Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Programmid raadiosaadete monteerimiseks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2018 18:07:40 Programmid raadiosaadete monteerimiseks vasta tsitaadiga

Tuttav tegi mulle ettepaneku proovida kätt tema eraraadiole saadete tegemises. Tegemist on ühe pisikese aleviraadioga, mis levib vaid asula piires ja lähiümbruses. Igati seaduslik, sagedusload olemas. Algatuseks katsetasin Audacityga muusikasaate tegemist. Tulemus on kehv. Monteerimise ajal tuli üks osa waviks lasta ja siis sellele valitud faile edasi otsa laduda, sest arvuti jaoks kippus seda liiga palju olema. Jutukohad mõmisesin jooksvalt mikrofoniga sisse. Lõpptulemuses on heli suht jube, on moonutused, hakkimised. Millega saaks veel raadiosaateid kokku monteerida ja mõnesse üldlevinud audioformaati lasta? Kas on selleks olemas vabavaralisi toimivaid vahendeid?

Arvuti: protsessor Intel Core 2 Duo E4500 @ 2.20GHz, RAM 8,00GB Dual-Channel DDR2 @ 439MHz, videokaart 4095MB NVIDIA GeForce GT 630 (ZOTAC International), emaplaat Gigabyte Technology Co. Ltd. P35C-DS3R (Socket 775). Ketas mingi mõnekümne GB mahuga SATA isend. Jookseb sellel 64-bitine Linux Mint, aga ma võin vajadusel taas kasvõi dualboot-stiilis Win7 sinna juurde istutada.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2018 18:51:45 vasta tsitaadiga

Kassmees, Audacity on selleks täiesti pädev tööriist IMHO ja WAV'iks ei tule midagi kuskil lasta.

Kui riistvara on ebapiisav, ei päästa siin ka mingi teine tarkvara. icon_wink.gif

Arvestades samas, et üheaegselt jookseb sul seal maksimum 3 stereo helirada, millest ühtegi pole sul mõtet üle 16-bit 48Khz ajada, peaks sellega ka mainitud riistvara hakkama saama.
Ilmselt on sul seal mingi seadistuste kala.
Ega sa juhtumisi 96Khz ja 32-bit float ei üritanud neid asju teha, see tõmbab su antiikvariaadi küll kooma.

Tegelikult sobib selleks tööks, ka täiesti suvaline DAW. Linuxi all võid näiteks veel Ardour'i või Reaperit proovida.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 03.06.2018 19:10:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2018 18:58:07 vasta tsitaadiga

windowsi all tasuta audacity ja tasuliselt adobe autition. Linuxi all ei oska pakkuda. Kui hakib audacity ja 3-e mp3-ga hakkama ei saa on ikka miski kala kuskil Ma ei tea kus.
Üks asi mis võib seda hakkmist muidugi soodustada, on see paarikümne gigane iidne sata ketas aastast jääaeg, mis ei suuda 3-e faili samaaegselt jooksutada

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 03.06.2018 19:09:06 vasta tsitaadiga

Audacity on täitsa pädev tõesti. Viga peab olema riistvaras. E8400 protsessori ja kaasaegse SATA kettaga pole mingeid probleeme. Kui enda sisseloetud jutus moonutused on, siis selles on ilmselt mikrofon süüdi.
Kassetilt salvestatud materjali müra ja moonutuste vähendamisega saab ka edukalt hakkama. Ma muidugi olen kasutanud ainult Windowsi versiooni.

Mis töölauaga see Mint sul on? Mõni kasutab jube palju ressurssi, nii vanal masinal tasub ehk xfce-d proovida.
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2018 04:14:53 vasta tsitaadiga

Katsetasin uuesti. Selgus, et jah, 32-bit float oli peal olnud icon_smile.gif Nüüd panin 16-bit, sämplimissagedust võtsin igaks juhuks 44 KHz pealt veidi allapoole. Veel üks suur viga võis tookord olla see, et mul ei olnud mitte 2-3 rada, vaid ma väga algaja moodi püüdsin iga osa jätta oma rajale ja nii kujunes välja paarikümne rajaga jura, mis arvutit kiusama hakkas. Nüüd lähenesin teisiti. Peale iga uue jupi lisamist ja paikasobitamist klikkisin Tracks-menüü alt "mix and render". Nii tekkis üks pikk stereorada, mis iga uue loo lisamisel pikenes. Arvuti vedas tunniajase muusikamiksi loomise kenasti välja. Helikvaliteet on kuulatav, helist puuduvad krõbinad ja katkestused. Jutuosa salvestasin seekord üldse telefoniga, Samsung Galaxy j3 2016 salvestab isegi oma mikrofoniga päris hästi. Eriti hea on, et nutiseadmega tehtud salvestus on müravaba. Kui muidugi ei satu mõne ruuteri ligi, kogemusi on sellegagi. Ruuterid ja teised sama laua peal vedeledes võrku otsivad nutiseadmed keeravad helisalvestuse mõnikord väga metsa.

