbs_down.gif


Nu nad olid nõus sellega, et kui on meeter, siis me üle meetri ei kukuta.
Kui 30min 0.5m vett, siis sügavamale ei lähe jne. Tundus igav, arvestades et tegu ei ole just kõige lollikindlama telefoniga.

Me mõtlesime ikka natukene üle võlli minna sellega: kui juhtub siis juhtub.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.07.2018 14:12:11 vasta tsitaadiga

ullivilli kirjutas:
Betamax kirjutas:
ullivilli kirjutas:
Pakkusime CAT-ile välja, et teeks korraliku durability testi aga nad ei olnud nõus icon_sad.gif

Siis on mõttetu neil ka reklaamida seda vastupidavust thumbs_down.gif


Nu nad olid nõus sellega, et kui on meeter, siis me üle meetri ei kukuta.
Kui 30min 0.5m vett, siis sügavamale ei lähe jne. Tundus igav, arvestades et tegu ei ole just kõige lollikindlama telefoniga.

Me mõtlesime ikka natukene üle võlli minna sellega: kui juhtub siis juhtub.

Haritud testija võiks osata ikka Tenilist inglise keelt.

Siis saad teada, et CAT telefon pole mõeldud töötamiseks vee all. Vaid on mõeldud töötamiseks niiskes, külmas jms, karmides tingimustes kus tavatelefon vastu ei pea pidama.
Kusagil pole keegi kunagi öelnud, et CAT-telefoniga käiakse ujumas. icon_cool.gif

Muide, ma olen CAT-telefoni omanik, hea ja muretu helistada kui paduvihma parajasti sajab. Mitte ma ei lähe sellega ujuma.
Ning ma ei pea pärast seda vihmasadu telefoni remonti vedama. beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 14.07.2018 11:45:12 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

Haritud testija võiks osata ikka Tenilist inglise keelt.

Siis saad teada, et CAT telefon pole mõeldud töötamiseks vee all. Vaid on mõeldud töötamiseks niiskes, külmas jms, karmides tingimustes kus tavatelefon vastu ei pea pidama.
Kusagil pole keegi kunagi öelnud, et CAT-telefoniga käiakse ujumas. icon_cool.gif

Muide, ma olen CAT-telefoni omanik, hea ja muretu helistada kui paduvihma parajasti sajab. Mitte ma ei lähe sellega ujuma.
Ning ma ei pea pärast seda vihmasadu telefoni remonti vedama. beer_yum.gif


Jumal tänatud, et me sedavõrd harimatud oleme, et ennast igasugu sellistest teadmistest ennast häirida ei lase ning üritame ikkagi seadmetega teha asju, milleks need mõeldud ei ole.

Sh meil aastases testis olev Samsung on samuti vihma, vee, uppumise kindel.
Seega kui seadet tegelikult ei loobi, ei ole mõtet Cati 2-3a vana tehnoloogia eest premiumit maksta.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.07.2018 13:29:05 vasta tsitaadiga

Ega siin midagi vaielda pole, Catpillari toodetud CAT-telefonid on tõsiste töömeeste-töönaiste telefonid.

Nende omad siis kes rabavad tööd teha mingites karmimates tingimustes ning kus telefon peab olema ka kasutatav tugevas vihmasajus, lumesajus, suure niiskuse ja külma korral. beer_yum.gif Mitte ei tegele mingi "jamaga". icon_smile.gif
-----------------
Mul on üks tuttav kes sõjaväes olles töötas tuukrina.
Vot temal oli siis olemas kaamera mida ta kasutas vee all. Ning selleks oli siis selleks tegevuseks ainus sobiv kaamera: GoPro.

Hämmastav, et Arvutimaailma omanikud hoiavad oma töötajate pealt raha kokku ning ei suuda neid suunata Foto-filmikooli. Ehk siis kõigepealt mitu aastat kooli, siis alles pildistama-filmima.

Ja nagu ma ka varem kirjutasin .ENSV ajal algas alati kõik mitu aastat kestnud fotoringidest. Minu esimene fotoring kestis 3 aastat. Seejärel võis öelda, et nüüd on vist algtõed selged.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 14.07.2018 14:55:28 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

Vot temal oli siis olemas kaamera mida ta kasutas vee all. Ning selleks oli siis selleks tegevuseks ainus sobiv kaamera: GoPro.

