Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  G Suite / Dropbox Business - Google Photos / Camera Upload + files - > pilve kasutajaspetsiifiliselt (kuni 5 kasutajat) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 13.05.2018 15:14:25 G Suite / Dropbox Business - Google Photos / Camera Upload + files - > pilve kasutajaspetsiifiliselt (kuni 5 kasutajat) vasta tsitaadiga

.



Tahaks raha maksta, aga teenust ei eksisteeri?
Suhteliselt kurb lugu.

Vajadused:
- personaalsed Dropbox/Google kontod jagaksid pilvemahtu ja omaksid isiklikku vastavat failistruktuuri
- - s.t, et igal kasutajal oleks oma põhikaust, mille all eksisteerivad Photos/Videos/Drive (Google Drive puhul) või oma CameraUpload/jm failid (Dropbox'i puhul) e et kõik töötaks ja funktsioneeriks täpselt nii, nagu personaalse kontoga, aga jagatud kettaruumi peal
- - ja nii, et üks kasutaja pääseks vabalt ligi teise kasutaja failidele ilma mingeid eripääsusid lubamata
- - aga et kasutajad on seadmespetsiifilised, ja et ei peaks UUSI KONTOSID LOOMA.
- on kaks-kolm Android seadet ja sülearvutit, mille pealt PEAB toimima automaatne fotode sünkroniseerimine vastava kasutaja kaustadesse/failistruktuuri.

Nali on see, et tegin Dropbox Business konto peale lubavat support vestlust. Sellepeale läks muidugi olemasoleva aktiivse personaalse konto Camera Upload lukku, sest tegu on nüüd mingi "Business" kontoga- aga et Camera Upload töötaks, pean ma looma UUE personaalse konto ja selle aaaaaaastaid eksisteerinud kontoga (mis nüüd business konto) ära siduma (tõsi, seda ma ei testinud, et kas siis tekib kõigile kasutajatele oma Camera Uploads kaust tiimikonto all, millele kõik ligi pääsevad - true, kardan, et mitte, või peab sellele pääsuõiguse määrama - sain vihaseks ja canceldasin teenuse. Ehk ennatlikult?). Kas saab veel ebaintuitiivsem olla? Ma ei mõista tehnilisi takistusi (loe: ilmselt neid polegi)

GSuite'i ma pole kasutanud. On kellelgi vastuseid selle kohta? - neil on aiult telefonisupport ja mingi sales e-mail.


Edit:
Variant oleks mingi automaatne hübriid-sünk personaalsete kontode vahel (mis looks duubelkausta (ja failid) üksteistele e see on ressursi raiskamine), aga ma ei tea, kuida see toimiks? Camera Uploads / ja Google Photos on nagu mingid eraldi teenusstruktuurid, mida ei anna lihtsalt jagada.

Pigem eelistaks Drive'i lahendust, sest dokumentide loome jmt käib peamiselt seal.

Teine variant on üks Dropbox konto kahele seadmele korraga peale lasta (mis töötab, vähemalt aastaid tagasi), aga vaja oleks, et seadmetel oleks eraldi Camera Uploads kaustad, mis on jälle non-existent. Samas Drive'i e Google Photos on vist eraldi teenus (mitte nii nagu Dropbox kaust lihtsalt, mida ma eelistaks) ja seda ei saa automaatselt ühelt isikult/seadmelt ühisesse Dropbox konto folderisse sünkida (loe: kõik peaks töötama automaatselt ja sünkima kahepoolselt)

Üks võimalus oleks EXIF data alusel Dropbox'ist automaatlelt Camera Uploads ühisest kaustast fotod/videod teise kausta liigutada, aga videofailidel pole standardiseeritud seadmespetsiifilist metadatat, mis on jälle üks nu**

Dropbox / Drive ei luba root/ kausta jagamist ja selle tekitamist teistele kasutajatele/kontode alla ja ükshaaval kaustade jagamine ei ole aksepteeritav lahendus. Vaja, et kaustad/failid ja pääsud tekiksid kõigile automaatselt, kui luuakse fail/kaust/lisatakse foto jne jne

Probleem on lihtsalt interface'iga - e Dropbox/Drive on suhteliselt olulised minu elus.
Ma võin osta VPS teenuse ja sinna midagi külge keevitada, aga samas need failid peaksid olema editeeritavad ja jagatavad ka välistele isikutele/teenustele (Trello jmt, collaboration stuff). Koju ma NAS süsteemi ei taha, see eeldaks püsiühendust, mis duubeldaks lihtsalt minu olemasolevat internetipaketti telefonis (mis asendab kodust püsiühendust)

icon_lol.gif icon_neutral.gif icon_sad.gif

tsitaat:

ROOT:
tsitaat:
Mario (synced to respective device / PC / Android - nt Dropbox puhul, aga pole oluline. Kõik võib pilves olla)
- Camera uploads / Photos
- Isiklik projekt 1
- ...etc

Marek (synced to respective device / PC / Android)
- Camera Uploads / Photos
- Isiklik projekt 1
- ...etc

Linda (synced to respective device / PC / Android)
- Camera Uploads / Photos
- Projekt 1
- ...etc


- Ühine kaust 1 (synced to everyone's device)

- Ühine fail 1 (synced to everyone's device)





Või see on minu märg unenägu?
Nii lihtne ja ilmne vajadus, mida lihtsalt ei eksisteeri?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 13.05.2018 18:48:03 vasta tsitaadiga

G Suite on hea kasutada, kuni 10 töökohta tasuta. Drive File Stream aitab sind, kui on vajadus mitmeid masinaid G Suite mingi kontoga sünkida.
Fotosid originaalsuuruses üles laed, on varsti ruum täis, sest mahtu on nagu ikka-15 GB per konto, mahtu saab muidugi juurde osta. Kui laed üles aga "kõrgkvaliteedilised" pildid, siis mahub lõputult. Võid ka oma internetidomeeniga näiteks siduda, kui soovi on.

Mulle meeldib, kasutan meie MTÜ jaoks aktiivselt.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  G Suite / Dropbox Business - Google Photos / Camera Upload + files - > pilve kasutajaspetsiifiliselt (kuni 5 kasutajat)
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.