Mint on mul xfce töölauaga.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2018 06:40:20 vasta tsitaadiga

Kassmees, ära alla 44100 nüüd kah oma sämplimisega mine.
Ma arvan, et see pidev mix and render pole kah vajalik, võtad lihtsalt 3 stereorada ja eladki nende peal, ehk siis korduvkasutad.
Renderdad pärast lõpus aga vaata ise, kuidas sul mugavam on. icon_wink.gif

Aga üks asi on küll, kui sellega natukesegi pikajalisemalt tegeleda plaanid, hangi endale mingisugune enamvähem mikrofon.
Isegi mingi 25€, Philipsi dünaamiline kaodukaraooke mikker on parem, kui see telefonisalvestis.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2018 18:21:47 vasta tsitaadiga

Kas emaplaadi enda helikaardile saab paremaid mikrofone ühendada nii, et kvaliteet paraneks? On olnud näiteks Shure 58 Beta mikker. Eriti hull asi sisseehitatud helikaardi kaudu salvestamisel on mürad, mida saab heliseadetes ja mikserites veidi maha keerata, aga mitte täiesti likvideerida. Odavad pisikesed USB helikaardid mürisevad kah jubedalt. Kui kallis peaks olema helikaart, et võimaldada müravaba salvestust?

Nutiseade salvestab müravabalt.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2018 19:11:24 vasta tsitaadiga

Kassmees, sellepärast ka sulle seda Philipsi karaookejunni soovitasingi, see on 3,5mm pistikuga ja töötab edukalt onboard audioga.

Või siis mingi selline kombo: AKG P3s + Steinberg UR22mk2, kõik kokku < 150€

https://www.thomann.de/intl/ee/steinberg_ur22_mk2.htm
https://www.thomann.de/intl/ee/akg_perception_live_p3s.htm
https://www.thomann.de/intl/ee/prod_AR_224829.html

Kondensaatormikker oleks muidugi parem aga maksab samuti rohkem, lisaks püüab ka kõrvalist müra, jms...
Üldiselt selle komboga võiksid oma asjad piisavalt kvaliteetselt toanurgas tehtud saada, ilma end sandiks maksmata.
Mingisugune tabletop mikrofoni statiiv oleks soovituslik, aga mitte hädavajalik, kuna sa ei tee otse.

Lisaks on olemas ka mingid ~50€ USB podcast kondensaator mikrofonid aga nendega mul isiklikult kogemus puudub. icon_neutral.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.06.2018 00:34:13 vasta tsitaadiga

See Philipsi karaookemikker ilmselt on sarnasest klassist, nagu Shure 58 Beta, mis mul on olnud? Too oli hea mikker (kuni veel töötas, rahu tema põrmule), kuid jah, minu arvuti onboard audio ei küsi mikrofoni headusest. Paneb emaplaadilt pärineva müra salvestuse sisse olenemata mikrofonist ja olenemata sellestki, kas üldse mingi mikrofon taga istub. Seega kuni pole korralikku helikaarti, on targem salvestusi teha nutiseadmega. Tahvelarvutil kasutan lisamikrofoni vastava kaablijagaja kaudu, telefon võtab enda mikriga kenasti. Kvaliteedi poolest on tulemus kuulatav ja nutiseade ei lisa salvestusse mingisugust endapoolset müra.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.06.2018 09:14:17 vasta tsitaadiga

Kassmees kirjutas:
See Philipsi karaookemikker ilmselt on sarnasest klassist, nagu Shure 58 Beta, mis mul on olnud?

Too oli hea mikker (kuni veel töötas, rahu tema põrmule), kuid jah, minu arvuti onboard audio ei küsi mikrofoni headusest. Paneb emaplaadilt pärineva müra salvestuse sisse olenemata mikrofonist ja olenemata sellestki, kas üldse mingi mikrofon taga istub. [/quote]

Ilmselgelt mitte, hinnaklass on midagi muud, küll aga antud töö jaoks piisav.
Samas kui onboard audio on sitt, siis ei aita ta kuskilt otsast.

Kassmees kirjutas:
Seega kuni pole korralikku helikaarti, on targem salvestusi teha nutiseadmega. Tahvelarvutil kasutan lisamikrofoni vastava kaablijagaja kaudu, telefon võtab enda mikriga kenasti. Kvaliteedi poolest on tulemus kuulatav ja nutiseade ei lisa salvestusse mingisugust endapoolset müra.