Goprod ei kasutata selle pärast et see oleks hea, vaid selle pärast, et see oleks odav.


tahanteada kirjutas:

Hämmastav, et Arvutimaailma omanikud hoiavad oma töötajate pealt raha kokku ning ei suuda neid suunata Foto-filmikooli. Ehk siis kõigepealt mitu aastat kooli, siis alles pildistama-filmima.

Ja nagu ma ka varem kirjutasin .ENSV ajal algas alati kõik mitu aastat kestnud fotoringidest. Minu esimene fotoring kestis 3 aastat. Seejärel võis öelda, et nüüd on vist algtõed selged.


Usu, fotoringe on piisavalt läbitud ja 3a ei anna nüüd küll mingit kogemust.
Ennekõike on olnuline kas ja kui palju sa pildistad.
Nagu see on ükskõik mis oskusega: tee palju ja järjepidevalt.

Ning mis oleks selle tulemuseks?
Et saada sama jama, mis teles näidatakse, sest selle tootjad on üsna kindlasti mingis koolis käinud.
Kui sulle ei meeldi meie stiil, kuid tehnika huvitab, siis võid julgelt vaadata näiteks
HDTanelit https://www.youtube.com/user/HDTanel
GeeniusMeediat https://www.youtube.com/channel/UC1b9v2fq0uosuxc0NrTFP3Q
TehnikaTV https://www.youtube.com/playlist?list=PLDqMl55fYtnXGgiSmJUFU8kXFdshJhDLc

Kui tead Eestis veel tehnikale orienteeritud aktiivseid kanaleid, võid julgelt need alla viidata, et inimestel oleks alternatiive.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.07.2018 09:09:18 vasta tsitaadiga

Ootan huviga millal kunagi ka selline reklaam-video suudetakse valmis teha mis kellegi, näiteks minu, uut kaamerat ostma paneb.

Need senised AM-i videot mind küll liigutama ei pane, et nii 20 aastat vana Sony fotokaamerat välja vahetama hakata. icon_cool.gif
-----------------
See vahetus on täiesti plaanis muide, Nii, et ootan korralikku profftasemel reklaamvideot mis suudaks mind piisavalt mõjutada, et ma kusagile fotopoodi oma raha viiks.

PS: Meenutuseks: Ma olen paar aastakümmet tagasi töötanud koos proff-meediga ning proff-reklaamide tegijatega nende arvuteid hooldades. Ning nende käest saadud õpetussõnad on mul siiani kenasti meeles - et milline peab olema reklaampilt-video, et mõjutada inimest midagi kokku ostma. beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.07.2018 09:56:07 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ootan huviga millal kunagi ka selline reklaam-video suudetakse valmis teha mis kellegi, näiteks minu, uut kaamerat ostma paneb.

Need senised AM-i videot mind küll liigutama ei pane, et nii 20 aastat vana Sony fotokaamerat välja vahetama hakata. icon_cool.gif
-----------------
See vahetus on täiesti plaanis muide, Nii, et ootan korralikku profftasemel reklaamvideot mis suudaks mind piisavalt mõjutada, et ma kusagile fotopoodi oma raha viiks.

PS: Meenutuseks: Ma olen paar aastakümmet tagasi töötanud koos proff-meediga ning proff-reklaamide tegijatega nende arvuteid hooldades. Ning nende käest saadud õpetussõnad on mul siiani kenasti meeles - et milline peab olema reklaampilt-video, et mõjutada inimest midagi kokku ostma. beer_yum.gif
AM pole ka reglaamiagentuur ega tootja või edasimüüja
_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 16.07.2018 11:18:58 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ootan huviga millal kunagi ka selline reklaam-video suudetakse valmis teha mis kellegi, näiteks minu, uut kaamerat ostma paneb.


Reklaamid leiad telekast, kui sul on tagasivaatamise võimalus, võid seebikad mööda kerida reklaami kohtadesse.
Samuti on tootjate kodulehtedel väga korralikud reklaamklipid.

Meie asi ei ole reklaami teha ja kui aus olla.
Kui su Sony on piisav ja teeb head pilti, mis mõttega sa selle välja vahetada?
Ära raiska raha, paki parem kaamera kaasa ja mine uue kaamera raha eest kuhugi kultuurireisile.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Vee, kukkumis ja lollikindlad kaamerad - Videoülevaade
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.