No sõltub kui aktiivselt on sul plaanis selle teemaga tegeleda.
Üldiselt kui helikaarti investeerida ei taha, tasuks võib-olla mõne USB mikri poole piiluda, midagi sellist äkki:
https://www.amazon.de/Samson-Clip-Mikrofon-Laptop-Computer/dp/B001R76D42/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1528182793&sr=8-1&keywords=Samson+Go

Samas, kui praegune workflow sulle sobib, siis miks ka mitte nii asju teha. icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2018 01:46:43 vasta tsitaadiga

Päris odav variant on pisike mikrofonieelvõimendi, mille signaali saab lasta helikaardi liinisisendisse. See on üsna müravaba sisend. Osavam tinutab sellise ise kokku, eelarve on umbes mõni euro. Kobam vaatab ringi ja ostab, endalgi on mõttes ära testida:

https://www.oomipood.ee/product/mic_amp_mod_mikrofoni_voimendi_moodul_20db_3_3_5v_15x9mm?sort=p.price&order=ASC

https://www.oomipood.ee/product/ard_mic_mikrofoni_moodul_arduinole_5v?sort=p.price&order=ASC

Leidlik inimene vaatab enda kola hulgas ringi ja avastab, et vedeleb näiteks vanakooli makk või minidiskimängija, millel on mikrofonisisend. Eriti hea on, kui selle mikrofoni tundlikkust saab käsitsi muuta. Selle pilli saab eelvõimuna kasutusele võtta. Kunagi ammu oli omal selliseid lahendusi kasutusel, praegu kahjuks ei leidu mu kodus ühtegi sobivat aparaati. Kui praegu keegi pakuks alla 10 euro eest midagi, ma kaaluks asja. Eriti hea oleks saada kantav minidiskipleier, millel on mikrofonipesa, need pillid on hea helikvaliteediga.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
uhmer
HV kasutaja

liitunud: 26.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2018 07:07:29 vasta tsitaadiga

Aastaid tagasi kasutasin lihtsamateks audiofailide lõikamiseks Goldwave nimelist programmi. Tundub, et siiamaani alles ja edasi arenenud. Pole kindel kas saab miksida mitut faili aga ehk on abiks. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2018 10:41:58 vasta tsitaadiga

piiratud eelarve ja raibearvutiga tuleb vaadata USB mikreid.

Ise kasutan Samson U03'esid.
http://www.samsontech.com/samson/products/microphones/usb-microphones/c03u/

Ühe inimese mõmina kogumiseks on meteorite ka päris hää:
https://www.hinnavaatlus.ee/808002/samson-meteorite/

Isegi:
https://www.thomann.de/intl/ee/fun_generation_usb_one.htm
On kordades parem kui ükskõik kui vinge mikrofon selle integreeritud realteki käkkaudio otsas.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2018 06:32:45 vasta tsitaadiga

Thomannis saadaolev on vist sarnases klassis, nagu siin poodides müügil olevad Trust jms "saastafirmade" USB-mikrid? Kui jah, ei ole vahet, lähen poodi ja ostan Trusti.

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Heliseadmed-Mikrofonid77/Mikrofon-Trust-MICO-USB-180331

Samas, mu raibearvuti on sihuke loom, mis toodab mõnikord müra isegi USB mikritega. On kunagi kümne euri maksnud USB-kõrvaklapid, mikriga, juhtmes on pisike korpus, kus peitub helikaart. Ja on korralik, krooniajal saadud Microsofti veebikaamera, sisseehitatud mikrofoniga. Ja on veel mingi 15 euri maksnud USB-helikaart. Nendega salvestades ei tea iial, kuna puhast saundi saab. Vahel saab nendest väga kristalset heli, ilma igasuguse mürata. Vahel aga salvestis põriseb, krabiseb ja sahiseb, nagu püüaks mu süsteem tont teab mis õhus levivat jama kinni. Eks tuleb arvuti välja vahetada. Ei pruugi kallidki mikrofonid sellise kasti küljes midagi muuta.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 07.06.2018 08:50:25 vasta tsitaadiga

see vist on puudu: https://www.thomann.de/intl/ee/yamaha_ag06.htm

spetsiaalselt aleviraadiotele ja aleviraadiole sobiv DAW soft tuleb kaasa.

tsitaat:

Vahel aga salvestis põriseb, krabiseb ja sahiseb, nagu püüaks mu süsteem tont teab mis õhus levivat jama kinni. Eks tuleb arvuti välja vahetada.


vaata, et lähim wifi ruuter oleks paarisaja meetri kaugusel. kui on ligemal siis peavad signaalikaablid olema eriti PRO'd ja elektrisüsteemil korralik testitud maandus.
tagasi üles
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2018 09:08:43 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
vaata, et lähim wifi ruuter oleks paarisaja meetri kaugusel. kui on ligemal siis peavad signaalikaablid olema eriti PRO'd ja elektrisüsteemil korralik testitud maandus.


Ni hull see asi nüüd kah ei ole, aga jah, wifi ruuterit arvuti või mikrofoni kõrval hoida ei maksaks.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 07.06.2018 09:48:59 vasta tsitaadiga

https://www.upload.ee/files/8531258/wifimyra.flac.html

hiina kaablitega ja veel hiinakamate otstega sain terves majas sellist saundi kuulda.
tagasi üles
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2018 10:02:54 vasta tsitaadiga

olavsu1, siis on mul lihtsalt jopanud, või on korralikud kaablid. thumbs_up.gif icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 07.06.2018 17:29:50 vasta tsitaadiga

KLOTZ MY204 ja Kabeltronik DIGIONE + neutrik, rean otsad + korralik maanduskontuur ja too kuuldus on kadunud või ma ei pane teda enam tähele.

saatejuppi võib koostada iga asjaga, eetrisse andmiseks on SAM Broadcaster PRO üks mugavamaid.
tagasi üles
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2018 20:03:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:


Thomannis saadaolev on vist sarnases klassis, nagu siin poodides müügil olevad Trust jms "saastafirmade" USB-mikrid? Kui jah, ei ole vahet, lähen poodi ja ostan Trusti.

Ei ole trusti proovinud. Ei hakka proovima ka. icon_rolleyes.gif
tsitaat:

Samas, mu raibearvuti on sihuke loom, mis toodab mõnikord müra isegi USB mikritega. On kunagi kümne euri maksnud USB-kõrvaklapid, mikriga, juhtmes on pisike korpus, kus peitub helikaart. Ja on korralik, krooniajal saadud Microsofti veebikaamera, sisseehitatud mikrofoniga. Ja on veel mingi 15 euri maksnud USB-helikaart. Nendega salvestades ei tea iial, kuna puhast saundi saab. Vahel saab nendest väga kristalset heli, ilma igasuguse mürata. Vahel aga salvestis põriseb, krabiseb ja sahiseb, nagu püüaks mu süsteem tont teab mis õhus levivat jama kinni. Eks tuleb arvuti välja vahetada. Ei pruugi kallidki mikrofonid sellise kasti küljes midagi muuta

Kasuta korralikku toitega usb hub'i
Sul on poolpidune toiteahel emaplaadil või on toiteplok laibastumise äärel.

Samsoni mikriga pole seda häda veel kordagi täheldanud.
Ja wifi "müra" pole ka kordagi kätte saanud.

Mingid odavad usb mikriga klapid püüavad küll kõiki mürasid kinni.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2018 00:16:01 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
https://www.upload.ee/files/8531258/wifimyra.flac.html

hiina kaablitega ja veel hiinakamate otstega sain terves majas sellist saundi kuulda.


Väga tuttav plödin. Kipub ronima nii helisalvestusse kui ka amatöörraadiosidesse, eriti CB vabakasutuslainealal. Majas puudub maandus, on vaid faas ja null, seni on peaaegu kõik mind pikemat aega majutanud hooned olnud sellise süsteemiga.. Mu arvuti näitab, et minuni levib kümme kuni viisteist wifivõrku, neist kümnekonnal on "levinäit" poole peal. Päris korralik kiiritus.

Tuttav raadioamatöör jutustas kunagi naabri uhkest, uusima moesuuna järgi ostetud pooleteiseruutmeetrise ekraanipinnaga telekast, mis sisselülitamisel alati kohaliku amatöörside eetri täielikult vaigistas. Vot tehakse ikka asju...
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 08.06.2018 09:16:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Majas puudub maandus, on vaid faas ja null, seni on peaaegu kõik mind pikemat aega majutanud hooned olnud sellise süsteemiga.



oioioi, sellsel juhul tuleks enne raadiotegemist, elektrisüsteemi kaasajastamisele mõelda. Selleks on riiklikud toetused olemas.
TN-S on nõutav ja TN-C-S võib ka olla https://et.wikipedia.org/wiki/TN-süsteem
tagasi üles
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2018 09:19:19 vasta tsitaadiga

olavsu1, ma arvan, et üüripinnal pole just palju võimalusi midagi kaasajastada või ringi ehitada. icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 08.06.2018 09:32:58 vasta tsitaadiga

Etz, kõlbmatu elektrisüsteemiga heli ei töötle ja raadiot ka ei tee.

üüripindadel oli vist eelisjärjekord koguni.
tagasi üles
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2018 11:13:40 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Etz, kõlbmatu elektrisüsteemiga heli ei töötle ja raadiot ka ei tee.

üüripindadel oli vist eelisjärjekord koguni.


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Programmid raadiosaadete monteerimiseks mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.